Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

słabo wierze w rożnego rodzaju gadżety ale zawsze to jakiś pretekst do nawiązania rozmowy i "nici sympatii" :D  Wtedy jak potencjalny grzech nie jest zbyt wielki to może wystarczy i pouczenie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Meteor napisał:

pretekst do nawiązania rozmowy i "nici sympatii" :D

 

Zależy od dnia, humoru, a przede wszystkim od charakteru kontrolujących. Niektórzy chcą się wykazać i napędzać statystyki, a inni rozmawiają...

Ogólnie jeżdżąc forkiem, siedząc wyżej, na takim zawieszeniu i z takimi oponami tak ok. 100 km/h jest komfort i nie czuć prędkości. Potwierdzają to osoby które ze mną teraz jeździły. W takim przypadku łatwo spotkać się z Panami, szczególnie w terenie zabudowanym, jeszcze nie zabudowanym... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Paweł Jastrzębski napisał:

.... szczególnie w terenie zabudowanym, jeszcze nie zabudowanym... :biglol:

no takiego okreslenia to jeszcze nie słyszałem - SUPER! :D :D 

Musze ogłoszenie do swojego Legacy napisać. Dziś zrobiłem fotki i pewnie jak bede miał wolną chwilę to napiszę.

...kurcze trochę Wam zazdroszczę nowego forestera :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Meteor napisał:

no takiego okreslenia to jeszcze nie słyszałem - SUPER! :D :D 

Musze ogłoszenie do swojego Legacy napisać. Dziś zrobiłem fotki i pewnie jak bede miał wolną chwilę to napiszę.

...kurcze trochę Wam zazdroszczę nowego forestera :hi:

Pisz ogłoszenie i komentarze bo taki Legacy jak Twój pewnie zainteresuje sporo osób, sam widziałem tylko zdjęcia ale z tego co pisałeś i co zostało w nim zrobione to prawdziwa perełka na rynku. 

Forester jest fajny ale bez przesady, dla mnie jest super bo chciałem podwyższone Subaru i miał dobrą cenę, kolega @Paweł Jastrzębski też celował w Subaru tylko Outback więc podobnie jak ja skusiła Go wyprzedaż. Dla wielu to jednak klockowate i mało dynamiczne autko i interesuje głównie kilku fanów powolnych Subaru.

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał W. napisał:

Dla wielu to jednak klockowate i mało dynamiczne autko i interesuje głównie kilku fanów powolnych Subaru

 

Mnie się wersja IV ze zderzakiem sport spodobała się od momentu kiedy go zobaczyłem na żywo. W tym roku ciągu miesiąca spełniłem swoje marzenia ;)

 

11 godzin temu, Michał W. napisał:

@Paweł Jastrzębski też celował w Subaru tylko Outback

 

Wsiadając do niego czułem się bardzo dobrze :wub: do tego wygląd i silnik.  Pomyślałem, że będzie to kolejne auto, tylko cena odbiegała od moich możliwości. Dlatego forester IV wygrał!!! :D

11 godzin temu, Michał W. napisał:

skusiła Go wyprzedaż

 

i Twój, ten wątek. Decyzja zapadła w miarę szybko! nawet opisu na profilu nie miałem kiedy zmieniać :biglol:

Edytowane przez Paweł Jastrzębski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 09:04, Michał W. napisał:

Pisz ogłoszenie i komentarze bo taki Legacy jak Twój pewnie zainteresuje sporo osób, sam widziałem tylko zdjęcia ale z tego co pisałeś i co zostało w nim zrobione to prawdziwa perełka na rynku. 

 

...nie przesadzajmy  nie aż perełka (troche skromności musze jednak zachować!!)  ...muszę się jednak przyznać, że sam bym go od siebie kupił a łatwym klientem nie jestem ;) :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paweł Jastrzębski napisał:

 

Mnie się wersja IV ze zderzakiem sport spodobała się od momentu kiedy go zobaczyłem na żywo. W tym roku ciągu miesiąca spełniłem swoje marzenia ;)

 

 

Wsiadając do niego czułem się bardzo dobrze :wub: do tego wygląd i silnik.  Pomyślałem, że będzie to kolejne auto, tylko cena odbiegała od moich możliwości. Dlatego forester IV wygrał!!! :D

 

Zgadzam się bo mam tak samo, że oba modele Subaru Forester i Outback bardzo mi odpowiadają a nawet więcej bo XV też mnie kręci.:wub:

Najogólniej to podoba mi się każde Subaru, podwyższone to już po prostu muszę mieć a niskie i mocne to tylko chciałbym. :)

 

12 godzin temu, Paweł Jastrzębski napisał:

 

i Twój, ten wątek. Decyzja zapadła w miarę szybko! nawet opisu na profilu nie miałem kiedy zmieniać :biglol:

 

Cieszę się, że mogłem pomóc.:)

Sam też dość szybko zdecydowałem kupić Forestera z wyprzedaży jak okazało się, że nie mam szans na XV 2.0 a Outback jest po prostu na dziś dla mnie za drogi.

Jak złożyłem zamówienie na Forestera po analizie ofert konkurencji zrozumiałem, że jest to bardzo interesująca oferta i warto uświadomić to innym fanom marki, którzy akurat nie zwrócili na nią uwagi. Cena była na tyle dobra, że nawet jak ktoś celował w teoretycznie tańsze koreańskie lub inne japońskie auta myśląc, że coś oszczędzi można było się zaskoczyć - Forester z wyprzedaży jest tańszy od konkurentów też po przecenach. :D

 

22 minuty temu, Meteor napisał:

...nie przesadzajmy  nie aż perełka (troche skromności musze jednak zachować!!)  ...muszę się jednak przyznać, że sam bym go od siebie kupił a łatwym klientem nie jestem ;) :D 

Słusznie, perełki to w muzeum motoryzacji lub prywatnych kolekcjach. Ty masz po prostu auto, które prawdopodobnie kupi od Ciebie pierwsza zorientowana w rynku osoba jaka przyjedzie je do Ciebie obejrzeć. Nie wiem jeszcze jak wycenisz Legacy ale jeśli ktoś szuka takiego w Dieslu, to zadbane i dobrze wyposażone auto z nowym zespołem napędowym musi wzbudzić spore zainteresowanie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - jak sam dobrze wiesz nie jest to zawsze takie proste, a ja swoją droga to chyba nie chcę sprzedawać :( 

Może jakaś terapia będzie mi potrzebna??Może jakas forumowa "leżanka" dla byłych właścicieli subaru....:wine-glass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Meteor napisał:

Michał - jak sam dobrze wiesz nie jest to zawsze takie proste, a ja swoją droga to chyba nie chcę sprzedawać :( 

Może jakaś terapia będzie mi potrzebna??Może jakas forumowa "leżanka" dla byłych właścicieli subaru....:wine-glass:

 

Przyznaje ciężko było mi się rozstać z moim Outbackiem ale mi było łatwiej bo po pierwsze obawiałem się, że poważne problemy z silnikiem mogą niebawem nadejść mimo braku przesłanek ku temu lektura forum działała na wyobraźnię i odkąd skończyła mi się gwarancja to lęk przed tym gdzieś z tyłu głowy narastał. U Ciebie na ten moment i na najbliższe lata obaw o silnik raczej nie ma więc na pewno rozstanie nie będzie łatwe. Po drugie ja miesiąc przed sprzedażą odebrałem nowego Forestera i efekt nowości przyćmił smutek po rozstaniu z moim niegdyś wymarzonym Outbackiem. Ty chyba swoje nowe Volvo już trochę dłużej użytkujesz i może nie ma już tego efekt WOW a może jest nadal i to Ci pomoże.

Znam takich co mówią, że po rozstaniu najlepiej wskoczyć w ramiona innej kobiety i w moim przypadku motoryzacyjnym to Forester okazał się tą inną i nową wybranką. ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał W. napisał:

...Ty chyba swoje nowe Volvo już trochę dłużej użytkujesz i może nie ma już tego efekt WOW a może jest nadal i to Ci pomoże.

Znam takich co mówią, że po rozstaniu najlepiej wskoczyć w ramiona innej kobiety i w moim przypadku motoryzacyjnym to Forester okazał się tą inną i nową wybranką. ;)

 

...ciekawe porównanie z tymi innymi ramionami ;) Co do efektu WOW to nie tak całkiem bo satysafakcje z jeżdżenia V60CC daje, silnik tez i mocniejszy i z wyzszym momentem, samo auto dużo nowocześniejsze w zasadzie z maksymalnym wyposażeniem ale jednak jeździ inaczej i może nie powinienem ale mimo wszystko jakoś się pewniej czuję w Legacy zwłaszcza na drogach. Ogromny plus Volvo to też fotele - byłem wczoraj pod Wrocławiem i robiąc takk jednego dnia wyjazd 350km w jedną 2 h na miejscu i powrót 350km w drugą to fotele mają jednak znaczenie. No i na S8 wygodniej bo w tak naprawde nogi z pedałów mozna prawie zdjąć. Aktywny tempomat spisuje się wysmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Meteor napisał:

...ciekawe porównanie z tymi innymi ramionami ;) Co do efektu WOW to nie tak całkiem bo satysafakcje z jeżdżenia V60CC daje, silnik tez i mocniejszy i z wyzszym momentem

 

No to nie jest źle, jakoś się uporasz z poczuciem straty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Meteor napisał:

Michał - jak sam dobrze wiesz nie jest to zawsze takie proste, a ja swoją droga to chyba nie chcę sprzedawać :( 

Może jakaś terapia będzie mi potrzebna??Może jakas forumowa "leżanka" dla byłych właścicieli subaru....:wine-glass:

Skoro nie chcesz sprzedawać Subaru to proponuję wystawić za bardzo satysfakcjonującą dla Ciebie cenę, bo przecież nie wystawisz za jakieś marne 30 tyś. skoro prawie tyle w auto zostało dopiero włożone i jak znajdzie się kupiec to plik banknotów osłodzi sprzedaż a jak nie to przecież próbowałeś.

Takie podejście do tematu da Ci sporą przewagę w ewentualnych negocjacjach i nadzieje na niezbyt szybkie rozstanie z Legacy.

 

20 minut temu, Meteor napisał:

ale logo jednak inne - najwyżej sobie siemanko i świniaka na tył trzasnę i będę budził zaciekawienie u braci forumowej

Ja już widziałem chyba Corsę B ze świnką naklejoną więc na podwyższonym Volvo, który jednak jest jakoś tam podobny do Outbacka przynajmniej typem nadwozia powinna pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Meteor napisał:

zabieram się w takim razie do pisania ogłoszenia i pewnie w weekend wystawię. Badanie techniczne zrobię tylko bo mam do 4 maja...

Ja próbowałem sprzedać przed przeglądem i przedłużeniem ubezpieczenia i sprzedałem 1 dzień po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie ogłoszenia o sprzedaży auta i wymaganych do tego 100 postów to powiem tyle, że chciałem sprzedać auto i się sprężyłem by je napisać i zrobić ofertę. Auto dawno sprzedane i to przez OLX a ja nie wiedzieć czemu klepię dalej kolejne posty. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał W. napisał:

A w temacie ogłoszenia o sprzedaży auta i wymaganych do tego 100 postów to powiem tyle, że chciałem sprzedać auto i się sprężyłem by je napisać i zrobić ofertę. Auto dawno sprzedane i to przez OLX a ja nie wiedzieć czemu klepię dalej kolejne posty. :lol:

i to w tempie godnym pozazdroszczenia - musze jednak powiedzieć, że forum dla pasjonatów tematu zawsze uzależnia. Jak mam jakieś pilne tematy i mnie nie ma parę dni jest spoko ale jak juz zajrze to korci ciągle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Meteor napisał:

i to w tempie godnym pozazdroszczenia - musze jednak powiedzieć, że forum dla pasjonatów tematu zawsze uzależnia. Jak mam jakieś pilne tematy i mnie nie ma parę dni jest spoko ale jak juz zajrze to korci ciągle!

Ja przeglądam forum od 2012 roku i często coś czytałem ale nigdy nie czułem potrzeby by się jakoś udzielać aż do 2017 gdy chciałem zadać jakieś pytanie do Dyrekcji i tak się zarejestrowałem ale nadal nic lub prawie nic nie pisałem aż do czasu gdy zależało mi na ogłoszeniu i musiałem się jakoś wkręcić.:)

Teraz "sprzyjają" mi jeszcze okoliczności bo odkąd dziecko poszło do przedszkola to cały czas jesteśmy na chorobowym, od września zeszłego roku całe mnóstwo przeziębień, gryp i angin. I tak siedzimy i zawsze znajdę moment by coś skrobnąć.;)

 

 

Zajrzałem do ogłoszeń na popularnym serwisie w temacie nowego Forestera z wyprzedaży rocznika 2018 i jest jeszcze oferta na jedną sztukę w Lublinie za 118500 za białego ze sportowym przodem czyli zderzakiem od XT.

Są też oferty na nowego takiego samego za 133500 ale jak na razie chyba tylko wirtualne bo prawdopodobnie jeszcze nie dojechały do kraju wyprodukowane w tym roku Forki. Ciekawe kiedy pojawi się cennik na V generację modelu i czy automatycznie rozpocznie się wyprzedaż SJ z produkcji 2019 oraz jakie będą ceny oferowanych zapewne przez jakiś czas razem modeli, starego i nowego. Dopiero wtedy będzie można ocenić czy faktycznie tegoroczna wyprzedaż była tak atrakcyjna jak mi się wydawało. :)

 

Mój przebieg zapewne jutro lub w sobotę osiągnie 5000 km po prawie trzech miesiącach zwyczajnej jazdy, bez dalszych tras ale z kilkoma średnimi. Średnia spalania podskoczyła do 9.3 l/100 i aż strach pomyśleć ile by wynosiła gdybym mieszkał w mieście, gdzie podczas godzin szczytu oscylowała wokół 12l/100.

Z ciekawostek system EyeSight już raz uratował mnie od wjechania komuś w tylny zderzak we wrocławskich korkach. Kolizja do której nie doszło dzięki elektronice była by niegroźna w skutkach bo cała akcja działa się przy małej prędkości ale z pewnością pogorszyła by mi nastrój i odbiór nowego auta. Podobną przygodę miałem tylko raz w życiu i byłbym bardzo zły gdyby ten drugi raz był w kilku tygodniowym aucie. Tak więc ES już na zasłużył na moją bardzo przychylną opinię o nim. :D

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Meteor napisał:

może jeszcze znaczki na tył zamówie póki jeszcze mam na co bo z tego co doczytałem "przysługują" u dealera jeśli nikt nie odbierał :) Swinkę forumową obowiązkowo!

 

 Nie wiedziałem, że „przysługują” nam znaczki, ja płaciłem niecałe sześć złotych za sztukę.:o

6FCA0849-0A67-456B-AED7-0F54E3B93434.jpeg

W dniu 25.04.2019 o 10:18, Meteor napisał:

Ogromny plus Volvo to też fotele - byłem wczoraj pod Wrocławiem i robiąc takk jednego dnia wyjazd 350km w jedną 2 h na miejscu i powrót 350km w drugą to fotele mają jednak znaczenie.

 

Fotele w moim Outbacku były najwygodniejsze jakie do tej pory miałem w moim aucie a w Legacy są chyba te same. Raz zrobiłem w jeden dzień trasę Wroclaw-Lyon, ponad 1400 km i byłem bardzo zmęczony ale nic mnie nie bolało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 11:48, Michał W. napisał:

Ja przeglądam forum od 2012 roku i często coś czytałem ale nigdy nie czułem potrzeby by się jakoś udzielać aż do 2017 gdy chciałem zadać jakieś pytanie do Dyrekcji i tak się zarejestrowałem ale nadal nic lub prawie nic nie pisałem aż do czasu gdy zależało mi na ogłoszeniu i musiałem się jakoś wkręcić.:)

Teraz "sprzyjają" mi jeszcze okoliczności bo odkąd dziecko poszło do przedszkola to cały czas jesteśmy na chorobowym, od września zeszłego roku całe mnóstwo przeziębień, gryp i angin. I tak siedzimy i zawsze znajdę moment by coś skrobnąć.;)

 

 

Zajrzałem do ogłoszeń na popularnym serwisie w temacie nowego Forestera z wyprzedaży rocznika 2018 i jest jeszcze oferta na jedną sztukę w Lublinie za 118500 za białego ze sportowym przodem czyli zderzakiem od XT.

Są też oferty na nowego takiego samego za 133500 ale jak na razie chyba tylko wirtualne bo prawdopodobnie jeszcze nie dojechały do kraju wyprodukowane w tym roku Forki. 

 

 

No właśnie dzwoniłem dzisiaj do Subaru Dukiewicz bo mieli jeszcze w ubiegłym tygodniu na OTOMOTO wystawione bodajże 3 sztuki ale niestety wszystko sprzedane . Chciałem kupić egzemplarz w kolorze Sepia Bronze Metallic a tu dupa . Zaproponowali lekki upust na MY2019  . Chyba jeszcze pojeździmy MY2007 :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rafter napisał:

 

No właśnie dzwoniłem dzisiaj do Subaru Dukiewicz bo mieli jeszcze w ubiegłym tygodniu na OTOMOTO wystawione bodajże 3 sztuki ale niestety wszystko sprzedane . Chciałem kupić egzemplarz w kolorze Sepia Bronze Metallic a tu dupa . Zaproponowali lekki upust na MY2019  . Chyba jeszcze pojeździmy MY2007 :D  

Myślę, że za około pół roku czeka nas jeszcze jedna wyprzedaż tego modelu więc nic straconego ale trochę szkoda. :)

Na OTOMOTO jest cały czas jedna sztuka ale biała i nie wiem czy jest faktycznie czy tylko ogłoszenie zostało.

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-forester-subaru-forester-2-0i-exclusive-wyprzedaz-rocznika-ID6BGHX9.html#71edf667a5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Michał W. napisał:

Myślę, że za około pół roku czeka nas jeszcze jedna wyprzedaż tego modelu więc nic straconego ale trochę szkoda. :)

Na OTOMOTO jest cały czas jedna sztuka ale biała i nie wiem czy jest faktycznie czy tylko ogłoszenie zostało.

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-forester-subaru-forester-2-0i-exclusive-wyprzedaz-rocznika-ID6BGHX9.html#71edf667a5

 

Michale ten także już sprzedany . Te 118.500 kpln to naprawdę świetna oferta .....była .

Edytowane przez rafter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafter napisał:

 

Michale ten także już sprzedany .

 

Plus jest tego taki, że pewnie za około pół roku rozpocznie się sprzedaż nowej generacji i wyprzedaż starej. Znając ceny obu wersji łatwiej dokonać dobrego wyboru, którą generacje kupić. Ja na przykład uważam, że kupiłem nie drogo ale jeśli okaże się, że Forester V nie jest dużo droższy od IV to mogę trochę żałować pośpiechu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...