Jump to content

Wymiana opon.

ketome
 Share

Recommended Posts

26 minut temu, michałMAK napisał:

Teoretycznie tak można zrobić ale zawsze warto mimo wszystko wyważyć koła przed każdym sezonem.

Zimówek nie wyważam bo zimą jeżdżę wolniej i tą kasę wolę wydać na częstszy zakup lepszych zimowek. Jednakże jak ktoś ma dużo kasy i jeździ na fula to chyba warto.

• Haha 1
  • Confused 2

3 minuty temu, Sławek1 napisał:

Zimówek nie wyważam bo zimą jeżdżę wolniej i tą kasę wolę wydać na częstszy zakup lepszych zimowek. Jednakże jak ktoś ma dużo kasy i jeździ na fula to chyba warto.

mimo wszystko uważam, że trzeba wyważać - wibracje z koła przenoszone są na całe auto i w pierwszej kolejności po dupie dostaje zawieszenie.. co w efekcie daje wyższe koszta niż te 40 zł przeznaczone na wyważenie kół co sezon

• Like 2

2 minuty temu, Sławek1 napisał:

Każdy ma prawo do swoich wniosków :)

Natomiast napiszę dla może mniej wtajemniczonych i dopiero zaczynających przygodę z motoryzacją. Koła które nie są wyważone mają bicie które to przekłada się w sposób negatywny na elementy zawieszenia jak np drążki kierownicze, sworznie wahaczy i inne elementy gumowe. Koszt wyważenia koła nie jest wielki a wpływa na dobrą kondycję naszego zawieszenia oraz nasze i innych bezpieczeństwo. ;)

35 minut temu, Sławek1 napisał:

Zębów też nie myj.

Kupisz se porządne, z porcelany :D

• Haha 4

3 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:
4 godziny temu, Sławek1 napisał:

Zębów też nie myj.

Kupisz se porządne, z porcelany :D

z doswiadczenia napisze że jeżeli masz osobny komplet felg z oponami i zostały raz wyważone to nie ma potrzeby ich wywazania w nastepnym sezonie. - sprawdzałem u  wulkanizatora po 2 sezonach 1-2g niedowagi na kole - rząd błędu pomiarowego.

Oczywiście wszystko w aucie można robić z dużą nadgorliwością wymieniać olej co 500km, filtry czy klocki co 100 km tylko po co?

Zakładasz komplet kół nie  czujesz bicia  na kierce to śmigasz dalej, biją jedziesz na wyważenie - chyba logiczne co nie ?

Edited by Karas
  • Upvote 1

Mam dwa osobne komplety kół, na lato alu, na zimę staluchy, co sezon wyważam dla pewności i sprawdzam ciśnienie przed wyjazdem w trasę. To nic nie kosztuje. ;) Ale żeby jeździć na niewyważonych kołach... kiedyś woziłem w poprzednim aucie niewyważony zapas. Nadawał się do jazdy 70km/h nie więcej, bo powyżej było bicie. Ale skoro Ty lubisz jeździć wolno zimą to luzik. ;D 

No dobra ,jeśli przed sezonem zimowym wyważałem felgi ,przejeździłem zimę ,a przy wymianie na letniaki zimóweczki obejrzałem,przeczyściłem szmatka i położyłem w słupek w garażu ,to co im się mogło stać,że muszę wyważyc?

Rozumiem po założeniu  kontrolne sprawdzenie ciśnienia,by być pewnym,że dobrze trzymało i na bank jest po równo.

2 minuty temu, Pan Dziedzic napisał:

Ej ludki,ludki, to że nic nie "biło" po zdjęciu nie oznacza że nie bedzie "bić" po założeniu tyłu na przód, bo chyba zamirniacie co sezon ? 

:D

Właśnie na przykład dlatego się wyważa kontrolnie. ;)

W dniu 16.11.2018 o 16:51, ketome napisał:

Właśnie czekam 3 godzinę na wymianę opon w serwisie Subaru w Rzeszowie.

Dostarczylem felgi,opony a serwis czujniki ciśnienia.

Czy w waszych serwisach też trwa to tak długo?

W Łańcucie jest znany duży serwis oponiarski. Taka usługa (czyli montaż całości, wyważanie, przeprogramowanie itp.) trwa tam maks. 30 minut. Bez czasu oczekiwania w kolejce.

Edited by subarutux

• 1 year later...