Skocz do zawartości

WRX STI 2018 Dream Car


MaciekK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przedstawiam Wam nowe auto w rodzinie. Co prawda w PL jest już od sierpnia 2019, ale trochę czasu zeszło się zanim wszystko udało się kupić, doprowadzić do stanu, w który chciałbym aby było. Na pomysł ściągnięcia auta z USA namówił mnie znajomy, kilka miesięcy szukania i udało się upolować auto warte uwagi takie jakie chciałem, STI 2018r duży hamulec, koniecznie niebieski, pełne wyposażenie Limited. Uderzony przodem, ale na tyle lekko (poduszki całe) , że bez problemu udało się doprowadzić auto do stanu jak z fabryki. Najtańsze naprawienie takiego auta okazuje się, że jest na oryginalnych częściach z ASO, tylko trzeba sporo poczekać, więc dwa duże zamówienia i wszystko było (maska, błotnik, pas przedni, lampa, zderzak, grill). Wyzwaniem było pouzupełnianie kilku elementów, które rozkradziono po drodze: czujniki Lambda, ciśnienia AVCS, oparów paliwa, gałka, seryjne koła 19 cali, akumulator, pompa paliwa... ale finalnie wszystko jest, a nawet więcej. W temacie Subaru kilka lat już jestem, więc wiedziałem co chcę od auta, a w tym przypadku zależało mi na przygotowaniu go do tzw. stage 1-2, mapa koniecznie w Bady Cars i znanej Poznańskiej firmie. Zamontowany został wydech Invidia N1 Dual Titanium, dolot AEM, 3-port Cobba, osłona turbo Grimspeed, Downpipe przelotowy z szerokim, dzielonym kołnierzem, dedykowana pompa DW300, olej Motul 10W60, filtr oleju K&N 1008. 

Od wczoraj auto nareszcie po mapie. Jestem bardzo zadowolony. Różnica  względem serii to przepaść mocowa, wstawania turbo, reakcji na gaz. Procedura startu genialna, dodatkowo strzały z wydechu, flat shift. Auto w serii prowadzi się wyśmienicie, daje bardzo duże poczucie bezpieczeństwa. 

Poniżej trochę zdjęć. Pierwsze przedstawia przedstawiane auto, kolejne części. 

Niedługo zobaczymy na Ożarowskiej hamowni jak mocowo wyszło :-) 1.52bara jest :-) 

 

20191201_121233.jpg

2018_WRX_BremboBrakes_ThingsToLove_Gallery.jpg

the-highs-and-lows-o-3_800x0w.jpg

screen_shot_2015-10-26_at_7.35.52_pm.png

715750_main.jpg

AEM-21-836WR_1.jpg

downpipe-subaru-wrxsti-2008-2012.jpg

img_8723.jpg

Edytowane przez MaciekK
  • Super! 13
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne my18 :wub:

Moje marzenie jako auto na codzień.

Daj foto spod maski i  jak wygląda z tylu na pojedynczych tłumikach :)

Widziałem filmiki z toru, radość z jazdy chyba i tam daje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przyjechało na 18 calowych pięcioramiennych kołach od STI Lanosa pomalowanych na czarny mat. W przypadku kół nie ma tego złego, bo były z dobrymi zimówkami, na których obecnie się poruszam. Fakt sporo rzeczy brakowało ( przepływki też...). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola do wymiany, UPG pewnie jutro ;-) 

Odbudowa na nowych częściach wyszła taniej z kilku powodów, dodatkowo również biorąc pod uwagę ostateczny efekt i jakość.

1. Części nowe to nowe i zawsze pasują. Nie musisz kupować dwa razy, tak miałem z maską.

2. Okazuje się, że nowe części ASO są tanie, tańsze niż używki allegro, bo to przecież nowe STI i Mirek musi wziąć za używany zderzak do malowania dwa razy tyle co za nowy...

3. W ASO nie ma rzeczy niedostępnych, zamawiasz i po kilku tygodniach jest wszystko, a część rzeczy była od ręki

4. Było też trochę elementów, które nowe były dostępne poza ASO. 

Z ciekawostek, udało mi się odnaleźć i skontakować z właścicielem z USA, po jednej z naklejek na aucie:-) Porozmawialiśmy, również fan Subaru :-) 

 

Edytowane przez MaciekK
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekK napisał:

2. Okazuje się, że nowe części ASO są tanie, tańsze niż używki allegro, bo to przecież nowe STI i Mirek musi wziąć za używany zderzak do malowania dwa razy tyle co za nowy...

Miałem takie same spostrzeżenia, jak robiłem swojego WRXa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaciekK napisał:

 

2. Okazuje się, że nowe części ASO są tanie, tańsze niż używki allegro, bo to przecież nowe STI i Mirek musi wziąć za używany zderzak do malowania dwa razy tyle co za nowy...

 

:thumbup:, przerabiane wielokrotnie przy "renowacji" MY '06 ;). ASO i tylko ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onboard z dzisiejeszego Superoesu Toru Łódź. Wrażenia mieszane. Źle dobrane opony VR1 W5 i W3, zgranie się z autem zajęło mi 3 próby, kolejn3 3 były dość dobre. Jazda raczej ostrożna, bez szaleństw :-) 

 

 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...