Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, evi napisał:

Nie wiem, nie oglądałem , nie znam się...pije kawę ;):coffee:

 

Ziarno leci w Niedzielę ;) Hmm tak wieczorem wolę jednak piwo :P.

 

6 minut temu, evi napisał:

ale jakoś bardziej zapamiętałem Zamek Eureki

 

Kojarzę ten Zamek Eureki ale to tylko przebłyski, pamiętam Gacka :biglol:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo dawno w tym wątku nie byłem to powiem coś nie coś :biglol:

Za sprawą tego wątku nabyłem i z polecenia kogoś ( kupię prezent żonie ) no i kupiłem, chyba najgorszy w życiu...... 

Kupiłem ebanego Nivona 960 za w .... siana. Ma nie spełna rok, 1,5 , i już nie mam zdrowia . Co z tego że ma wifi , srifi , jak nie parzy kawy , i trzeba to robić na dwa lub trzy razy , resztę przelewa do wanienki i tylko gada opróżnij tackę. Powiem wprost, wstyd mi przed żoną, często mamy gości w domu, to już kupiłem w zapasie dwa zaparzacze i oringi do nich. Okazuje że prawie identyczne są w dużo tańszych ekspresach za 2.5 k a nie 7 czy 8k. 

Ja bardzo z Nivona nie zadowolony ! 

Jak ktoś mnie zapyta o gwarancję, tak mam, ale pijamy nałogowo kilkanaście kaw, więc wolę kupić za swoje zaparzacz, jak bujać się z serwisem :) 

IMG_8250.jpg

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, evi napisał:

@carfit a jak z serwisowaniem? Odkamienianie na czas robione ?

to jest jasne ! częściej myje ten ebany zaparzacz jak piję kawe. Mam trzy i tak se zmieniam co chwile lub robie po podwójnie kawy, mleka itd. Wszystko odkamienione , on ma dwa tryby, raz wrzucasz tabletkę do pojemnika z wodą , drugi do zaparzacza. Ja już wolałem Boscha z Tesco za 300zł i kapsułki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, carfit napisał:

Ja już wolałem Boscha z Tesco za 300zł i kapsułki..

 

Na stronie 6 (na 7 też opisywałem) jest ekspres który kupiłem wczoraj kosztował mniej niż 400 zł (cały zestaw) niestety wrócili do normalnej ceny :

 

https://www.komputronik.pl/product/665891/nespresso-c30-essenza-mini-czarny-xn1118-zestaw.html?gclid=Cj0KCQjwv7L6BRDxARIsAGj-34rG63KRF4TCarhST8Jcu675a1AT07seTpNGapV0LYNrykPKGMJ77d8aAr8lEALw_wcB

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dirkdiggler napisał:

Mamy Nivona model oczko niżej niż Twój i jak narazie zero problemow z maszyną. 

Zaparzone 5731 kaw dotychczas.

 

 

20200828_081631.jpg

wiesz co jest w tym najgorsze ? że mam coraz większe wrażenie że te firmy są coraz gorsze, nie ma jakości , serwisu , że mają Cie w dupie, i chyba świat popier .... do tego dązy jednak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dirkdiggler napisał:

Mamy Nivona model oczko niżej niż Twój i jak narazie zero problemow z maszyną. 

Zaparzone 5731 kaw dotychczas.

 

Ja mam dwa oczka nizej i od 4 lat smiga pieknie. Dziennie robimy moze z 6-10 kaw - kiedys tylko espresso teraz czesciej normalne. Raz zaniedbalem czyszczenie to musialem go najpierw potraktowac podwojna dawka odkamieniacza a potem wyjac zaparzacz i wyczyscic caly srodek. Godzine chyba siedzialem i szorowalem. Od tego czasu nie ma problemow.

 

34 minuty temu, carfit napisał:

Co z tego że ma wifi , srifi , jak nie parzy kawy , i trzeba to robić na dwa lub trzy razy , resztę przelewa do wanienki i tylko gada opróżnij tackę

Ale 2-3 razy zeby jedna kawe zrobic? 

 

26 minut temu, carfit napisał:

Ja już wolałem Boscha z Tesco za 300zł i kapsułki... 

Przy tym przerobie to bys Boscha z Tesco wymienial co miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aga napisał:

To ja się chyba przeproszę z 25 letnim saeco, bo trzymam go wciąż w szafie w domu ;)

 

 

Kiedy ostatni raz go używałaś ?

 

 

 

W tym roku przeprosiłem co prawda stary klimatyzator Delonghi i po wyczyszczeniu filtra chłodzi jak marzenie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że wątek odżył to  może ja się zmobilizuje i zawioze swój ekspres do serwisu albo zakupie nowy, bo już dwa miechy stoi i ciągle nie ma kiedy - takze moke pije z makinety i też da się żyć.

 

taka zabawka mi ostatnio chodziła po głowie ale cena jak na "domowy" zniechęca troche 

 

image.png.d4c2b84ec3147d40ece2d5dc951faef5.png

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, carfit napisał:

Oooo dawno w tym wątku nie byłem to powiem coś nie coś :biglol:

Za sprawą tego wątku nabyłem i z polecenia kogoś ( kupię prezent żonie ) no i kupiłem, chyba najgorszy w życiu...... 

Kupiłem ebanego Nivona 960 za w .... siana. Ma nie spełna rok, 1,5 , i już nie mam zdrowia . Co z tego że ma wifi , srifi , jak nie parzy kawy , i trzeba to robić na dwa lub trzy razy , resztę przelewa do wanienki i tylko gada opróżnij tackę. Powiem wprost, wstyd mi przed żoną, często mamy gości w domu, to już kupiłem w zapasie dwa zaparzacze i oringi do nich. Okazuje że prawie identyczne są w dużo tańszych ekspresach za 2.5 k a nie 7 czy 8k. 

Ja bardzo z Nivona nie zadowolony ! 

Jak ktoś mnie zapyta o gwarancję, tak mam, ale pijamy nałogowo kilkanaście kaw, więc wolę kupić za swoje zaparzacz, jak bujać się z serwisem :) 

 

Sprobuj zmienic kawe, moze pomoze. Mialem zaraz po zakupie z nowa nivona taki problem, ze jak ekspres robil kawe, to malo lecialo z wylewki i wiekszosc szlo do tacki. Troche zdziwiony, bo poprzednia nivona hulala lata i nic takiego sie nie zdarzalo. Zadzwonilem do serwisu by zglosic reklamacje. Gosc po podaniu objawow odrazu zapytal, czy nie uzywam kawy lavazza (akurat jej uzywalem), bo nivona ma z nia problemy i nie moze przecisnac wody. Poprosil bym zmienil kawe, zmienilem kawe i od tam tej pory wszystko hula. Co lepsze szwagierka ma ten sam model ekspresu i u niej nie ma problemu z lavazza (ale ich jest nascie rodzaji, moze akurat ja uzywalem tej zlej Rosso bodajze).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Jura J9 nadal bezawaryjnie 5307 kaw wszelkiej maści, do tego samego mleka 58xx ( dzieci robią sobie kakao ). Filtry wymieniam i czyści się tabletkami jak zgłosi taką potrzebę. W sumie to mój pierwszy ekspres i jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carfit Spróbuj zmienić grubość mielenia na grubsze. I tak jak @Korton napisał może to być wina kawy...a raczej młynka w Nivonie.

 

Miałem podobną sytuacje u klienta przy dużych maszynach WMF. Generalnie ekspresy nie do zajechania, ale co się okazało to wypaliliśmy za jasno kawę. Przy ciemniejszym paleniu problem zniknął.

Czasami przy ciemnych wypałach kawy jest tak, że jest dużo pyłu kawowego który powstaje podczas mielenia i ekspres nie daje rady przecisnąć wody przez klocka kawowego. Pompki "ulki" nie dają ciśnienia ciągłego 15 bar.

 

@jaszyna bawiłeś z metodami przelewowymi? Tam jest potencjał :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja Jura padła i idzie do kosza niestety. 9740 kaw w 9 lat. Padł przepływomierz i obudowa mechanizmu podającego. Koszt ok 700 zł. Stwierdziłem że nie ma sensu naprawiać. Serwisant też był tego zdania bo z racji wieku może się okazać skarbonką. Trzeba szukać nowego ekspresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, evi napisał:

Spróbuj zmienić grubość mielenia na grubsze.

w sumie ma to sens, używałem na początku Lavazza tej złotej problemu nie było ale chyba tylko z 2 opakowania, teraz tylko tej http://www.kaweo.pl/pl/p/Zicaffe-Cinquantenario-kawa-ziarnista-1kg-cartyfikat-INEI/306 

 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja Jura padła i idzie do kosza niestety. 9740 kaw w 9 lat. Padł przepływomierz i obudowa mechanizmu podającego. Koszt ok 700 zł. Stwierdziłem że nie ma sensu naprawiać. Serwisant też był tego zdania bo z racji wieku może się okazać skarbonką. Trzeba szukać nowego ekspresu.

To chyba inwestycja z gatunku tych udanych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...