Skocz do zawartości

Pytania do Moderatorów


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet paska mi nie chcą oddać :roll:

 

Ile chcesz? :wink:

 

Do tego się nadajesz.

 

Już wiem skąd się wzięli volksdeutsche i kapo. :wink:

To żeś se pojechał . Ktoś pisał o deratyzacji . Trzeba mieć nerwy , aby wszystkim odpowiedzieć :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, dostałeś ostrzeżenie i uczciwe przyznam, że mam nadzieję, na ostrą Twoją odpowiedź (wtedy spokojnie wyślę Cię na urlop ). W treści ostrzeżenia podałem taki powód:

"To ostrzeżenie dotyczy następującego postu: viewtopic.php?f=2&p=1377065#p1377065.

Za chamstwo, prostactwo i obrażanie - dla Twojej informacji (bo może nie dotrzeć jak nie napiszę) już choćby SUGESTIA o capo (poczytaj nieco o obozach koncentracyjnych, może się rozjaśni) jest obelżywe."

Twój poziom postów sięgnął takich nizin, że na tym Forum jeszcze tego nie grano.

NIE pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Subaryta - Ty to jestes zagadka - :shock: - bo jak Ci pisalem co mysle o Twoim poscie o strzelaniu w tyl glowy, to mialem rozluznic warkocze, ze niby spiety i te sprawy....

Hogiemu walisz pasek, to moze i sobie walnij jednak, bo poziom Waszych był taki sam - tylko tym razem u innych to dostrzegłeś i jakos bez rozluzniania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla,

 

Piotr wybacz ale kontekst użytego przez Jacka zwrotu był, jakby to delikatnie określić, nieco inny - ten strzał w tył głowy mógł być równie dobrze strzałem w kolano. Dla mnie to samo, nie idźmy w skrajności w byciu poprawnymi politycznie na wyrost. Wybacz szczerość ale znamy się tyle lat, iż mam nadzieję, że nie odczytasz tego jako jakiś atak ad persona, ot po prostu moja tak myśli a jak myśli to się z bliskimi dzieli ;-)

 

Volkslista i kapo w odniesieniu do osoby Piotra ( szczur75a ), jest jak dla mnie gigantycznym nadużyciem i tak naprawdę :

a) obelgą ,

B) kompromitacją piszącego, bo zrównywanie postawy Piotra z zachowaniami volksdeutsche i kapo świadczy o braku wiedzy, cóż ci ostatni wyczyniali kilkadziesiąt lat temu.

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, usiądź i odsapnij, potem usiądź jeszcze raz. Jeżeli nie rozumiesz różnicy między użyciem (według Ciebie) nieszczęśliwego porównania wobec sytuacji bardzo ogólnej a porównaniem konkretnego człowieka bezpośrednio do capo - to, cóż, poziom kształcenia podstawowego powinien zostać zaostrzony.

Ostrzegam przed OT a jak chcesz kontynuować dyskusję to (niechętnie) zapraszam na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chamstwo, prostactwo i obrażanie - dla Twojej informacji (bo może nie dotrzeć jak nie napiszę) już choćby SUGESTIA o capo (poczytaj nieco o obozach koncentracyjnych, może się rozjaśni) jest obelżywe."

Twój poziom postów sięgnął takich nizin, że na tym Forum jeszcze tego nie grano.

NIE pozdrawiam

 

 

Poczytałem.

 

To miałem na myśli:

 

1.

Hipoteza "włoska" związana jest z tym, że przed I wojną światową w południowych Niemczech masowo pracowali robotnicy z Włoch, którzy określali swoich niemieckich przełożonych włoskim słowem "capo" (dosł. "głowa", ale także przywódca, naczelnik, zob. Capo di tutti capi). Zwyczaj ten przejęli niektórzy robotnicy niemieccy (z tym, że określenie to zapisywali zgodnie z niemiecką pisownią "kapo").

 

 

2.

Volksdeutsche (pol. etniczni Niemcy[1]) – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa (Reichsdeutscher)[2] w takich państwach jak Francja, Belgia, Dania, Luksemburg, część Szwajcarii oraz na obszarach dawnego osadnictwa niemieckiego w Polsce (Poznańskie, Górny Śląsk, Pomorze Gdańskie, Łódź i inne), w Czechosłowacji (Kraj Sudecki), Rumunii, czy na Litwie (okręg Kłajpedy).

 

 

 

Nie widzę tu nic obraźliwego.

 

 

 

Twój poziom postów sięgnął takich nizin, że na tym Forum jeszcze tego nie grano.

NIE pozdrawiam

Przystosowuję się do zmian jakie są poczynione ostatnio na forum.

 

 

 

szczur75

W przeciwieństwie do Ciebie, potrafię przyznać się do błędu.

Przepraszam.

Za mocno zinterpretowaliście moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta - skoro jesteś taki niechętny :shock: :shock: to nie skorzystam z zaproszenia na PW - OT - jakby popatrzec kilkanaście postów wyżej - jakoś Ci nie przeszkadzało :wink:

 

W odpowiedzi posłużę się cytatem, który pewnie doskonale znasz:

 

"spięty jesteś jak agrafka i odbierasz wszystko jak Radio Maryja ;) (mam nadzieję, że tym razem wystarczy Ci poczucia humoru i dystansu ;)"

 

Za kolejne wycieczki osobiste w stosunku do mnie /o powinności zaostrzenia poziomu kształcenia etc./ masz ode mnie ostrzeżenie osobiste :mrgreen: - dział II, punkt 6 regulaminu :mrgreen:

 

i bezpośrednio w temacie - to kiedy uzyskamy /bo jest nas więcej/ odpowiedz na zadane pytanie ?

 

ja akurat pozdrawiam

 

i widzę, że Hogi się wypowiedział, więc tym bardziej Subaryta kieruję powyższe słowa do Ciebie...

 

-- 20 lip 2011, o 13:14 --

 

szczur75

W przeciwieństwie do Ciebie, potrafię przyznać się do błędu.

 

O jaki mój błąd Ci chodzi?

ja znam jeden - ale nie wiem czy chodzi o ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...