Skocz do zawartości

Fotoradary nie dla Straży Miejskiej


Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

"Straż miejska nie może karać mandatem kierowców, zarejestrowanych przez fotoradar na przekroczeniu dozwolonej prędkości - uznał Trybunał Konstytucyjny. Straż miejska nie ma też prawa kierować takich spraw do sądu grodzkiego.

Trybunał uznał za niekonstytucyjne przepisy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, które dawało straży miejskiej takie uprawnienia. Trybunał podkreślił, że ustawa o ruchu drogowym, na podstawie której wydano to rozporządzenie, nie pozwala straży na ściganie takich wykroczeń."

 

http://wiadomosci.onet.pl/1507034,11,item.html

 

 

Szczerze mowiąc - bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Idzmy na calosc !!!

Wyposazmy ludzi szeryfa w aparaty do kolonoskopii ...

- Rece na maske ! Nogi szeroko !

I fik ... kolonoskopia . Nastepnie szeryf wysyla wyniki badan do lekarza pierwszego kontaktu

a ten podejmuje odpowiednie leczenie . Choroby jelita grubego statystycznie powinny sie zmniejszyc .Wiekszosc panow zaczelaby przestrzegac przepisow ruchu drogowego ... choc obawiam sie ze byliby tacy ktorzy lamaliby przepisy nagminnie ... :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kasę, za zapłacone mandaty będą oddawali, czy może przejdzie awansem na te jeszcze nie zapłacone?

Właśnie dostałem kwitek z US, że mam 800 PLN do zapłaty.

Prawo nie działa wstecz :cool: :roll:

Od jutra nie obowiązuje do czasu.................

 

 

 

nowego rozporządzenia :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie działa wstecz :cool: :roll:

Od jutra nie obowiązuje do czasu.................

 

To jak się ma to do sprawy wypłat związanych ze sprowadzaniem samochodów z zagranicy (chodzi mi o tę sprawę, w której ileś tam tysięcy osób przepłaciło i teraz zwracają kasę - nie wiem dokładnie o co chodziło)

 

W TV trąbili coś dzisiaj, że te mandaty będą zwracać... ale jak wiadomo na TV trzeba brać dużą poprawkę.

 

Co do sameh SM to ja proponuję spalić to w pizdu i zrobić z tego normalną policję. Jedyne co to po prostu zrobić wydział zajmujący się daną częścią spraw a jednocześnie będą to funcjonariusze o pełnej możliwości "bojowej". Skoro i tak płacimy to lepiej wybrać tę opcję, która ma jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chodzi mi o tę sprawę, w której ileś tam tysięcy osób przepłaciło i teraz zwracają kasę - nie wiem dokładnie o co chodziło)

 

O akcyzę wtedy chodziło...Kasę zapewne zwracają, tylko przypuszczam, że mało osób składa wnioski o zwrot nadpłaconej akcyzy, ze względu na zaniżoną wartość na fakturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chodzi mi o tę sprawę, w której ileś tam tysięcy osób przepłaciło i teraz zwracają kasę - nie wiem dokładnie o co chodziło)

 

O akcyzę wtedy chodziło...Kasę zapewne zwracają, tylko przypuszczam, że mało osób składa wnioski o zwrot nadpłaconej akcyzy, ze względu na zaniżoną wartość na fakturach.

 

Dolny slask nie zwraca na razie ... Pozatym strasza odnoszeniem do wartosci rynkowej a z tym moze bc problem bo to juz bedzie widzimisie celnika, moze 30 000 a moze 40 000 i masz babo placek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale to wydaje sie jak znalazl: http://www.cenzin.com.pl/...w=153&show2=269

Super! Właśnie szukałem "sako"

Co do sameh SM to ja proponuję spalić to w pizdu i zrobić z tego normalną policję.

właśnie tak by było lepiej, większy pożytek by był i mniejsze koszty, bo SM zarabiają więcej od policmajstrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak by było lepiej, większy pożytek by był i mniejsze koszty, bo SM zarabiają więcej od policmajstrów.

 

Teoria..

SM jest finansowana z gminy i mandaty też idą na potrzeby gminy, a Policja centralnie i centralnie odprowadza kase.. (no chyba że do własnej kieszeni... :D)

 

Ja uważam, że SM jest potrzebna, ale do pilnowania porządku..., nie powinna mieć uprawnień do broni, zatrzymywania samochodów itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sameh SM to ja proponuję spalić to w pizdu i zrobić z tego normalną policję.

właśnie tak by było lepiej, większy pożytek by był i mniejsze koszty, bo SM zarabiają więcej od policmajstrów.

 

Tylko że do SM idą ludzie co się do Policji nie dostali, bo nie spełniają wymagań. Nic z nimi nie da się normalnego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sytuacje niedawno, nie wiem czy pisalem o tym na forum. W lutym tego roku przyszlo do mnie zdjecie z uwaga 28 kwietnia 2006 roku. Wystawione przez straz miejska w grajewie. Przy okazji wizyty u prawnika spytalem co i jak. Powiedzial zeby olac przechlodzonym moczem. Jednak i tak tam pojechalem. Nie skladalem zadnych wyjasnien, powiedzialem ze nie przyjmuje bo to niezgodne z ustawa i jak ma jakis problem niech idzie z tym do sadu. No i cisza jak na razie :) A TK, pogratulowac decyzji :)

 

Tak mi sie jeszcze wczoraj w wiadomosciach obilo o uszy o jakies jednostki specjalne SM, uzbrojone itd. To po co wowczas policja, CBSie i inne oddzialy kryminalnej?? Straż Miejska, to krawężniki pospolite i ich sprawa jest pilnowanie porzadku w miastach stricte podstawowych IMO tj. jak ktos tam smieci, psa na kagancu nie prowadzi itd. Od powazniejszych spraw jest policja (niepowazna z reguly ale to juz inna sprawa ;))

 

Tylko że do SM idą ludzie co się do Policji nie dostali, bo nie spełniają wymagań. Nic z nimi nie da się normalnego zrobić.

 

I to wyjasnia dlaczego sa tacy sfrustrowani i upierdliwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest tu dużo hałasu o nic. W jednej z "zaprzyjaźnionych" gmin, SM (a dokładniej gminna) jako taka nie egzekwuje ściągania należności za wykroczenia, ale zleca to Policji. Jej rola ogranicza sie jedynie do zarejestrowania takich przypadków i dostarczenia dowodów niebieskim. Wszystko odbywa się zatem w majestacie prawa. Podejrzewam, że w innych gminach wygląda to podobnie. Jeżeli nie, to mają duży problem.

Dodam tylko, że wart ciężkie pieniądze fotoradar zwrócił się gminie po ok 3-4 miesiącach mimo, że ta gmina oddaje Policji 40% zysków z mandatów.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...