Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

czyli to co nagrałem i mi nie chodziło to jakiś odpad. organizuję właśnie płytę D wersji Volvo RTI MMM2 2010.1 4 DVD set Volvo Part Number: 30630945 na której jest polska, jak będzie chodzić to zorganizuję pozostałe płyty

W Foresterze 2010 chodzi bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Foresterze 2010 chodzi bezproblemowo

 

u mnie już też chodzi bezproblemowo. różnica w ilości szczegółów mapy jest zaskakująco duża, najlepszym wyznacznikiem jest to, że na najnowszej mapie subaru nie było drogi szybkiego ruchu S3 z gorzowa wlkp do szczecina, na mapach volvo oczywiście jest

 

-- 26 maja 2011, o 13:43 --

 

to nie kwestia jakosci plyty, a szybkosci wypalani. Trzeba wypalc na njmniejszej predkosci, a i tak nie zawsze sie uda. Ja jedna plyte wyplalem 3 razy.

 

masz rację, wypaliłem z prędkością 6x i się zawieszało, nie czytało niektórych danych, po wypaleniu z prędkością 4x wszystko działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z mapami Volvo (Volvo RTI MMM2 2010.1 4 DVD set Volvo Part Number: 30630945) już ponad trzy miesiące i muszę przyznać, że pokrycie jest świetne. Ostatnio na południowych rubieżach Polski miałem na mapie nawet drogi szutrowe. Szutrowe to może za duże słowo, w każdym razie nawierzchnie niebitumiczne, które prowadziły przez strumyki bez mostków. Subarak dzielnie się przez wodę przeprawiał, a wszystkiemu przyglądały się bobry !

 

Mapy są naprawdę solidne, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam jednak na prezent od kolegi na plytke z fiata podobno swietnie bryka...
Jakieś newsy w temacie? Właśnie stałem się posiadaczem Obk MY'06, mapy ma jakieś stare ('07) i chętnie wrzucił bym coś nowszego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorius napisał(a):

W Foresterze 2010 chodzi bezproblemowo

 

 

u mnie już też chodzi bezproblemowo. różnica w ilości szczegółów mapy jest zaskakująco duża

 

W Foresterze 2009 US również ta płytka (Volvo RTI MMM2 2010.1 4 DVD set Volvo Part Number: 30630945) śmiga

bez problemów.

spi630 dzięki za namiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strud,

 

...daj cos o sobie na PW to postaram sie po egzminie wyslac ci mapki od LR 2009 (sam jezdze) narazie nowszych nie mam, czekam az kumpel zciagnie mi te z fiacika bo sa na jakis platnych srewerach...

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z mapami Volvo (Volvo RTI MMM2 2010.1 4 DVD

Czy to znaczy, że są 4 płyty z Polską i nimi wachlujesz?

Czy Polska jest na jednej z płyt?

P.S.Pytam poważnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z mapami Volvo (Volvo RTI MMM2 2010.1 4 DVD

Czy to znaczy, że są 4 płyty z Polską i nimi wachlujesz?

Czy Polska jest na jednej z płyt?

P.S.Pytam poważnie.

Pozdrawiam.

 

DVD-A

 

Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Netherlands, Norway, San Marino, Sweden, Switzerland, Vatican City State

 

DVD-B

 

Andora, France, Ireland, Monaco, Portugal, Spain, UK

 

DVD-C

 

Andorra, Belgium, Denmark, France, Germany, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Switzerland

 

DVD-D

 

Albania, Austria, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Germany, Greece, Hungary, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova, Montenegro, Poland, Romania, Serbia, Slovak Republic, Slovenia, Ukraine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie po egzminie wyslac ci mapki od LR 2009
Dzięki, ale to już mi nie pomoże - po zabawie z navi odkryłem, że mam moduł kna-g520 i mapy garmina, a czytnik dvd robi za atrapę.. Jestem na etapie szukania w necie co mogę z tym zadziałać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Czy ktos probowal zainstalowac system z plyt Volvo do nawigacji Subaru?

 

Jesli tak, to jak to dizla? czy jest dostep do informacji np. o fotoradarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety coś nie tak z mapami z Volvo, tzn. widać siatkę dróg, działa routing do zapisanych przez użytkownika punktów, ale ... nie działa wyszukiwanie po adresie, POI. Pojawiła się dotychczas niedostępna funkcja wyszukiwania celu "SOS", ale również nie działa. :evil: Korzystam z nowszych map (Toyota 2011) i dlatego nie jest to problemem, ale zastanawiam się, skąd takie komplikacje. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety coś nie tak z mapami z Volvo, tzn. widać siatkę dróg, działa routing do zapisanych przez użytkownika punktów, ale ... nie działa wyszukiwanie po adresie, POI. Pojawiła się dotychczas niedostępna funkcja wyszukiwania celu "SOS", ale również nie działa. :evil: Korzystam z nowszych map (Toyota 2011) i dlatego nie jest to problemem, ale zastanawiam się, skąd takie komplikacje. :roll:

To ciekawe. U mnie dzial normalnie i nie mam opcji wyszukiwania celu SOS. Jaka masz nawigacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi to KNA-DV3200

Volvo działa w nowszych nawigacjach, które były montowane w LEG/OTB od 2007 roku (jednostka centralna zintegrowana z DVD) a w Foresterze od 2008.

To wiem. Pytanie, czy można i jak zmusić starszy model do pełnej współpracy. Po rozpięciu akumulatora z jakiej płyty startujecie? Może to tylko kwestia nowszego FW? Zaczynam kompinować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety coś nie tak z mapami z Volvo, tzn. widać siatkę dróg, działa routing do zapisanych przez użytkownika punktów, ale ... nie działa wyszukiwanie po adresie, POI. Pojawiła się dotychczas niedostępna funkcja wyszukiwania celu "SOS", ale również nie działa. :evil: Korzystam z nowszych map (Toyota 2011) i dlatego nie jest to problemem, ale zastanawiam się, skąd takie komplikacje. :roll:

miałem to samo z mapami Volvo w Tribece MY08 US na tym KNA-DV3200 - próbowałem z 3 różnymi softami i nie działały te mapy poprawnie. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko z wyszukiwaniem POI i miejsc po adresie. Można oczywiście znaleźć punk docelowy korzystając z innej mapy, włożyć mapy Volvo i wybrać cel z "previous destination". Ale taka zabawa mija się celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum znalazlem taka informacje:

http://gpsunderground.com/forum/volvo/4 ... set-8.html

I can confirm that volvo disk works on my 2008 Subaru legacy.

I build an hybrid disk replacing file loading.kwi with one from original subaru disk so it may work also resetting navigation unit.

Caly czas jestem czy zadziala reset nawigacji z mapa Volvo i czy da sie uzyskac wszystkie opcje ktore ma mapa Volvo

Czy operacja odlaczenia akumulatora ma jakikolwiek negatywny wplyw na reszte samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas jestem czy zadziala reset nawigacji z mapa Volvo i czy da sie uzyskac wszystkie opcje ktore ma mapa Volvo

W modelu KNA-DV3200 nawigacja nie ruszała z płyty VOLVO po odłączeniu akumulatora.. Trzeba wystartować z płyty Subaru i po wczytaniu "systemu można zamienić płytki. Dzisiaj muszę wyczyścić napęd spirytusem :wink: i zobaczyć, czy aby czasem problem nie jest związany ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu KNA-DV3200 nawigacja nie ruszała z płyty VOLVO po odłączeniu akumulatora.. Trzeba wystartować z płyty Subaru i po wczytaniu "systemu można zamienić płytki.

stąd mogą właśnie pochodzić błędy w jej działaniu

 

a to:

I build an hybrid disk replacing file loading.kwi with one from original subaru disk so it may work also resetting navigation unit.

rzeczywiście ma prawo pomóc bo wtedy cały soft ruszy z tej samej płyty i nie będzie niezgodności :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wystartować z płyty Subaru i po wczytaniu "systemu można zamienić płytki. Dzisiaj muszę wyczyścić napęd spirytusem :wink: i zobaczyć, czy aby czasem problem nie jest związany ze sprzętem.

 

Ale czy odlaczenie akumulatora nie spowoduje tego, ze bede musial odwiedzic warsztat, zeby ustawili oprogramowanie samochodu. Slyszalem, ze w Renault kade odlaczenie akumulatora to wizyta w warsztacie bo silnik glupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąd mogą właśnie pochodzić błędy w jej działaniu

Z Volvo system nie rusza, ale wyżej opisany sposób wykorzystuję bez problemu np. z mapy Toyoty itp. Przypuszczam, że przez zrobienie hybrydy tylko wyeliminuję potrzebę jedorazowego startu z oryginału i dalej nie sytuacja będzie podobna. Spróbuję. Navi i spirytus już leżą na biurku. Zastanawiam się, czy czyścić, czy wypić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze w Renault kade odlaczenie akumulatora to wizyta w warsztacie bo silnik glupieje.

To już są pomówienia :mrgreen: Mam megankę II i nigdy takich kwiatków nie było :wink:

Przepraszam. Tak tylko slyszalem. :roll: Zwracam honor wszelkim Renault-om :D

 

A czy sie da zrobic reset nawigacji fabrycznej bez odlaczania akumulatora?? Czy tez Kenwood nie przewidzial takiej opcji.

 

Mnie chodzi o dobranie sie jakos do dodatkowych funkcji, jakie oferuja mapy Volvo.

 

A jak to wyglada na mapach Toyoty? Wiem, ze nia ma glosu, ale czy sa jakies dodakowe funkcje typu fotoradary, ograniczenia predkosci itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o dobranie sie jakos do dodatkowych funkcji, jakie oferuja mapy Volvo.

O jakich funkcjach dodatkowych piszesz?

U mnie widzę tylko w wyszukiwaniu "Emergency" i "Phone number. Znalazłeś gdzieś info na temat fotoradarów, ograniczeń predkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...