Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że Tesla ma równie genialny silnik, co majstersztyk japońskiej Subarowej techniki-  SBD ;) 

Jak się jeszcze nie zepsuł, to trzeba sprawdzać, albo nawet naprawiać profilaktycznie, bo i tak się popsuje.

Ale myśl techniczna doskonałych mechaników już nadciąga ze wschodu, by "po taniości" przywrócić....na jakiś czas Teslę do życia ;) 

Już ponad 100 naprawionych silników ma ten pan na koncie.

 

 

Edytowane przez Adi
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adi napisał(a):

Wygląda na to, że Tesla ma równie genialny silnik, co majstersztyk japońskiej Subarowej techniki-  SBD

 

Powinni jak Subaru zacząć oferować kursy w SJS  i zwalać winę na użytkownika co nie potrafi jeździć ;)  

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matros1 napisał(a):

Powinni jak Subaru zacząć oferować kursy w SJS  i zwalać winę na użytkownika co nie potrafi jeździć ;)  

 

SJT 

Sprzęgło przynajmniej tu się nie popsuje ;) , jest progres.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 14:22, ketivv napisał(a):

teraz uważam, że zmierzamy do czasów - nie odległych - energii dostępnej, taniej, czystej 

Aha. To w przyszłości takiej mglistej. A realia tego roku są takie:

Cytat

 

40 proc. zagrożone ubóstwem energetycznym

Według raportu "WiseEuropa: Ubóstwo energetyczne" najwięcej na nośniki energii w stosunku do dochodu rozporządzalnego wydają emeryci i renciści — 18 proc. Według danych GUS za 2022 r. było to 15,7 proc. To na ich sytuację znaczący wpływ mają zmiany kosztów energii. Zgodnie z szacunkami aż 25 proc. z tej grupy mogą stanowić osoby ubogie energetycznie — pisze Euros Energy.

Wraz z wycofaniem programu zamrażającego ceny energii, uwypukli się zjawisko ubóstwa energetycznego, które zgodnie z definicją dotyczy gospodarstw domowych niemogących zapewnić wystarczającego poziomu ciepła, chłodu i energii elektrycznej w zamieszkiwanym budynku" — czytamy.

Z ostatnich dostępnych danych przekazanych przez GUS wynika, że z ubóstwem energetycznym w Polsce mierzy się aż 10,8 proc. gospodarstw domowych. Nośniki energii (prąd, gaz, energia cieplna i opał) stanowiły 11,8 proc. przeciętnych wydatków w Polsce w 2022 r., z czego na prąd i gaz wydawaliśmy 7,05 proc.

Według wyników badania przeprowadzonego w tym roku przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej 7,1 proc. badanych nie było w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb energetycznych, za to aż 38,1 proc. spełnia te potrzeby, ale musi je realizować w sposób bardzo oszczędny. Jeśli ceny pójdą ostro w górę ta druga grupa może dołączyć do osób wymagających wsparcia na pokrycie cen prądu i ogrzewania.

 

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/ubostwo-energetyczne-moze-dotyczyc-az-40-proc-osob-zostalo-piec-miesiecy/fnhlsfc

 

No ale to wina tych ludzi. Mogli zmienić pracę wziąć kredyt, wybudować dom z panelami PV i cieszyć się darmową energią jak @ketivv  :OO:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 15:39, Blixten napisał(a):

To ja poproszę ładowarkę w hali garażowej przy moim miejscu parkingowym z gwarancją nie-wyrzucenia mnie uchwałą Wspólnoty przy pierwszym kaprysie

To proste. Zmień mieszkanie i przeprowadź się do Gdyni:

image.png.4eb02a1067c5da00b2b58e64f3f0dc23.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jaca68 napisał(a):

To proste. Zmień mieszkanie i przeprowadź się do Gdyni:

Fajna ta inwestycja:

 

Cytat

Niemal każde mieszkanie ma swój balkon lub taras z widokiem na morze, na miasto lub jedno i drugie.

 

animacja pokazuje ten piękny widok na morze :upside-down-face_1f643-small:hałdy węgla i magazyny portowe

 

image.thumb.png.392ffe856d8549242fccd82017b286fa.png

 

image.thumb.png.a4bfaa3830d99c17e9708836c0735a44.png

 

Raj na ziemi ;) Te balkony to dobre do suszenia białego prania latem. 

 

Podoba mi się jak developerzy reklamują te swoje inwestycje. 

Edytowane przez matros1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał(a):

Aha. To w przyszłości takiej mglistej. A realia tego roku są takie:

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/ubostwo-energetyczne-moze-dotyczyc-az-40-proc-osob-zostalo-piec-miesiecy/fnhlsfc

 

No ale to wina tych ludzi. Mogli zmienić pracę wziąć kredyt, wybudować dom z panelami PV i cieszyć się darmową energią jak @ketivv  :OO:

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarządzanie_strachem

 

________________________________________ gruba kreska

 

teraz żeby nie tworzyć kolejnego wpisu, for all jak ja widzę świat

 

na tymże forum pewnie też już taki wpis popełniłem

 

ciężko mi powiedzieć co mogą a czego nie mogą zrobić inni ludzie, dlaczego i na jakich podstawach podejmują decyzje, czasami mogę sobie wyjaśnić i/lub dążę do takich wyjaśnień

 

obserwuje świat dookoła i widzę, że nie jest problemem kredyt na nowy samochód którego wartość spada w momencie wyjazdu z salonu, utrzymanie kosztuje

 

zarazem wielkim wydatkiem nie do opisania fantasmagorią jest inwestycja w swoją małą rewolucje energetyczną , która jest de facto inwestycją 

inwestycja w poprawę efektywności energetycznej, czy zmniejszenia sobie kosztów przyszłego życia przez inwestycje teraz 

co jest dla mnie przeciwieństwem konsumpcji teraz 

 

oczywiście istnieją różne metody tych inwestycji, może to być osoba która się doszkala, pisze doktorat, robi specjalizacje 

po czym wyprowadza się z miasta, buduje dom i ....

...  

dom duży w kredycie bo już się czuje bezpiecznie

samochody spalinowe na podjeździe

gaspol zbiornik bo trzeba 

szczegóły finansowe pomijam choć znam, kredyt, zapierdalanie i brak jakichkolwiek hamulców moralnych w zawodzie "primum non..." 

a ponoć to elita a być wzorem, moralnym kompasem 

 

 

w zeszłym roku przyjaciółka namawiała mnie na inwestycje w mieszkaniówkę w Rzeszowie, rozumiem świetna specjalistka, lekarka, wąskiej specjalizacji, wspaniała kobieta realizująca dwie swoje życiowe pasje, 

w co ma inwestować, w nieruchomości 

 

lata 20 XXI wieku bloki , owo budowane i każde mieszkanie ma własne CO CWU oparte o piec gazowy

całe osiedle bez rekuperacji, odzysku energii choćby z części wspólnych choćby, brak jakiejkolwiek planowanej inwestycji "wspólnot" we własny prąd a dachy i lokalizacja piękne, do tego południe PL

a ja patrzę na plany, rozmawiam, patrze na ściany i myślę sobie 

hm.... jak to będzie modyfikowane za 10 czy 15 lat ?

nowe osiedle, nowe budynki a a dla mnie technologia ze średniowiecza przykryta fasadą nowoczesności 

 

mam wybór, głosuje swoimi środkami finansowymi 

 

Tesla Model 3, PV obecnie "dla siebie" mam w 2 lokalizacjach w których funkcjonuje, oczywiście potrzeby "paliwa do auta" to ułamek generacji, może do końca tego roku pojawi się trzecia ca. zamknie to trójkąt o boku 200 km w którym najczęściej żyje 

mój wybór moja decyzja, każdy PLN który w to włożę będzie mi się zwracał

bez dotacji, bez wsparcia gminy itp. itd.

Tesla Model 3 to, że się tak wyrażę "na waciki" a i to "niemalże darmowe" 

 

ja tak żyje, to moja rzeczywistość, wybór, choć w życiu bywało różnie

tu i teraz się udało, system działa i wg. mnie ma się dobrze 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Toyota obniżyła ceny Toyoty Rav4 Plug-in Hybrid. Ładowana z gniazdka hybryda dostępna jest od 223 200 złotych. Dla porównania: większa o kawałek segmentu, całkowicie elektryczna Tesla Model Y Long Range jest o 1 790 złotych droższa, kosztuje od 224 990 złotych. Ale do wyboru jest jeszcze Tesla Model Y RWD z nieco mniejszą baterią, która jest tańsza o 28 210 złotych, bo zaczyna się od 194 990 złotych, zaledwie 6 090 złotych drożej niż najtańsza Toyota Rav4 Hhybrid."

https://elektrowoz.pl/auta/toyota-rav4-plug-in-hybrid-na-wyprzedazy-w-cenie-tesli-model-y-lr-ktos-naprawde-wybierze-ciasniejsze-i-wolniejsze-auto/

 

nihil novi

artykuł w języku polskim dlatego podrzucam do wątku 

 

"price parity" 

"singularity"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 17:40, Adi napisał(a):

Oczywiście sprawi to, że ten transport będzie znacznie droższy od dzisiejszego....ale czego nie robi się dla misiów polarnych ;) 

Ale jak to już za chwilę będą nieograniczone ilości prawie darmowej energii z pasa słońca to jakie znaczenie ma sprawność wodoru??? :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrobina wysiłku umysłowego, ciekawości świata - namawiam bo to ciekawa podróż

 

mam takie zainteresowania jakie mam, taka konstrukcje osobowości jaką mam

znowu to powiem jestem "forumowym trolem" "nadwornym błaznem"

 

przypadkiem śledzę, interesuję się pewnymi aspektami technologi, świata biznesu od wielu, wielu lat i mam jakaś wiedzę, którą w takich dyskusjach przedstawiam, nie jestem geniuszem, wierzę we współprace, wymianę myśli, idei, koncepcji 

 

lubię na to "marnować swój czas"

 

temat tego wątku to już nie SF, to nie założenia, hipoteza to rzeczywistość i ważniejsze jest to co kryję się poniżej samej elektryfikacji transportu 

 

Screenshot2024-02-0511_30_39.thumb.png.0b93538735fdafae7a162b1dcfa63452.pngScreenshot2024-02-0511_30_26.thumb.png.2252100602345a64d9a9f02e66457e65.png

 

dla zainteresowanych https://www.tesla.com/ns_videos/Tesla-Master-Plan-Part-3.pdf

 

to kolejna wersja "wielkiej tajemnicy Tesli" rzeczy od dawna publikowane, choć jest tego wiele nie znam bardziej złożonej, przejrzyście podanej dawki wiedzy 

 

ze swojej strony tylko dodam, że twórcy tej publikacji to dzisiejsza elita intelektualna świata, także ci na których się powołują

 

to nie fikcja to rzeczywistość

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blixten napisał(a):

Po co ładować tyle kasy w Porsche, którym jedzie się potem autostradą 30km/h wolniej od V dozwolonej ?

Aaaaa … no tak,  przecież to elektryk !  :biglol:
 

IMG_0123.jpeg

Nie masz bezprzewodowego Apple Car Play w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał(a):

Po co ładować tyle kasy w Porsche, którym jedzie się potem autostradą 30km/h wolniej od V dozwolonej ?

Porsche zazwyczaj jeżdżą wolno, bo kierownik 65+, a na siedzeniu obok blondynka 20+ z chorobą lokomocyjną ;) Nie wiem, czy rodzaj napędu ma znaczenie ;) 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aflinta napisał(a):

Nie masz bezprzewodowego Apple Car Play w aucie


przecież to chińskie auto, a mój przestarzały model klepią już od X lat ;) 

 

Ale podobno można to jakimś bezprzewodowym „dynksem” załatwić, żeby nie wpinać kabla ?? 

Edytowane przez Blixten
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blixten napisał(a):

Aaaaa … no tak,  przecież to elektryk !  :biglol:

Widać właściciel nie oglądał tego:

 

 

image.thumb.png.25a4da190176d41258fed9380d791f8b.png

 

Powinien był cisnąć 190 km/h. Widać się nie zna.

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zyzol napisał(a):

Porsche zazwyczaj jeżdżą wolno, bo kierownik 65+, a na siedzeniu obok blondynka 20+ z chorobą lokomocyjną ;) Nie wiem, czy rodzaj napędu ma znaczenie ;) 

 

Prawdziwe Porsche musi dymić i hałasować a jego kierowca żeby być prawdziwym mężczyzną powinien śmierdzieć potem, wódą i papierosami. Inaczej się nie liczy ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Zyzol napisał(a):

Porsche zazwyczaj jeżdżą wolno, bo kierownik 65+, a na siedzeniu obok blondynka 20+ z chorobą lokomocyjną ;) Nie wiem, czy rodzaj napędu ma znaczenie ;) 

 

wspomniana blondynka to córka, wnuczka, kochanka czy nałożnica ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ketivv napisał(a):

 

wspomniana blondynka to córka, wnuczka, kochanka czy nałożnica ? 

Ja pod kołdrę nikomu nie zaglądam :ph34r:

 

50 minut temu, matros1 napisał(a):

Taycanem jechał, mógł zabrać wszystkie cztery ;)

No tak, w przeciwieństwie do kolegów z dwumiejscowych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zyzol napisał(a):

Ja pod kołdrę nikomu nie zaglądam :ph34r:

 

 

możliwe, 

 

odniosłem wrażenie, że dość  dobrze znasz zachowania panów z Porsche 

do czego - zakładam - "pod kołdrę nie trzeba nikomu zaglądać"

2 godziny temu, Zyzol napisał(a):

Porsche zazwyczaj jeżdżą wolno, bo kierownik 65+, a na siedzeniu obok blondynka 20+ z chorobą lokomocyjną ;)

 

stąd moje pytanie kim jest ta młoda dziewczyna w towarzystwie tego pana bo może być córką, wnuczką, pasierbicą itp.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ketivv napisał(a):

odniosłem wrażenie, że dość  dobrze znasz zachowania panów z Porsche 

Zdarzyło się. Generalnie wystarczy obserwować.

 

1 godzinę temu, ketivv napisał(a):

stąd moje pytanie kim jest ta młoda dziewczyna w towarzystwie tego pana bo może być córką, wnuczką, pasierbicą itp.

Ale to chyba pytanie do nich - wiozących lub wożonych.

Jak osiągnę ten stan (chociaż nie osiągnę) nie omieszkam się pochwalić własnym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Statistics on cumulative registrations of 100% electric trains in Thailand

Year 2020: January - December 2020, total 1,056 cars.

Year 2021: January - December 2021, total 1,935 cars.

Year 2022: January - December 2022, total 9,729 cars.

Year 2023: January - December 2023, total 76,314 cars.

 

An increase of 66,585 units from the previous year, a growth of +684.4%.

 

Year 2024: January - December 2024, total 13,653 cars.

 

The total number of 100% electric vehicle registrations in Thailand in January 2024 totaled 13,653 vehicles, accounting for 20.5% of the total number of 65,067 vehicle registrations nationwide"

 

https://autolifethailand.tv/register-ev-bev-thailand-jan-2024/

 

ot taka ciekawostka, s-curve w praktyce 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...