Skocz do zawartości

noth69

Nowy
 • Liczba zawartości

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O noth69

 • Tytuł
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Skc

Ostatnie wizyty

236 wyświetleń profilu
 1. noth69

  Przerdzewiałe ranty drzwi

  Czy przyczyną są pozatykane otwory odprowadzające wodę na spodzie drzwi? Legacy IV to jeszcze nie jest taki dziadek, żeby już mu drzwi poleciały.
 2. Nieśmiało zauważę, że jeśli Kolega @bzikus7 wyregulował już zawory 3 razy, to raczej na własnoręcznie wyregulowanych zaworach zrobił już konkretny przebieg -- a samochód, jak zgaduję, dalej jeździ. Więc chyba coś tam musiał dobrze ,,wyczytać".
 3. noth69

  Legacy IV BL ej204 Luzy zaworowe

  Kolega @cyckocholik bardzie ładnie wyłożył temat. Teraz już na bazie swojego doświadczenia potwierdzam, że przy szlifie szklanek można wykonać regulację za ułamek tego, co chcą warsztaty, o ile ktoś sam potrafi zmierzyć luz i wyjąć szklanki (ewentualnie trzeba doliczyć koszt uszczelek dekli).
 4. noth69

  Forester 2 padł

  Nie powiem nic odkrywczego, ale rozważ zwrócenie się po pomoc do kogoś kto ma pojęcie o tych silnikach, bo nawet jeśli miałeś pecha, to kwestie typu falujące obroty są do naprawienia/wyregulowania.
 5. noth69

  Legacy IV BL ej204 Luzy zaworowe

  Sam będziesz regulował zawory? Bo jeśli nie, to znajdź sobie warsztat, który nie będzie potrzebował instruktażu, bo doskonale wie, co się robi i jak się robi. W Katowicach znajdziesz zarówno ASO, jak i niezależne warsztaty (jest na forum gościu, który prowadzi jeden z nich, jak się postarasz, to go znajdziesz). Jeśli chodzi o szlif popychaczy, to ja się co prawda nie znam, ale rozmawiałem z takim jednym, co się zna i prowadzi warsztat z tego, co się orientuję, to od lat, i powiedział mi, że o ile szlif wychodzi taniej od samej części (bo za szlif też trzeba zapłacić, tyle, że mniej, niż za nowy popychacz), to przy kolejnej regulacji jest problem, bo po wyjęciu popychaczy nie wiadomo, jaki mają rozmiar -- a na nówkach sztukach jest napisane (więc jeśli nie było szlifu, to wyciągasz popychacz i odczytujesz jego rozmiar). Z tego względu faktycznie nie warto szlifować -- bo przy nówkach koszt pracy jest później niższy. Tak mi powiedziano. Hipoteza z dołu musi być błędna, bo popychacze mają różne rozmiary.
 6. Ciekawe, że post Kolegi nie zaczyna się od wielkiej litery i nie zawiera ani jednego przecinka w zdaniu -- zgaduję, że pisany na łokciu -- bo przecież (uchowaj Boże) nie na kolanie?
 7. noth69

  LPG w Subaru

  Kolega @Paulus kilka stron wcześniej napisał kilka zdań refleksji na temat tego rodzaju instalacji, bazując na własnym doświadczeniu.
 8. W jakiej kategorii FB25 pobiło rekord? Też smoli olej jak poprzednie 2,5-litrówki?
 9. W tej chwili opis 22. nie przystaje do koloru. Na czym polegała pomoc, jeśli mogę zapytać?
 10. Czy to jest normalne, że jest olej w układzie (czynnik chłodzący też i tyle ile trzeba -- ogólnie klima świeżo po serwisie), a sprężarka się zaciera? Fakt, że w moim przypadku też było 40 C w cieniu. Ciekawi mnie fizyczny powód zatarcia kompresora...
 11. Wtrącę się nieco i zapytam, jak Kolega Lehu poradził sobie z tematem sprężarki klimy? Używka w niewiadomym stanie czy nówka/po regeneracji?
 12. noth69

  LPG w Subaru

  Jeśli żal było (i wciąż jest) sprzedawać, to może warto znowu kupić? =) Może 3,6 też się gazują -- co by nie wracać do tego samego. A przy okazji, jak oceniasz (z perspektywy czasu) adaptowalność H6 do zasilania gazem? Zdania chyba do dzisiaj są podzielone, a tutaj mamy przypadek kliniczny -- z perypetiami IIRC. Czy można precyzyjniej -- jakie dokładnie wartości odczytywać i w jakich zakresach powinny się mieścić? Czy te widełki są uniwersalne, czy dla każdego silnika są inne?
 13. noth69

  cieżko wchodzące biegi

  Ja mam nowiuśki olej (Motul Gear 300) i pierwsza jedynka i dwójka wchodzi ciężko na ostatnich mrozach.
 14. Czy przypadek dotyczy silnika 2,0 l - jak w Twoim opisie? Ciekawe, co się stało z olejem, bo chyba akurat te silniki nie piją zbytnio...
 15. Witam wszystkich serdecznie, ze szczególnym uwzględnieniem Organizatorów Forum. Kamil
×
×
 • Dodaj nową pozycję...