Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

@@Dymian, Z całym szacunkiem, ale... [Tu z góry przepraszam wszystkich za offtopic]Zastosowane przeze mnie reflektory mają 'wybite' na kloszu m.in.: liczbę cechową (20), oznaczenie kraju dopuszczającego ECE (E20), oznaczenie rodzaju reflektora (HR - reflektory drogowe), numer badania zgodnego z normą ECE, oznaczenie producenta, źródło światła (żarówka H3)Homologację na reflektor straciłbym dopiero w momencie, gdy np używaję innego źródła światła (ksenon, led ect).:)

Masz jakaś ekspertyzę na temat siatki i boków grila przed lampami i ich wpływu na działanie lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "moim" Levorgu zamontowane zostały nowe światła do jazdy dziennej. Pełnia też funkcję p.mgielnych.

Jako DLR świeci "okrąg", podczas gdy środek jest zarezerwowany dla LED przeciwmgielnych.

Moim zdaniem wyglądają dobrze, a przede wszystkim są zdecydowanie jaśniejsze, niż standardowe ( co nieco utrudnia wykonanie zdjęcia :)

Co ciekawe, nadają się też do Forestera, XV, Outbacka. Oczywiście z odpowiednią homologacją i gwarancją na 3 lata.

Koszt tej zabawy to ok. 1000 zł.

A tak to wygląda:

 

 

 

Pozdrowienia

 

Hmmmm a do BRZ...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz jakaś ekspertyzę na temat siatki i boków grila przed lampami i ich wpływu na działanie lamp?

Mam posiadać takową ekspertyzę? Może i tak jest, nie wiem wszystkiego, ale z chęcią się czegoś nowego nauczę. Wskaż mi proszę konkretne zapisy ustawy, uchwały lub rozporządzenia dotyczącego ruchu drogowego, które zobowiązywałyby mnie do posiadania stosownej, prawnie wiążącej ekspertyzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam raczej manię nie rzucania się niebieskim w oczy- co by z tym "swoistym" gatunkiem na darmo nie gaworzyć- skoro wóz nie wyszedł w takiej konfiguracji z fabryki to nie używam tego na drodze, a w razie kontroli  bez kozery mówię, że to atrapa (nie używałem, więc gucio mi mogą zrobić). Skoro homologację ma- to pogratulować dobrego zakupu- end off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "moim" Levorgu zamontowane zostały nowe światła do jazdy dziennej. Pełnia też funkcję p.mgielnych.

Jako DLR świeci "okrąg", podczas gdy środek jest zarezerwowany dla LED przeciwmgielnych.

Moim zdaniem wyglądają dobrze, a przede wszystkim są zdecydowanie jaśniejsze, niż standardowe ( co nieco utrudnia wykonanie zdjęcia :)

Co ciekawe, nadają się też do Forestera, XV, Outbacka. Oczywiście z odpowiednią homologacją i gwarancją na 3 lata.

Koszt tej zabawy to ok. 1000 zł.

A tak to wygląda:

 

 

 

Pozdrowienia

 

Ładnie to wygląda. Te żółte świeczki w pełnym słońcu słabo są widoczne.

Proszę powiedzieć, czy ta cena obowiązuje we wszystkich ASO (pewnie z małymi wahnięciami)?

I jeszcze, cz jest możliwość wykonania takiej instalacji, żeby halogeny doświetlały zakręty?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie Forka nieco uestiajowiłem :-)

 

Pod maskę wleciał intercooler z STI:

 

222261081f879144med.jpg

 

Żeby TMIC nie obcierał o rurę od klimatyzacji trzeba było tył nieco unieść na podkładkach:

 

5162353f00a93fe2med.jpg

 

c2e9099738852a68med.jpg

 

Ponieważ splitter od buga STI nie dosięga do intercoolera przedłużyłem go kawałkami blachy z kanału wentylacyjnego z Castoramy za 12 PLN:

 

4b43363f64337261med.jpg

 

Dodane boki z blachy, pryśnięte sprajem znalezionym w piwnicy i przynitowane do splittera:

 

e86fdbba973533admed.jpg

 

Przymiarka do intercoolera - jest ok :-)

 

84f6b2e571baa9bbmed.jpg

 

Przykręcony splitter z uszczelką na metry ze sklepu z uszczelkami:

 

cc4d8d6f6db0489fmed.jpg

 

Duży kurnik wieńczy dzieło :-) Oryginalny dla porównania.

 

e52d09bbf5b35cccmed.jpg

Edytowane przez ForekXT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach od zakupu w końcu wymieniłem kostki reflektorów na ceramiczne.

Naprawiłem ogrzewanie dupek (jakiś mechanior ze dwa lata temu rozpiął kostki), i oświetlenie kabiny. :)

Przy wymianie kostek popsułem klakson. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ForekXT, fajnie się prezentuje :) Gdzie dostałeś wlot sti z bloba? Jak swój dorwę to już wiem kto przedłuży mi spliter :P

Błąd - nie od blobeye tylko bugeye. Dorwałem na szrocie - był co razem z maską ale wynegocjowałem zakup samego kurnika bez maski :-)

Co do wlotu to nie jestem przekonany czy jest od STI a nie WRX - być może w imprezie bugeye były takie same?

Splitter od WRX-a od strony intercoolera ma mniejszy otwór niż od STI. Wysokość jest taka sama.

Splitter od STI pasuje do kurnika od WRX, ma poprzeczki i ma większy otwór od strony intercoolera.

Do Forka wymaga przedłużenia (podobnie jak oryginalny) żeby sięgał od wyżej poprowadzonej maski do TMIC-a.

Nie pasują też otwory do przykręcenia spilttera do maski - o dosłownie kilka milimetrów.

Konieczne jest rozwiercenie otworów na podłużne - widać to na zdjęciu.

 

Różnice pomiędzy splitterem od WRX i STI widać na zdjęciu:

 

IMG_5926.jpg

Edytowane przez ForekXT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i chyba w Forku XT będą wyglądały lepiej niż te pionowe w "skrzelach"

 

tak w FXT też wyglądaja elegancko - u mnie tak mniej więcej już od pół roku... :D

foto i więcej pod linkiem: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/page-513#entry2295928

 

W "moim" Levorgu zamontowane zostały nowe światła do jazdy dziennej. Pełnia też funkcję p.mgielnych.

Jako DLR świeci "okrąg", podczas gdy środek jest zarezerwowany dla LED przeciwmgielnych.

Moim zdaniem wyglądają dobrze, a przede wszystkim są zdecydowanie jaśniejsze, niż standardowe ( co nieco utrudnia wykonanie zdjęcia :)

Co ciekawe, nadają się też do Forestera, XV, Outbacka. Oczywiście z odpowiednią homologacją i gwarancją na 3 lata.

Koszt tej zabawy to ok. 1000 zł.

A tak to wygląda:

 

 

 

Pozdrowienia

 

Ładnie to wygląda. Te żółte świeczki w pełnym słońcu słabo są widoczne.

Proszę powiedzieć, czy ta cena obowiązuje we wszystkich ASO (pewnie z małymi wahnięciami)?

I jeszcze, cz jest możliwość wykonania takiej instalacji, żeby halogeny doświetlały zakręty?

 

Pozdrawiam.

 

 

JA płaciłem w wakacje 1250,00zł z montażem, ale ASO zaczynali ze mna rozmowę od 1800,00zł - więc wspomniane 1000,00zł przez Dyrekcję - to prawdziwa PROMOCJA :lol:

Edytowane przez jozef1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...