Skocz do zawartości

Forester Exclusive - wymiana kół na większe


jarowit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Dzisiaj w salonie podpisałem wstępną umowę kupna Forestera w wersji Exclusive z wyprzedaży 2018. Chcę wymienić koła na większe - 18 calowe i w związku z tym mam prośbę o radę, czy jest to możliwe (ustawienia eyesight?) oraz jak to najopłacalniej zrobić? Dealer chce mi wydać samochód za dodatkową opłatą (około 8 tys PLN) z kołami 18 calowymi, a bagażniku dostanę oryginalne 17-calowe koła oponami - czy będzie łatwo to sprzedać na własną rękę? Czy nie lepiej kupić nowe 18-calowe koła na własną rękę, jakie polecacie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jarowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze taniej wyjdzie poszukac i kupic samemu. Sprzedac 17 tez chyba korzystniej wyjdzie we wlasnym zakresie. Moze to wprawdzie dluzej potrwac.
Salon na tej operacji tez chce zarobic.

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jarowit napisał:

Witam,


Dzisiaj w salonie podpisałem wstępną umowę kupna Forestera w wersji Exclusive z wyprzedaży 2018. Chcę wymienić koła na większe - 18 calowe i w związku z tym mam prośbę o radę, czy jest to możliwe (ustawienia eyesight?) oraz jak to najopłacalniej zrobić? Dealer chce mi wydać samochód za dodatkową opłatą (około 8 tys PLN) z kołami 18 calowymi, a bagażniku dostanę oryginalne 17-calowe koła oponami - czy będzie łatwo to sprzedać na własną rękę? Czy nie lepiej kupić nowe 18-calowe koła na własną rękę, jakie polecacie?

 

Pozdrawiam

a dzwoniłeś do innych dealerów jak u nich to wygląda?? Byc może warto przejechać pol polski do dealera u którego takie felgi dostaniesz za polowe tej ceny- tego nie wiem tak tylko gdybam ale warto podzwonić.  Sa to modele wyprzedazowe a troche ich jeszcze zostało z tego co widzę na stronie Subaru.W  tym roku wchodzi nowy forek i oni będą musieli te auta sprzedać za wszelką cenę wiec warto negocjować albo poczekać jeszcze trochę z zakupem  :)  

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jarowit napisał:

Dealer chce mi wydać samochód za dodatkową opłatą (około 8 tys PLN) z kołami 18 calowymi

 

To chyba jakieś żarty, przecież w sklepie subaru są np. takie 18-tki za 3600 komplet: 

https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GREGG napisał:

 

To chyba jakieś żarty, przecież w sklepie subaru są np. takie 18-tki za 3600 komplet: 

https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

 

 

Czyli wychodzi około cztery koła za przeklądkę czterech kół. :)

Znają się na matematyce w tym ASO. ;)

Zapomiałem o oponach, no to już zupełnie zwyczajna cena u dilera się robi.

Najprościej przeprowadzić to na własną rękę i zaoszczędzić sporo gotówki.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GREGG napisał:

 

To chyba jakieś żarty, przecież w sklepie subaru są np. takie 18-tki za 3600 komplet: 

https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

 

 

nawet liczyc kolejne 3600 za opony to nie daje 8k

dealer ewidetnie leci w ch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _akir_ napisał:

nawet liczyc kolejne 3600 za opony to nie daje 8k

 

Na pewno jakieś sensowne opony 18-tki można spokojnie znaleźć za 500-600 zł sztuka, więc na komplet ciężko będzie wydać więcej niż 6.000. No ale chcesz łatwiej u dealara, to płacisz premię ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GREGG napisał:

 

Na pewno jakieś sensowne opony 18-tki można spokojnie znaleźć za 500-600 zł sztuka, więc na komplet ciężko będzie wydać więcej niż 6.000. No ale chcesz łatwiej u dealara, to płacisz premię ;) 

Zgadza się. Można to zrobić w okolicach 6 tyś. i sprzedawać 17'' za które też coś wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, GREGG napisał:

 

Na pewno jakieś sensowne opony 18-tki można spokojnie znaleźć za 500-600 zł sztuka, więc na komplet ciężko będzie wydać więcej niż 6.000. No ale chcesz łatwiej u dealara, to płacisz premię ;) 

najdrozsze na opony.com znalazlem po 897 za szt Toyo :), ale fakt dobra gume mozna za mniej kupic

nie bardzo rozumiem skad taka przebita w ASO (skoro sklep subaru ma podane ceny za fele)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jarowit napisał:

Witam,


Dzisiaj w salonie podpisałem wstępną umowę kupna Forestera w wersji Exclusive z wyprzedaży 2018. Chcę wymienić koła na większe - 18 calowe i w związku z tym mam prośbę o radę, czy jest to możliwe (ustawienia eyesight?) oraz jak to najopłacalniej zrobić? Dealer chce mi wydać samochód za dodatkową opłatą (około 8 tys PLN) z kołami 18 calowymi, a bagażniku dostanę oryginalne 17-calowe koła oponami - czy będzie łatwo to sprzedać na własną rękę? Czy nie lepiej kupić nowe 18-calowe koła na własną rękę, jakie polecacie?

 

Pozdrawiam

Z drugiej strony prawdopodobnie łapiesz się na "akcja zima", która trwa chyba do końca marca i dostajesz komplet zimówek Pirelli gratis. Jest sens robić takie przekładki i kombinacje, wydawać dodatkowe pieniążki które dzięki wyprzedaży mogły być zaoszczędzone? Lepiej nowym autem pojechać na fajne wakacje z rodziną a samemu cieszyć się kompletem na lato i zimę od Subaru. Bardzo lubię "akcja zima" i cieszę się że pokrywa się z okresem wyprzedaży. Zaoszczędzone w ten sposób pieniążki prawdopodobnie wydam objeżdżając południowe Włochy moim Foresterem. :) 

Sześć lat temu zaoszczędzone w ten sposób pieniążki po zakupie Outbacka wydałem w Chorwacji i było warto.

 Moim zdaniem 17" z Exclusive wyglądają nie najgorzej, ja się szybko do nich przyzwyczaiłem. ;)

Poza tym auto na tych gumach jedzie dobrze, komfortowo i jest mega uniwersalne i moim zdaniem ma sylwetkę pasującą do odrobinę większej ilości gumy na feldze.

8C1903C0-2CEE-4C98-BFD8-017A442646A3.jpeg

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady.

 

Wczoraj gdy podpisywałem umowę wstępną dostałem słowo, że załapię się na Akcję Zima i dostanę gratis komplet opon zimowych 17", niestety dzisiaj dostałem telefon, że akcja została zakończona i żadnych opon gratis nie dostanę. Diler zaproponował, że w zamian za to "pomoże mi" i wystawi koła 17" (felgi + opony całoroczne) w swoim serwisie na sprzedaż, wszystko jest na słowo, więc nie wiem czy nie zażyczą sobie jakiejś prowizji. Na razie czekam na oficjalną wycenę zestawu kół 18". Czy możecie mi polecić konkretny model felgi i opony, zrobiłbym sobie porównanie i wybrał lepszy dla mnie wariant (zakup samemu vs u dilera).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarowit napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady.

 

Wczoraj gdy podpisywałem umowę wstępną dostałem słowo, że załapię się na Akcję Zima i dostanę gratis komplet opon zimowych 17"

Proponuję jutro podzwonić po ASO w kraju tych bliższych powiedzmy 3 czy 5 i "wyłożyć kawę na ławę"

Jestem zdecydowany na zakup ale w moim najbliższym ASO nie chcą lub nie mogą załatwić mi tego i tamtego, co Wy na to?

Nic nie kosztuje, poza połączeniem telefonicznym a można wiele zyskać. Ja tak ugrałem dodatkowe 1500 przy zakupie Toyoty Yaris. Zadzwoniłem to innego ASO, zapytałem o dodatkowy rabat - oczywiście się zgodzili, poprosiłem o ofertę na piśmie, dostałem na maila - pokazałem w moim ASO i okazało się, że też mi go dadzą.

Powalcz bo diler lubi zdecydowanego klienta, Twój na ten moment pewnie uznał, że i tak kupisz u nich jeśli się zdecydujesz a rożne miasta i dilerzy to różne podejście. Jak się zgodzą z daleka a Twoi nie to poproś by Cię odebrali z pociągu po przyjeździe i kupuj u innego sprzedawcy. Na Twoją korzyść przemawia to, że jest trochę Foresterów z wyprzedaży a za moment nowy model.

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

Nie jestem pewny czy wpłacałeś zaliczkę ale wydaje mi się, że jeśli zostałeś błędnie poinformowany o dostępności "akcja zima" to nie powinno być kłopotu z wycofaniem jej.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 20:34, jarowit napisał:

Diler zaproponował, że w zamian za to "pomoże mi" i wystawi koła 17" (felgi + opony całoroczne) w swoim serwisie na sprzedaż

Ciekawe. :mellow: Gdy w zeszłym roku kupowaliśmy XT i chcieliśmy 17" zamiast 18" i jasne szyby z tyłu, pan "diler" nawet się ucieszył, bo na to natychmiast znajdzie nabywców i nie było żadnego wystawiania itp. kombinowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarowit napisał:

Dostałem dzisiaj propozycję - zostawię u dilera koła 17' (felgi + opony całoroczne), a w zamian otrzymam koła 18' (felgi + opony letnie), opłata dodatkowa to 5 tys PLN, opłaca się? :-)

już Ci tu pisano : zmień dealera. 

Nie opłaca się. Za 5k pln bez problemów kupisz we własnym zakresie opony z felgami 18 calowymi. W ten sposób bedziesz dysponował 2 kompletami felg z oponami. W przypadku jak się zgodzisz na propozycje dealera zostaniesz tylko z jednym kompletem i brakiem 5k pln w portfelu . 

liczyc chyba umisz? ;)

 i nie napalaj się tak na ten samochód. Już Ci tu pisano trwa wyprzedaż forków ze względu na wejście nowego modelu w tym roku. Dealerzy tych samochodów będą się musieli pozbyć za wszelką ceną . Jak poczekasz i po negocjujesz z innymi dealerami to nie wykluczone że uda Ci się wyrwać dodatkowe felgi z oponami za "pol darmo" . 

felga 18:

https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874  4x900=3600 brutto 

opony ( osobiście brałbym uniroyala rainsporta) :

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/4x4/r=1/225-55-r18  

4x400= 1600 brutto

 

3600+1600=5200pln brutto  czyli 4300pln netto - jak jestes na dzialalnosci to w rzeczywisctosci jeszcze taniej ;)

wiec ta propozycja dealera to imo jakiś żart chyba jest :) . Na spokojnie wyłóż mu kawę na lawę ( możesz mu wydrukować ofertę sklepu subaru+oponeo) i niech przemyśli sprawę

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak czujników to już dziadowie szczególnie jak pojazd jest w nie wyposażony , to mimo wszystko element bezpieczeństwa. Jak złapałem gumę w śniegu to system zadziałał od razu mimo że niczego po aucie nie było czuć , nawet wysiadłem i obejrzałem wszystkie opony i po żadnej byś nie poznał rozszczelnienia. Dopiero w garażu udało mi się zlokalizować że w ogóle mam przebitą oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...