Skocz do zawartości

SUBARU Legacy BP - moja czarna perła


xkorespondent

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dj Brabus napisał:

Pięknie będą komponować się z czarnym lakierem! :D 

no ba!

Choć nie ukrywam, że decydując się na złoty kolor miałem wątpliwości... teraz wiem, że zrobiłem dobrze. Złote felgi do SUBARU to jak dres do BMW - taki "MUST HAVE"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zgodnie z planem - założyłem kółka na lato. Mam nadzieję, że do zimy, zima już nie wróci.

07.04.2019 - 246.666km:
Vredestein Ultrac SATIN 225/40R18.
Ciekawe jak się będą sprawować nowe oponki.28006c90e877c2fa50c56a36ca15fa59.jpg2b141b26734886d2c19569c2a7ef9b67.jpg

  • Super! 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cyk przeczytałem wszystkie wpisy. Pozytywnie!

Jak dla mnie tylko to umiejscowienie wlewu wymuszone przez lokalne przepisy- no słabo- oprócz tego bajka!

 

 

Też kiedyś miałem wóz z holenderską instalacją- jedna wizyta z ponad 1 miesięcznym wyprzedzeniem umawiania zmobilizowała mnie do wrzucenia nowej instalacji stag'a.

Edytowane przez Dymian
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dymian napisał:

I cyk przeczytałem wszystkie wpisy. Pozytywnie!

Jak dla mnie tylko to umiejscowienie wlewu wymuszone przez lokalne przepisy- no słabo- oprócz tego bajka!

 

 

Też kiedyś miałem wóz z holenderską instalacją- jedna wizyta z ponad 1 miesięcznym wyprzedzeniem umawiania zmobilizowała mnie do wrzucenia nowej instalacji stag'a.

Dziękuję,

co do wlewu LPG no niestety jest jaki jest... pewnie by się dało go przerobić i przenieś pod klapkę, i początkowo miałem takie plany, ale trochę się przyzwyczaiłem, trochę szkoda mi ryzykować i spawać tam gdzie póki co nic się nie dzieje, a po zaślepieniu nie wiadomo czy nie pogorszę sprawy... 

Jak się coś zepsuje to pewnie też wymienię na STAG-a (w Foresterze od żony mam, i nie narzekam), ale jak by nie patrząc Teleflex ma już przejechane ćwierć miliona kilometrów i chodzi jak nowy. 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za felunek ładny? Firma/model?

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kamul napisał:

Masz jakiś dressing na oponach czy to jeszcze powiew nowości?

Opony nowe, ale i tak nałożyłem K2 SIGMA co by się bardziej błyszczały :) (a podobno też zabezpiecza gumę przed UV/starzeniem)

27 minut temu, Dzixd napisał:

Co to za felunek ładny?

To są seryjne felgi do Rovera 75, a dokładniej do MG ZT. Jak szukałem to natknąłem się o nazwę modelu "stright" (być może potoczną).  Co ciekawe - produkt polski :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

18.04.2019 - 246.800km

Wymieniłem tylną wycieraczkę. Tym razem zdecydowałem się na dedykowanego BOSCHa. W starej VISEE rozwarstwiło się pióro:(

 Wytrzymało 1,5 roku, więc trochę mało jak na tylną wycieraczkę. Przynajmniej tak mi się wydaje. 

bosch.jpg.238eb57c13bf920ddaa6cba046e42160.jpg

a teraz coś co poprawiło mi humor: 


555.JPG.9e44f0499a19d271469649d358464a32.JPG

 

Już wiem, że ta stara wycieraczka wytrzymała dokładnie tyle ile miała wytrzymać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

18.07.2019, 248419km

Regeneracja zacisków hamulcowych z tyłu, czyszczenie układu hamulcowego i wymiana klocków na obu osiach.

 

Edytowane przez xkorespondent
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 18:41, Hexao napisał:

Pięknie wyglądają, daj znać jak się sprawują, bo też o takich myślę

Troszkę  pojeździłem na takim zestawie i wrażenia jak najbardziej pozytywne:)

Bałem się utraty komfortu, ale niepotrzebnie. Różnica jest, ale nie wielka. Za to jeżeli chodzi o trzymanie się auta na zakrętach i ogólnie prowadzenie samochodu to niebo, a ziemia. Po prostu REWELACJA!! !! !! Z wad jakie zauważyłem, to lekkie przymulenie auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

04.10.2019, 249700km

W związku z nie ciekawymi dźwiękami wydobywającym się z samochodu - do 3500 rpm pierdzenie, powyżej 3500 rpm metaliczne brzęczenie i jeszcze głośniejsze pierdzenie zleciłem wymianę układu wydechowego od katalizatora do końca.

image.png.8d40d1d88aff21f576c225414073e8b8.png

Wybór padł na tłumiki POMOSTRÓW

image.png.dbec744f64a60569be27089136ca3788.png

 

Pierwsze wrażenia? Jak przed awarią, cicho i dostojnie - jak przystało na rodzinne kombi. Jedyne co mi się nie podoba to ubogie końcówki wydechu. 70 mm nie wypełnia wycięć w zderzaku :( i jakoś bidnie to wygląda.

 

image.png.563307ee41195b5ed489c210cccba431.png

Panowie z Gawrońscy s.c. pomimo, iż początkowo mówili, że końcówki przełożą z starego wydechu, na koniec roboty stwierdzili, że się nie da. Że są przyspawane, że jak użyje palnika to je spali... że bardzo by chcieli, ale się nie da. Z przykrością muszę stwierdzić, że zamiast użyć słów "nie da się" powinni użyć "nie chce mi się" lub zamiast palnika czasem użyć płaskiej trzynastki bo takową udało mi się odkręcić stare końcówki od wydechu. Bez palnika, bez imadła - jednym kluczem. 

 

Szkoda, bo taką pierdołą zepsuli sobie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Póki co końcówki czekają na wyczyszczenie, a w przyszłym tygodniu postaram się je zamontować by powrócić do pierwotnego wyglądu. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 12:17, xkorespondent napisał:

04.10.2019, 249700km

W związku z nie ciekawymi dźwiękami wydobywającym się z samochodu - do 3500 rpm pierdzenie, powyżej 3500 rpm metaliczne brzęczenie i jeszcze głośniejsze pierdzenie zleciłem wymianę układu wydechowego od katalizatora do końca.

image.png.8d40d1d88aff21f576c225414073e8b8.png

Wybór padł na tłumiki POMOSTRÓW

image.png.dbec744f64a60569be27089136ca3788.png

 

Pierwsze wrażenia? Jak przed awarią, cicho i dostojnie - jak przystało na rodzinne kombi. Jedyne co mi się nie podoba to ubogie końcówki wydechu. 70 mm nie wypełnia wycięć w zderzaku :( i jakoś bidnie to wygląda.

 

image.png.563307ee41195b5ed489c210cccba431.png

Panowie z Gawrońscy s.c. pomimo, iż początkowo mówili, że końcówki przełożą z starego wydechu, na koniec roboty stwierdzili, że się nie da. Że są przyspawane, że jak użyje palnika to je spali... że bardzo by chcieli, ale się nie da. Z przykrością muszę stwierdzić, że zamiast użyć słów "nie da się" powinni użyć "nie chce mi się" lub zamiast palnika czasem użyć płaskiej trzynastki bo takową udało mi się odkręcić stare końcówki od wydechu. Bez palnika, bez imadła - jednym kluczem. 

 

Szkoda, bo taką pierdołą zepsuli sobie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Póki co końcówki czekają na wyczyszczenie, a w przyszłym tygodniu postaram się je zamontować by powrócić do pierwotnego wyglądu. 

Ale tylne tłumiki też miałeś do wymiany? U mnie był robony ostatnio wydech od katalizatora do końca, ale panowie ładnie wspawali moje zdrowe tłumiki i nic z tyłu nie muszę kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylne tłumiki też miałeś do wymiany? U mnie był robony ostatnio wydech od katalizatora do końca, ale panowie ładnie wspawali moje zdrowe tłumiki i nic z tyłu nie muszę kombinować. 
Flansze były wygnite i w miejscu gdzie rura łączy się z puszką też skorodowane było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Podsumowanie roku 2019:

 

Autko przejechało  8026 km

zużyło  861 l LPG o wartości 1687 PLN oraz 111 l PB 95 o wartości 555 PLN

 

Koszty paliwa:

28,85 PLN/100 km; 12,3 l/100 km w tym  10,73 l LPG/100 km (21,02 zł/100 km) i 1,57 l PB/100 km  (7,83 zł/100 km)

 

Inne koszty:

5600 PLN / rok 

60,41 PLN / 100 km

paliwo i wydatki: 81,43 PLN/100 km

 

Mniej jeździsz, więcej płacisz:p

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2019 o 12:19, xkorespondent napisał:

Założyłem koła zimowe - ZIMO nadchodź !! !! !!

767011878_letnie-zimowe.thumb.jpg.254527166750d2b4593c4fd39500fc7a.jpg

 

To niewiarygodne ile daje / zabiera felunek w aucie. Staluchy i kołpaki są tak szkaradne, że to głowa mała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...