Skocz do zawartości

Proszę o poradę dot. doboru felg


zieloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę doświadczonych forumowiczów o poradę dotyczącą felg. Mianowicie zastanawiam się na kupnem felg do imprezy 2007 2.0 160ps Wagon. Parametry felg to 17", 7,5", et35, i właśnie ten parametr jest najważniejszy (et35). Pytanie brzmi, czy felgi z tym osadzeniem z powodzeniem będą pasowały do w.w wozu ? czy nie będą ocierały o nadkola itp ? Zawias oryg. Opony do tego 215/45/17.  Dodaję foto felg. Jak wiadomo nie są to OEM subaru.... dlatego tez dodatkowa prośba opinii od Was, czy wizualnie fele będą pasowały na aucie? Foto subaraka także w załączniku. Dziękuję z góry i pozdrawiam

fele bbbs.jpg

fele bbs 2.jpg

20190119_121621.jpg

Edytowane przez zieloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 22:23, Simon WRC napisał:

Nie wiem jak jest w N/A, ale w hawku WRX limitem przy feldze 7,5” i oponie 225/45 było ET38. Poniżej tej wartości bez zagięcia rantów tył przycierał. Z przodu nie ma problemu, jest duży zapas.

Ale to pewnie w sedanie A kombiak ma chyba trochę mniejsze nadkola 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 12:02, MaciekK napisał:

Trzeba pamiętać, że mocno zmieniając ET bez zmiany szerokości felgi wpływa na prowadzenie auta niekoniecznie pozytywnie, natomiast lepiej wygląda niż standardowe ET55

Tak. I może być np. stabilność na hamowaniu zła przez to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.05.2019 o 18:13, Tokio34 napisał:

A co polecacie na zimę? miałem 16 ale muszę wymienić i opony i felgi... Zależy mi na tym żeby był duży balon wielkość felgi nie ma znaczenia :D

hej... ja na zimę mam 195/60/15 (foto na początku tematu) . Jazda na tym zestawie dość komfortowa. W porownaniu do mojego zestawu letniego 205/45/17, zimowy zestaw 195/60/15....... rzekłbym wygoda jak w mercedesie w124 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zieloo napisał:

hej... ja na zimę mam 195/60/15 (foto na początku tematu) . Jazda na tym zestawie dość komfortowa. W porownaniu do mojego zestawu letniego 205/45/17, zimowy zestaw 195/60/15....... rzekłbym wygoda jak w mercedesie w124 :-)

Widziałem wczoraj na GT 195/65/15 i też spoko wyglądało zapewne komfort jeszcze większy obecnie na lato mam 215/45/17 Savy w sumie to polecam. A Ty możesz coś polecić jakąś oponkę na zimę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 22:08, zieloo napisał:

Witam. Proszę doświadczonych forumowiczów o poradę dotyczącą felg. Mianowicie zastanawiam się na kupnem felg do imprezy 2007 2.0 160ps Wagon. Parametry felg to 17", 7,5", et35, i właśnie ten parametr jest najważniejszy (et35). Pytanie brzmi, czy felgi z tym osadzeniem z powodzeniem będą pasowały do w.w wozu ? czy nie będą ocierały o nadkola itp ? Zawias oryg. Opony do tego 215/45/17.  Dodaję foto felg. Jak wiadomo nie są to OEM subaru.... dlatego tez dodatkowa prośba opinii od Was, czy wizualnie fele będą pasowały na aucie? Foto subaraka także w załączniku. Dziękuję z góry i pozdrawiam

fele bbbs.jpg

fele bbs 2.jpg

20190119_121621.jpg

Kolor tych felg celowo został taki wybrany czy poprostu były proszkowane na złoty kolor i wyszło jak wyszło?  

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam inne pytanie :)
Do mojego GT MY00 założyłem felgi 16 z Seata Ibizy IV o ET 43 z oponami 215/45r16 i mam problem z ocierającymi nadkolami z tyłu. Zastanawiające jest to, ze oryginalne felgi mają bardziej wystające ET i wyższy  balon (205/55r16) i nie ocierają. Dlaczego taj się dzieje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lepszy napisał:

Ibiza ma szerokość 7J. Z tego co się orientuję to im większe ET tym bardziej wystaje na zewnatrz...

Im więsze ET tym bardziej felga wchodzi do środka, im mniejsze ET, felga  wychodzi na zewnątrz. Przykład ET 0 - felga bardzo mocno wychodzi na zewnątrz ( w beemkach lubią takie wiochy zakładać :-D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...