Skocz do zawartości

Dźwięk Forestera 2006/07


FUKS

Rekomendowane odpowiedzi

Po obejrzeniu filmu z Plejad 2006 moja Żona chce, aby wydech z Jej subaryny 2.0l był baaaardziej rasowy (czytaj głośny). Ma ktoś propozycje, co ewentualnie założyć, aby efekt był zbliżony do doladowanego motoru?

Dzieki za info.....

Jak to "założyć" !? Tu trzeba ująć ! Wyciągasz niepotrzebne (zdaniem większości bajkerów) wnętrzności wydechu i jazda ! Dla żony będzie ekstra odgłos, a dla Ciebie premia - kilka (-naście ?) kucy więcej.

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmu z Plejad 2006 moja Żona chce, aby wydech z Jej subaryny 2.0l był baaaardziej rasowy

Hehe, pogratulować żony. Ja swojej chce trochę podrasowac seicento a ona niewiedzieć czemu się wzbrania... :roll:

 

Też się zastanawiałem nad pomrukiem wydechu ale doszedłem do wniosku, że efekt nie jest warty kosztów dobrego tłumika końcowego. A jak jeszcze A.K. się wypowie to być może się okaże że albo zrób cały wydech albo lepiej nie rób nic. I wyjdzie na to że trzeba było się szarpnąć na Turbo...kurka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceny kawiorowe....

 

Wcale nie kawiorowe jak na jakosc i efekt. Sam zmienilem u Shodana (za jego skromna namowa i znika :-) ) backbox i jestem przezadowolony z zakupu. Na Plejady moze zamontuje sobie tez center pipe i bedzie jeszcze lepiej. Polecam H&S FUKS! Wiele osob z Forum to ma i kazdy jest zadowolony. Poza tym w gre wchodzi odkupienie od kogos po niewielkim przebiegu. Nie pamietam kto ale chyba dawid mi oferowal. Ale moze sie myle, wiec mnie poprawcie.

 

Rozmawialem tez z gosciem z Forka (turbo) ktory ma dwa takie auta w tym jeden z H&S - jakos zawsze znajduje siebie prowadzacego tego Forysia ze zmienionym wydechem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem, czy zamiana samoego tłumika końcowego pomoże? A może tłumik od np WRX czy innei Imprezy pomoże? Czasem pojawiają sie ogłoszenia o sprzedaży

 

Pojawiaja, pojawiaja. Sam mam takiego w garazu po przejechanych ok.8 tysiacach :wink: Ale czy pomoze? Watpie ale moze sa tacy co temat przerabiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan. OK. Chciałem się dowiedzieć, czy ktoś wymieniał tłumik końcowy w Foresterze 2.0 MY'06 i jak to gada (poczytać, a najlepiej posłuchać).

Wiem, że:

- silnik turbo ma inaczej zbudowany układ wydechowy,

- n/a nie gada tak jak turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ciut bardziej basowo, ale różnic kolosalnych nie ma. Trzeba by z tyłu przelot robić, ale wtedy zrobi się za głośno, zresztą kombi ma jeszcze tendencję do dodatkowego dudnienia. Nie ma też co ukrywać, że ja z pozycji kierowcy zmiany praktycznie nie odczuwam. ale pasażerowie z tyłu już tak, jeżeli podgłośnię jeszcze bardziej, to chyba zaczną mnie tępymi narzędziami po głowie tłuc. Przyjedź na niedzielny rajd do Wieliczki, umawiamy się na BP przed Wieliczką w niedzielę o 9:30. to posłuchasz jak gada stary wolny ssak. Swoją drogą pięknie gadają ale dziadki, nawet te wolnossące, słychać takie fajne bulgotanie/dudnienie od silnika, trochę jak stara maszyna do szycia. Piękny dźwięk, nie wiem czemu mój ma już inny, w sumie podobna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, dzięki. Może będę na spocie (waham się pomiędzy spotem, a wypadem na narty :oops: ).

O ile pamiętam Guma i Lolek zrobili coś takiego, że poszerzyli otwór wylotowy z tłumika, ale efekt jest wtedy IMO niewiadomą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...