Skocz do zawartości

SUBARU Forester XT MY18


Lagravis

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, czekker napisał:

Gratulacje :thumbup:

Fajny, ale wrzuć więcej zdjęć za dnia ;)

Wczoraj wieczorem wracałem z myjni i postanowiłem zrobić małą sesję. Póki auto czyste spróbuję jeszcze coś w ciągu dnia zrobić.

 

3 godziny temu, Siemek napisał:

Gratulacje ! Widzę, że wersja Sport. Jak wrażenia z eksploatacji po miesiącu ?

Hm, mam sporo uwag, ale raczej ogólnych do samego Forestera. Mały bagażnik, mało schowków w środku, brak nawiewów klimatyzacji z tyłu, Mirrorlink nie działa z moim telefonem, komputer pokładowy mógłby być bardziej elastyczny w dostosowaniu do własnych potrzeb. W tej klasie cenowej wyposażenie sporo słabsze niż u konkurencji. Na plus na pewno osiągi. Mam już przejechane 2000 km, a jeszcze nie testowałem innego trybu niż "I". Do napędu i trakcji nie mam zastrzeżeń. Wykonanie w środku wystarczające. Spalanie powoli spada, z 13 litrów dochodzę stopniowo do 10 - liczę, że będzie jeszcze lepiej. Kupiłem ten samochód kierując się bardziej emocjami niż zdrowym rozsądkiem i liczę, że przyjemność z jazdy zniweluje wszystkie wymienione minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lagravis napisał:

Kupiłem ten samochód kierując się bardziej emocjami niż zdrowym rozsądkiem i liczę, że przyjemność z jazdy zniweluje wszystkie wymienione minusy.

Jak wiadomo Subaru to stan umysłu... ;)

Gratulacje! Piękny samochód!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dottoree napisał:

A to jest ciekawe. Mam zupełnie odwrotne odczucia...

Pierwszy przykład z brzegu: NISSAN X-trail. Kamery 360, aktywny tempomat, czujniki parkowania, kratki nawiewu dla tylnego rzędu siedzeń, świetne możliwości aranżacji przestrzeni bagażnika. Natomiast jeszcze jakiś czas temu Nissan nie miał podgrzewanej kierownicy, nie wiem jak teraz.

Edytowane przez Lagravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lagravis napisał:

Pierwszy przykład z brzegu: NISSAN X-trail. Kamery 360, aktywny tempomat, czujniki parkowania, kratki nawiewu dla tylnego rzędu siedzeń, świetne możliwości aranżacji przestrzeni bagażnika. Natomiast jeszcze jakiś czas temu Nissan nie miał podgrzewanej kierownicy, nie wiem jak teraz.

240KM? O połowę mniej... ;) I jak cena, 170tys. zł?

Edytowane przez Dottoree
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dottoree napisał:

240KM? O połowę mniej... ;) I jak cena, 170tys. zł?

W wyprzedaży rocznika cena podobna do Subaru i wersja 2.0 dci ma 177 KM.  Natomiast pisząc wyposażenie miałem na myśli wszystkie funkcje mniej lub bardziej ułatwiające życie, nie biorąc pod uwagę silnika, napędu, zawieszenia, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyprzedaży rocznika to mozna było XT-ka kupić w wersji komfort nawet za 130tys. zł. Ostatnio analizowałem rynek SUV-ów bo kupowaliśmy takie auto i naprawdę bardzo ciężko znaleźć w tym przedziale cenowym, tak mocne auto i tak wyposażone jak Forek XT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dottoree napisał:

Z wyprzedaży rocznika to mozna było XT-ka kupić w wersji komfort nawet za 130tys. zł. Ostatnio analizowałem rynek SUV-ów bo kupowaliśmy takie auto i naprawdę bardzo ciężko znaleźć w tym przedziale cenowym, tak mocne auto i tak wyposażone jak Forek XT...

Z tego co ja widziałem to cena XT Sport była identyczna jak X-trail Tekkna 2.0 dci. Być może na "niższych szczeblach" różnica w wyposażeniu nie była tak duża. Co do mocy silnika to oczywiście w swojej klasie cenowej XT jest nie do pobicia. Może gdyby Dacia weszła na rynek z jakimś fajnym motorem :) Można się śmiać, ale wydaje mi się, że to dopiero byłby hit.

 

Myślę, że na tym możemy już skończyć te dywagacje odnośnie innych samochodów. Niech ten wątek dotyczy już tylko mojego XT.

Edytowane przez Lagravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, kriskristoffers napisał:

Piękny sprzęt - zabezpiecz go tylko jakimś "patentem", bo w Wawie plaga kradzieży Forków. Niby daleko do Ciebie, ale licho nie śpi :)

Najlepsze zabezpieczenie to Autocasco :)

Edytowane przez Lagravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kriskristoffers napisał:

Piękny sprzęt - zabezpiecz go tylko jakimś "patentem", bo w Wawie plaga kradzieży Forków. Niby daleko do Ciebie, ale licho nie śpi :)


Nie tyle co Forków a ogólnie japońców. W moim rejonie namiętnie giną Passeratti i wszystko co z grupy VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.03.2018 o 22:40, Zodiak napisał:


Nie tyle co Forków a ogólnie japońców. W moim rejonie namiętnie giną Passeratti i wszystko co z grupy VAG.

Bo tego jeździ najwięcej na naszych drogach gdzie bys nie mieszkał :)

 

Auto super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2018 o 22:39, Runner napisał:

W sprawie tego piwa - WRO - Wojszyce? ;)

Forek - nice!

Dzięki, niestety nie są to Wojszyce, ani nawet Wrocław. Jest jakiś "nawiedzony" budynek na Wojszycach? Mieszkałem tam kilka lat, ale nic takiego nie kojarzę.

 

Aby ułatwić trochę zadnie napiszę, że w tym budynku był kiedyś złobek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lagravis napisał:

Dzięki, niestety nie są to Wojszyce, ani nawet Wrocław. Jest jakiś "nawiedzony" budynek na Wojszycach? Mieszkałem tam kilka lat, ale nic takiego nie kojarzę.

 

Aby ułatwić trochę zadnie napiszę, że w tym budynku był kiedyś złobek

 

https://dolny-slask.org.pl/835443,foto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Bardzo ładny forek a i wątek fajnie prowadzony. :D
Tak mroczno i ze smakiem. Forek z ciemnej strony mocy. :D

 

BTW. Nie myślałeś o zrobieniu tych chromów na grillu w czerń?

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.05.2018 o 14:04, thomson0073 napisał:

Bardzo ładny forek a i wątek fajnie prowadzony. :D
Tak mroczno i ze smakiem. Forek z ciemnej strony mocy. :D

 

BTW. Nie myślałeś o zrobieniu tych chromów na grillu w czerń?

 

Dzięki. Będę się starał trzymać poziom.

 

Co do czarnego grilla, to widziałem na zdjęciach w necie i wygląda to całkiem fajnie. Natomiast nie udało mi się znaleźć tego w żadnym sklepie (być może nie szukałem zbyt mocno), no i zastanawiam czy przypadkiem cena będzie z kosmosu, tfu z plejady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lagravis napisał:

Co do czarnego grilla, to widziałem na zdjęciach w necie i wygląda to całkiem fajnie. Natomiast nie udało mi się znaleźć tego w żadnym sklepie (być może nie szukałem zbyt mocno), no i zastanawiam czy przypadkiem cena będzie z kosmosu, tfu z plejady :)

Nie musisz kupować nowego :) Możesz na obecny dać czarną folię albo plastidip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...