Skocz do zawartości

mocny hatch - czyli kupno prawie hot hatch'a


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj po ponad miesięcznym poślizgu w końcu odebrana (miała być max 20 maja)
salon jakoś średnio się wykazał, nawet na prośbę o ściągnięcie naklejek nie zareagowali a wręcz dołożyli swoje, które pójdą do ściągnięcia

 

na ten moment jestem lekko zawiedziony skrzynią biegów, nie wiem czy lepszym wyjściem dla mnie nie byłby manual, ale to jest mój pierwszy automat więc możliwe że muszę się przestawić, nudno z tym automatem, ale może to być też wynikiem bardzo spokojnej jazdy

 

nie mogę znaleźć w miarę wygodnej pozycji na fotelu, ale tutaj muszę pokombinować z ustawieniami fotela, w demo jakoś mi się lepiej siedziało, więc możliwe że fotel musi się lekko rozbić (niestety duża dupa u mnie)

wiem też że spalanie u mnie będzie dość grube, to z foto to bardzo bardzo delikatna jazda, a mam dość ciężką nogę

 

na bardzo duży plus należy się dla PKO BP za leasing, którzy dostali fv w środę po 14, a w czwartek już przywieźli blachy i dokumenty zarejestrowanego auta

 

 

 

 

jakby ktoś szukał to do sprzedania dupowóz (bez klimy)

 

20190629_113009.jpg

20190629_113029.jpg

20190629_113034.jpg

20190629_113039.jpg

20190629_113054.jpg

20190629_124216.jpg

20190629_144626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kubanow napisał:

 

 

na ten moment jestem lekko zawiedziony skrzynią biegów, nie wiem czy lepszym wyjściem dla mnie nie byłby manual, ale to jest mój pierwszy automat więc możliwe że muszę się przestawić, nudno z tym automatem, ale może to być też wynikiem bardzo spokojnej jazdy

 

 

Chyba ma tryb manualny aby pobawić się łopatkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kukson napisał:

Chyba ma tryb manualny aby pobawić się łopatkami ?

 

generalnie jakoś tak żal z manualem się rozstawać

zarówno w trybie manualnym jak i w drive można zmieniać biegi łopatkami, w demo się tym bawiłem

na razie jeżdżę wolno (dotarcie) dlatego pewnie jeszcze nie doceniam skrzyni

 

znalazłem problem z pozycją za kierownicą, okazało się że regulacja wzdłużna kierownicy ma strasznie duży opór, na początku myślałem że ona jest max do przodu, przez co siedziałem za blisko pedałów

teraz jest OK

 

generalnie autko coraz bardziej mi się podoba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eddie_gt4 napisał:

Gratulacje auta, niech sluzy! :thumbup:

 

Niedlugo ma pojawic sie opcja z cyfrowymi zegarami i wiekszym "tabletem", ciekawie ile za to beda wolali

 

dzięki

 

cyfrowe wyświetlacze wypuszczą w xceed, który z silnikiem 204KM będzie bardzo fajną opcją, a jak dadzą tam napęd na 4 to będzie jeszcze lepiej, wygląd jest super

w proceed cyfrowe wyświetlacze wejdą pewnie dopiero przy FL, a ten pewnie za kilka lat

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten weekend ujezdzam dizlowego Proceeda (7DCT) i musze przyznac, ze  wyciszenie silnika w tym aucie jest b.dobre - prawie nie czuc, ze to klekot :)

no i spalanie po turbo-Subaru przyjemnie zaskakuje 

 

 

20190706_120932.jpg

20190706_120922.jpg

 

20190707_150102.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jaki KIA zrobiła progres. Jeśli ten Xceed będzie 4x4 i w rozsądnej cenie z 204KM to sens zakupu XV to tylko sentyment do marki Subaru lub niechęć, obawa przed trwałością od Koreańczyków...

Mi się bardzo podoba :)

Kiedy będzie premiera?

Edytowane przez Tsunetomo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Niesamowite jaki KIA zrobiła progres. Jeśli ten Xceed będzie 4x4 i w rozsądnej cenie z 204KM to sens zakupu XV to tylko sentyment do marki Subaru lub niechęć, obawa przed trwałością od Koreańczyków...

Mi się bardzo podoba :)

Kiedy będzie premiera?

 

podobno we wrześniu lub w październiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Niesamowite jaki KIA zrobiła progres. Jeśli ten Xceed będzie 4x4 i w rozsądnej cenie z 204KM to sens zakupu XV to tylko sentyment do marki Subaru lub niechęć, obawa przed trwałością od Koreańczyków...

Mi się bardzo podoba :)

Kiedy będzie premiera?

 

Niestety mimo poczatkowych zapowiedzi XCeed bedzie tylko FWD, podobnie jak nowy Soul - widocznie Koreanczycy stwierdzili / widza, ze w tym segmencie nie ma realnego zapotrzebowania na auta z AWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

Niestety mimo poczatkowych zapowiedzi XCeed bedzie tylko FWD, podobnie jak nowy Soul - widocznie Koreanczycy stwierdzili / widza, ze w tym segmencie nie ma realnego zapotrzebowania na auta z AWD

 

Z tego co ostatnio przeczytałem, obecna platforma pod ceeda nie uwzględnia możliwości dołożenia 4x4, więc nawet jakby zobaczyli jednak to zapotrzebowanie, to nie wsadzą 4x4 do xceeda. No i szkoda :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jeżdżę Honda STI FWD ;) i jestem mega pozytywnie zaskoczony zwłaszcza zawieszeniem które w trybie comfort jest na poziomie Levorga, a może nawet bardziej komfortowe. Mocy nie brakuje, trakcji trochę jak but w podłogę ale jeżdżąc normalnie można uzyskać fajne spalanie nawet w mieście.

 

20190707_125559.jpg

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 10:14, GREGG napisał:

 

Z tego co ostatnio przeczytałem, obecna platforma pod ceeda nie uwzględnia możliwości dołożenia 4x4, więc nawet jakby zobaczyli jednak to zapotrzebowanie, to nie wsadzą 4x4 do xceeda. No i szkoda :( 

ta z poprzedniej generacji forda focusa też nie uwzględniała a wymyślili rs'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Michał Krupa napisał:

ta z poprzedniej generacji forda focusa też nie uwzględniała a wymyślili rs'a :)

 

Pewnie to "nieuwzględnianie" to założenia projektantów a w razie potrzeby jakieś tam dodatkowe sprzęgło do 4x4 się da upchnąć  

Niestety ze względów handlowych / kosztowych pewnie nie doczekamy a szkoda bo ten xceed fajnie się prezentuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 14:08, Kukson napisał:

Od kilku dni jeżdżę Honda STI FWD ;) i jestem mega pozytywnie zaskoczony zwłaszcza zawieszeniem które w trybie comfort jest na poziomie Levorga, a może nawet bardziej komfortowe. Mocy nie brakuje, trakcji trochę jak but w podłogę ale jeżdżąc normalnie można uzyskać fajne spalanie nawet w mieście.

 

20190707_125559.jpg

Jakie to jest to fajne spalanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kukson napisał:

Jeżeli jeździ się normalnie ale nie zamulająco po mieście to spokojnie zamyka się w dyszce to według mnie jest fajne.

10 litrow przy 300KM to jest mega niskie spalanie po miescie, 210KM w najoszczedniejszym mocniejszym aucie jakie mialem, to w miescie mialem ok 11-12 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kukson napisał:

Jeżeli jeździ się normalnie ale nie zamulająco po mieście to spokojnie zamyka się w dyszce to według mnie jest fajne.

Moje średnie spalanie z ok. 15 tys. km to 10,5. Warszawa i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kukson napisał:

Czyli chyba całkiem spoko jak na taką moc.

Oczywiście, że mało. Szczególnie jak się porówna z Evo X czy STI, to są jednak już technicznie dinozaury. Aktualna konkurencja jednak nie wypada wcale gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że jest to oska. Podajesz auta 4 napędowe, których z Honda nijak nie powinno się porównywać. Mój RS normalnie palił 12 litrów i nie było szans zejść niżej. Honda jednak powinno porównywać się z i30n, megane rs itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iktorn napisał:

Pod warunkiem że jest to oska. Podajesz auta 4 napędowe, których z Honda nijak nie powinno się porównywać. Mój RS normalnie palił 12 litrów i nie było szans zejść niżej. Honda jednak powinno porównywać się z i30n, megane rs itd.

Oczywiście masz rację, dlatego napisałem, że konkurencja wcale nie wypada gorzej. Co więcej, Audi S3 z haldexem i DSG paliło mi podobnie. Może dlatego, że mniej skłaniało do szybszej jazdy. Założę się jednak, że silnik z STI w budzie Hondy spaliłby ok. 2 l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 15:34, Korton napisał:

10 litrow przy 300KM to jest mega niskie spalanie po miescie, 210KM w najoszczedniejszym mocniejszym aucie jakie mialem, to w miescie mialem ok 11-12 litrow.

Moje GTI oscyluje w 8 litrach. Żona jeździ wyłącznie po mieście i ma 9l 

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...