Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

no to poważnie zamieszam w kociołku foresterowym

 

re050A 225/50r17 idealnie pasuje do seryjnych felg 17"

 

oryginala dokumentacja bridgestone

 

BridgestoneDatabook.pdf

 

strona 18,34 i jak w morde jest napisane, że sugerują felę 7" przy boku 50. Czym mnejszy bok tym szersza felga.

 

no to jednak potenza RE050A pownna bezboleśnie pasować do seryjnych felg 17" j7

 

strasznie dziwna spawa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forka 215/60/16 polecal bym pirelli p6 xl mocna opona do jezdzenia po asfalcie...teraz na lato zamiana na 17''...nowa felga padlo na ats dtm i teraz jest dylemat bo chcialem skorpiony str ale na 17'' niema profilu 55 tylko 60 wiec niebardzo pasuje...i chyba beda p7 xl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem gumki SZ90u, są cudowne już na sam wygląd

 

Wyglądają faktycznie bojowo. Daj znać, jak się sprawują.

 

Do normalnej jazdy dobre. Ja mogę polecić :)

 

Jeśli Ci coś powie takie porównanie to:

na pewno lepsze od Dunlop Sp9000 (na mokrym)

na suchym trochę ustępuje RE720 czy RE01

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na felgę 17x7,5 mogę założyc oponę 205/50/17 ? Mam wolnossaka, a zatem moc nie jest oszałamiająca, więc nie chce pogorszyc osiagów zbyt szeroką oponą. 215/45/17 odpada bo jest niższa na profilu od 205/50/17, a również chcę zachowac jakąs amortyzację, bo drogi jakie mamy każdy wie. 215/50/17 są trudno dostepne. Zatem dopiero 225/45/17 byłby odpowiednikiem 205/50/17 jeżeli chodzi o profil, ale to juz chyba za szeroko jak na moje 2.5 N/A. Ogólnie poszukuję kompletu opon o twardej ściance i przewidywalnym zachowaniu na mokrym. Co myślicie o Yokohamie ADVAN A10 i AVS Decibel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem gumki SZ90u, są cudowne już na sam wygląd :mrgreen:

 

Obrazek

 

teraz pytanie czy do wrxa rozmiarówka 225/47/17 naciągnięta na to coś ze zdjęcia poniżej (bardzo podobnego do pewnego modelu z oz :cool: a o połowę tańszy) w rozmiarze 7x17 z et45 sprawdzi się??

ta opona ma ponoć bardzo twardy korpus, kord, wiec mimo 7 cali felgi i 225 opony nie powinna zbytnio sie bujać.. ? (swoją drogą to taki mały balonik 225 na 7 calach..)

mam pewne obawy bo po sprawdzeniu na http://www.waxtum.com/auto/rechner/et.html bedzie chyba zbyt mocno wysunięta w tylnym nadkolu :???: :???:

 

Obrazek

 

w takim kolorku do szaraczka

Obrazek

 

 

Bardzo fajne narzędzie. Mam dokładnie ten sam dylemat więc przyłączam się do pytania.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne obawy bo po sprawdzeniu na http://www.waxtum.com/auto/rechner/et.html bedzie chyba zbyt mocno wysunięta w tylnym nadkolu :???: :???:

 

Ja też mam podobny problem. Do tej pory sprawdzałem na tej stronce jedynie przód, po sprawdzeniu tyłu mam małego zonka.

Felgi- ATS DTM 17x7,5" ET45

Opony- 225/45/17 (takie chcę/chciałem(?) kupić)

Auto WRX- bugeye

 

Czy przy tej konfiguracji nie powinienem szukać opon o szerokości 215 (jeśli tak to 215/40- 215/45 :?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżdze na tych samych felgach i opony 225/40 sa idealne :)

 

225/40? hmm... wolałbym 45- chyba większy komfort, ale jak pisałem wyżej, przy tej szerokości może być problem z tyłem...

 

Wiele osób zmieniło na 225 i nie sygnalizowało problemów. Jakiś zapas musi być. Kwestia tylko jaki w jakich wersjach.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zimowy czas i autka 4x4 górą! Wprawdzie nie mam Subaru, ale używam 3 dość żwawe autka 4x4 (2xAudi+ Porsche 911 Carrera4).

Zima trzyma,ale powoli trzeba przymierzać się do tematu letnich opon dla mocnego samochodu 4x4 (tu myślę o Prosiaczku), tym bardziej, że ceny teraz kożystnejsze niż w sezonie

Postawiłem już to pytanie na forum Porsche, na razie nie uzyskałem odpowiedzi. Być może stosunkowo niewielka liczba osób tam pisząca nie miała do czynienia akurat z takim zestawem.

Myślę że fani Subaru to znacznie liczniejsza i bardzo doświadczona w temacie "ostrych gum" populacja :cool:

Pytanie :czy ktoś używał Bridgestone S-02? Bardzo mało jest o nich rzetelnych opinii w necie. Jak te gumy mają się do powszechnie dostępnych Bridgestone 050A? Jak wypada ich porównanie? Czy S-02 są na tyle lepsze że warto dopłacać. Choć to nie najnowsza konstrukcja - są droższe ale szperając po necie da się je jeszcze gdzieniegdzie w PL kupić.

(050A robione są w Polsce i pewnie stąd dość korzystna ich cena). Będę wdzięczny za konkretne opinie użytkowników tych gum.

pozdr! Maciej66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej66, przeniosę Twoje pytanie do wątku ogólnego. Wiem, że jest tam mnóstwo wpisów o różnych oponach, ale jestem przekonany, że zadawane przez Ciebie pytanie padło już nie raz, a więc jest szansa, że padła tam też na nie odpowiedź.

 

Generalnie jeśli chodzi o uliczna oponę do szybkich wozów na Forum panuje kult Bridgestone RE070 (kiedyś były tylko 225/45/17 bo to był OEM do STI'06-'07, teraz jest w większej liczbie rozmiarów), oraz Toyo R888.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/40/18 do imprezy 2,0 2006 na feldze 8x18 et 38... zmieści się toto, czy będzie ocierać?

 

ET 38 - raczej watpie, zmierzal bym w kierunku ET wiekszego niz 45.

 

Odnosnie Twojego pytania Zaki79 rozmiarem WRXowym jest 215/45/17 bez problemu mozna tez w WRXie (takze Bugeye czyli Twoj rocznik) stosowac opone STiajowa czyli 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...