Skocz do zawartości

Wymiana opon.


ketome

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, michałMAK napisał:

 

Teoretycznie tak można zrobić ale zawsze warto mimo wszystko wyważyć koła przed każdym sezonem.

Zimówek nie wyważam bo zimą jeżdżę wolniej i tą kasę wolę wydać na częstszy zakup lepszych zimowek. Jednakże jak ktoś ma dużo kasy i jeździ na fula to chyba warto.

  • Haha 1
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sławek1 napisał:

Zimówek nie wyważam bo zimą jeżdżę wolniej i tą kasę wolę wydać na częstszy zakup lepszych zimowek. Jednakże jak ktoś ma dużo kasy i jeździ na fula to chyba warto.

mimo wszystko uważam, że trzeba wyważać - wibracje z koła przenoszone są na całe auto i w pierwszej kolejności po dupie dostaje zawieszenie.. co w efekcie daje wyższe koszta niż te 40 zł przeznaczone na wyważenie kół co sezon
 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sławek1 napisał:

Zimówek nie wyważam bo zimą jeżdżę wolniej i tą kasę wolę wydać na częstszy zakup lepszych zimowek. Jednakże jak ktoś ma dużo kasy i jeździ na fula to chyba warto.

 

Każdy ma prawo do swoich wniosków :)

Natomiast napiszę dla może mniej wtajemniczonych i dopiero zaczynających przygodę z motoryzacją. Koła które nie są wyważone mają bicie które to przekłada się w sposób negatywny na elementy zawieszenia jak np drążki kierownicze, sworznie wahaczy i inne elementy gumowe. Koszt wyważenia koła nie jest wielki a wpływa na dobrą kondycję naszego zawieszenia oraz nasze i innych bezpieczeństwo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sławek1 napisał:

Zimówek nie wyważam bo zimą jeżdżę wolniej i tą kasę wolę wydać na częstszy zakup lepszych zimowek. Jednakże jak ktoś ma dużo kasy i jeździ na fula to chyba warto.

Zębów też nie myj.

Kupisz se porządne, z porcelany :D

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:
4 godziny temu, Sławek1 napisał:

Zimówek nie wyważam bo zimą jeżdżę wolniej i tą kasę wolę wydać na częstszy zakup lepszych zimowek. Jednakże jak ktoś ma dużo kasy i jeździ na fula to chyba warto.

Zębów też nie myj.

Kupisz se porządne, z porcelany :D

z doswiadczenia napisze że jeżeli masz osobny komplet felg z oponami i zostały raz wyważone to nie ma potrzeby ich wywazania w nastepnym sezonie. - sprawdzałem u  wulkanizatora po 2 sezonach 1-2g niedowagi na kole - rząd błędu pomiarowego.

Oczywiście wszystko w aucie można robić z dużą nadgorliwością wymieniać olej co 500km, filtry czy klocki co 100 km tylko po co?

Zakładasz komplet kół nie  czujesz bicia  na kierce to śmigasz dalej, biją jedziesz na wyważenie - chyba logiczne co nie ?

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa osobne komplety kół, na lato alu, na zimę staluchy, co sezon wyważam dla pewności i sprawdzam ciśnienie przed wyjazdem w trasę. To nic nie kosztuje. ;) Ale żeby jeździć na niewyważonych kołach... kiedyś woziłem w poprzednim aucie niewyważony zapas. Nadawał się do jazdy 70km/h nie więcej, bo powyżej było bicie. Ale skoro Ty lubisz jeździć wolno zimą to luzik. ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,jeśli przed sezonem zimowym wyważałem felgi ,przejeździłem zimę ,a przy wymianie na letniaki zimóweczki obejrzałem,przeczyściłem szmatka i położyłem w słupek w garażu ,to co im się mogło stać,że muszę wyważyc?

Rozumiem po założeniu  kontrolne sprawdzenie ciśnienia,by być pewnym,że dobrze trzymało i na bank jest po równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 16:51, ketome napisał:

Właśnie czekam 3 godzinę na wymianę opon w serwisie Subaru w Rzeszowie.

Dostarczylem felgi,opony a serwis czujniki ciśnienia.

Czy w waszych serwisach też trwa to tak długo?

W Łańcucie jest znany duży serwis oponiarski. Taka usługa (czyli montaż całości, wyważanie, przeprogramowanie itp.) trwa tam maks. 30 minut. Bez czasu oczekiwania w kolejce.

Edytowane przez subarutux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...