Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

..

Jezdze na Continental SportContact 3 i jestem zachwycony ponownie ;).

Polecam te opone. :mrgreen:

Nie masz bąbli po dziurach? Ja miałem takiego pecha? Pół roku i 2 opony do wymiany.

Jakos nie mam. A 3City jest wybitnie dziurawe!

A nie mogles tego podciagnac pod gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Jezdze na Continental SportContact 3 i jestem zachwycony ponownie ;).

Polecam te opone. :mrgreen:

Nie masz bąbli po dziurach? Ja miałem takiego pecha? Pół roku i 2 opony do wymiany.

Jakos nie mam. A 3City jest wybitnie dziurawe!

A nie mogles tego podciagnac pod gwarancje?

Pierwsza oponka poszła do wymiany na konto zarządu dróg, kosztowało mnie to 5 godzin czekania na policję i potem troche jeżdżenia ale w rezultacie nic nie zapłaciłem. Mimo wszystko dziura była mikra a szybkość nie duża ale o felgę przez ten mięki boczek zahaczyło. Inni jakoś po tym jechali i nic. Ja usłyszałem wyraźne stuknięcie dlatego się zatrzymałem. Reklamacji drugiej niestety nie przyjęto, oprócz bąbli, wewnątrz opony były ślady jazdy z niskim ciśnieniem (nie kapciem) - takie zagniecenia, jak niedoprasowany materiał, no ale do kapcia niewiele brakowało. Nie czułem tego bo to z tyłu a jechałem tak 140 - 160. Profil dosyć niski - 225/17/45. W serwisie powiedzieli że to normalne w tym modelu. Opony są super ale nie na nasze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił kurier, że ma dla mnie oponki RE050. Tylko pogoda jeszcze nie zachęca do zakładania letnich, a korci mnie... :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam

 

Pogoda jest idealna. Ja jutro zakładam SZ90. Właśnie wpakowałem 4 nowiutkie sztuki do garażu. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił kurier, że ma dla mnie oponki RE050. Tylko pogoda jeszcze nie zachęca do zakładania letnich, a korci mnie... :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam

 

Pogoda jest idealna. Ja jutro zakładam SZ90. Właśnie wpakowałem 4 nowiutkie sztuki do garażu. :grin:

 

Ale nie u nas :sad: Zimny wiatr, i deszcz ze śniegiem na przemian ze słońcem. W marcu jak w garncu :roll: czy coś tam coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie czy napedzikowi to nie zaszkodzi ? Chodzi mi po pierwsze o taki rozmiar a po drugie o to ze z przodu bede mial inne laczki niz z tylu.

na wszystkich 4 musza byc takie same opony - bo inaczej naped dostaje po...

jezeli chodzi o rozmiar to musisz zobaczyc czy sie zmiesci :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy RE 070 zmiezcza Ci sie na tyle w kombiaku, moze ktos sie wypowie.

 

Aktualnie mam PIRELLI SottoZero 225/45/r17 i nie mam żadnych problemów.

 

Jezdze na Continental SportContact 3 i jestem zachwycony ponownie ;) .

Polecam te opone. :mrgreen:

 

Dzieki JED skorzystałem z rady i właśnie zakupiłem Continentale SportContact 3. W czwartek testy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy RE 070 zmiezcza Ci sie na tyle w kombiaku, moze ktos sie wypowie.

 

Aktualnie mam PIRELLI SottoZero 225/45/r17 i nie mam żadnych problemów.

 

Tylko ze jak RE 070 staly kolo innych opon w tym samym rozmiarze czyli 225/45/17 to odnosilem wrazenie ze sa relatywnie szersze, ktos potwierdzi moje spostrzezenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze sa 2 opony michelin pilot (tak przynajmniej odczytalem) a dwie goodyear eagle f1. Wszystkie 4 w rozmiarze 225/50 R16. Teraz mam chyba 205/60 r16 felgi fabryczne alu. Czy to sie nie pogryzie ? Znaczy sie czy napedzikowi to nie zaszkodzi ? :cry: Chodzi mi po pierwsze o taki rozmiar a po drugie o to ze z przodu bede mial inne laczki niz z tylu.

Bo zal mi zimowek, musze na cos zmienic a finansowo wolalbym tak za 2 miechy je wymienic. Moge na nich jezdzic czy sa jakies przeciwskazania ?

Z gory dzieki za pomoc

Powinny być cztery takie same, zmierz czy wszystkie mają ten sam obwód po założeniu na felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam PIRELLI SottoZero 225/45/r17 i nie mam żadnych problemów.

Tez mam takie. :mrgreen:

Dzieki JED skorzystałem z rady i właśnie zakupiłem Continentale SportContact 3. W czwartek testy

Milo mi. Mam nadzieje, ze sie nie zawiedziesz!

 

p.s. to teraz mamy takie same komplety? :shock: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady - czy na oti felgę WRX '06 (chyba 7'') można (i nie będzie to źle wyglądać) założyć oponę 225/45?

 

Mozna i bedzie to wygladac calkiem normalnie.

 

To dobrze bo zamawiałem RE 070, których nie było w rozmiarze 215 więc zamówiłem 225. Potem okazało się, że RE 070 nie ma w ogóle więc zmieniłem na RE 050 ale zapomniałem nadmienić, żeby były 215 i przysłali mi 225... ufff. :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze jak RE 070 staly kolo innych opon w tym samym rozmiarze czyli 225/45/17 to odnosilem wrazenie ze sa relatywnie szersze, ktos potwierdzi moje spostrzezenie?

 

Nie sądzę, by były szersze. Raczej kwestia optyczna - RE070 ma z wyglądu "płaski" bieżnik, a wiele opon - tak jakby wypukły (są balonowate).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, a czym sie rozni Goodyear ultra grip 5 od Debica Frigo 2 ??

 

goodyear_ultra_grip_5.jpg

frigo_2.jpg

 

wydaje mi sie ze wyglad bierznika tak jak w tych SZ80 i D320 czy Goodyear ultra grip 5 i Debica Frigo 2 to tylko wyglad a mieszanka inna... z drugiej zas strony Dayton to najtanszy Bridgetston a Debica to tani Goodyer produkowany w polsce i z tego co sie nie myle to w tej fabryce debicy sa robione jakies Goodyery ;-)

a moze mieszanka ta sama?? moze ktos jezdzil na tak samo wygladajacych oponach ??

bo np. chinskie oponki sa przepiekne ;-) ale co do jazdy na nich sie nie wypowiem...

ktos ma wtyki tu i tam zeby sie dowiedziec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...