Skocz do zawartości

coś na mały tor


leinad

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę już od pewnie 2 miesięcy i szukam czegoś co nadawałoby się na tor, a dokładnie na tor w Białymstoku. 

Auto będzie bardzie dla mojego syna (13 lat) ale ja także nim będę jeździł. Szukam czegoś co nie pochłonie

dużych pieniędzy, a pozwoli na dobrą zabawę. Najlepiej coś RWD (chociaż to nie wymóg obowiązkowy).

Syn jeździł już moją imprezą po tym torze ale szkoda mi auta, które służy mi do jazdy na codzień.  

 

Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Budżet powiedzmy 20 000 zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, leinad napisał:

który model mx5? Na co zwrócić uwagę ?

W tym budzecie NA i NB. Mechanika w obydwu jest w zasadzie niezawodna, niestety ruda je lubi. Jesli progi, mocowania zawiasu, i podluznice sa cale, a samochod trzyma sie kupy, to do rozrabiania na torze warto rozwazyc taki egzemplarz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to dzisiaj kupiłem, wybór padł na BMW E36 323 ti , teraz tylko wymiana olejów, ogólne sprawdzenie auta i w weekend próba generalna. 

Auto generalnie już przygotowane do ścigania, tutaj specyfikacja jakby kogoś to interesowało i miał może jakieś uwagi na co się przygotwać i na co zwrócić uwagę.

 

-Silnik m52b25, zalany valvoline 10w60, kolektor dolotowy i wtryski z m50,zmieniony program, zimny dolot, kolektor wydechowy barany.
-buda i podloga zdrowa, kilka rdzawek i śladow walki.
-klatka wg zal J. 
-fotele kubełkowe mirco rs2 i bride, pasy 4pkt
- dyfer ze szperą duza glowa 3.6 swiezo po regeneracji, przerobiony na 4 płytki i zaciesniony
-poliuretan praktycznie w całym zawieszeniu, sworznie wzmacniane mayle hd
-zawieszenie gwintowane ta technix gold
-nowe sprzeglo sachs
-wydajniejsza pompa paliwa Valbro 
-tarcze hamulcowe ate power disc
-poduszki silnika bmw m3
-rozporka kielichow swagier
-X brace
-hydrauliczny reczny swagier
-wszystkie szyby boczne z poliwęglanu 4mm
-maska laminat, wlot na dachu, spoiler gt class laminat, zderzaki m pak
-schort schifter
-felgi OZ superturismo 17 
-waga ok 1040kg 

5b76464d-09b5-4a97-b67e-b983c8d72727.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale nie wiem czy nie za szybkie auto jak na tak młodego chłopaka.

 

To nic osobistego ale od zawsze uważam, że lepiej zaczynać od słabszego auta. To uczy szanowania prędkości i hamowania.

Taki potworek będzie więcej przeszkadzał niż uczył IMO.

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pablonas napisał:

Fajne ale nie wiem czy nie za szybkie auto jak na tak młodego chłopaka.

 

To nic osobistego ale od zawsze uważam, że lepiej zaczynać od słabszego auta. To uczy szanowania prędkości i hamowania.

Taki potworek będzie więcej przeszkadzał niż uczył IMO.

 

Uważam dokładnie tak samo, nauka jazdy dychawicznym autem to nauka szanowania prędkości, nauka późnego hamowania, szukania najlepszej ścieżki przejazdu, generalnie szukanie szybkości w technice jazdy i w sobie. 

 

A samochód jeden z najlepszych do zabawy i nauki... tylko motor za mocny. 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wam wszystkimi co do obaw o moc auta, że może za mocne (chociaż mam nadzieję, że się mylicie ;) ) ale mój syn nie zaczyna powiedzmy od "zera"

pierwszy raz za kierownicą siedział jak miał 5,5 roku (karting jak jeszcze był w Galerii Blue City -później właśnie tam 

szkółka kartingowa) później "profesjonalny" karting 2 lata, teraz próbujemy chociaż kilka razy w roku pojeździć po torach. 

Tutaj Tor Białystok

Wczoraj już zrobił kilka przejazdów pod firmą, w której pracuję i nie widziałem w nim jakiegoś strachu co do szybkości.

No nic auto kupione i już za późno na zmiany ;), dzisiaj auto poszło na serwis, a w sobotę pierwsza jazda po torze. 

Dam znać jak poszło i wrzucę jakiś filmik.

 

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gumas_72 napisał:

Może jestem dziwny ale skąd ta moda na  wpuszczanie dzieci do takich potworow?

 

Czasami to dobrze wychodzi. 

Pewien Harri tak zrobił że swoim synem Kalle....i wyszło genialnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 14:44, miki84 napisał:

Można też wziąć kilka lekcji na torze Wchodzący Białystok od kierowcy rajdowego Pawła Danilczuka. Zawsze coś podpowie i poprawi. 

 

jest gdzieś strona z cennikiem takowych "korepetycji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już wysłałem maila do grupa.rajdowy.felix@gmail.com ale do dzisiaj jeszcze nie mam odpowiedzi, jutro zadzwonię się dopytam o ceny i terminy. 

Tak się syn przygotowuje żeby okiełznać bestię;) , Porsche GT3 RS na Torze Paul Ricard.

 

Edytowane przez leinad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie się umówiłem z Pawłem Danilczukiem na szkolenie w nadchodzącym tygodniu. W sobotę mieliśmy jechać na tor żeby syn trochę 

pojeździł ale standardowo coś musiało pójść nie tak. W czwartek auto było u mechanika, żeby wymienić olej w silniku i żeby mechanik sprawdził

czy jest jeszcze coś do wymiany, okazało się, że cieknie trochę przy skrzyni biegów i jeden przewód od wspomagania też można wymienić (umówiłem 

się we wtorek na wymianę). W czwartek i w piątek syn trochę pojeździł pod firmą w której pracuję i w piątek po jeździe pojechaliśmy zatankować

na sobotni wyjazd na tor. Po zatankowaniu i ruszeniu, maksymalnie po 10 metrach, dźwięk jakby kamień wpadł pod maskę, po następnych 10 wyskoczyła

kontrolka braku ładowania...no i najlepsze: posypała się pompa wody, spadł pasek, który rozwalił wiatrak, a wiatrak uszkodził chłodnicę oraz plastikową obudowę chłodnicy.

W sobotę wymieniliśmy juz pasek, pompę wody, wiatrak, napinacz. Jutro mam mieć chodnicę, jeden z przewodów do chłodnicy i obudowę. Miejmy nadzieję, że to 

na razie wszystko i będziemy mogli jechać już na tor.

Tutaj mała próba spod firmy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 10:10, leinad napisał:

No to wczoraj udało się pojechać na tor, niestety opony letnie i mokry tor nie ułatwiały synowi jeżdżenia ale zawsze jakieś 

kilometry udało się zrobić, 

 

 

I jak wrażenia z nauki u Pawła?

Widzialem jego relacje z młodym kursantem imieniem Filip;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miki84 napisał:

I jak wrażenia z nauki u Pawła?

Paweł jest bardzo dobrym nauczycielem, szybko potrafił wyłapać i wytłumaczyć błędy i co fajne syn czuł się przy nim bardzo swobodnie. Filip spędził dzisiaj na torze 2 godziny i najlepszy czas jaki uzyskał to jak dobrze pamiętam 47,33 (ze startu lotnego), a z zatrzymanego niskie 53, byłoby jeszcze lepiej gdyby przednie opony nie zaczęły "płynąć" (miękka mieszanak, deszczowa), bo się zaczęło robić cieplej. Tor jazdy, hamowanie, skręcanie jest OK ale co musi nadal ćwiczyć to bardziej agresywna jazda, mam na myśli wcześniej musi zacząć wciskać gaz ale to już będziemy sami ćwiczyć, bo sam Paweł powiedział, że na suchym więcej nie musi już tłumaczyć. Najgorzej, że z tego zimna rano w ogóle zapomniałem, że jest kamera zamontowana w aucie i nie mam żadnych materiałów do wrzucenia. Teraz czekamy na deszcz żeby się znowu umówić jak będzie mokry tor. Szczerze polecam tego nauczyciela :thumbup:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...