Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Kruger&Matz Soul 2 z Win8 nie przeżył bliskiego spotkania z płytkami i musiałem się z nim rozstać. Trochę tego żałowałem, bo na prawdę byłem z niego zadowolony.

Przyszedł więc czas na zmianę... myślałem długo, rozterkom związanym z tym jaki system wziąć nie było końca. Win8 nie chciałem bo już go miałem i chciałem czegoś nowego. Na Iphone 5s mnie nie stać, a 4s mi nie odpowiada wielkością i stażem na rynku. Został więc Android, ale niestety miałem świadomość tego, że w moim budżecie nie będzie to kombajn i z czasem niestety zacznie się mulić.

 

Aż w pewnym momencie zupełnie przez przypadek natrafiłem na BlackBerry Z3. I długo nie myśląc kupiłem go. Ma w sobie system BB OS10 i póki co to jestem z niego zadowolony. Dość przejrzysty, w miarę szybki, ładny i zupełnie inny od tego co miałem.

Jednak pojawił się pewien problem, który nie wiem jak rozwiązać. Mianowicie zaraz po odpaleniu i sparowaniu go z WiFi chciał się aktualizować do najnowszej wersji. Myślę więc, że wow - super. Jedziemy z tym koksem. Niestety po ściągnięciu ponad 2 gb chciał ściągać kolejne 1,6 gb i pamięć telefonu zaczęła się mocno kurczyć (bez karty ma 8 GB). Okazało się, że pamięć telefonu może nie być wystarczająca i po prostu telefon się zasyfi na maksa. Wstrzymałem więc aktualizację i teraz ani najnowszej wersji, ani pełnej płynności i pamięci telefonu. Ktoś wie jak to wycofać? Żeby telefon był taki jak go wyjąłem z pudełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@@Jachu93, factory reset ;)

 

A po takim resecie to system sam się postawi na nowo? Czy tylko serwis to zrobi?

 

Sorry, że tak pytam, ale jestem laikiem i nie chciałbym zesrać dwudniowego telefonu :)

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a instrukcję czytałeś? ;)

Pewnie, że się postawi, inaczej takiej opcji w menu by nie było ;)

Swoją drogą, IMO bardzo dobry wybór, będzie pan zadowolony, tylko daj mu się zaktualizować na spokojnie ;)

 

Jak się aktualizował to wyskoczyło powiadomienie, że nie ma miejsca w pamięci telefonu. Aktualizację mogę w każdej chwili kontynuować, ale zajmie ona całą pamięć wewnętrzną telefonu... dlatego to przerwałem i teraz chciałbym przywrócić stan z momentu wyjęcia z pudełka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

 

Jakiś ultra power saving ma dziś chyba każdy telefon. S5 przełącza ekran na czarno-biały (OLED zjada dużo mniej prądu w tym trybie), przełącza się z 4G na 3G i do wyboru daje kilka podstawowych apków (dzwonienie, smsy, internet, rejestrator dźwięku itp). Przy 80% baterii pokazuje mi teraz, że podziała w tym trybie 10dni. Kobity HTC też ma coś podobnego.

 

Co do wibracji, Samsungi też to mają, razem z fajnymi ułatwieniam w stylu przeglądając SMS od kogoś przykładasz telefon do ucha i automatycznie dzwoni do tej osoby.

 

 

Gdzieś ty Bracie był jak pytałem o swój następny telefon? :D /do 700zł :P /

P8 lite- właśnie włącza tryb czarno- biały z 3 opcjami Wykonywania połączeń, sms, kontakty wszystko w 2G.

W dotychczasowych telefonach do 700-800zł nie spotkałem się takimi pierdółkami /głównie ze stajni LG/.

 

ogólnie jak za te pieniądze ktoś będzie poszukiwał telefonu do podobnej kwoty- śmiało brać pod uwagę. Nie jest to majstersztyk, ale nie można go skreślać.

Model odkryłem dzięki forum, dopytałem na forum i mam go dzięki Wam ;)

Telefon żony kupiony tu z ogłoszeń- także nie tylko w kwestii aut można tu otrzymać pomoc.

TAK TRZYMAĆ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Szukam smartfona z dobrym aparatem,

2)dualsimem. 

Do tej pory patrzyłem na p8 lite lecz martwi mnie niewymienialna bateria.

Ktoś ma coś do polecenia ~1000zl?

Co do p8 lite:

Ad1- niestety nie jest to rewelacja- musi być mega dobre oświetlenie aby lite dał radę.

Ad2- albo karta pamięci albo dual sim..ehh.

 

Co do zapytania:

Poszukaj na alle co Ci się podoba w Twojej kwocie i podaj konkretniejsze modele na zasadzie versus- bo ciężko sypać- bo nie masz podanych wymagań no i czy używany wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zdjęć głównie chodzi mi o notatki (codziennie biegam do ksero i zostawiam tam fortuny, potem połapać się w tych stosach to jest sztuka)
Punkty obowiązkowe; dual sim(nie muszę mieć dodatkowej karty na pamięć), wymienialna bateria. Nie wchodzi w grę używany.

 

Jeśli chodzi o lumie to od znajomych slyszałem kilka niepochlebnych opinii.

 

Kandydaci to p8 lite i xiaomi redmi note 2 lecz nie jest to lista zamknięta.
 

Edytowane przez Tomek Niecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mi podpowie, co mogę zrobić/sprawdzić zanim wyślę mojego HTC One 8M do serwisu?

 

Problem polega na tym, że smartfon gubi sygnał GPS. Wyłączam wi-fi, przesył danych i uruchamiam google maps.

Pokazuje sie mapa i dokładnie moje miejsce położenia, ale po wytyczeniu celu podróży (trasa jest pokazana na mapie), nie chce nawigować....

Prowadzi kilkaset metrów, potem się zacina, wskaźnik mojej pozycji stoi w miejscu, po wciśnięciu "wznów" czasem położenie samochodu się uaktualni a najczęściej nie ... Nie rozumiem tego, bo skoro wyłączyłem wszystkie połączenia z internetem, to najwyraźniej zlokalizował moje położenie dzięki GPS, więc dlaczego nie chce nawigować? Cały czas ta ikonka symbolizująca GPS miga, jakby szukał sygnału. Więc jak - na kilka sekund miał sygnał, bo zlokalizował mnie, a potem go zgubił i nie może znaleźć?

Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Chciałbym uniknąć wysyłania go do serwisu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma ktoś Samsunga S6 edge + ?

Bawiłem się nim dosłownie godzinę temu.

 

No i jak? Co do baterii pewnie nie wiesz, bo za krótko go miałeś, ale jak reszta? Faktycznie top smartfonów?

 

Dosłownie w kilku słowach:

- pięknie wykonany, aczkolwiek IMHO delikatniej niż np. P8,

- obłość obu krawędzi powoduje powstanie ostrych linii na bokach, co mnie przeszkadzało i to do tego stopnia,

że odczuwałem spory dyskomfort trzymając go (zakładam, że jakieś etui może to rozwiązać),

- ekran jest przeboski, o ile ktoś lubi super hiper ultra ekstra AMOLED ;) Ja do tej pory byłem mega fanem tego typu matryc,

ale powiem szczerze, że po przyzwyczajeniu oczu do P8 zaczęło mi to przeszkadzać :cry:  :huh:

- działa bardzo bardzo płynnie, w taki lekki, swobodny sposób, mistrzostwo,

- brak możliwości przewijania menu (jednego i drugiego) w dowolnym kierunku bez stopu na "skraju" (nie rozumiem tego  :o )

- ogólnie, nie do końca mój typ, aczkolwiek uważam, że jest to ścisły top telefonów na rynku.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... wymienialna bateria. ...

 

tak z ciekawości na trąbkę Ci to? Ostatni czas gdzie jakkolwiek z tego korzystałem to było 6300i jakieś 6 lat temu..

 

 

Już tak mam, że jak używam telefonu to często bateria ma ze mną ciężko. Często nie ładuję do końca więc używam nie pełnych cykli baterii. Jeśli bateria jest już słaba i niewymienialna to trzeba kupić nowy telefon a tak to kupujesz baterię i masz święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bateria jest już słaba i niewymienialna to trzeba kupić nowy telefon a tak to kupujesz baterię i masz święty spokój.

Zazwyczaj niewymienialna bateria oznacza brak takiej możliwości w kilku prostych ruchach osiąganych przez 99,9% użytkowników telefonu.

Ale jeżeli masz śrubokręt, piórko od gitary czy podobne narzędzia i odrobinę zdolności manualnych to jesteś w stanie wymienić akumulator w większości telefonów (poszukaj na YouTube instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@BartZ, dzięki, chyba się jednak skuszę :)

Nie ma sprawy ;)

 

Jeśli kupisz, to napisz coś więcej. Jestem ciekaw jak Twoje odczucia i dłuższe testy ;)

 

Jasne!

 

Na razie się trochę zainteresowałem i pobawiłem w sklepie. Ekran jest fenomenalny, telefon dobrze leży w dłoni, aparat podobno jeden z najlepszych na rynku. Szybkie ładowanie brat ma w zwykłym S6 i jest rewelacyjne. Oglądałem też ajfona 6s+ i dla mnie niczym nie różni się od poprzednika, cena jest z kosmosu a ta nowa technologia ekranu to pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...