Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kornik napisał:

Trochę z innej beczki, poleci ktoś jakieś fajne buty robocze? Koniecznie z kapą, niekoniecznie "typowo robocze".

Testowałem już chyba z 5 par, łącznie z wymianą wkładek ale wszystkie bez względu na cenę były mniej lub bardziej niewygodne. W cywilnych butach nie mam tego problemu więc to chyba nie wina stopy.

 

 

 

Przez cały rok chodzę w sanadałkach bo w większości zakładów nie wpuszczają bez odpowiedniego obuwia. 

 

Mam coś takiego:

 

https://totalbhp.pl/sandaly-ochronne-lincoln

 

 

IMG_20201203_204624.thumb.jpg.00c5bf4f82aa318c01b169a6fe540aa8.jpg

 

Mam nawet dwie nowe pary bo mi pasują, co jakiś czas zmieniam wkładki. W moim przypadku mam dużo luzu spokojnie wsadzę palec w pięte (są o numer większe). Niestety trzeba je rozchodzić i przyzwyczaić się.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kornik napisał:

Trochę z innej beczki, poleci ktoś jakieś fajne buty robocze? Koniecznie z kapą, niekoniecznie "typowo robocze".

Testowałem już chyba z 5 par, łącznie z wymianą wkładek ale wszystkie bez względu na cenę były mniej lub bardziej niewygodne. W cywilnych butach nie mam tego problemu więc to chyba nie wina stopy.

 

 

Rozejrzyj się za butami caterpillar tylko nie przestrasz się ceną ale warto tyle za nie zapłacić

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygodę to jak jeszcze frezarzyłem, kupiłem sobie UVEX'Y bardzo wygodne, lekkie, elastyczne, nosek z plastiku. Tylko nie wiedzieć czemu pękła mi w poprzek podeszwa po dość niedługim czasie. Fakt że się często do frezarki właziło i na kuckach mocowało materiał. Także albo częste przykuce albo chłodziwo frezarskie nie służy tym podeszwom, ale były fajne i elestyczne bardzo wygodne. Do łażenia w tym całymi dniami chyba bym ponownie takie zanabył.

Obecnie nie mam tak dużych wymogów do butków bo tylko hobbystycznie używam kilka godzin tygodniowo. Jakieś tam polskiej marki skórzane i też spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejna porada, z racji iż zacząłem trochę dłubać w drewnie, frezy porobilem nowym Festoolem (idzie bajecznie) ;)

Wziąłem się za lakierowanie dziś, lakier bezbarwny, z utwardzaczem i rozpuszczalnikem. Rzuciłem pierwszą warstwę, wszystko ładnie pięknie, tylko jak ten lakier śmierdzi!!! 

Siekiere by powiesił. 

 

Muszę kupić maskę lakierniczą, JAKĄ? (pewnie 3M), ale jakie filtry do tego? Jakiej klasy, jakie oznaczenia? 

 

A gardlo to mnie tak drapie ze chyba je muszę dziś zdezynfekować :D

 

 

 

 

20201204_121935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana termistora na rezystor w Parkside Performance PABSB B2 które nie chcą działać w mrozie:

 

 

Wersja C3 nie ma tego "problemu" (nawet lisi ogon, szlifierka kątowa). Wersja C3 charakteryzuje się szybszą reakcją na przycisk (wkrętarka).

 

 

 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzyhu555 napisał:

@bikeman1 fajna maseczka, używam takiej w lakiernictwie samochodowym, dokup jeszcze filtry wstępne przeciwpyłowe 3M 5911 to dłużej węglowe pożyją.

 

Tak tak, te wstępne filtry + pokrywki też dokupię, dziś akurat w sklepie ich nie mieli. 

 

Jestem już po testach...jestem w mega szoku! Lakierowalem drewno lakierem z utwardzaczem. Założyłem maskę i zacząłem. Lakierowalem jakieś 2h, hala niestety bez wentylacji ( u siebie będę napewno robił wyciągi ), podczas lakierowania w masce NIC nie czułem, jedynie taką "świeżość" z filtrów oraz minimalny zapach gumy z maski. Myślę sobie może dziś nie śmierdzi ten lakier. 

Skończyłem lakierowac, wyszedłem na zewnątrz, zdjąłem maskę, wracam na hale...i musiałem na wdechu szybko zabierać klucze, telefon i spieprzać :upside-down-face_1f643-small:bo smród niemiłosierny

 

Także polecam

 

Pytanie...ile te filtry wytrzymają... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Tak tak, te wstępne filtry + pokrywki też dokupię, dziś akurat w sklepie ich nie mieli. 

 

Jestem już po testach...jestem w mega szoku! Lakierowalem drewno lakierem z utwardzaczem. Założyłem maskę i zacząłem. Lakierowalem jakieś 2h, hala niestety bez wentylacji ( u siebie będę napewno robił wyciągi ), podczas lakierowania w masce NIC nie czułem, jedynie taką "świeżość" z filtrów oraz minimalny zapach gumy z maski. Myślę sobie może dziś nie śmierdzi ten lakier. 

Skończyłem lakierowac, wyszedłem na zewnątrz, zdjąłem maskę, wracam na hale...i musiałem na wdechu szybko zabierać klucze, telefon i spieprzać :upside-down-face_1f643-small:bo smród niemiłosierny

 

Także polecam

 

Pytanie...ile te filtry wytrzymają... 

 

Brak węchu to jeden z objawów koronawirusa.... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bikeman1 napisał:

Pytanie...ile te filtry wytrzymają... 

Filtry te główne wytrzymują bardzo długo, bardzo. Chyba z 5 lat miałem, jedne i w sumie nadal działały. Oczywiście lakiernikiem nie jestem, tylko okazjonalnie coś maluję, ale po pięciu latach to od leżenia powinny przestać działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bikeman1 napisał:

 

Tak tak, te wstępne filtry + pokrywki też dokupię, dziś akurat w sklepie ich nie mieli. 

 

Jestem już po testach...jestem w mega szoku! Lakierowalem drewno lakierem z utwardzaczem. Założyłem maskę i zacząłem. Lakierowalem jakieś 2h, hala niestety bez wentylacji ( u siebie będę napewno robił wyciągi ), podczas lakierowania w masce NIC nie czułem, jedynie taką "świeżość" z filtrów oraz minimalny zapach gumy z maski. Myślę sobie może dziś nie śmierdzi ten lakier. 

Skończyłem lakierowac, wyszedłem na zewnątrz, zdjąłem maskę, wracam na hale...i musiałem na wdechu szybko zabierać klucze, telefon i spieprzać :upside-down-face_1f643-small:bo smród niemiłosierny

 

Także polecam

 

Pytanie...ile te filtry wytrzymają... 

Mam od roku, powiedzmy raz na miesiąc coś polakieruje, nie zauważyłem zmniejszonej skuteczności.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 10:19, bikeman1 napisał:

Fajna! Daj koniecznie znać jak się będzie spisywać 

 

Według mnie wiertarka wygląda super ten model jest z 2020 roku producentem jest Kompernas.

 

Tak to wygląda:

 

IMG_20201207_182906.thumb.jpg.8ce2700f941ad31d070b23710b401934.jpg

 

Brak smaru, wiertła, brak narzędzi do kucia, brak uchwytu wiertarskiego.

 

A tak wygląda po dodaniu osprzętu plus PBH1050 w którym jest wszystko w standardzie:

 

IMG_20201207_183642.thumb.jpg.172a852bb02e117bf690809b392cb044.jpg

 

Pudełko jest fajnie wykonane ale nie ma miejsca na osprzęt, o grubszym narzędziu do kucia możemy pomarzyć. Nie zmieści się wiertło o długości roboczej 40cm. Według mnie jak na serię Performance lipa tak samo jak ze szlifierką kątowa żeby wsadzić do pudełka musimy ściągnąć tarcze (dlatego nie kupiłem). W przypadku zielonej szlierki na aku z Parkside jest lepiej, więcej miejsca. 

 

Dużo więcej miejsca jest w skrzynce od wkrętaki z Performance (niestety nie ma takiej samej wielkości skrzynek).

 

Wiertarka z serii Performance ma solidniejszy uchwyt i podobno parametry do wiertarki sieciowej na 230V. Jedyny minus to taki, że dioda posiada delikatne spadki napięcia przez co mruga (performance).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...