Skocz do zawartości

Pytania do Moderatorów


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy zamysłem Moderatorów jest zrobienie z tego forum bezdusznego i pozbawionego emocji (chodzi mi o te pozytywne) miejsca, którego jedynym celem jest wymiana informacji technicznych dotyczących marki Subaru? Mam wrażenie, że ostatnie działania (i chciałbym, żeby mnie dobrze zrozumiano - nie staję w tym momencie w obronie żadnego ukaranego przez Was forumowicza) pozbawią Forum całej tej otoczki budowanej przez lata. Na Forum poznałem wspaniałych ludzi, spędziłem z Forumowiczami wspaniały czas na dwóch Subariadach (w tym na jednej poznałem jednego Admina, którego uważam za "równego gościa" i wartościowego człowieka), z innymi zorganizowałem "pijacki" wyjazd na Węgry, jeszcze innych spotkałem na torze w Kielcach czy Lublinie, z wieloma z nich "wypijam" codzienną kawę na "Meldunkowym", wielu też wyrażałem sympatię czy aprobatę czy też uznanie "Zielonymi". Może dla niektórych z was to dziecinada, coś niepotrzebnego, co może być użyte niewłaściwie (choć sam pewnie patrząc z perspektywy czasu kilku zielonych też bym nie dał), jednak dawało to możliwość wyrażenia emocji, i budowało atmosferę. Nawet Ci, którzy w Stachowej ankiecie głosowali przeciw, rozdawali je często, w tym niejednokrotnie mnie.

 

To jest argument wart rozważenia. Porozmawiamy o tym na najbliższym spotkaniu Moderatorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy zamysłem Moderatorów jest zrobienie z tego forum bezdusznego i pozbawionego emocji (chodzi mi o te pozytywne) miejsca, którego jedynym celem jest wymiana informacji technicznych dotyczących marki Subaru? Mam wrażenie, że ostatnie działania (i chciałbym, żeby mnie dobrze zrozumiano - nie staję w tym momencie w obronie żadnego ukaranego przez Was forumowicza) pozbawią Forum całej tej otoczki budowanej przez lata. Na Forum poznałem wspaniałych ludzi, spędziłem z Forumowiczami wspaniały czas na dwóch Subariadach (w tym na jednej poznałem jednego Admina, którego uważam za "równego gościa" i wartościowego człowieka), z innymi zorganizowałem "pijacki" wyjazd na Węgry, jeszcze innych spotkałem na torze w Kielcach czy Lublinie, z wieloma z nich "wypijam" codzienną kawę na "Meldunkowym", wielu też wyrażałem sympatię czy aprobatę czy też uznanie "Zielonymi". Może dla niektórych z was to dziecinada, coś niepotrzebnego, co może być użyte niewłaściwie (choć sam pewnie patrząc z perspektywy czasu kilku zielonych też bym nie dał), jednak dawało to możliwość wyrażenia emocji, i budowało atmosferę. Nawet Ci, którzy w Stachowej ankiecie głosowali przeciw, rozdawali je często, w tym niejednokrotnie mnie.

 

To jest argument wart rozważenia. Porozmawiamy o tym na najbliższym spotkaniu Moderatorskim.

 

Z tego rozumiem, że istnieje możliwość zmiany ostatnich zmian regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dzisiaj zauważyłem na moim koncie że znikły mi wszystkie pozytywne punkty reputacji a ja sam nie mam możliwości edycji tych punktów dla innych, czy można by jakoś sprawdzić co było tego powodem, od jakiegoś czasu nie pisałem nowych postów a te co napisałem do tej pory chyba trudno uznać za jakieś niezgodne z regulaminem, proszę o wyjaśnienie

Edytowane przez Lookash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moderator który :

a. ma zerowe poczucie humoru

b. jest nadgorliwy co do swojej funkcji

c. jest złodziejem

 

Może pełnić taką funkcję na publicznym forum ?

 

Ok, do Flipera.

 

 

 

Wycofuje ze swojej wypowiedzi punkt c , przepraszam, poniosło mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tylko jedno...Komu przeszkadzałby fakt, że ktoś z forumowiczów ma "Zielone strzałki" za nawet takie wypowiedzi typu " piję kave i zaraz ide do kibla" ?

Bo nie bardzo rozumiem..To przecież nie konkurs czy jakiś wyścig, ze kto ma ich milijon...wygrywa :/

Kiedyś były pomuki...Pamiętam te czasy

Ale strzałki- choć na początku wydawały się być "dziwne" to z czasem...W czym były złe?

 

nadal tego nie rozumiem

 

I tak jak ktoś tutaj wielokrotnie napisał...Forum straciło Swój czar i urok...Stało się bezduszne...Trzeba się pilnować/ kontrolowac..Pisac grzecznie i na temat...A jak się tak nie zrobi to...kara

 

Żal...żal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dość świeżym użytkownikiem i kolego @@WueM,daje się zauważyć "grupki" osób, z których pewne osoby nie potrafiły się zachować a dzięki pozostałym nie raz udało im się "uchować" wliczając w to odzywki na bardzo niskim poziomie... A osoby które nie do końca przypadły do gustu grupce bądź jednostce i odwrotnie i nawet 1 na 1 skutecznie dislike'owały innych czerwonymi, co dla niektórych było nie przyjemne :P
Strzałki były fajne i fajnie działały, osobiście jestem za ich przywróceniem i korzystaniem do woli jak to było wcześniej, zawsze gdy ktoś kto nie do końca jest w porządku i sadzi czerwonymi można zaraportować i uspokoić delikwenta.[wpisać to do regulaminu]
A że jest to Forum i są tutaj ludzie równie temperamentni co ich samochody to jest jak w życiu i zdarzają się zgrzyty:) 
Faktem jest że wszyscy zostaliśmy "ukarani" brakiem zielonych przez "temperamentność"   pewnych osób...
Nie można karać całej klasy sprawdzianem za to że trzech kolegów wsadziło szpilkę na fotel Pani Nauczycielce :P 

Mimo że 60% klasy podkręcała temat a 30% załatwiło szpilkę.
Nie ukrywam że sprawy potoczyły się dość szybko i "mocno" i tak jak komentarze jednej strony :) jak i reakcja drugiej były lekko nad wyrost :P
Wnoszę prośbę o stworzenie ankiety dotyczącej zielonych ale przez zespół zarządzający forum tak aby można było uznać jej wynik za "prawomocny" 
oraz o wpisanie do regulaminu zasady używania czerwonych na podstawie konstruktywnej opinii przez obradującego.

Dziękuję  :bowdown:  

Proszę o nie branie do siebie: przynależności do grup, sekt, tych kolesi od szpilki itp... 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tylko jedno...Komu przeszkadzałby fakt, że ktoś z forumowiczów ma "Zielone strzałki" za nawet takie wypowiedzi typu " piję kave i zaraz ide do kibla" ? Bo nie bardzo rozumiem..To przecież nie konkurs czy jakiś wyścig, ze kto ma ich milijon...wygrywa :/

Wchodzisz jako nowa osoba na forum i rozglądasz się po forumowiczach. Masz jakieś pytanie w sprawie swojego (przyszłego) Subaru i zadajesz np. takie o to gdzie zakładać łańcuchy na koła. Dostajesz dwie odpowiedzi, jedną od osoby o reputacji dajmy na to w okolicach 5-10 punktów, że w aucie AWD zakłada się na przednią oś, drugą od osoby o reputacji kilkuset punktów, że w taką pogodę to lepiej na spacer iść albo kawę wypić. Kogo posłuchasz? Tego o słabej niskiej reputacji ale znającego się na naszych autach, czy kogoś lubianego ale bez wiedzy technicznej? Sam raczej pierwszej osoby nie posłuchasz, bo jak to tylko na przód zakładać w 4x4? Odpowiedź drugiej może nieco rozdrażnić i będzie to ostania wizyta na forum.

 

 

 

Kiedyś były pomuki...Pamiętam te czasy

I były najlepsze, bo mógł rozdawać je tylko autor wątku a nie przypadkowi czytelnicy.

 

 

 

nadal tego nie rozumiem

Bo strzałki są fajne jak ocenia się tylko same posty bez wpływu na reputację autora - bo ta jak doświadczenie pokazało może być dosyć myląca. Ale puki co musimy się poruszać  w obrębie oficjalnych dodatków do forum ze względu na możliwość szybkiego aplikowania łatek bezpieczeństwa wypuszczanych przez producenta. Każdy nieoficjalny dodatek to potencjalna luka w zabezpieczeniach forum jak i możliwy problem przy aktualizacji (a te odbywają się dosyć często). Administratorzy pracują i szukają jakiegoś rozwiązania... ale priorytetem jest bezpieczeństwo forum.

 

 

 

I tak jak ktoś tutaj wielokrotnie napisał...Forum straciło Swój czar i urok...Stało się bezduszne...Trzeba się pilnować/ kontrolowac..Pisac grzecznie i na temat...A jak się tak nie zrobi to...kara   Żal...żal

Inaczej zachowuje się tłum a inaczej grupa znajomych. Takie same mechanizmy widać w firmach jak z małych rozrastają do dużych - taka ludzka natura. Ale nie narzekałbym tak bardzo, bo wiele innych for jest znacznie bardziej restrykcyjna. Tutaj na wiele rzeczy i tak przymyka się oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku nazwa "punkty reputacji" była beznadziejnym tłumaczeniem z angielskiego, zresztą niejedynym po zmianach. I później przyszły jeszcze gorsze interpretacje, co to znaczy.

 

Nie można było ich nazwać po prostu "punkty zajebistości"  ? Albo jakoś inaczej, podobnie znaczeniowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym samym pomyślałem, zresztą już sam pisałem, że ta nazwa nie oddawała sensu korzystania ze strzałek, zwłaszcza w wątkach kawowych czy innych estetycznych.

 

Wiem, że już było kilkukrotnie wspominane o ograniczeniach "silnika" forum w tej kwestii. Ale jeśli byłaby taka techniczna możliwość to może możnaby to rozwiązać w ten sposób, że jeśli osoba pytająca np. w wątku technicznym uzyskiwałaby jakieś odpowiedzi od innych forumowiczów (jak w przykładzie @@aflinta[/b)], i chciałaby sprawdzić ich ilość zielonych to wyświetlałyby się wtedy tylko te otrzymane w wątkach technicznych. Wtedy strzałki kawowe nie zaburzały by oceny "reputacji" danego forumowicza w kwestiach technicznych. Choć pewnie taki system wyświetlania punktów w zależności od działu w jakim padła odpowiedź byłby skomplikowany i trudny do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi się,że jeszcze niedawno miałem opcję edycji "strzałkowej ankiety",teraz jakoś nie widzę.Jak to jest?

Zapewne z ankietą jest podobnie jak z normalnymi "pierwszymi postami" w których edycja jest możliwa tylko przez 48 godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma to znaczenie kto wykonał wspólnie ustalona decyzję?

coś mi to przypomina :rolleyes:

 

 

Czyli nie ma,bo wola ludu jest z goła inna

Tutaj nigdy nie panowała demokracja. 

 

 

Tylko demokracja socjalistyczna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...