Skocz do zawartości

jesteśmy w UE i co dalej


kubas

Rekomendowane odpowiedzi

no i weszliśmy do UE

jak narazie nic się nie zmieniło jeśli chodzi o sciąganie używek poza tym że nie trzeba mieć euro 2 i nie musimy płacić VATu

ale rozmawiałem dziś z ciotką która pracuje w wydziale komunikacji i podobno są juz przymiarki żeby zrobić obowiązek przeglądu technicznego za który będziemy musieli zapłacić 5 000 zł,

także może być nieciekawie i moje Legacy turbo może do mnie nie przyjechać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zadnych zmian od 30 kwietnia nie zauwazylem, ale chyba nie ma sie czemu dziwic, co mozna zmienic w 3 dni?? Jedyne co sie zmienia to cena benzyny... ceny ubezpieczen zapewne wzrosna... ale moze cos jednak stanieje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi wciąż w tym samym stanie technicznym

 

A co?? Chciałbyś żeby to się stało z dnia na dzień?? Nawet bułki nie stają sie lepsze z dnia na dzień.

 

no ale paliwo mogło skoczyć z dnia na dzień

 

5000PLN? bomba! za moje Justy ledwo można 4000PLN wyciągnąć przy sprzedaży (teraz po wypadku pewnie jeszcze mniej).

 

mógłbyś napisać trochę więcej, jak miałoby to wyglądać?

 

pzdr

 

a z tą opłatą 5000 za przegląd to jeszcze nic pewnego podobno się do tego przymierzają ale czy coś z tego wyjdzie to zobaczymy, narazie akcyza która obowiązuje w tej chwili jest niezgodna z przepisami unijnymi także zniosą akcyze i dowalą coś iinego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że bym chciał jestem wymagający :D

Jakby odzyskać pieniądze przeznaczone na drogi, które według NIKu zostały zdefraudowane lub źle zaiwenstowane, to paredziesiąt ładnych kilometrów by się znalazło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze cena bezolowiawej nie powinna wzrosnac, jedynie olej napedowy i gaz mialy zdrozec, wiec nie wiem chyba nas ktos tu robi w "ciula"... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ceny paliw nie będą stabilne dopóki nie wyjaśnią się sprawy z Orlenem:

1. Zakup przez Orlen znacznej części akcji Czeskiego lub Słowackiego (dokładnie nie pamiętam) koncernu naftowego. Z tego co wiem Orlen ma przychylność tamtejszego rządu.

2. Dostawy ropy ze wschodu, w których pośredniczy tajemnicza spółka: Spólka ta: nie sprzedaje własnej ropy, nie zapewnia transportu, nie zapewnia niczego, jest zarejestrowana na Cyprze a co za tym idzie utajnione są dane właściciela i informacje o dochodach. Jedyne co się odbywa w tej spółce to przefakturowania i ktoś ciągnie za to kasę.

Z tego co wiem, to Orlen nie chce na to się zgodzić, ale też nie ma wyjścia: albo przez spółkę, albo dostawca nie podpisze umowy. Ponoć zamieszany jest w to rząd Rosyjski, który bardzo skrupulatnie dysponuje jednym z największych bogactw Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 1 maja wstałem rano, wyjechałem w stronę Wa-wy. No i co? Piękna, szeroka i pusta autostrada, można jechać ile fabryka pozwoli, zero policji (wszyscy byli w Wa-wie, co zauważyłem troche później), śliczna pogoda, słońce jeszcze nisko, włączyłem radio, a tam Oda do młodości.

Europejczykiem czułem się aż do Konina, potem szalejący TIR na białoruskich tablicach na "zwykłej" A2 przywrócił mnie do rzeczywistości. Dalej juz było normalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oda do młodości.

 

Teee za dużo wódki z okazji wejścia do Unii - to jest oda do radości. Zresztą jeden kij - ja i tak wolę ode do STi.

 

:oops: Hehe, a tak starałem się napisać dobrze, ale z muzyki poważnej jestem noga 8)

A Mickiewiczowi też się coś od życia należy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdecydowane PLUSY wuniowstapienia:

:arrow: tansze Subaraki

:arrow: trybunal zabronil Polsce wprowadzenie biopaliw i tym samym skopal tylki paru naszym politykom

 

 

Nie nalezy zapominac, ze cla to kwestia Panstwa, Unia w to nie ingeruje zbytnio - a wielu sie skarzy, ze na przyklad szlugi drozeja :roll:

 

CTD: niekoniecznie w gumowych, w Niemczech podaja w papierowych torebkach :roll: Chleb lezy na ladzie za szyba, ale mozna poprosic o pokazanie go. Nie ma taj jak tutaj, gdzie kazdy zul, ktory dopiero co reke mial niewiadomogdzie i choruje na jakas niewiadomojaka chorobe obmacywal kazdy bochenek.......my to potem jemy bleeee :?:?:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy to mylą - "Do młodości" Mickiewicz, "Do radości" Schiller (i to wykorzystał Beethoven w IX symfonii części 4.)

 

Tyy miałeś jakąś ściąge... a może zgage. ??

 

Pragne przypomnieć, że nasz Szanowny Moreliamator jest gitarzysto po końserwatorium i pewnie nam bedzie UNIMIL-ał Pustynno Burze fugami ( to nie te miendzy płytkami ceramicznymi ). Ja znam ino kilka warjacji na gitare i łeb upierdliwego gościa.

 

Matka chrzesna muzykalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...