Skocz do zawartości

Forester 2,0i exlusive- dylematy


GeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukając drugiego (w rodzinie) samochodu zrobiłem błąd i umówiłem się na jazdę próbną XV i Foresterem. Pojeździłem , zakochałem się w Forku. W jego silniku, w skrzyni biegów, w zawieszeniu. Jest prosto, swojsko, w miarę cicho, zwinnie jak na te gabaryty , dodatkowo śliczny znaczek mile łechce snoba tkwiącego w głowie. Nawet te 150 KM wcale nie przeszkadza. Ale żeby nie było za słodko : tapicerka - średniawa -mówi się trudno , system audio -brzmieniowo mizerny , brak nawigacji (XXI wiek ...), brak przyciemnianych szyb .

I tu mam pytania do Szanownych Forumowiczów

1. jak wygląda sprawa z wymianą głośników? odtwarzacza? bez utraty gwarancji i możliwości obsługi audio z kierownicy 

2. jak wygląda współpraca smartfon - system audio z wersji exclusive 

Wiem, ze te pytania powinien usłyszeć sprzedawca , ale niepotrzebnie straciłem czas  na jazdę xv , potem na forestera troszkę go zabrakło. A mam prawie 140km do najbliższego dealera, więc po wyliczeniach finansowo-leasingowych nie myślałem o tych jakże ważnych pierdołach , tylko o powrocie do domu. Próbowałem cos wygrzebać necie ale mało jest materiałów na ten temat (albo ja nie umiem szukać) 

No i najważniejsze 

3. czy sprzedawcy są skłonni do negocjacji cenowych , czy trzymają się sztywno cenników.

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Głośniki możesz wymienić w każdym momencie najwyżej stracisz gwarancje na stare głośniki , stacje multimedialną osobiście wymieniam jutro bo jest beznadziejna 

2. Klasyczne połączenie bluetoothem przesyłanie muzyki  i rozmowy jest też mirrow link ale działa tylko z jedną nawigacją i wybranymi telefonami (dlatego ja zmieniam cała stacje )  http://www.mirrorlink.com/

Wszystkie oferowane stacje multimedialne mają możliwość programowania przycisków z kierownicy , monterzy zapewniali że będzie wszystko działać zobaczymy jutro 

3.Próbuj sam , standard to akcesoria za kilka stów co lepsi do  tysiąca 

Edytowane przez Karenz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GeR napisał:

zakochałem się w Forku. W jego silniku, w skrzyni biegów,

 

A tak z ciekawości - w której skrzyni? Jeśli w manualu, to w połączeniu z tym silnikiem raczej zauroczenie a nie miłość ;) na dłuższą metę rozczarowuje i prowadzi do separacji.

 

8 godzin temu, GeR napisał:

tapicerka - średniawa -mówi się trudno

 

U każdego dealera możesz zamówić do tej wersji skórzaną tapicerkę - wybór kolorów zarówno skóry, jak i nici ogromny. Efekt końcowy rewelacyjny. Wszystko obszywane jest w krajowej firmie tapicerskiej.

 

8 godzin temu, GeR napisał:

jak wygląda sprawa z wymianą głośników?

 

Same głośniki to za mało - trzeba też wygłuszyć drzwi, żeby efekt był zadowalający.

 

8 godzin temu, GeR napisał:

jak wygląda współpraca smartfon - system audio z wersji exclusive 

 

Działa bez problemu zestaw głośnomówiący oraz odtwarzanie muzyki. Innych opcji nie ćwiczyłem, ale raczej nie jest różowo, z tego co piszą koledzy.

 

8 godzin temu, Karenz napisał:

stacje multimedialną osobiście wymieniam jutro bo jest beznadziejna 

 

Jestem ciekaw, czy będziesz zadowolony - ja w poprzednim forku miałem chińczyka i było dobrze, jak było dobrze. Sprzęt był narowisty i czasami nie chciał współpracować jak należy.

 

8 godzin temu, Karenz napisał:

Próbuj sam , standard to akcesoria za kilka stów co lepsi do  tysiąca

 

Tu się nie zgodzę - oczywiście są dealerzy, którzy dają tylko dywaniki, są też DEALERZY, u których można wynegocjować zdecydowanie więcej.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, spawalniczy napisał:

A tak z ciekawości - w której skrzyni? Jeśli w manualu, to w połączeniu z tym silnikiem raczej zauroczenie a nie miłość ;) na dłuższą metę rozczarowuje i prowadzi do separacji.

No juz nie przesadzajmy :-)

@GeR miałem obecną generację Forestera wolnossacego w manualu przez trzy lata, zrobilismy nim ponad 70 tys kilometrów i bylismy z tego auta bardzo zadowoleni. Dodam, że wolny ssak ma swoje plusy wobec tak tu wychwalanego XT, aby tylko nie mieć wygórowanych oczekiwań wobec dynamiki, która jest po prostu na poziomie segmenu kompaktowych SUVów jak CRV, RAV4, CX5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mechanik napisał:

No juz nie przesadzajmy :-)

 

Opisałem subiektywne odczucia moje i mojej małżonki z rocznego użytkowania forka SJ 2.0 i z manualem. Jest na forum parę osób, które ma podobne odczucia.

Warto, żeby @GeRzwrócił uwagę na ten szczegół. Każdy ma inne oczekiwania.  Ja oczekiwałem precyzji i zestopniowania do jakiego przyzwyczaiły mnie starsze modele subaru. Najgorsze jest to, że jej ułomności nie dają się we znaki na jeździe próbnej. Myślisz - jest specyficznie, muszę opanować nowe auto i się przyzwyczaić. A potem zwłaszcza w ciasnym ruchu miejskim jest tylko gorzej.

U mnie nastąpiła separacja - a właściwie rozwód - nowa dziewczyna ma na imię CVT ;)

 

11 minut temu, mechanik napisał:

Dodam, że wolny ssak ma swoje plusy wobec tak tu wychwalanego XT, aby tylko nie mieć wygórowanych oczekiwań wobec dynamiki, która jest po prostu na poziomie segmenu kompaktowych SUVów jak CRV, RAV4, CX5.

 

Pełna zgoda.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam juz prawie rok i uważam że jest  OK 

problemem jest tylko wysoka 2 . Na zakrętach na których zwalanymi do 5-10 km/h powinno się skręca na 2 biegu a samochód nie chce się rozpędzać (robi żabkę ) 

 

na chinola dostajesz 2 lata gwarancji , powinno być ok 

telefon działający w mirrow link to wydatek ok 1000 zł zł więc  według mnie nie warto 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

problemem jest tylko wysoka 2 . Na zakrętach na których zwalanymi do 5-10 km/h powinno się skręca na 2 biegu a samochód nie chce się rozpędzać (robi żabkę ) 

 

No właśnie, tylko albo aż. Jak się dużo jeździ po pomieście jest to uciążliwe. Na trasie nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Myślę tylko i wyłącznie o CVT.

Wersja XT jest poza zasięgiem finansowo-rozsądkowym. Ma być solidnie , bezproblemowo, bezpiecznie , a zimą ma zastępować pierwsze auto (sedan z mocnym dieslem). Nie oczekuje sportowych wrażeń , będę nim jeździć na trasy 2-3-10 km , okresowo po błocie, lasach .Tak około 10tys km rocznie.

Do wyboru jest jeszcze Outlander (troszkę mdły i za duży), ewentualnie jak sie zakocham to nowa mazda CX5 - ale musiało by mnie nieźle sieknąć w głowę na jeździe próbnej. Niemiecka i koreańska konkurencja jest i gorsza i droższa i brzydsza

(świat się kończy... Mitsu i Subaru tańsze niż Korea )

 

Jaki jest szacunkowy koszt i czas realizacji zamówienia skórzanej tapicerki w zewnętrznym warsztacie

 

Chinol... boje się . Mieszkam na strasznym zadupiu, jestem atechniczny i sam nic nie zrobię, nie mam zamiaru jeździc z każdą pierdołką do serwisu. I druga rzecz : ile bym razy nie kupił no name do domu , to zawsze kończy się na czymś markowym - a to obsługa do d... a to wykonanie słabe , a to jakość dźwięku nieakceptowalna.

... od kilku samochodów obiecuje sobie, że wreszcie kupie coś z fajnym dźwiękiem ... i widzę, że znów du..a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GeR napisał:

Jaki jest szacunkowy koszt i czas realizacji zamówienia skórzanej tapicerki w zewnętrznym warsztacie

 

Zapytaj u swojego Dealera. Cała procedura idzie za jego pośrednictwem.

11 minut temu, GeR napisał:

... od kilku samochodów obiecuje sobie, że wreszcie kupie coś z fajnym dźwiękiem ... i widzę, że znów du..a...

 

Niekoniecznie - profesjonalna firma ogarnie Ci fajne nagłośnienie na fabrycznej jednostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Karenz napisał:

2. Klasyczne połączenie bluetoothem przesyłanie muzyki  i rozmowy jest też mirrow link ale działa tylko z jedną nawigacją i wybranymi telefonami (dlatego ja zmieniam cała stacje )  http://www.mirrorlink.com/

Od lat hołduje jezynkom. I oczywiście nic poza telefonem nie działało. Więc odkopalem gdzieś córki xperie Z wyparta u niej przes trefne jabłko :wacko:

 

Efekt - żaden. Subaru starlink to jakaś archaiczna porazka.

A mirror link nie dziala... 

 

Może to kwestia ogólnych problemów ze stacja.... bo coś nawet stacje radiowe ostatnio gubi... I przerywa/cichnie momentami

Edytowane przez Mateusz_tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Djet napisał:

CVT jest tragiczne,

Tak to może wyglądać w słabszym Forku z dwulitrowym wolnossącym silnikiem.

W XT jast aż zaskakujaco dobrze - mocy i momentu jest pod dostatkiem , dobry soft, symulacja zmiany przełozeń + łopatki. Do tego wybór trybów pracy skrzyni, również manualny, bez ingerencji komputera = mozliwość kręcenia do odciecia.

Wyznaję teorie - automat z silnym silnikiem i to sie sparwdza.

Szczerze przyznaję, wolnego ssaka z CVT bym nie wybrał, ale szanuję zdanie innych, każdemu może mieć inne preferencje, wymagania, odczucia w czasie jazdy.

Niestety silniejszy silnik wolnossący 2.5 175KM jest w EU nedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GeR napisał:

Myślę tylko i wyłącznie o CVT.

Wersja XT jest poza zasięgiem finansowo-rozsądkowym. Ma być solidnie , bezproblemowo, bezpiecznie , a zimą ma zastępować pierwsze auto (sedan z mocnym dieslem). Nie oczekuje sportowych wrażeń , będę nim jeździć na trasy 2-3-10 km , okresowo po błocie, lasach

jeżeli będziesz zapuszczał się w teren to tylko cvt. Niestety brak reduktora i długa jedynka powoduje że fb20 z manualem w terenie radzi sobie średnio tzn. - jedzie  za "szybko" na  pierwszym biegu przez co zdarza się  że trzeba  użyć pół sprzęgła, łatwo też je spalić . W dodatku praca manualnej skrzyni biegów zostawia wiele do życzenia, biegi wchodzą  z oporem w szczególności jak próbujesz wrzucić kolejny bieg  a na poprzednim zakręciłeś silnik na czerwone pole. Do japońskiej konkurencji jak Honda czy Toyota trochę brakuje - pisze na podstawie swojego XV.

 

4 godziny temu, Djet napisał:

CVT jest tragiczne, jakbym jechał tramwajem, zero emocji w subaru, nie czuć ani mocy, ani przyspieszenia, ani momentu obrot., chyba nawet dźwięk boxera podczas jazdy jest gorzej słyszalny.

chyba co raz więcej kierowców Subaru przestaje wymagać od auta żeby miało "ikrę". Ale czy to źle?. Każdy kupuje auto pod siebie. CVT to bardzo wygodna skrzynia 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spawalniczy napisał:

 

Opisałem subiektywne odczucia moje i mojej małżonki z rocznego użytkowania forka SJ 2.0 i z manualem. Jest na forum parę osób, które ma podobne odczucia.

 

Tak to prawda i na dodatek identycznie skutkujące, tj. zmianą na CVT. 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że ciężki samochód ze 150 KM pod maską nie będzie ... no właśnie czym ? Demonem prędkości? Wyścigówką? Dyć wim Panie że "ikry" to mieć łun nie bydzie ! Ale jak znam życie sprawnie wyprzedzi jadącego 80km/h grdula , zawiezie i odbierze córkę ze szkoły, zawiezie rodzinkę na zakupy w weekend , wjedzie do lasu żebym mógł pojeździć na rowerach, zimą nie zakopie sie w pierwszej zaspie bo "wójt nie odśnieżył"  Jestem na etapie "im mniej dreszczyku na drodze tym lepiej" Ostatni dreszczyk miałem jak łysol w bmce wyprzedzał na trzeciego. 

Moje dylematy nie dotyczą silnika/skrzyni , tylko tego że wydając 120-130 tys muszę włożyć jeszcze troszkę kaski na przyprawy. Troszkę mnie to stopuje bo nie lubię grzebać w nowych samochodach , nie znam się na tym, nie lubię nawet o tym czytać. Ma ładnie grać , dobrze wyglądać, być bezawaryjne. Tak jak w Toyocie CHR - kupuję pakiet JBL za 4,9 tys , włączam swoją muzykę i mam banana na twarzy. Najlepiej żebym od razu wyjechał z salonu z zamontowanym sprzętem- i tu jest problem bo zupełnie nie wiem jakim :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GeR napisał:

Najlepiej żebym od razu wyjechał z salonu z zamontowanym sprzętem- i tu jest problem bo zupełnie nie wiem jakim :) 

Jak ja kupowałem w ASO montowali stacje multimedialne kenwooda - czy teraz w dobie fabrycznej stacji multimedialnej też tak jest tego  nie wiem. Nie masz czego się bac zlecając zewnetrzej firmie Car Audio montaż profi  CA w swoim aucie. Warunek jest jeden musi to być firma znająca się na rzeczy, która dobierze Ci "najlepsze komponenty ( stacje, wzmak, głosniki, materiały wygłuszajace) w twoim budżecie - a i może kosztowac troche więcej niż 4,9k pln :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia ‎23‎.‎05‎.‎2017 o 02:39, GeR napisał:

Najlepiej żebym od razu wyjechał z salonu z zamontowanym sprzętem- i tu jest problem bo zupełnie nie wiem jakim :) 

Witam,

Jestem na bardzo podobnym etapie - tj. rozglądania się za nowym samochodem, no i jak na razie wszystko przemawia za Foresterem i w takiej właśnie wersji -  2,0 wolnossąca i z CVT. Nie bardzo już zależy mi na dreszczach emocjonalnych, a podobnie jak tobie bardziej na bezawaryjnym aucie którym bez obawy przejadę jakiś gorszy odcinek drogi i który daje przyjemność z jazdy. Nie ma idealnego wozu. Każdy ma i zalety i wady. Forester też. Mówisz o audio. A nawigacja? Ja jak czytam posty o montowanych w nim stacjach, o gubieniu sygnału, o jakiś kosmicznych problemach z banalną aktualizacją map nawigacji w samochodzie za kupę kasy, to jestem pewny, że szlag by mnie jasny trafił gdyby to było moim udziałem. Jeżdżenie samochodem mającym fabryczną nawigację, ale z odpalonym telefonem komórkowym z Yanosikiem? To przecież kabaret. To też jest jednym z powodów przekonywujących mnie do wersji wyposażenia exlusive - bez nawigacji. Kupuje samochód za mniejsze pieniądze, a włożę do niego to co będę chciał. Uważam, że Karentz ma racje. Jeśli stanę się szczęśliwym posiadaczem wozu, to jest jeden z moich pomysłów na jego doposażenie. Czytałem już wcześniej o dedykowanych do Forestera radio-nawigacjach na Androidzie, słuchałem też zamontowanej w BMW kolegi. Jak dla mnie jest OK. Ale ja nie jestem audiofilem. Jakość dźwięku dla mnie jest jednak w zupełności wystarczająca. Według mnie działa na prawdę fajnie i cieszy oko. A oprócz audio masz duży ekran z nawigacją jaka chcesz, np. z darmowym Yanosikem, internetem i innymi bajerami. Samochód nigdy też nie będzie salą koncertową. Ale zawsze też możesz wymienić głośniki, wyciszyć trochę auto jak mówią koledzy. Mówiłeś przecież o zmianie tapicerki. To też przyjemność, gdy trochę pojeździsz autem, wiesz co byś chciał w nim zmienić i to robisz. Robisz auto na swoją miarę i swoje potrzeby. A że mieszkasz na zadupiu? No to ruszysz d.. , pojedziesz z żoną ;) pozwiedzać i spędzisz romantyczną noc w hotelu zostawiwszy auto "we warstacie", a powrót - wypróbujesz co tam ci zamontowali.

A o chińszczyźnie? Półtora roku używam super telefonu zagranicznej marki o tajemniczej nazwie XIAOMI :) Polecam wszystkim.

 

edy44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miało być mądrze i rozsądnie, a wyszło jak zawsze... Wszystko przez żonę , która spytała: a ile ma koni ten 2,0i ? 150? oj, będziesz marudził... No i sprawy potoczyły się b. szybko , trafiła się okazja i od 2 tyg jestem szczęśliwym posiadaczem FXT 2016. Wrażeń nie opisuje. Powiem tylko krótko : pełen zachwyt. Mam to co chciałem, a nawet jeszcze więcej.

Co do wcześniejszych dylematów :

1. Audio HK gra przyzwoicie , troszkę muli bas , ale jest OK. Za to sama stacja audio jest świetna. Szybka , dobrze i chętnie współpracuje z smartfonem.

2. Navi :) No cóż , jak to navi w Subaru. Napisano o niej chyba już wszystko. Przegrywa konkurencję ze smartfonem . Przynajmniej jest przyjaźniejsza w obsłudze niż  TomTom w Mazdzie 6. 

 

No i chyba tyle. Dylematy poszły w ... niepamięć ;) Wszystkim dziękuję za odpowiedzi i porady. Teraz muszę powoli rozgryźć obsługę , poznać możliwości samochodu, dokupić hak (albo poprzeczki) , bagażnik na rowery i koła na zimę , ale to w niedalekiej przyszłości.

Pozdrawiam

G.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...