Skocz do zawartości

Auta z Niemiec i ich magiczne przebiegi


slim2102

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Subarowicze,

jestem na etapie poszukiwania jakiegoś pryszcza do miasta dla mojej żony. Padło na Toyotę AYGO, mała, zwinna, mało pali, no i laptop wejdzie do bagażnika. Od 3 tygodni przeglądam znane portale aukcyjne i ciężko cokolwiek znaleźć dobrego - niestety ale mam chyba zbyt wysokie wymagania.

Bezwypadek, klimatyzacja, benzyna, niski przebieg i cena w miarę rozsądna.  Zacząłem rozglądać się za AYGO sprowadzonymi zza granicy a dokładniej z Niemiec. Tam gdzie jest książka serwisowa z ASO to jeszcze jestem w stanie potwierdzić przebieg (wysyłam maila do serwisu w Niemczech z zapytaniem o autentyczność książki). Jednak tam gdzie jej nie ma, a przeglądy są robiony w innym serwisie niż autoryzowany, chciałbym chodź trochę sprawdzić prawdomówność przysłowiowego Mirka. W Polsce jest CEPIK, a w Niemczech? Czy jest odpowiednik takiego systemu ?? Dziękuje za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rozsądna w moim przypadku nie oznacza niska, jednak płacić za 11 letnie auto wielkości malucha z przebiegiem Ok 110-130 tys (tak dla mnie to jest niewielki przebieg) i klimatyzacje gdzie w dzisiejszych czasach to podstawa, 20 tys to ja podziękuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziękuj . Toyoty trzymają cenę jak złe i albo kupisz taniego trupka albo drogo pewny samochód. Może warto rozejrzeć się za jakimś Francuzem albo Fordem?
Te używane i pewne można kupić w rozsądnej€€

I podziękuje, bo uwierz mi ze już w tej cenie można znaleść yarisa z PL salonu o 2 lata starszego :)
Musi być toyota, innej marki nie biorę pod uwagę, ale nie o to pytałem. Chodzi mi o niemiecki odpowiednik cepiku, czy ktoś coś wie na ten temat?:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Honda Jazz? Tego nie zajedziesz, a ilość schowków + magic seats robią robotę :-)


Żona chce jednego z trojaczków (Citroen C1, Peugeot 107, Toyota aygo) fakt ze dl mnie te auta wyglądają tak samo to dla niej jednak się różnią i najbardziej naciska na aygo ;). To kobieta, tego nie ogarniesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slim2102 napisał:

W Polsce jest CEPIK, a w Niemczech? Czy jest odpowiednik takiego systemu ??

 

Jest kilka firm które mają dane z systemu ubezpieczeń. Dzięki temu możesz sprawdzić jakie szkody były na aucie.

Ja kiedyś używałem https://www.autobaza.pl/. Jeśli w raporcie nie ma zaznaczonych żadnych szkód to jest pewne prawdopodobieństwo, że nie był bity ;)

Co do przebiegu to chyba najtrudniejsza sprawa... Nic nie zastąpi dobrych oględzin przed zakupem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NonPhixion napisał:

\

1272229918_by_wyimaginowana89_600.jpg

 

A trytytki widział? Można dobrze tanio i szybko. I bez kosztówB)

 

 

Na wydrukach z badań technicznych jes tprzebieg. Jeśli handlarz nie ma ani książki ani AU, to nawet nie ma co sprawdzać. Był cofnięty albo przez Mirka, albo Turka, albo 2x.

Jak jedziesz sam po samochód, to wyfiltruj na mobile.de oferty prywatne, zadzwoń, pierwsze pytanie, czy jesteś właścicielem wpisanym w brief. Eliminujesz w ten sposób "kilkudniowych właścicieli". Zazwyczaj kupując z domu dostajesz plik faktur. Jak dostajesz je od właściciela z ręki do ręki, masz historię serwisową. Te same faktury u handlarza mogą być dopasowane do innego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BiP napisał:

 

 

Na wydrukach z badań technicznych jes tprzebieg. Jeśli handlarz nie ma ani książki ani AU, to nawet nie ma co sprawdzać. Był cofnięty albo przez Mirka, albo Turka, albo 2x.

Jak jedziesz sam po samochód, to wyfiltruj na mobile.de oferty prywatne, zadzwoń, pierwsze pytanie, czy jesteś właścicielem wpisanym w brief. Eliminujesz w ten sposób "kilkudniowych właścicieli". Zazwyczaj kupując z domu dostajesz plik faktur. Jak dostajesz je od właściciela z ręki do ręki, masz historię serwisową. Te same faktury u handlarza mogą być dopasowane do innego auta.

 

 

Raczej szukam na miejscu od prywatnych osób, ale ze względu na ich brak zacząłem zaglądać do komisów. Nigdy nie szukałem samochodu u pośredników/handlarzy dlatego na każdy sposób wole zweryfikować ich prawdomówność. Przeraża mnie natomiast podejście tych ludzi do kupujących, oglądając zwracam im zazwyczaj uwagę i wymieniam co widzę, co nie domaga lub co było w ogłoszeniu a co jest na miejscu. Niestety  mam wrażenie że chcą odwrócić kota ogonem i doprowadzić do sytuacji kiedy to kupujący błaga żeby handlarz mu sprzedał to auto :) A najczęstsze odpowiedzi na uwagi do stanu oglądanego auta to "no i co z tego: /że malowany/ że bity/ że lampa z innego rocznika/ że szyby w innych rocznikach" itp. itd.

Byłem w zaledwie 3 komisach, i już po pierwszym wiedziałem skąd się biorą słynne memy z Mirkiem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu bardzo intensywnie szukałem furacza po ogłoszeniach w pl i w de i co mi się rzuciło w oczy po przejrzeniu setek ogłoszeń:

auta z danego rocznika miały w DE przebiegi 300-500 tysi, w PL 130-190 i sobie wnioski wyciągnąłem.

Sam sobie wolę z tzw. zachodu ściągnąć niż od swojaków brać.

 

Z drugiej strony handlarzom się nie dziwię: brat opylał ostatnio volvo, niedawny import z Danii, książka faktury pieczątki wyposażenie wszystko udokumentowany przebieg, rocznik świeży, ale kurde przebieg lekko ponad 300k. Kupujący mierzyli lakiery w tysiącu miejsc nic nigdzie, papiery okej auto ideał, ale przebieg za wysoki i był problem ze sprzedażą. Dobrze znajomy się trafił i zabrał bo by trzeba było licznik cofać żeby się pozbyć :/

Swoją droga z miesiąc później Szwed trafił na swojego: w Białymstoku w centrum miasta Łoś wyskoczył i bum bum  było.

Znajomy filmik nawet w jutubie dał z kamerki. Także Szweda nie polecam - przyciąga łosie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofanie licznika w aucie z Danii jest strzałem w kolano bo Duńczycy maja bazę z historią auta z przeglądów. I jest to fajna baza bo wystarczy nr. rejestracyjny albo VIN i jest cała historia zauważonych awarii na przeglądzie okresowym oraz przebiegi więc też widac czy auto jeździło regularnie czy ostatni rok stało. Choc raz szukając auta trafiłem gościa ze Szczecina z bardzo fajnym autem z Danii, facet podawał VIN a na zdjęciach były numery rejestracyjne duńskie. Po VIN auto się zgadzało i przebieg też ale po numerach wyszedł Ford Mondeo zamiast Citroena - więc jakiś dziwny wałek był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, dziękuje za pomoc. Totalnie przez przypadek trafiłem na ofertę mojego kolegi. Nigdy się nie spodziewałem ze kupię takiego brzydala żonie ale ze jej się podoba... to trochę zwątpiłem w siebie udało się kupić chevroleta Sparka z 2012, PL salon, cały serwis ASO (dodatkowo po dużym przeglądzie przy 60 tys), 71 tys przebiegu, 1.0 benzyna, klima, elektryczne lusterka, szyby tył/przód, sterowanie radiem z kierownicy, zimówki, letniaki, ubezpiecznie, badanie techniczne jeszcze na 11 miesięcy, bezwypadkowe i bez kolizyjne. Aso potwierdziło serwis od 2012, bezwypadkowość i przebieg a cepik potwierdził przebieg równoległy do ASO Wystawiony za 18, kupiłem za 16, dobry deal?

Chevrolet Spark

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-spark-ID6z6252.html

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy też wola z niższym przebiegiem. Niedaleko mnie jest serwis przyjeżdżają samochody z de naprawia się je kręci liczniki, czyści , konserwacja robiona na trawie. Gdzie idą? Do Niemiec.... Pytam się gościa czemu nie na Polskę? W Niemczech lepsza kasa, kto tu kupi tego mesia 3.2l. - no słabo - z 480tys robimy 167346 i wraca do de, kolega '' Niemiec'' opierdyli.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: szwagier kilka dni temu oklejał skodę fabię dla przedstawiciela handlowego pewnej firmy. Fabia z 2014 roku, silnik benzynowy. Przebieg 152 564km :o

Aż zrobiłem zdjęcie dla udokumentowania przelotu. Leasing się skończy, to się pojawi okazja z małym przebiegiem, bo przecież ile można przejeździć od 2014r. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego obawiałem się aut z zagranicy, handlarz tez chce zarobić a że rynek Polskich Januszy jest wymagający to i potem dzieją się cuda niewidy. W Polsce też dużo jeżdżą, wystarczy wybrać na otomoto przebiegi pow. 200 tys i np. rocznik 14 - 15 i wpadają przebiegowe perełki, te auta po prostu pracują na siebie. No niestety wolałem 5 letniego Sparka z Pl salonu i pełnym serwisem w PL za 16 niż 10 letnie Aygo z Niemiec z rzekomo pełnym serwisem (ale dziwnym trafem bez książki serwisowej)  za tą sama kasę.

A oto brzydal:

ed64abbb7a73cfb53623e5053346ee41.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile opon ma do wyboru ;)

 

 

A mnie zastanawia jeszcze inna kwestia:
Jak jest np. z nowymi Mercami w PL z systemem "Mercedes Me" - w aplikacji widać cały czas przebieg samochodu, jak zbliżało się 20k km to już dostałem maila i telefon z zaproszeniem na przegląd. Co się dzieje jakby ktoś licznik przestawił? Czy dane są gdzieś rejestrowane w Mercedesie Polska ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nastąpił niesamowity zwrot akcji, długo by pisać. Nie ma już Smarka, żona właśnie otrzymała to czego szukałem PL salon, 1 właściciel, bezwypadkowe, serwisowane w Aso, klima, skrzynia mmt, nowe zimówki i nowe letnie, nowy aku, przebieg 74 tys i cena super... jednak można ;)

becbd068b31531e29c514f065031dbef.jpg&key=4bcf04bdd7926f9e7f6448bf42a605686561527853418f8b0a556f8044cd2357

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...