Skocz do zawartości

Subaru Impreza 2008


aston

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba, PO pierwsze różne są definicje dobrego prowadzenie się, a po drugie chociażby ze wzgl. na kontr. trakcji i otwarty dyfer. PO cholere mi takie coś w aucie ponoć sportowym ? No chyba, że rozpatrujemy dobre prowadzenie pod kątem, jak miękkie zawieszenie świetnie wybiera dziury...mój passat też świetnie wybiera nierówności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bzdura - nawet stara Impreza (przed Bugeye), która mimo, że była podobna do swoich ówczesnych japońskich braci, wyglądała lepiej, mocniej i bardziej wyrafinowanie.

 

Tak napisałem , imp.99/00 była niezła

 

Bugeye to wyjątek potwierdzający regułę; dla jednych brzydal, dla innych piękność, choć jak by nie było jedna z kolejnych wpadek stylistycznych FHI.

 

Raga , no przesadzilas...od bugeye to juz wole te nowa.. :razz: Te 06 jak piszesz to Seat ale mnie ten przód sie podoba :roll:

 

Zmiany oczywiscie bedą ale jak zobaczysz nowe STI to pewnie bedzie Ci sie podobalo :mrgreen: Wszystkie poprzednie modele w wersjach podstawowych to powiedzmy nic ciekawego a narazie mamy do oceny w zasadzie wersje 2.0 rs bo jest taka sama jak wrx (którego w eu nie bedzie)

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie A.K. proszę czytać uważnie. Sprzedawcą, który przekonał mnie do zakupu IMPREZY MY04 był Pan. To dobrze, że nadal uważa ją Pan za wyjątkową, choć nie wynika to z Pana poprzednich postów. Jeśli za "prowokację" uważa Pan obrażanie

innych ( bart 1000, Wojtek K.) to proszę zauważyć, że świadczy to o Pana kulturze osobistej, a właściwie jej braku, ale to już niestety znam z własnego doświadczenia.

 

Panie Misiek. Pan myśli , że jeżeli bart1000 i Wojtek K. i jeszcze paru forumowiczów bedzie mówilo ze nowa Impreza to jest Kupa , Stypa i nie wiem co jeszcze to ja mam co :?: przytaknąć im :?: Pan sie z kims na głowe zamienił :?: Ja mam inne zdanie :!: Żarty o modzie (zmiany stylizacji aut np.Honda) przyjmuje Pan jak adwokat. A moze..... :razz:

Cieszę sie , że doświadczył Pan braku" mojej kultury osobistej" bo to wyjasnia te nerwowe posty z Pana strony a jednoczesnie daje nadzieje , że się wiecej nie zobaczymy :mrgreen:

AK

ps.Czytam uwaznie i nic z tego nie wynika że to ja Panu sprzedałem Impreze. Sporo tych Imprez sprzedałem bo to dobry samochód. Imprezami jeżdże od 1994 roku ostatni był "budyn"sprzedany w tym roku a teraz jeżdże Wrx w nowej budzie i równiez jestem zadowolony i polecam innym :mrgreen: Tak , Panie Misiek to wyjatkowy samochod :!:

 

Zostala przytoczona Honda to i ja cos napisze.....

Otoz moim zdaniem nowego WRXa mozna smialo porownac do nowego CTRa. Obydwa auta w pewnym sensie zrywaja z dotychczasowa filozofia marki. WRX nie ma juz tego pazura na widok ktorego kazdy dzieciak sie pałował ale nadal jest rownie szybki jak poprzednik (zapewne dzieki nieco nizszej masie. Tak apropo, ile to wazy?) ale ma bardziej komfortowe zawieszenie.

Civic Type-R stylistycznie jest duzo lepszy od poprzednika ale zatracil swoje najwieksze atuty - prowadzenie i szybkosc. Przytyl o ponad 100kg a moc pozostala bez zmian (zmienili tylko skrzynie na nieco krotsza) Na torze Honda wypada tak sobie ale za to swietnie sprawdza sie w ruchu miejskim. Wielu twierdzi, ze przez to nie zasluguje juz na miano "Type-R".

 

Z Impreza jest podobnie. Nie wyglada juz tak szpanersko jak poprzednicy, nie rzuca sie juz tak w oczy ale Andrzej dobrze pisze...... to auto ma sie sprzedawac. Zmienily sie pewne kryteria osob kupujach te pojazdy o czym najlepiej wiedza 'Bossowie' wielkich motoryzacyjnych firm. Przecietny bogatszy Kowalski chce auto, ktore bedzie zarowno szybkie, wygodne i jakos wygladajace w srodku. Taka jest Impreza..... moze wyglada nieco gorzej z zewnatrz ale ma ladniejsze wnetrze, jest lepiej wyposazona i nie wali juz tak mocno na dziurach.

Takie czasy Panowie, ze kazde nowe 'sportowe' auto bedzie zatracalo swoje prawdziwe walory sportowca. Z roku na rok bedzie coraz wiecej elektroniki, wiecej poduszek itd.

 

Kolejna sprawa.... mysle, ze Andrzej wie najlepiej z nas wszystkich czy nowa Impreza ma podejscie do wczesniejszych czy nie. Jezdzil kazdym modelem przez wiele lat i jego wypowiedzi wydaja sie na prawde obiektywne. Nie robi wielkiej roznicy nawet fakt, ze handluje tymi autami bo jak sam pisze, model ten sprzedaje sie nad wyraz dobrze a zapewne i tak wie, ze pewnych osob nie przekona do zmiany zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie w Krakowie miesiąc. Toteż zaraz po powrocie, łyknięciu kilku % dla odwagi ... podążyłem na spacerek z żoną do Emila o północy, żeby zobaczyć na własne oczy to "cudo".

 

Nastawienie miałem pozytywne, choć serce drżało. Pozdrowienia dla pana Ochroniarza, który wyszedł nam na spotkanie. U Emila stoi jeden czarny 2.0 Comfort, sprzedany.

 

Ten samochód wizualnie to totalna ale to absolutna pomyłka.

 

Stylistycznie jest w moim odczuciu tak bezpłciowy, że aż ciężko sklasyfikować go jako konkurenta aut z tego segmentu. Hyundai i30 ( :shock: ) ma więcej finezji w szczegółach nadwozia niż nowa Impreza (wyraźne przetłoczenie w linii bocznej, nawiązania stylistyczne do BMW serii 1, w tym kształt przetłoczeń pokrywy bagażnika).

 

Pierwszy film promocyjny nowej Imprezy był w stylu anime ... i ten samochód dokładnie tak wygląda na żywo. Nie ma w nim nie tylko nutki "agresji" (charakterystycznej dla modeli MY03-MY05), zadziorności (widocznej kiedy patrzy się na MY06-MY07), to jest po prostu "obła masa" - jakby auto było produkowane metodą znaną w hutnictwie (jakby ktoś ten samochód "wydmuchał" :?: ).

Jedynym elementem "wystającym" są - patrząc z przodu - rozdęte wnęki na światła przeciwmgielne.

 

Stopień skomplikowania grilla, misterność jego kształtu to kolejna rzecz "na opak" - tak jakby konstrukcja a'la "plaster miodu" był zbyt "normalna", żeby użyć ją w tym projekcie.

 

Do nadwozia, które jest tak "wymuskane", że brakuje mu jakichkolwiek zdecydowanych cięć, czy nawet zwyczajnych przetłoczeń, dali lusterka większe niż w Foresterze :!: Jak w jakiejś ciężarówce :!:

 

Białe światła - OK ... mogą wyglądać odważnie, ale na czarnym są przegięciem pały, a w połączeniu z chromową listwą to już dla mnie połączenie zwyczajnie kiczowate.

 

Reasumując - dla mnie sprawa jest prosta.

 

Ten samochód nie powinien nazywać się Impreza ... i wtedy wszystko można byłoby mu wybaczyć, pewnie nawet wszystko uszłoby mu "na sucho", tak jak uchodzi nowemu Justy ( :shock: ) - bo nikt od Justy nie oczekuje tego, od czego oczekuje się od auta z - jak to uwielbia określać Subaru - DNA Imprezy.

 

To jest auto dla osób, którym podobała się 10 lat temu Mazda 3 albo którym sympatyczny wydaje się stylistycznie Daewoo Lacetti - dla mojego teścia na przykład ... dla ludzi, którzy zatrzymali się w czasie.

 

Subaru tą "rewolucją" strzeliło sobie pięknego samobója.

A wystarczyło zakończyć karierę Imprezy i ... pożegnać się z nią w sposób godny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie A.K. nie czyta pan jednak uważnie. Nie wyraziłem swojego zdania nt. nowej imprezy. Z pełnym szacunkiem odnoszę się do Pana osiągnięć sportowych, propagowania marki SUBARU i wieku. No właśnie wieku. Panuje powszechna opinia, że brak pokory jest domeną ludzi młodych. Pan swoją postawą zadaje kłam tej tezie. "Klient nasz Pan" to hasło, które Pan jako dobry sprzedawca (wiele sprzedanych samochodów, ale niestety nie jakość obsługi) powinien znać najlepiej. Dosyć już tej arogancji i ciągłego pouczania. Niech Pan łaskawie zauważy, że to m.in. dzięki nam, fanom SUBARU jeżdżącym tymi, jakże innymi od pozostałych samochodów autami, ma Pan pracę. I tak ma pozostać, te nasze cacka mają być inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie A.K. nie czyta pan jednak uważnie. Nie wyraziłem swojego zdania nt. nowej imprezy. Z pełnym szacunkiem odnoszę się do Pana osiągnięć sportowych, propagowania marki SUBARU i wieku. No właśnie wieku. Panuje powszechna opinia, że brak pokory jest domeną ludzi młodych. Pan swoją postawą zadaje kłam tej tezie. "Klient nasz Pan" to hasło, które Pan jako dobry sprzedawca (wiele sprzedanych samochodów, ale niestety nie jakość obsługi) powinien znać najlepiej.Dosyć już tej arogancji i ciągłego pouczania. Niech Pan łaskawie zauważy, że to m.in. dzięki nam, fanom SUBARU jeżdżącym tymi, jakże innymi od pozostałych samochodów autami, ma Pan pracę. I tak ma pozostać, te nasze cacka mają być inne.

Panie Misiek :!: wzruszyłem się :razz: W imieniu wszystkich dilerów , wszystkich marek , chciałem podziękować uzytkownikom tych wszystkich marek , że jeżdżą samochodami a nie koleją i PKS-em bo dzięki temu Ci dilerzy maja pracę :!: Mam jeszcze dwie "prace" w innych branżach tylko nie wiem kto jest odbiorca finalnym :?: ale sie dowiem i podziekuję.

Arogancji i ciągłego pouczania dośc :!:" Nowa Impreza jest do d..y" pasuje Panu hasełko :razz: :mrgreen: A Pana MY04 jest "cacy" i tak ma zostać :mrgreen:

AK

ps.Jakośc obsługi w mojej firmie nie powinna Pana już interesowac :wink: bo hasło "Klient nasz Pan" zupełnie do mojego charakteru nie pasuje..Jak klient sympatyczny to najczęściej dobrze sie u mnie czuje :mrgreen: Kończe w tym miejscu wymiane pogladów z Panem , dzis niedziela...moze jakis spacerek.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno, długość i zajadłość tego wątku jest zaprzeczeniem twierdzeń że nowa Impreza jest stylistycznie nudna czy też jak ktoś napisał bezpłciowa !

 

Lista tych co za rok będzie musiała odszczekać swoje, jest u mnie jeszcze dłuższa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno, długość i zajadłość tego wątku jest zaprzeczeniem twierdzeń że nowa Impreza jest stylistycznie nudna czy też jak ktoś napisał bezpłciowa !

 

Lista tych co za rok będzie musiała odszczekać swoje, jest u mnie jeszcze dłuższa :P

 

heh........ co do stylistyki to nie powiem, Impreza wyglada mniej atrakcyjnie wizualnie. Jednak poprzednie wolnossace modele takze byly bez nutki finezji, byly nudne i malo atrakcyjne. Dopiero STI kladlo na kolana - mysle, ze podobnie bedzie z nowym Estiajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, cos olejem wali z wydechu ten Twoj niebieski w podpisie :twisted:

 

P.S.

Masz jakies wiesci, kiedy pojawi sie Legacy z dieslem? Bo mam prywatne napiecie na ten sprzet.

 

Bo to ten nowy diesel na testach.... :cool:

 

Legacy z dieslem to początek kwietnia :!:....chyba, że pojawisz sie z tym zestawem Brembo za < 6500 to załatwie Ci na koniec grudnia..... :cool:

 

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie A.K. widzę ,że czytanie ze zrozumieniem nie jest Pana najmocniejszą stroną, a szacunek dla innych to pojęcie zupełnie Panu obce. Ponieważ temat jest o nowej imprezie, więc jeszcze raz powtarzam, że wg mnie brakuje jej wyjątkowości, indywidualizmu poprzednich wersji. I tylko tyle. Może powszechna unifikacja jest faktem, ale czy my indywidualiści-właściciele samochodów SUBARU, mamy się w nią wpisywać kupując auto wyglądające jak wiele innych? Ale jeżeli komuś podoba się nowa impreza, to ja tego faktu absolutnie nie krytykuję.

Aflinta, sądzę, że to forum jest przede wszystkim dla nas użytkowników tych świetnych samochodów i wszyscy zainteresowani powinni wiedzieć komu chcą dać zarobić. Jak już pisałem wcześniej, od kilku lat uczestniczę biernie (tak też można, to podobno wolny kraj)w życiu Społeczności Forumowej. Jestem bardzo zadowolonym uczestnikiem trzech zlotów i ciągle chłonącym wiedzę i wyjątkową, wręcz unikalną aurę panującą w "Gwiazdozbiorze Plejad" fanem marki. Chcę więc zwrócić uwagę na sposób traktowania klienta przez A.K. psujący wg mnie wizerunek Firmy (choć to rzeczywiście uwaga nadająca się bardziej do wątku "dlaczego nie kupię Forestera"). Nowej imprezy nie kupię, chyba że STI będzie miało to "coś", co niestety zostało zgubione w modelu wrx 2008. Forestera natomiast kupię bezapelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę więc zwrócić uwagę na sposób traktowania klienta przez A.K. psujący wg mnie wizerunek Firmy (choć to rzeczywiście uwaga nadająca się bardziej do wątku "dlaczego nie kupię Forestera"). Nowej imprezy nie kupię, chyba że STI będzie miało to "coś", co niestety zostało zgubione w modelu wrx 2008. Forestera natomiast kupię bezapelacyjnie.

 

Panie Misiek...zawsze jakaś czarna owca musi sie trafić....jak to w życiu :mrgreen: ale ma Pan jeszcze dwa salony w Wa-wie i 15 w Polsce plus brokerów :razz: da Pan rade...

AK

ps.Z kupnem Forestera to radze sie "bezapelacyjnie" pospieszyć bo MY 09 napewno będzie miał "zagubione" to "coś" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem Forestera to radze sie "bezapelacyjnie" pospieszyć bo MY 09 napewno będzie miał "zagubione" to "coś

 

A coś wiecej?

 

I coś więcej o tym dieselku prosze napisać :smile:

 

będzie wiekszy , wygodniejszy , ale wydaje mi sie , że "śliczny to on nie bedzie" bo to nie Alfa Romeo :mrgreen: (płyta podłogowa Legacy)

A o dieslu to powiem , że bedzie 2.0 i podobno ciągnie w większym zakresie obrotow niz inne co może byc pewnym plusem jeżeli chodzi o czestotliwośc zmiany biegów :!: Jeżeli chodz o przyspieszenia to lapie sie podobno między BMW1 a Hondą Accord co mu raczej dobrze wróży i z ta pojemnością nie wchodzi w akcyzę 13.8% i to jest istotne w Polsce :!:

Forester z dieslem dopiero MY09 (podobno) więc za rok.Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeli chodzi o czestotliwośc zmiany biegów

A skrzynia będzie jak w poprzednich modelach? Czy kolejna innowacja? :)

 

Brak wiadomości :!: ale raczej bym sie nie spodziewał....rewolucji :mrgreen: Obecny system napedu jest dobry i pewnie tak zostanie. Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonID, ale impreza zawsze wyglądała jak kupa - przynajmniej te wolnossące, popatrz na nią jak na zwykłe auto, a nie budę podobną do tego co w rajdach śmiga.

 

Chciałbym aby nowa Impreza wyglądała jak taka kupa:

 

RS-at-the-beach.jpg

 

 

w ostateczności chociaż taka:

 

 

1b528f440013fa464565d852

 

 

Ciekawe, że wszyscy którym spodobała się Impreza MY08 opowiadają jakieś wymyślne bzdury... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...