Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem do Bielska Białej żeby ewentualnie umówić sobie po drodze wymianę oleju, Pan z serwisu był zdziwiony że chce wymianiać przed obowiązkowym przeglądem po 15 kkm -cytutej "a po co zmieniać Pan ma za dużo pieniedzy ?  ale oczwiście możemy zrobić klient nasz Pan" ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jaszyn napisał:

 Pan z serwisu był zdziwiony że chce wymianiać przed obowiązkowym przeglądem po 15 kkm -cytutej "a po co zmieniać Pan ma za dużo pieniedzy ?  ale oczwiście możemy zrobić klient nasz Pan" ;) 

Oprócz serwisu Subaru, to wszystkie serwisy to samo mi mówiły na temat wcześniejszej wymiany oleju....

 

P.S. A najbardziej wkurzam tą formą zachowania panów z serwisu MB gdzie za wszelką cenę próbują zaoszczędzić moje pieniążki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jaszyn napisał:

Zadzwoniłem do Bielska Białej żeby ewentualnie umówić sobie po drodze wymianę oleju, Pan z serwisu był zdziwiony że chce wymianiać przed obowiązkowym przeglądem po 15 kkm -cytutej "a po co zmieniać Pan ma za dużo pieniedzy ?  ale oczwiście możemy zrobić klient nasz Pan" ;) 

mi w vw Pan powiedział, że pierwszy olej zalecają na 30 tys km wymienić z pierwszym przegladem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FilipeK napisał:

mi w vw Pan powiedział, że pierwszy olej zalecają na 30 tys km wymienić z pierwszym przegladem

a po 150 k km wymienić silnik albo strzelić generalkę bo będzie tak zaszlamowany ze nawet płukanki z nafty mu już nie pomogą.... ale czekaj hmmm po 150 to juz gwarancja nie obowiązuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W renault podobnie. Serwis wykupiony na 5 lat, ale po 1,5 tys. wymieniałem za swoje. Po roku przebieg 15 tys. i też nie wymienili, bo przebieg za mały... Wymieniłem w serwisie zewnętrznym. Mechanik stwierdził, że olej już nadawał się do wymiany (nie wnikałem na jakiej podstawie), a to tylko 1,2 turbo benzyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Tommi1 napisał:

P.S. A najbardziej wkurzam tą formą zachowania panów z serwisu MB gdzie za wszelką cenę próbują zaoszczędzić moje pieniążki... ;)

a ja w 2 różnych serwisach usłyszałem, że warto by było wymienić po kilku tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaszyn napisał:

Zadzwoniłem do Bielska Białej żeby ewentualnie umówić sobie po drodze wymianę oleju, Pan z serwisu był zdziwiony że chce wymianiać przed obowiązkowym przeglądem po 15 kkm -cytutej "a po co zmieniać Pan ma za dużo pieniedzy ?  ale oczwiście możemy zrobić klient nasz Pan" ;) 

Przechodzę to z każdym autem i zawsze to samo zdziwko. Pierwsza niedzy 2-3 k a później co 10 max 15 tys. W NO ogolnie przekichane bo tu tylko longlife i debile nie potrafią nawet dobrze i terwalow ustawić w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie i Panie...

Ja odkąd zacząłem być posiadaczem pojazdów mechanicznych w postaci samochodów osobowych to za przeproszeniem "gdzieś" mam to co mówi książka serwisowa i "mądrzy" panowie w serwisach....

Wyrobiłem sobie zasadę że nowe auto to pierwszy "zrzut" oleju po tysiącu km,  drugi po trzech tysiącach km a następne wymiany o -50% przebiegu co zaleca książka serwisowa/producent auta. ( MB 15 k km ja robię przy około 7,5-8 zależy jak życie ułoży przebieg ;) ale serwis roczny robię na czas :D  ).

 

I delikatnie mówiąc denerwuje mnie gość co mówi mi że nie trzeba bo producent nie zaleca wymiany częściej niż... ale gdzieś mam co zaleca producent oby to nie było powyżej jego zaleceń. Producent ani Pan co siedzi w ASO nie wie jak ja eksploatuje pojazd (choć niektórzy producenci pojazdów są już w stanie odczytać warunki eksploatacji) to wg. mnie jak będę chciał wymieniać olej co drugi dzień to Pana z ASO powinno guzik obchodzić i po prostu przyjąć zlecenie i wymienić olej bo "klient nasz Pan" a nie jakieś pierdu mierdu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Ja tez... w MB tez tak zalecają...

tak ale jak porównasz zalecenia MB (np. mojego co 15 k km) w stosunku do VW albo forda co zalecają teraz wymieniać co 30 k km ( ford 1,5 benz; 180km z wiatrakiem co zalecany olej jest 0W20) !!!

Ja uważam że na silnik co jest dość mocno obciążony te przebiegi są nie realne żeby utrzymać silnik w dobrym stanie technicznym przez dłuższy czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 + 3000  a potem co 7-8 to juz mozna uznać za nadgorliwość w seryjnym aucie ale raczej dyszka czy max 15 powinna być max. Pamiętajmy ze obecnie tolerancję pasowania są o wiele niższe niż 15 czy 20 lat temu wiec i proces samego docieranie tej juz teraz jest inny co nie znaczy ze podzespoły nie muszą się ze sobą ułożyć. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, turdziGT napisał:

1000 + 3000  a potem co 7-8 to juz mozna uznać za nadgorliwość w seryjnym aucie ale raczej dyszka czy max 15 powinna być max. Pamiętajmy ze obecnie tolerancję pasowania są o wiele niższe niż 15 czy 20 lat temu wiec i proces samego docieranie tej juz teraz jest inny co nie znaczy ze podzespoły nie muszą się ze sobą ułożyć. 

No to jestem nadgorliwy :Pale czy np. wymiana oleju co 7-8 k km przy zalecanych 15 zrobi różnicę w cenie eksploatacji?? Ja uważam że nie bo dodając 500pln co pół roku na olej i wymianę jego  nigdy nikt mi nie powie że silnik padł bo nie wymieniałem oliwy. Drugą sprawą jest to że w jakiś sposób BMW (przynajmniej tak miało) monitorowało zużycie (pogorszenie parametrów) się oleju i jak się butowało to przebieg pomiędzy wymianami spadał a w MB niestety tylko obserwuję wzrost temperatury oleju co może świadczyć że od butowania olej się rozrzedza co znaczy też przynajmniej dla mnie że jego parametry spadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, turdziGT napisał:

 uznać za nadgorliwość w seryjnym aucie

Ale te auto nie jest do końca używane w "seryjny" sposób...

 

P.S. mogę ci przytoczyć parę "przejazdów" ale na priva bo później się "The forum" obruszy i nazwą mnie piratem drogowym.... :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tommi1 napisał:

No to jestem nadgorliwy :Pale czy np. wymiana oleju co 7-8 k km przy zalecanych 15 zrobi różnicę w cenie eksploatacji?? Ja uważam że nie bo dodając 500pln co pół roku na olej i wymianę jego  nigdy nikt mi nie powie że silnik padł bo nie wymieniałem oliwy.

Wszystko zależy od tego jak auto jest użytkowane i jakie przebiegi sie robi ale jeżeli robisz 30-40 k rocznie to zrobi się z tego okrągła suma przez kilka lat. Jeżeli robisz 5 to nie ma to aż takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, turdziGT napisał:

Wszystko zależy od tego jak auto jest użytkowane i jakie przebiegi sie robi ale jeżeli robisz 30-40 k rocznie to zrobi się z tego okrągła suma przez kilka lat. Jeżeli robisz 5 to nie ma to aż takiego znaczenia.

Przebiegi małe ale intensywne....

Dla zobrazowania, Sierpc- Szczecin po DK 10, łącznię z przebudową czegoś ala obwodnica Bydgoszczy (ale tam dość sprawnie się jechało) plus bramki na kawałeczku autostrady, minus tankowanie bo wtedy wyłączyłem stoper... 3h:17 min....

 

A jak ktoś sie czepia że jestem piratem to ok, każdy ma prawo do interpretacji tego wyniku... :P

 

P.S. Wiec jest "intensywna" eksploatacja.

P.S.2 W żadnym STI które miałem olej nie doszedł do 5 k km jak był używany do jazdy codziennej, po każdym wypadzie na tor oliwa zmieniana na nową oprócz ostatniej jazdy :P

P.S.3 Dla zainteresowanych średnia prędkość to jest około 122 km/h...

 

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaszyn napisał:

Zadzwoniłem do Bielska Białej żeby ewentualnie umówić sobie po drodze wymianę oleju, Pan z serwisu był zdziwiony że chce wymianiać przed obowiązkowym przeglądem po 15 kkm -cytutej "a po co zmieniać Pan ma za dużo pieniedzy ?  ale oczwiście możemy zrobić klient nasz Pan"

Złe auto kupiłeś ;)

 

Ja ostatnio kupiłem Suzuki, silnik 1.5, 102KM i w książce serwisowej pierwszy przegląd przy 1000km/2m-ce.

Jak widać są wyjątki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tommi1 napisał:

Przebiegi małe ale intensywne....

Dla zobrazowania, Sierpc- Szczecin po DK 10, łącznię z przebudową czegoś ala obwodnica Bydgoszczy (ale tam dość sprawnie się jechało) plus bramki na kawałeczku autostrady, minus tankowanie bo wtedy wyłączyłem stoper... 3h:17 min....

 

A jak ktoś sie czepia że jestem piratem to ok, każdy ma prawo do interpretacji tego wyniku... :P

 

P.S. Wiec jest "intensywna" eksploatacja.

P.S.2 W żadnym STI które miałem olej nie doszedł do 5 k km jak był używany do jazdy codziennej, po każdym wypadzie na tor oliwa zmieniana na nową oprócz ostatniej jazdy :P

P.S.3 Dla zainteresowanych średnia prędkość to jest około 122 km/h...

 

Powtórzyłeś to tu z 10 razy wiec nie wiem czy mamy ci gratulować osiągnięcia, głupoty czy czego ? 

 

Tak jak napisałem interwały powinny być dostosowane do sposób użytkownika i wypadku takiego Stelvio QV użytkowanego normalnie czy zgodnie z przeznaczeniem skrócenie zalecanych interwałów o połowę bedzie więcej niż wystarczajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interwały wymiany płynów i oleju to taka sama polityka jak koniec silników 2,5 turbo w subaru, to kwestie ochrony środowiska.
Ci co wymieniają co 2-3 tys. Powinni składować zużyte oleje u siebie i płacić z własnych pieniędzy za utylizacje.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radiolog napisał:

Interwały wymiany płynów i oleju to taka sama polityka jak koniec silników 2,5 turbo w subaru, to kwestie ochrony środowiska.
Ci co wymieniają co 2-3 tys. Powinni składować zużyte oleje u siebie i płacić z własnych pieniędzy za utylizacje.

 

W instrukcji jest wyraźnie napisane przebieg lub czas. 

 

Jak jeździłem GTkiem normalnie, to wymieniałem co 10tys. Teraz wymieniam co 2 lata bez względu na przebieg, który faktycznie jest znikomy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał:

Powtórzyłeś to tu z 10 razy wiec nie wiem czy mamy ci gratulować osiągnięcia, głupoty czy czego ?

Tylko 10? Słabo liczysz, nazywaj to jak chcesz... jest to po prostu delikatnie danie do zrozumienia że "dynamiczne" użytkowanie auta dla każdego z Nas oznacza przemieszczanie się w innych prędkościach. A oliwa ma gdzieś czy robisz 2 czy 5 czy 30 k km na niej. ale jej pogorszenie parametrów jest zależne od intensywności użytkowania. 

 

BDW. Co ile wymieniamy oliwę to jest każdego indywidualna sprawa.

Dobranoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...