Skocz do zawartości

Forester XT 2014 - nie rozpoznano kluczyka + falująca maska


No name

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kilka razy już się zdarzyło - pewnie pierdółka, ale wole się upewnić tym bardziej, że w książce nie znalazłem. Po odpaleniu samochodu (z guzika) i wyjeździe z garażu żonka wsiada i zajmuje miejsce pasażera (przy uruchomionym silniku) Po zamknięciu przez nią drzwi zaczyna mrugać i pikać kontrola z kluczykiem, a na wyświetlaczu wyskakuje komunikat o tym, że nie rozpoznano kluczyka. Po chwili kilka- kilkanaście sekund komunikat znika. Znacie może przyczynę tego stanu rzeczy. Podejrzewam, ze szanowna małżonka nie jest temu winna :biglol:, ale kto wie...

Druga sprawa to falująca maska po stronie kierowcy przy prędkościach autostradowych. Nie są to prawda ogromne wychylenia tak jak mam to w Mustangu, gdzie musiałem założyć zapinki do maski ale są zauważalne. Mieliście może coś takiego u siebie?  Jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maskę jest proste rozwiązanie - patrz na drogę, a nie maskę :P A tak serio to nie musisz się przejmować. Lata wszystkim, ale jeszcze nikomu się nie otworzyła/urwała więc TTTM ;-)

Odnośnie kluczyka: rozumiem, że Ty wsiadasz do samochodu w garażu z kluczykiem, wyjeżdżasz, potem wsiada żona i zaczyna pykać? A Ty cały czas masz kluczyk w kieszeni i siedzisz w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmniejszyć irytację spowodowaną drgajaca maską możesz spróbować obniżyć mocowanie zamka ale wówczas zamykanie polega na chlapnieciu maską do dołu zupełnie jak w tesli.

Można jeszcze próbować regulacji na gumowych korkach popierających rogi maski. W swoim starszym foresterze też z tym chwilę powalczylem bo się wkurzalem na autostradzie, obecnie mam spokój ale mocne zamykanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...