Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytałem te nie przychylne opinie i pewnie sam bym ich nie wybrał ale na drogach marnych i poza drogą mają swoje zalety a tak na codzień jakoś dają radę i pewnie na zmianę wejdą inne ale to za kilka lat.

W Outbacku zamieniłem je po czterech latach na Hancook ale jakoś nie odczułem za bardzo tej zmiany, może tylko przy ruszaniu na mokrym było lepiej.

 

 

B1433C20-E9B3-497E-9D6A-BA6E59BF8906.jpeg

6486086B-5BA4-42EA-953B-6AD03EBCFEDB.jpeg

166F6624-B0DD-4C97-8E2B-13ECF7680347.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Jak pytałem się w salonie przy odbiorze auta jakie opony mi przepadły to dostałem inf. że miałbym do wyboru continentale i pirelli:unsure:

Szkoda, że się nie załapałeś bo spóźniłeś się chyba tylko kilka dni ale i tak byłem pod wrażeniem jak szybko sprzedałeś Hondę. Pozytywy są takie, że masz nad czym rozmyślać bo wybór masz teraz bardzo duży. Warto dobrze wybrać bo zima to szczególny czas dla posiadaczy Subaru i im gorsze warunki tym lepszym autem się okazują nasze AWD na tle innych walczących z poślizgiem. :)

Ja natomiast dostałem Pirelli i nikt o Continentalach nie wspominał ale jak już wcześniej napisałem to sprawdziły się w końcówce zimy i mimo, że to stary model to są to nadal bardzo dobre opony choć już nie z czołówek rankingów (kilka lat temu były jednymi z lepszych w swojej klasie).

Dawaj znać jakie masz typy. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko złapie kilka wolnych chwil... to poszukam i napisze. Ogólnie żona ma nokiany, tata continentale, w hondzie miałem  pirelli - już naprawdę zdarte. Z tych trzech to nokiany lub continentale. Szukać rozmiaru 225/60 r17 czy dali Ci inny rozmiar?

Edytowane przez Paweł Jastrzębski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zyzol napisał:

No niekoniecznie. Zimówki mam cichsze, niż montowane seryjnie w XV Bridgestone

no tak jak Michał powiedział, słabo o nich świadczy - długo bym na tych Bridgestonach nie pojeździł

Letnie mam u siebie Dunlopy SportMaxx uważam, że bardzo dobre opony w żaden sposób nie oszczedzające na przyczepności i jednocześnie ciche (67dB). Świetnie się prowadzą - nie widze w nich wad, chętnie bym je powtórzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Jak tylko złapie kilka wolnych chwil... to poszukam i napisze. Ogólnie żona ma nokiany, tata continentale, w hondzie miałem  pirelli - już naprawdę zdarte. Z tych trzech to nokiany lub continentale. Szukać rozmiaru 225/60 r17 czy dali Ci inny rozmiar?

Rozmiar mam standardowy dla forester exclusive 225/60 17.

Ja przed zakupem sprawdzałem jakieś testy ADAC, NCAP czy jakieś takie :)

 

 

2 godziny temu, Meteor napisał:

Letnie mam u siebie Dunlopy SportMaxx uważam, że bardzo dobre opony w żaden sposób nie oszczedzające na przyczepności i jednocześnie ciche (67dB). Świetnie się prowadzą - nie widze w nich wad, chętnie bym je powtórzył

Ja tak jak pisałem dawno nie miałem okazji sam sobie wybrać ogumienia i jeżdżę tym w czym dali mi auto. 

Geolandary są średnie ale podobno na moje leśne drogi w sam raz no ale na autostradzie to tak sobie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Michał W. napisał:

Rozmiar mam standardowy dla forester exclusive 225/60 17.

Ja przed zakupem sprawdzałem jakieś testy ADAC, NCAP czy jakieś takie :)

Czyli taki rozmiar będę szukał. Żona stwierdziła żebym kupił na lato R18 bo te alu bardziej jej podobały (te od wersji platinum). Jedynie koszt: nowe zima, lato plus felgi trochę za dużo, jak na jeden rok :facepalm: więc od razu zdanie zmieniła :biglol:

p.s. mam nowe letnie 225/50 r17 po sprzedanej hondzie, może ktoś akurat szuka?

Edytowane przez Paweł Jastrzębski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Czyli taki rozmiar będę szukał. Żona stwierdziła żebym kupił na lato R18 bo te alu bardziej jej podobały (te od wersji platinum). Jedynie koszt: nowe zima, lato plus felgi trochę za dużo, jak na jeden rok :facepalm: więc od razu zdanie zmieniła :biglol:

Lepiej prezentuje się na 18” ale ja w tym wypadku stawiam na komfort, off road i ekonomie czyli nic nie zmieniam. Zwłaszcza że mam zestaw na cały rok i sprzedawanie części by kupić komplet na 18” to moim zdaniem podpada pod maksymę kolegi @Meteor „lepsze jest wrogiem dobrego” (trochę przesadzilem z tą maksymą ale nie wiem jak to nazwać). :)

Gdybyś miał zmieniać na 18” to optymalnie zrobić mimo wszystko już teraz póki masz nowe ledwo użyte opony 17” bo jak pojeździsz na nich sezon lub więcej to pewnie wiele za nie nie dostaniesz ale po zakupie auta jeszcze takie inwestycje to na pewno bolą. 

 

47 minut temu, Paweł Jastrzębski napisał:

p.s. mam nowe letnie 225/50 r17 po sprzedanej hondzie, może ktoś akurat szuka?

Dopisz jeszcze kilkanaście komentarzy i jak osiągniesz 100 to możesz wystawić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Jastrzębski gratulacje, sprawiłeś sobie zacny pojazd i za bardzo rozsądne pieniążki a to też ważne bo łatwo kupić drogie fajne auto ale nie drogie już nie jest tak prosto.

Prezentuje się świetnie, niebieski+zderzak+dodatki - dużo w Polsce chyba takich nie ma, w regionie na pewno jest wyjątkowy.

Moim zdaniem to auto fajnie jeździ i do tego dobrze wygląda. 

Może trochę przesadzam ale dla mnie to naprawdę super autko. :D 

(wiem, że brakuje mu tak około 90 KM by wszyscy się ze mną zgodzili ale dla mnie jest naprawdę OK)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michał W. napisał:

Prezentuje się świetnie, niebieski+zderzak+dodatki - dużo w Polsce chyba takich nie ma, w regionie na pewno jest wyjątkowy.

 

Kolor wg mnie zajebisty:superhero: w mojej i pobliskich miejscowościach i miastach jeszcze takiego nie widziałem. Rzadko przemknie IV, a jak już to biały i to na S8.

 

Michał dla mnie na pewno wyjątkowy! Dla innych bywa różnie... chociaż żadnych negatywnych opinii nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Jastrzębski napisał:

 

Kolor wg mnie zajebisty:superhero: w mojej i pobliskich miejscowościach i miastach jeszcze takiego nie widziałem. Rzadko przemknie IV, a jak już to biały i to na S8.

 

Michał dla mnie na pewno wyjątkowy! Dla innych bywa różnie... chociaż żadnych negatywnych opinii nie słyszałem.

Najważniejsze, że podoba się Tobie i najbliższej rodzince.

Ja najczęściej widuje czarne i białe ( tylko jednego w okolicy widziałem i jest czarny a mój biały, żadnych Foresterów SJ koło mnie nie spotykam).

We Wrocławiu było ich zdecydowanie więcej ale i tak niebieskiego i czerwonego nie kojarzę, ale na forum zwróciłem już uwagę podczas rozmów na jeszcze dwa niebieskie Forki, jeden wolnossący i jeden XT, ich kierowcy wypowiadali się w tym wątku więc w tych kręgach jest to popularny kolor.B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że podoba się Tobie i najbliższej rodzince.
Ja najczęściej widuje czarne i białe ( tylko jednego w okolicy widziałem i jest czarny a mój biały, żadnych Foresterów SJ koło mnie nie spotykam).
We Wrocławiu było ich zdecydowanie więcej ale i tak niebieskiego i czerwonego nie kojarzę, ale na forum zwróciłem już uwagę podczas rozmów na jeszcze dwa niebieskie Forki, jeden wolnossący i jeden XT, ich kierowcy wypowiadali się w tym wątku więc w tych kręgach jest to popularny kolor.B)
 
Ja mam też niebieski - na prawdę ładny ten kolor.


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 
Kolor wg mnie zajebisty:superhero: w mojej i pobliskich miejscowościach i miastach jeszcze takiego nie widziałem. Rzadko przemknie IV, a jak już to biały i to na S8.
 
Michał dla mnie na pewno wyjątkowy! Dla innych bywa różnie... chociaż żadnych negatywnych opinii nie słyszałem.
Gratulacje, niech służy!
Teraz pora organizować fajne wakacje autkiem!
Subaru to bardzo fajne autka, dzielne w swojej klasie, i mają na prawdę super napęd.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mechanik napisał:

Ja mam też niebieski - na prawdę ładny ten kolo


Gratulacje, niech służy!
Teraz pora organizować fajne wakacje autkiem!
Subaru to bardzo fajne autka, dzielne w swojej klasie, i mają na prawdę super 

 

No proszę, wygląda na to, że niebieski jest wyraźnie modny wśród użytkowników Subaru Forester a i XV też widziałem w tym kolorze.

Ja ostatnie kilka aut miałem szare, srebrne i brązowe i poza jedną lekko usportowioną i czerwoną Corsą była nuda, która mi pasowała a teraz dla odmiany oklepany biały. ;)

Ten Twój Wrangler to mega niesamowita maszyna, jedna z tych marek do których wzdychałem od dzieciaka. Mój wcześniejszy Outback był takim spełnieniem młodzieńczych fantazji motoryzacyjnych a Forester jest taką tańszą kontynuacją tej idei auta do wszystkiego bo tak traktuje podwyższone Subaru, las i szosa - tu i tam dają radę. ;)

Jeep zapewne w terenie to już pełnoprawny zawodnik a jak jest z komfortem na autostradach, podobnie jak w Foresterze czy komfort jest ograniczony?

W tym wojskowym kolorze wygląda mega fajnie no i ta gwiazda. :D

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mechanik napisał:

Ja mam też niebieski - na prawdę ładny ten kolor.


to jest nas więcej :D

 

4 godziny temu, mechanik napisał:

Gratulacje, niech służy!
Teraz pora organizować fajne wakacje autkiem!

 

Dzięki, wyjazd w weekend majowy zaplanowany :thumbup:

 

Edytowane przez Paweł Jastrzębski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wojskowym kolorze wygląda mega fajnie no i ta gwiazda.

Dzięki :-) Jest teraz oklejony folią - to ze względu na offroad. Oryginalny kolor to czarny.

Jeep zapewne w terenie to już pełnoprawny zawodnik a jak jest z komfortem na autostradach, podobnie jak w Foresterze czy komfort jest ograniczony?

Tak, offroad we Wranglerze to zupenie inny level. Dużo w terenie jeżdziliśmy Foresterami, jednak Wrangler to zupełnie jnna liga. Wyzwania, którym Forester nie mógł już sprostać, dla Wranglera są wręcz zabawnie łatwe, nawet szczerze to wiele z poprzednich wyzwań nie nazwalibyśmy obecnie offoradem. Tak naprawdę to nasze wspólne z żoną polubienie offoradu spowodowało decyzję o wyborze kolejnego auta. Stwierdziłem, że modyfikowanie Forestera nie ma po prostu sensu z technicznego punktu widzenia. Konstrukcyjnie nigdy to nie będzie terenówka.   Co do autostrady - autko z silnikiem benzynowym (272KM, 400Nm) stanowczo ma czym jechać. Zawieszenie jak na klasyczną konstrukcję dwóch sztywnych osi zachowuje się nadspodziewanie przewidywalnie. Od razu po zakupie byliśmy Karpaczu - trasa Gdynia - Karpacz 600+ km była pierwszym sprawdzeniem zachowania autka na autostradzie. Prędkości przelotowe rzędu dopuszczalnych na tej trasie (140 - 150 km/h) nie są żadnym problemem. Na pewno przy prędkościach autostradowych jest głośniej niz w Foresterze, jednak nie jakoś extremalnie, stanowczo nie jest to męczące. Przejechaliśmy od grudnia prawie 9 tys km i same pozytywne wrażenia. Auto sprawdza się też świetnie jako samochód na co dzień. Zresztą ktokolwiek do naszego Wrangla wsiada zaraz się cieszy, na prawdę temu samochodowi można wiele wybaczyć. Obecna generacja, ma też pewien zasób gadżetów, dobre audio Alpine.

 

Dodatkowo bardzo ważna kwestia - pozdrawianie na drodze. Coś na co liczyłem kupując Subaru i szczerze mówiac zawiodłem się. Ludzie w Subaru w ogromnej większości nie pozdrawiają, ani nie odmachują. We Wranglerze z kolei zauważyłem z radością, że macha i błyska światłami KAŻDY napotkany Wrangler, i  KAŻDA terenówka. Na prawdę jest to ogromnie przyjemne - banan na gębie u całej naszej Jeepowej rodzinki - wniosek a jednak można :-)

Rozpisałem się ;-)

Pozdrawiam i Wesołych :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez mechanik
  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite auto, wiedziałem na yt do czego jest zdolne w terenie i tak jak napisałeś inna liga. Skoro auto jest z grudnia to pewnie jeszcze nie miałeś okazji przetestować z posciaganymi drzwiami i całą resztą? Jeździcie na zwykłych szosowych oponach?

Mimo, że wątek dotyczy Forestera to zapewne nikt by się nie obraził na zdjęcie Wranglera ;)

Pozdrawiam i Mokrego Dyngusa :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał W. napisał:

Niesamowite auto, wiedziałem na yt do czego jest zdolne w terenie i tak jak napisałeś inna liga. Skoro auto jest z grudnia to pewnie jeszcze nie miałeś okazji przetestować z posciaganymi drzwiami i całą resztą? Jeździcie na zwykłych szosowych oponach?

Mimo, że wątek dotyczy Forestera to zapewne nikt by się nie obraził na zdjęcie Wranglera ;)

Pozdrawiam i Mokrego Dyngusa :)

 

 

Cześć, 

Bardzo miłe są Twoje komentarze, dzięki. 

Tak, nie miałem okazji zdejmować dachu, ale nie jest to zbyt proste w zwykłej hali garażowej. Dodatkowo należałoby wówczas zamontować miękki dach tzw "soft top", a ponieważ jego cena była z kosmosu to nie braliśmy. Może kiedyś wpadnie w oko w normalnych pieniądzach. Natomiast bardzo łatwo jest zdjąć cześć dachu nad przednimi fotelami i mam nadzieję że aura na to wreszcie pozwoli.

Co do opon, na codzień jeździmy na A/T. Kwestia opon MT jest obecnie u mnie istotna i zastanawiam się czy nie kupić na alledrogo kompletu felg, co zdecydowanie uprościłoby zmianę A/T MT.

Zdiecia, proszę :)

 

 

FB_IMG_1555907054184.jpg

DSC_2355.JPG

DSC_2364.JPG

FB_IMG_1553823597194.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 06:31, mechanik napisał:

Cześć, 

Bardzo miłe są Twoje komentarze, dzięki. 

Tak, nie miałem okazji zdejmować dachu, ale nie jest to zbyt proste w zwykłej hali garażowej. Dodatkowo należałoby wówczas zamontować miękki dach tzw "soft top", a ponieważ jego cena była z kosmosu to nie braliśmy. Może kiedyś wpadnie w oko w normalnych pieniądzach. Natomiast bardzo łatwo jest zdjąć cześć dachu nad przednimi fotelami i mam nadzieję że aura na to wreszcie pozwoli.

Co do opon, na codzień jeździmy na A/T. Kwestia opon MT jest obecnie u mnie istotna i zastanawiam się czy nie kupić na alledrogo kompletu felg, co zdecydowanie uprościłoby zmianę A/T MT.

Zdiecia, proszę

 

 

Dzięki za zdjęcia, super auto.

Niesamowicie wygląda po demontażu wszystkiego co się da ale z drzwiami i dachem też fajnie.

Do moich przejażdżek bocznymi drogami to Forester wystarcza ale zapewne tam gdzie boję się zjchać tam Wrangler jedzie zwyczajnie. 

Ładne ścieżki macie nad morzem :)

pozdrawiam

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Meteor napisał:

skąd masz taką maskotkę? ;) fajna ;):D 

 

Dostałem od Łódzkiego Komendanta  Policji ;) za udział w wykładach na temat bezpieczeństwem na naszych drogach zorganizowanych w KWP Łódź. 

p.s. podobno mandaty są niższe :biglol: dlatego ją wożę ;)

Edytowane przez Paweł Jastrzębski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :D

Ciekaw jestem czy zadziała jak przyjdzie jej czas. ;)

Znajomy woził w dowodzie rejestracyjnym wizytówkę kolegi z drogówki, też ponoć pomagało podczas kontroli a po latach usłyszałem, że te wizytówki były nagminnie używane przez bardzo dużo osób w regionie i duża afera o to była. Maskotka wydaje się być bezpieczniejszym "kołem ratunkowym" i dla dzieci też jest frajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

WOW :D

Ciekaw jestem czy zadziała jak przyjdzie jej czas

 

Też jestem ciekaw, chociaż wolałbym nie korzystać. 

 

Godzinę temu, Michał W. napisał:

Maskotka wydaje się być bezpieczniejszym "kołem ratunkowym" i dla dzieci też jest frajda.

 

Chyba bardziej dla dzieci :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...