Skocz do zawartości

WRX MY 2017 ...nieco z przypadku


Kambol

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, filipk93 napisał:

Samopoziomowanie na pewno. W nowych Scaniach przy full ledzie nie ma z przodu spryskiwaczy

Jak nie ma jak są przecież.

 

Edytowane przez Mateusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz22 napisał:

Jak nie ma jak są przecież.

 

u mnie ostatnio był kierowca wlasnie nowa scania i sie zalil, ze nie dosc ze led ciepla nie daje i zimą snieg nie puszcza to jeszcze spryskiwaczy nie ma :) zaraz rzuce okiem w google 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś słaby ten szofer, obok przeciw mgielnego jest zaślepka chromowana, pod nią jest sprysk i dziala co drugi cykl ;)

Ale nie zasmiecajmy 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kambol napisał:

Nie ma osłon - trzeba zrobić konserwację. Ciekawe jak jest u konkurencji, bo podejrzewam, że to raczej trend ogólny.

zapewne tak ale naprawdę warto kupić jakiegoś baranka, czy Bolla i zabezpieczyć go natryskowo od spodu. Auto raz zakonserwowane będzie potem służyło dużo dłużej a koszt naprawdę nie jest duży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kambol napisał:

Nie ma osłon - trzeba zrobić konserwację. Ciekawe jak jest u konkurencji, bo podejrzewam, że to raczej trend ogólny...

Niestety,wszyscy szukają oszczędności. Ostatnio konserwowaliśmy znajomemu nową Mazdę 6. Wygląda to dokładnie tak samo jak na zdjęciu powyżej tzn zabezpieczone tylko niektóre łączenia blach. W Forsterze MY17 też tak jest ... echhhh :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czas na spóźniony update, bo dawno nie było okazji pisać, a działo się. WRX zaliczył wizytę w MTS i dostał nowy olej do skrzyni biegów i tylnego dyferencjału oraz nowy płyn hamulcowy i płyn chłodniczy. Przebieg go nie kwalifikował, ale dla świętego spokoju ma teraz wszystkie płyny ustrojowe wymienione. Na plus, że "stary" olej w skrzyni był czyściutki.

Nie dawno zaliczył też wizytę w Zduńskiej Woli i wyzbył się zgniłego imperializmu na rzecz miar metrycznych. Zmieniłem też wkład lewego lusterka z fatalnego (ukochanego w USA) płaskiego na asferyczne. Płaski oryginał sprawiał wręcz wrażenie powiększającego - widoczność beznadziejna, nie wiem jak oni mogą z tym jeździć.

Po wymianie (u góry wersja amerykańska):

IMG_2019029.thumb.jpg.60abd24000e024a88f84e357146e3f11.jpg

 

Poza tym jeździ, sprawia wiele radości i zmusza do ciągłych rozmyślań o mniejszych, czy większych modach... :D

 

IMG_201902.thumb.jpg.1aadb80ca28af43a3f71893ee3debf7c.jpg

Edytowane przez Kambol
  • Super! 4
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kambol - gratuluję, piękną sztuka!

Komputerek i dolot to dopiero stage 1, a później jeszcze downpipe, intercooler i lepsze sprzęgło co by ogarneło nadwyżkę mocy ;) 

Zapomniałem jeszcze o pozbyciu się EGR, TGV i innych ekologicznych gadżetów.

 

U mnie na ten moment to jedynie zamontowałem chlapacze ;) bo straszny syf na drogach. W ten weekend planuję jeszcze zamianę lamp przednich z halogenów na ledy od Levorga - tylko najpierw muszą się wypolerować.

 

 

Edytowane przez Maverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 23:55, Kambol napisał:

Hola! Hola! Aktualnie z sti jest tylko spoiler. Więcej nie planuję      ...na razie. :D

Witam, stoję przed podobnym wyzwaniem tyle że z obk. Czy możesz mi podesłać informacje o kosztach transporty, opłat itp. oraz namiary na firmę przez którą to załatwiłeś?

 

Ja wątek wałkuje tu, jakbyś mógł pomóc to super. Pozdrawiam Michał

 

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maverick - dzięki! :)

 

W dniu 26.02.2019 o 12:59, Maverick napisał:

planuję jeszcze zamianę lamp przednich z halogenów na ledy od Levorga

O! To Levorg ma identyczne lampy? :blink: Jeśli tak, to bardzo dobra wiadomość, bo myślałem, że muszę szukać wyłącznie z STi.

A może orientujesz się, czy Levorg ma identyczne lusterka zewnętrzne, bo brak składania elektrycznego mnie już wkurza i zbieram siły do przeszczepu. ;)

Z tymi grubymi modami, to chyba jeszcze chwilę poczekam, bo na razie mam do ogarnięcia jeszcze kilka irytujących pierdółek. :D

@Michał Kraków - odpowiedziałem Ci w Twoim temacie.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 13:59, Maverick napisał:

 (...) i lepsze sprzęgło co by ogarneło nadwyżkę mocy ;)

 

tak z ciekawosci - jak sie sprawuje seryjne sprzeglo w tych autach, pedal nie jest przesadnie miekki / twardy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piotruś napisał:

Policzył ktoś jaki byłby całkowity koszt sprowadzenia nowego, z salonu WRX z USA i dostosowania go do przepisów EU (reflektory, lusterka itp.)? 

 

Tak to się chyba nie da :unsure:

Z tego co pamiętam, musiałby zostać kupiony, potem zarejestrowany w USA na min. 3 (?) miesiące i dopiero wtedy sprowadzony.

Fabrycznie nowy (wcześniej nie rejestrowany) musi mieć homologację, itp. papierologię..

 

PS.

A poza tym nowe to lepiej kupować w Kanadzie, gdzie mają kilometry i stopnie Celsjusza :D

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kambol napisał:

Jest dosyć twardy - do wytrzymania, ale po przesiadce z automatu w mieście manual jednak męczy. Może za jakiś czas zacznę się rozglądać za WRX z AT i ES... :D

To mnie powstrzymuje z przesiadki z Levorga. WRX z CVT byłby optymalnym rozwiązaniem. A najlepiej Levorg z 2.0 DIT turbo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...