Skocz do zawartości

Lagravis

Nowy
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Lagravis

 • Tytuł
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Silesia
 • Auto
  Forester XT MY18 Dark Gray Metallic

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Zgodnie z obietnicą wrzucam projekt kalendarza. Obecnie mamy 5 foresterów, udało się trochę przełamać tę dominację. Są dwa zdjęcia od jednego użytkownika, gdyby rzutem na taśmę pojawiło się jakieś fajne zdjęcie to może się to zmienić. Pozostaje jeszcze kwestia podpisów pod zdjęciami. Przydałoby się to ujednolicić, jeżeli jest ktoś, kto mógłby mi pomóc to zapraszam. Wszystkich użytkowników, których zdjęcia znalazły się w kalendarzu proszę o sprawdzenie poprawności podpisów: @subarutux (styczeń), @faza20 (luty), @Dorsz914 (marzec), @thewisnia (kwiecień), @ZdanoG6 (maj), @Subary (czerwiec), @hvdy (lipiec), @Kambol (sierpień, październik), @Beavis (listopad), @Luke Skywalker (grudzień). Kalendarz będzie wydrukowany w formacie 320x450mm. Na papierze błyszczącym lub matowym (do ustalenia z drukarnią). Drukiem zajmie się forumowicz @Adventure184. Zgodził się również wysłać kalendarze do wszystkich zamawiających. Koszt kalendarza to 27 złotych + wysyłka. Osoby chętne proszę o dopisywanie się do listy: 1. Lagravis - 1 sztuka Załączam pliki:
 2. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Dostałem. Jest wykorzystane. ----------------------------------------------------------------------------------------- Jeżeli wszystko dobrze pójdzie dzisiaj zaprezentuję poprawiony projekt i ogłoszę zapisy.
 3. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Rozmiar ramki na zdjęcie w projekcie kalendarza to 3287x2356 pixela przy rozdzielczości 300 dpi. W załączeniu plik obrazujący ten rozmiar. Zdjęcie może być trochę mniejsze, ale przy konieczności dużego powiększenia (>150%) na wydruku może być widać piksele, a tego chcemy uniknąć. Tak, to zdjęcie jest fajne. Proponuję wrzucić na marzec. Niestety to są typowe zdjęcia, które dobrze wyglądają na monitorze, ale do druku się nie nadają. No chyba, że wielkości wizytówki.
 4. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Przed zleceniem druku wrzucę jeszcze raz cały projekt celem ostatecznej weryfikacji. Podmieniłem już podpisy. Ok. Wprowadzę. Wykorzystałem to zdjęcie. Blachę zasłoniłem z własnej inicjatywy, mogę odsłonić jednym kliknięciem. Podeślij do mnie proszę. Chociaż Forków jak już inni zauważyli jest trochę za dużo. Tak. Opisy aut powinny być ujednolicone. Niestety ja nie mam w tej materii odpowiedniej wiedzy. Dlatego prosiłbym kogoś o pomoc. Ja nie jestem tak do końca zadowolony, ale jako grafik amator (w dodatku z chronicznym brakiem wolnego czasu) nie potrafiłem zrobić nic lepszego. Oczywiście projekt będzie weryfikowany przez drukarnię na dniach. Ta sytuacja wynika niestety tylko i wyłącznie z zaangażowania forumowiczów w kalendarz. Zdecydowana większość to właściciele Foresterów. Część nadesłanych zdjęć innych modeli nie nadawała się do druku. Też wolałbym większą różnorodność. Najbardziej boli mnie, że nie udało się zebrać 12 dobrych zdjęć od różnych użytkowników. Gdyby jakieś nowe fajne zdjęcia się pojawiły to chętnie wykorzystam. Być może to odzwierciedla populację Subaru w PL? Tak zrobię. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- W ciągu najbliższych dni prześlę projekt do kilku drukarni celem wyceny. Jak tylko poznam koszt druku to przedstawię na forum i otworzę listę zapisową. Obecnie cena oscyluje pomiędzy 20-30zł za sztukę + wysyłka. Jeżeli jest presja to zapisy możemy zacząć już.
 5. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Dobrze, że zauważyłeś. Wygląda na to, że podpisy grudniowy ze styczniowym się mi pomieszały. Poprawię. ----------------------------------------------- I jeszcze jedno. Co z "blachami"? Mogę spróbować je zakryć.
 6. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Dopadło mnie lekkie przeziębienie i stąd opóźnienie. Zdjęcia prawie wszystkie już dotarły. Większość dobrej rozdzielczości. Dzisiaj jak wrócę z pracy (niestety, nie mam czasu na L4) to postaram się przygotować i wrzucić projekt na poszczególne miesiące. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda się ruszyć na ostro z tematem. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Ok. Wrzucam projekt. W przypadku niektórych zdjęć był problem z rozmiarem i musiałem je odrzucić. Z tego powodu trzech forumowiczów ma po dwa zdjęcia. Wrzuciłem też jedno, którego nie brałem pod uwagę wcześniej. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś fajne zdjęcia (i dobrej rozdzielczości), szczególnie na miesiące marzec, październik i listopad to proszę wysyłać. Proszę również o sprawdzenie czy zgadzają się wszystkie podpisy pod zdjęciami - nazwy użytkowników, dane samochodu. W poniedziałek-wtorek postaram się zrobić okładkę. ----------------------------------- Okładka zrobiona na szybko -----------------------------------
 7. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Zdjęcia poproszę przez wiadomość na forum, kilka już dostałem. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to w niedzielę wrzucę projekt. Proszę o nadsyłanie zdjęć. Do zdjęć proszę dołączyć info o samochodzie. Wersja, silnik, rocznik, kolor. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Proszę o nadesłanie wybranych zdjęć. Póki co mam jedynie od 5-ciu forumowiczów + moje.
 8. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Lista będzie. Póki co czekam na zdjęcia w dużej rozdzielczości. Jak dostanę zdjęcia to wrzucę projekt, wycenę i ogłoszę zapisy. Może tak być?
 9. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  W takim razie proszę o przesłanie do mnie wybranych zdjęć w dużej rozdzielczości. Sprawdzę czy wszystko się zgadza i zrobię projekt. Trzeba się jeszcze zastanowić nad okładką. Dajemy któreś z niewykorzystanych zdjęć? Jakieś pomysły?
 10. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Okej, pojawiło się mnóstwo zdjęć. Moje typy na poszczególne miesiące to: Grudzień - Luty (kolejność przypadkowa): Kwiecień - sierpień (kolejność przypadkowa): Październik - listopad (kolejność przypadkowa): Marzec: Wrzesień: ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- UWAGA UWAGA ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Są to tylko moje propozycje, nie mają mocy wiążącej. Zdjęcia oceniałem na podstawie kadru (brak zbędnych obiektów, ustawienie i rozmiar auta) oraz mojego poczucia estetyki. Poddaję niniejsze propozycje pod dyskusję.
 11. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Byłem ostatnio trochę zajęty. W każdym razie udało mi się przygotować szablony i można powoli ruszać z wyborem zdjęć. Czyli czekamy do jutra na ostatnie propozycje?
 12. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Ok. Też uważam, że ten ostatni projekt jest najlepszy. Niestety jestem domorosłym grafikiem i nic lepszego na tę chwilę nie potrafię zrobić - no chyba, że jeszcze jakiś pomysł wpadnie mi do głowy. Do końca tygodnia postaram się mieć gotowy szablon, tak aby po wstawieniu zdjęć kalendarz był gotowy. Proponuję wstępny deadline na nadsyłanie zdjęć np. 28 listopada. Może się okazać, że niektóre zaklasyfikowane zdjęcia nie przejdą z powodów technicznych i będzie potrzebna dogrywka, którą można by zrobić w pierwszych dniach grudnia i szybko dać kalendarz do druku.
 13. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Wrzucam zmodyfikowany projekt 1 w kilku wersjach. Główne zmiany to: - tło w formie gradientu (góra niebieski-subaru dół jak w wersji pierwotnej oraz kolor "pergaminowy" - ramki również w gradiencie (zgodnie z tłem lub w kierunku przeciwnym) - jedna świnka - jedno logo mniej. Kolory na monitorze nie odpowiadają dobrze rzeczywistości, proponuję wykonać wydruk na drukarce żeby dobrze ocenić. Ostatni.
 14. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Moim zdaniem na chwilę obecną mamy tylko 5-6 naprawdę dobrych zdjęć. Zima już prawie obstawiona, ale chętnie bym zobaczył jeszcze jedno lub dwa, od przybytku głowa nie boli. Gorzej z miesiącami letnimi, jeszcze powinniśmy chwilę poczekać. Ja w wolnej chwili przeglądnę parę wątków na forum, może coś wynajdę i zapytam danego usera czy byłby zainteresowany wystąpieniem w kalendarzu. Retuszem zdjęć się nie musicie przejmować, no chyba, że ktoś jest profesjonalnym grafikiem i zrobi to lepiej niż ja. Ważne, żeby zdjęcia były możliwie dobrej jakości (ładne barwy, kontrast, nasycenie, brak "szumów") oraz w dużej rozdzielczości.
 15. Lagravis

  KALENDARZ 2018 (wersja mini)

  Wygląda na to, że pierwsza wersja ma póki co więcej zwolenników. Czy ktoś może mi podesłać plik "klasycznej świnki"?
×