Skocz do zawartości

turbo diesel vs. turbo benzyna


Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

Oj kolega nie czyta dokładnie, napisałem, że Civicem 1.6, Accord daje rade z seryjnymi Mondeo 2.0 TDCi oraz z Octavią 1.9 TDi 140KM :mrgreen:

 

"Nowego Accorda robię swoim starym.

Nie uznaje testów na elastyczność, od tego jest skrzynia biegów żeby zredukować bieg.

Przy wyprzedaniu np. tira redukuje do 3 biegu i rura, wszelakie TDI z ich elastycznością na 4-5 biegu nie mają szans, się utrzymać. "

 

YRK zawsze możesz wrócić do Fabi RS jak brakuje Tobie elastyczności w STi :wink:

 

Czekałem, aż ktoś to napisze :lol:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Diesle seryjne jezdza sredniawo ale juz po chipie staja sie calkiem przyjemne, ale zeby wogule probowac miezyc sie takim Golfem V 2.0 TDI z WRXem (seria) trzeba wnim zmienic turbo, FIMIC i soft (koszt okolo 7 k pln) no i umiec blyskawicznie biegami wachlowac :mrgreen: . Zeszlego lata na nocne w Krakowie przyjezdzalo Audi TDI ktore na 1/4 jezdzilo rowno z STI 2,5 (bylem w szoku) wiec diesle tez potrawia - tyle ze mocno zdlubane (a dlubie sie TDI je dosc prosto i tanio).

 

A przebieg po takim TANIM dłubaniu z 15k km, może dziebko wiecej....

Ale wtedy niech się następny właściciel martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle seryjne jezdza sredniawo ale juz po chipie staja sie calkiem przyjemne, ale zeby wogule probowac miezyc sie takim Golfem V 2.0 TDI z WRXem (seria) trzeba wnim zmienic turbo, FIMIC i soft (koszt okolo 7 k pln) no i umiec blyskawicznie biegami wachlowac :mrgreen: . Zeszlego lata na nocne w Krakowie przyjezdzalo Audi TDI ktore na 1/4 jezdzilo rowno z STI 2,5 (bylem w szoku) wiec diesle tez potrawia - tyle ze mocno zdlubane (a dlubie sie TDI je dosc prosto i tanio).

 

A przebieg po takim TANIM dłubaniu z 15k km, może dziebko wiecej....

Ale wtedy niech się następny właściciel martwi.

mylisz sie TDI (nawet dlubane) jezdza dlugo jesli uzytkownik o nie dba (tak samo jak w przypadku GT/WRX/STI) a moment nie jest podnoszony bardzo (max okolo 400Nm) ale przesuniety w gorne partie obrotow(gdzieki wiekszemu turbo) i stad bierze sie moc ponad 220KM. Moj znajomy uzytkuje Ibize Cupre TDI obecnie 225KM i nie ma znia zadnych klopotow (tzn awari) poza brakiem trakcji :mrgreen: i twardym jak deska zawiasem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle seryjne jezdza sredniawo ale juz po chipie staja sie calkiem przyjemne, ale zeby wogule probowac miezyc sie takim Golfem V 2.0 TDI z WRXem (seria) trzeba wnim zmienic turbo, FIMIC i soft (koszt okolo 7 k pln) no i umiec blyskawicznie biegami wachlowac :mrgreen: . Zeszlego lata na nocne w Krakowie przyjezdzalo Audi TDI ktore na 1/4 jezdzilo rowno z STI 2,5 (bylem w szoku) wiec diesle tez potrawia - tyle ze mocno zdlubane (a dlubie sie TDI je dosc prosto i tanio).

 

A przebieg po takim TANIM dłubaniu z 15k km, może dziebko wiecej....

Ale wtedy niech się następny właściciel martwi.

mylisz sie TDI (nawet dlubane) jezdza dlugo jesli uzytkownik o nie dba (tak samo jak w przypadku GT/WRX/STI) a moment nie jest podnoszony bardzo (max okolo 400Nm) ale przesuniety w gorne partie obrotow(gdzieki wiekszemu turbo) i stad bierze sie moc ponad 220KM. Moj znajomy uzytkuje Ibize Cupre TDI obecnie 225KM i nie ma znia zadnych klopotow (tzn awari) poza brakiem trakcji :mrgreen: i twardym jak deska zawiasem :mrgreen:

 

Mam to odczytać, że nie jedzie... Chyba że z górki :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy uzytkuje Ibize Cupre TDI obecnie 225KM i nie ma znia zadnych klopotow (tzn awari) poza brakiem trakcji i twardym jak deska zawiasem

To po ch.... dłubał, jak głównie kołami mieli :?: :mrgreen:

Na suchej rownej drodzenie tragedii z trakcja nie ma, szczegolnie na autostradzie powyzej 80km/h wiec wtedy killuje innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbodieslom gratuluję osiągów, a Luckowi - paska.

 

Kto chce i umie, niech się w powyższym zdaniu doszukuje trzeciego dna... ;-)

 

Ja tam niczego szukał nie będę ale wiem za to gdzie stoi wolnossący legac w nienajgorszym stanie za UWAGA: 650 euro ;-)

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za te pieniądze - to ja rozumiem, że on tylko i wyłącznie "stoi"...?

 

A nie bo jeździ i to całkiem żwawo :P Co do wolnossących to kolega Szczurek zrobił ostatnio z takiego, zaturbionego RSa i mówiąc krótko jestem zachwycony wynikiem :cool: Jakby co to mogę polecić odpowiednich ludzi, którzy się tym zajmą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...