Skocz do zawartości

STI MY'11 Sedan


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Automat już jest od jakiegoś czasu, ale tylko w Japonii. Nazywa się to A-Line.

http://carscoop.blogspot.com/2009/02/new-subaru-impreza-wrx-sti-line-with.html

Straszny badziew :mrgreen:

 

Wcale nie uważam, że to badziew. Przy założeniu, że automat jest szybki i ma manetki przy kierownicy, jest o niebo praktyczniejszy w mieście, choćby ze względu na korki. W OBK H6 07 sprawdza się znakomicie, mam zastrzeżenia tylko do jego szybkości, ale też to nie auto sportowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat już jest od jakiegoś czasu, ale tylko w Japonii. Nazywa się to A-Line.

http://carscoop.blogspot.com/2009/02/new-subaru-impreza-wrx-sti-line-with.html

Straszny badziew :mrgreen:

 

Wcale nie uważam, że to badziew. Przy założeniu, że automat jest szybki i ma manetki przy kierownicy, jest o niebo praktyczniejszy w mieście, choćby ze względu na korki. W OBK H6 07 sprawdza się znakomicie, mam zastrzeżenia tylko do jego szybkości, ale też to nie auto sportowe :mrgreen:

Nie zgodzę się do końca. Tak, automat w OBK to dobre rozwiązanie, tak jak wspomniałeś w korkach sprawdza się dobrze, na autostradzie, nie musisz cały czas machać lewarkiem. Jest po prostu wygodniejszy. Do auta na codzień lub rodzinnego jak najbardziej. A STI to auto do zabawy, szaleństwa, upalania, i wg. mnie bardziej pasuje do niego normalna skrzynia biegów. Może jest mniej wygodna, ale w tym aucie nie chodzi przecież o to by było wygodnie? Zresztą Evo X jest oferowana z automatem i podobno jakoś nie zachwyca...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat badziew? Może 15 lat temu... teraz to juz inne automaty.. np. genialne DSG. :)

Nie chodziło mi o to, że wszystkie automaty są złe, tylko, że nie pasują do estiaja. DSG jest super, ale z tego co wiem, nie montują go w Subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się do końca. Tak, automat w OBK to dobre rozwiązanie, tak jak wspomniałeś w korkach sprawdza się dobrze, na autostradzie, nie musisz cały czas machać lewarkiem. Jest po prostu wygodniejszy. Do auta na codzień lub rodzinnego jak najbardziej. A STI to auto do zabawy, szaleństwa, upalania, i wg. mnie bardziej pasuje do niego normalna skrzynia biegów. Może jest mniej wygodna, ale w tym aucie nie chodzi przecież o to by było wygodnie? Zresztą Evo X jest oferowana z automatem i podobno jakoś nie zachwyca...

:)

 

Ale ja nie mówię, że STI z lewarkiem jest złe. Jest masa ludzi kochających takie auta. Ja pytam, czy będzie w EU też automat, bo pewnie bym kupił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mi sie ten sedan zdecydowanie bardziej podoba jak Lanos, przynajmniej ma wieśniaki wielki spojler, i zaczyna przypominac STI :roll:, Ale cena pewnie bedzie z 200tys. , a to już nie wyglada różowo :( . rozumiem że w EU bedzie tylko silnik 2.5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech mi ktoś o co chodzi z tym DSG, bo niby to takie skomplikowane dwusprzęgłowa skrzynia i w ogóle, a jak sie popatrzy na dane producenta to przyspieszenie z DSG i bez jest takie samo, a jeszcze zurzycie paliwa większe... po co to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy montowanie dsg w troche mocniejszych golfach, albo paskach jest sensowne? Ja uważam, ze nie

 

Ale dlaczego? Do niedawna też byłem purystą motoryzacyjnym i uważałem, że manual to jedyny słuszny rodzaj skrzyni biegów, ale po przejechaniu się kilkoma samochodami z naprawde dobrze działającymi skrzyniami automatycznymi (począwszy od 7G - Tronic produkcji Mercedesa, Tiptronic w Audi, przez DSG i PDK, skończywszy na również dwusprzęgłowych wynalazkach z włoskiego Maranello) uważam, że są świetne i każdemu mogę je śmiało polecić. Niezależnie od tego czy auto miało 200KM, czy 700 KM to i tak wszystko działało świetnie, nic nie szarpało (a'propos szarpania - wyjątkiem jest SMG w M5; nie da się zmienić biegu bez szarpnięcia, no za cholerę...), a jazda była baaardzo przyjemna :)

 

Generalnie same korzyści:

- mniejsze zużycie sprzęgła niż w manu, gdzie niedoświadczony kierman namiętnie je spala przy każdym ruszaniu,

- mniejsze zużycie paliwa,

- często znacznie lepsze osiągi,

- ze względu na mniejsze zużycie paliwa zieloni się mniej czepiają, więc to daje mniejsze szanse, że podziurwaią opony, :wink:

- w miejskich warunkach, albo w korkach manual w połączeniu z +300KM i +450Nm to istny horror; zarówno dla kierownika jak i samego samochodu,

- i przede wszystkim nie trzeba machać wajchą non-stop, co na dłuższym dystansie jest mocno nużące.

 

A że tego rodzaju przekładnie są droższe... Cóż, za technologie i wygodę się płaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co montować DSG np w VW Touranie :?: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Bez obrazy ale ten samochód prowadzi się jak konną furmankę :mrgreen:

 

Bo nie każdy się nadaje do manuala, a że akurat nowe przekładnie dwu-sprzęgłowe wypierają konstrukcję starego typu, to kupując konną-VW-furmankę dostajesz 'w prezencie' fajną skrzynie... zamiast starego i mułowatego automata 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna też byłem purystą motoryzacyjnym i uważałem, że manual to jedyny słuszny rodzaj skrzyni biegów, ale po przejechaniu się kilkoma samochodami z naprawde dobrze działającymi skrzyniami automatycznymi (począwszy od 7G - Tronic produkcji Mercedesa, Tiptronic w Audi, przez DSG i PDK, skończywszy na również dwusprzęgłowych wynalazkach z włoskiego Maranello) uważam, że są świetne i każdemu mogę je śmiało polecić

 

Czy na pewno mówimy o skrzyniach AUTOMATYCZNYCH? Bo dla mnie automat to nie do końca jest to, co chciałbym mieć. Natomiast manual dwusprzęgłowy z łopatkami - jak najbardziej 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się :P Wszystko zależy od definicji automatu; dla mnie to jest przekładnia, w której nie mam sprzęgła pod nogą. Choć "manumatic", albo "pół-automat" to faktycznie trafniejsze określenia niż zwykłe "skrzynia automatyczna", przynajmniej w wyżej wymienionych przeze mnie przypadkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...