Skocz do zawartości

XV Zlot Plejad AD 2018


guma

Rekomendowane odpowiedzi

O! dziękuję za wyjaśnienie :thx:

Teraz czuje się chociaż trochę mądrzejszy i oszczędzę sobie wertowania wątku po raz kolejny :D

 

5 minutes ago, Dyrekcja said:

Kto wie, może korzystając ze zbliżającego się Zlotu wyliczyć wszystkie takie Zlotowe tradycje ( może stać się "ściągą" dla nowych uczestników - takie Vademecum dla tych, którzy pierwszy raz ...  parafrazując Wittlina )

Tu jak najbardziej się zgadam. Może oszczędzić to wielu ludziom frustracji i pozwolić zrozumieć co i dlaczego się dzieje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waldek Woźny napisał:

Teraz czuje się chociaż trochę mądrzejszy i oszczędzę sobie wertowania wątku po raz kolejny :D

Zamiast wertować ten, zajrzyj do wątków z lat poprzednich ;)

 

 

3 minuty temu, Waldek Woźny napisał:

Tu jak najbardziej się zgadam. Może oszczędzić to wielu ludziom frustracji i pozwolić zrozumieć co i dlaczego się dzieje !

Te frustracje Świeżynek to też tradycja :P

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał:

 

Te frustracje Świeżynek to też tradycja :P

 

Oj To jest akurat prawda. 

W ubiegłym roku błądziłem po "tym wszystkim" jak po ciemnym lesie... 

W tym roku za to czuję się jak weteran... No dobra, już niedługo zaczynam błądzić na nowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Aga said:

Zamiast wertować ten, zajrzyj do wątków z lat poprzednich ;)

Na przyszłość, będę już wiedział ;)

 

1 minute ago, marivip said:

 

Oj To jest akurat prawda. 

W ubiegłym roku błądziłem po "tym wszystkim" jak po ciemnym lesie... 

W tym roku za to czuję się jak weteran... No dobra, już niedługo zaczynam błądzić na nowo :)

Haha z tą frustracją to celniej się nie dało ;)

Cieszę się za to, że już na tym etapie mogłem stać sie częścia tradycji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dyrekcja napisał:

Tradycja :)

Na początku tematu nie było w ogóle, bo nikt nie wiedział do chwili ogłoszenia, że będzie coś takiego jak Zlot.

Później ogłaszaliśmy zaproszenia na Zlot ok. 2 miesięcy przed samym wydarzeniem ( to tak mniej więcej aby móc sensownie zaplanować czas).

Ze wzrostem popularności Zlotu zintensyfikowała się także dyskusja na temat nadchodzącego wydarzenia na tych lamach.

Zaczęto też dyskutować o miejscu kolejnego Zlotu jeszcze zanim sami podjęliśmy finalną decyzję, podpisaliśmy umowy.

Przedwczesna informacja o miejscu Zlotu mogłaby powodować negatywne dla całości skutki, jak np. :

- miejsca w przewidywanym na bazę hotelu / ośrodku byłyby blokowane przez potencjalnych uczestników + "przyległości"; efekt : hotel stwierdzając tak duże zainteresowanie mógłby generalnie podnieść ceny; ilość miejsc dla faktycznych uczestników mogłaby ulec ograniczeniu. itd.

- znając miejsce niektórzy "nadgorliwi" mogliby już wcześniej zapoznawać się z lokalizacją. A że trasy przebiegają często przez miejsca wyłączone z normalnego ruchu ...

Jak by nie było - pewnego roku wypadło nam ogłosić zapisy w dniu 1 kwietnie. Nie wszyscy potraktowali to poważnie, lecz ... stało się kolejna tradycją.

Tak więc przez wiele lat sam Zlot obrósł już w bardzo wiele tradycji ( jak i ta, że wątek Zlotowy na Forum może otworzyć tylko forumowicz @guma   - ja, prowadząc SIP nie mam takich uprawnień :) ).

Kto wie, może korzystając ze zbliżającego się Zlotu wyliczyć wszystkie takie Zlotowe tradycje ( może stać się "ściągą" dla nowych uczestników - takie Vademecum dla tych, którzy pierwszy raz ...  parafrazując Wittlina )

 

Pozdrowienia

 

Na stronie zlotu jest informacja "pozostało do uruchomienia zapisów 1 kwietnia godzina 12:00"

Czy to znaczy, że formularz zapisów zostanie uruchomiony właśnie 1 kwietnia, w dniu ogłoszenia lokalizacji Zlotu?

Z roku na rok coraz trudniej dostać się na Plejady, czy będą jakieś inne możliwości wzięcia udziału; np. kategoria Apacz, a może jakieś dodatkowe miejsca dla "weteranów" ?

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
52 minuty temu, piotruś napisał:

kategoria Apacz

Kategoria "Apacz" będzie kontynuowana. Planujemy jednak wprowadzić trochę zmian ( sugerując się dyskusja na ten temat po ostatnim zlocie).

53 minuty temu, piotruś napisał:

miejsca dla "weteranów"

Weteranów szanujemy ( nie degradujemy :) ).

 

Pozdrowienia

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldek Woźny napisał:

Na przyszłość, będę już wiedział ;)

 

Haha z tą frustracją to celniej się nie dało ;)

Cieszę się za to, że już na tym etapie mogłem stać sie częścia tradycji :D

Spoko, wpadki są najlepsze ;-) Na swoje pierwsze Plejady wystartowałem o 3:30 rano :D Bo umówiłem się na konwój z chłopakami z Zielonej Góry. Oczywiście na miejscu byliśmy przed czasem, ale przekonany byłem, że godzina rozpoczęcia rejestracji jest początkiem jakiegoś wyścigu :D Teraz wyobraźcie sobie poziom wkurzenia mojej szanownej małżonki, która wściekła jak osa leżała na zimnej plaży w kurtce i czapce czekając do godziny 15 aż rozpocznie się doba hotelowa, żebyśmy mogli się zainstalować w pokojach :P

 

Pamiętaj, że na Zlocie są sami fajni ludzie - marudy, burczymuchy i ofochani zostają w domu, więc śmiało każdego pytaj o co kaman :-)

A no i najważniejsze - każdy jedzie #beznapinki* ;-)

 

*nie dotyczy tych, którzy na wyposażeniu auta mają kalkulator do ponownego przeliczenia wszystkich punktów

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Na swoje pierwsze Plejady wystartowałem o 3:30 rano :D Bo umówiłem się na konwój z chłopakami z Zielonej Góry. Oczywiście na miejscu byliśmy przed czasem, ale przekonany byłem, że godzina rozpoczęcia rejestracji jest początkiem jakiegoś wyścigu :D

 

Sądzę, że nikt się tak nigdy nie spieszył jak ja na Plejady do Mikołajek ... w Sklepiku był jedyny egzemplarz (prototyp) damskiej kurtki rajdowej :lol:

 

 

3 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Teraz wyobraźcie sobie poziom wkurzenia mojej szanownej małżonki, która wściekła jak osa leżała na zimnej plaży w kurtce i czapce czekając do godziny 15 aż rozpocznie się doba hotelowa, żebyśmy mogli się zainstalować w pokojach :P

 

Deszcz padał na tej plaży czy co? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Deszcze nie padał, ale mocno wiało grozą i pachniało rozwodem :P

To jednak nie było

7 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

#beznapinki

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał:
3 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Deszcze nie padał, ale mocno wiało grozą i pachniało rozwodem :P

To jednak nie było

9 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

#beznapinki

 

:lol:

To prawda, ale moja żona nie czyta TF i nie wiedziała :P

Ale @Aga Twój post natchnął mnie do refleksji. @Waldek Woźny ucz się na moich błędach - w całość wyprawy Plejadowej musisz wkalkulować 200-300 zł na dziarską niebieską bluzę dla małżonki. I tak ją kupisz, ale masz dwie opcje, a ja zachęcam do skorzystania z pierwszej:

1) Kupujesz w czwartek (na początku) - będzie uhahana, wesoła i może będzie dobrze pilotować (jak ostatnio ktoś słusznie zauważył, że Plejady to jedyne miejsce na Ziemi gdzie spotkasz 300 kobiet ubranych tak samo i wszystkie są szczęśliwe).

2) Kupujesz w niedzielę (na koniec) - na przeprosiny (za te wszystkie: "gdzie mam teraz jechać?!", "nie tam!", "ale oni pojechali gdzie indziej!" itp.), żeby nie zakończyło się rozwodem :D

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Super! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

To prawda, ale moja żona nie czyta TF i nie wiedziała :P

Mnie przebywanie na plaży w każdych warunkach odpowiada akurat :P

 

3 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Kupujesz w niedzielę (na koniec)

W niedzielę to już nic nie ma :P a często w piątek już jest mały wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha w takim razie (o ile uda mi się dostać na liste) będę w kolejce po bluzę już w pierwszy dzień :) Na złagodzenie ran w niedziele będę musiał wymyślić coś innego. I to na poważnie bo znając zdolność mojej narzeczonej to przed każdym skrętem będę jej pytał czy mam skręcić w moje prawo czy "jej" prawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Waldek Woźny napisał:

Haha w takim razie (o ile uda mi się dostać na liste) będę w kolejce po bluzę już w pierwszy dzień :) Na złagodzenie ran w niedziele będę musiał wymyślić coś innego. I to na poważnie bo znając zdolność mojej narzeczonej to przed każdym skrętem będę jej pytał czy mam skręcić w moje prawo czy "jej" prawo :D

 

Taka naklejkę narzeczonej spraw ;-)

423912669_59806.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waldek Woźny napisał:

I to na poważnie bo znając zdolność mojej narzeczonej to przed każdym skrętem będę jej pytał czy mam skręcić w moje prawo czy "jej" prawo :D

Nigdzie w regulaminie nie znalazłem zapisu, że nie jest dopuszczalne zaczepienie się  linką za samochód załogi poprzedzającej :D

Pamiętaj, że samochody kupione poza SIP (czyt. importowane) zapisywane są w ostatnim etapie, więc o ile Dyrekcja nie rozciągnie znacząco list w porównaniu z zeszłym rokiem to właściciele takich samochodów raczej powinni się nastawić na kategorię Apacz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w regulaminie nie znalazłem zapisu, że nie jest dopuszczalne zaczepienie się  linką za samochód załogi poprzedzającej

Pamiętaj, że samochody kupione poza SIP (czyt. importowane) zapisywane są w ostatnim etapie, więc o ile Dyrekcja nie rozciągnie znacząco list w porównaniu z zeszłym rokiem to właściciele takich samochodów raczej powinni się nastawić na kategorię Apacz

 

Z tą linką to takie trochę ryzyko bo co jak przed nami będzie jechał ktoś z takim zdolnym pilotem jak mój

 

Widziałem właśnie te obawy o dostępność miejsc na listach. Będę musiał się dobrze postarać żeby jednak w tym pierwszym zlocie już wystartować w rajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grafiki XV Zlotu można coś wywnioskować: , Czarownica - Łysa Góra, Zamki - Zamek w Chęcinach, Wiatraki - Muzeum Wsi Kieleckiej czyli  - Góry Świętokrzyskie !!:))

23 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Nigdzie w regulaminie nie znalazłem zapisu, że nie jest dopuszczalne zaczepienie się  linką za samochód załogi poprzedzającej :D

Pamiętaj, że samochody kupione poza SIP (czyt. importowane) zapisywane są w ostatnim etapie, więc o ile Dyrekcja nie rozciągnie znacząco list w porównaniu z zeszłym rokiem to właściciele takich samochodów raczej powinni się nastawić na kategorię Apacz :(

Tego się właśnie obawiam...:(, ale co to byłby za zlot bez klasyków, bo jednak domniemam, że większość aut z lat 90-tych to import.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kosoo napisał:

Z grafiki XV Zlotu można coś wywnioskować: , Czarownica - Łysa Góra, Zamki - Zamek w Chęcinach, Wiatraki - Muzeum Wsi Kieleckiej czyli  - Góry Świętokrzyskie !!:))

 

 

Nie doceniasz przebiegłości SIP! :evil2:

 

To są znaki, loga znane z koszulek z dotychczasowych zlotow ale kombinuj dalej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...