Skocz do zawartości

Legacy III Wymiana foteli z gacka IV


irektob

Rekomendowane odpowiedzi

czy to ktoś to przerabiał,chciałbym zapodać sobie do legacy III wnętrze z IV chodzi mi głównie o fotele przednie i kanapa z oparciem tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Coby nie zakładać specjalnie nowego tematu to pozwolę się podpiąć z moją wątpliwością, a mianowicie:

 

Czy do Legacy 3 będą pasować P&P fotele przednie z Imprezy GD? Np. kubełki z WRX 2001? Wolałbym oszczędzić sobie cięcia i spawania szyn.

Na chłopski rozum powinny, ale wolę spytać, może ktoś mi to potwierdzi?

 

UPDATE dla potomnych:

TAK, pasują (prawie) P&P ;)

Edytowane przez DETT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Legacy w tunelu, w okolicy tylnej śruby jest wkręcona w tunel jeszcze jedna, nieco dziwna śruba z tulejowaniem. W samej szynie fotela zaś jest podcięcie na tą śrubę. Ona sama w sobie niczego nie trzyma - tak mi się przynajmniej wydaje. Żeby przykręcić fotel z WRX trzeba ową śrubę wykręcić. A żeby nie została dziura to wkręciłem w to miejsce inną, krótszą. Także żadnego cięcia czy spawania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 17.09.2018 o 14:51, DETT napisał:

W Legacy w tunelu, w okolicy tylnej śruby jest wkręcona w tunel jeszcze jedna, nieco dziwna śruba z tulejowaniem. W samej szynie fotela zaś jest podcięcie na tą śrubę. Ona sama w sobie niczego nie trzyma - tak mi się przynajmniej wydaje. Żeby przykręcić fotel z WRX trzeba ową śrubę wykręcić. A żeby nie została dziura to wkręciłem w to miejsce inną, krótszą. Także żadnego cięcia czy spawania. ;)

poradziłeś sobie z wymianą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko wygląda:bowdown:

Ja się również nosze z zamiarem wymiany bo tapicerka trzymająca na boki w fotelu kierowcy mi pękła

Fotel pasażera jest ok natomiast ten mój to masakra

A powiedz z którego roku są fotele i czy z takim zużyciem nie było problemu?? czy nie wymieniałeś czasami tej piany co w fotelu siedzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele kupiłem z angielskiego WRX'a, bodaj 2001 rok. Także regulacja wysokości jest w obecnym fotelu pasażerki. ;) Ten fotel miał przetarcie, w standardowym miejscu, na prawym boczku - jak to fotel kierowcy. Przez zamontowaniem tapicer wymienił mi całą tą ciemniejszą cześć tapicerki na oparciu, a na siedzisku tą jaśniejszą, bo wstawiłem od razu maty grzewcze żeby zimą było przytulnie. ^_^

Jak się obrobię to wstawię zdjęcia na chwilę obecną. Potrzebuje jeszcze jakiegoś sposobu na ogarnięcie wtyczek do grzania, bo nie chcę chamsko ucinać tych z ori skórzanych foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.06.2019 o 13:00, DETT napisał:

Fotele kupiłem z angielskiego WRX'a, bodaj 2001 rok. Także regulacja wysokości jest w obecnym fotelu pasażerki. ;) Ten fotel miał przetarcie, w standardowym miejscu, na prawym boczku - jak to fotel kierowcy. Przez zamontowaniem tapicer wymienił mi całą tą ciemniejszą cześć tapicerki na oparciu, a na siedzisku tą jaśniejszą, bo wstawiłem od razu maty grzewcze żeby zimą było przytulnie. ^_^

Jak się obrobię to wstawię zdjęcia na chwilę obecną. Potrzebuje jeszcze jakiegoś sposobu na ogarnięcie wtyczek do grzania, bo nie chcę chamsko ucinać tych z ori skórzanych foteli. 

To jak jakieś foty pochwalisz się??:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 21:13, PILOTZOLSZTYNA napisał:

To jak jakieś foty pochwalisz się??:thumbup:

 

Płoszę bałdzo ^_^ :

9BbRRXF.jpg

 

Nieco inny odcień materiału na fotelu pasażerki nie rzuca się w oczy tak bardzo w naturze. Specjalnie podciągnąłem kontrast żeby to pokazać.

 

qBA4w4B.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
14 godzin temu, Danko napisał:

A ja się podłącze do podłączenia. Da się zrobić to co wyżej i mieć grzanie w tyłki? :biglol:

Pytasz o te z Imprezy WRX GD, które wstawiłem do BH?

Tak, da się. Ale (jak zwykle) nie jest prosto. Kupiłem do tego fotela dwie maty grzewcze - jedna w siedzisko i jedna w oparcie. Nie wgłębiałem się w schemat elektryczny, wiec podpiąłem to na szybko. Mam tak, że załączenie "grzania słabego" uruchamia tylko grzanie siedziska, a uruchomienie "grzania mocnego" włącza tylko plecy. Aczkolwiek to raczej kwestia inwencji, potrzeb i rozkminienia połączeń.

Bardziej problemowe jest to, że tapicerka tych foteli jest przyklejona do pianki i przy próbach zdjęcia zaczęło się pruć. Nie wiem czy to tak jest oryginalnie w każdych fotelach, czy ktoś w tych moich już coś lepił w UK, ale miałem z tym kwas. Dlatego część poszycia tapicer musiał po prostu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał:

Mi na grzaniu nie zależy, ale pytanie czy te fotele podejdą do Legacy IV tak jak do Legacy III u Ciebie @DETT:krecka_dostal:

A tego to Ci już niestety nie potwierdzę. Tylko ktoś kto ma BP/BL i wstawiał fotele z Imprezy. A na pewno są tacy, ino cicho siedzą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...