Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

No Bartek... chyba trafiłeś na opór materii, że się tak wyrażę... ;) 

 

@Q37 nie ma się co spinać - to jest The Forum, gdzie króluje Skoda i generalnie brak napinki (poza wątkiem plejadowym) jest mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dziś po raz pierwszy oglądałem samochód który zamówiłem.

Przyznam szczerze  że uczucie mega bo żadne zdjęcia nie oddają tego jak auto prezentuje się na żywo a prezentuje się po prostu MEGA.Body kit to chyba naj najbardziej wściekły RS ever. Nawet RS6 stojące z przodu wyglądało tak jakoś zwyczajnie :)

 

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, turdziGT napisał:

Ale jak wieści donoszą obecnie nie trzeba nawet turbo zwykła Carrera S juz mega wymiata nieporównywalnie z niczy innym co ma 4 koła i jest nawet szybsze w lini prostej

Jak to @carfitnapisal co prosie to prosie.... 

 

Ten AMG tez niczego sobie, w tym malowaniu taki matchbox troche :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bmarcin napisał:

Jak to @carfitnapisal co prosie to prosie.... 

Jeździełem kiedyś zwykłą  carrera S ze skrzynią PDK , mocowo szału nie robiło ( a jedziłem wtedy Focusem RS prawie 400KM) , ale doznania w trybie sport + jak zmienia biegi i uderzenia w plery zrobiły wrażenie !!!, i druga rzecz co mnie zdziwiła to skok pracy zawieszenia , mogło by sie wydawać że tam nie ma miejsca na pracę , a jest wręcz odwrotnie , świetnie wybiera zawieszenie , dziury , nie równości , brak wężykowania w koleinach itd. Świetne ! 

4 godziny temu, bmarcin napisał:

Ten AMG tez niczego sobie, w tym malowaniu taki matchbox troche :thumbup:

Dziś zrobiłem 800km , a właściwie jeszcze robie , bo zostawiłem na Górze Sw. Anny na stacji, kartę kredytową i musiałem sie wracać 150km :(. Ale w sumie to fajnie , bo banan na twarzy non stop ! :) 

Świetny gokard !!!!! jestem pod wrażeniem, szczególnie prowadzenia przy wysokich prędkościach , jestem zachwycony :) , choć spalanie przerosło moje oczekiwania , pali w trasie dokładnie tyle co RS6 !!!! :angry: średnia na dziś 17,6L sporo , dokładnie tyle mam w RS6 po przejechaniu 4500 km. 

@sluf pisałeś kiedyś że wydech nie "pierdzi" przy zmianach biegów w dół , jak to nie ? pierdzi pięknie , ale tylko w trybie RACE !!! zobacz sobie :) 

5 godzin temu, turdziGT napisał:

Tymczasem dziś po raz pierwszy oglądałem samochód który zamówiłem.

Przyznam szczerze  że uczucie mega bo żadne zdjęcia nie oddają tego jak auto prezentuje się na żywo a prezentuje się po prostu MEGA.Body kit to chyba naj najbardziej wściekły RS ever. Nawet RS6 stojące z przodu wyglądało tak jakoś zwyczajnie :)

Przepiękna fura !!!! Gratuluje !!! :) @turdziGT  Jaka jest waga nowego rs4 ? 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

@sluf pisałeś kiedyś że wydech nie "pierdzi" przy zmianach biegów w dół , jak to nie ? pierdzi pięknie , ale tylko w trybie RACE !!! zobacz sobie :) 

Carfit - ja jeżdżę Mietkiem prawie jak emeryt, moze kiedyś odwaze się zabrać go na Bednary... 99% czasu mam standardowe ustawienia kapelusznika, więc może dlatego jestem przekonany, że pierdzenia nie ma :wacko: tylko dlaczego po 7.500 km mam średnie spalanie 14.5 l/100km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

doznania w trybie sport + jak zmienia biegi i uderzenia w plery zrobiły wrażenie !!!, i druga rzecz co mnie zdziwiła to skok pracy zawieszenia ,

To samo moge powiedziec o 911 GTS, tryb komfort na dluzsze trasy, ale tryb sport plus - zmiana biegow, "zwartosc" auta w powala na kolana :krecka_dostal:

 

2 godziny temu, carfit napisał:

musiałem sie wracać 150km

a to pech .... i to w AMG..... :rolleyes:. Ale spalanie spore. Z ciekawosci - jak to ma sie do katalogu?

 

Edytowane przez bmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sluf napisał:

tylko dlaczego po 7.500 km mam średnie spalanie 14.5 l/100km?

Daj mi go na chwilę , pokażę Ci :biglol:;)

Teraz, bmarcin napisał:

Z ciekawosci - jak to ma sie do katalogu?

Szczerze nie mam bladego pojęcia , nigdy tego parametru nie sprawdzam , bo to nie ma zupełnie sensu , i jest to ostani parametr który biorę pod uwagę przy zakupie auta. Tak tylko z ciekawości spomniałem że sporo pali , ale to 30 rzecz w wyborze auta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Jakby ktoś szukał RWD - dzis w ogłoszeniach sprzedam - inne auta - wyląduje mój IS-F. Po 22 umieszczę. 

Auto unikatowe o tyle, ze ma autentyczny przebieg...23 tyś km.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kukson napisał:

17 w trasie to chyba nie było do końca jeżdżone w trybie emeryta :)

Nie no oczywiście , było powiedzmy szybko , ale daleko od deptania 100-250 , i na odwrót . Nie przekroczyłem 240, generalnie jazda dynamiczna miedzy 100-220 . w RS6 to naprawdę jazda po bułki a spalanie mniejsze .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, carfit napisał:

Szczerze nie mam bladego pojęcia , nigdy tego parametru nie sprawdzam , bo to nie ma zupełnie sensu , i jest to ostani parametr który biorę pod uwagę przy zakupie auta. 

Jasne, pytalem z czystej ciekawosci na ile katalog rozjezdza sie z rzeczywistoscia.:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bmarcin napisał:

Jasne, pytalem z czystej ciekawosci na ile katalog rozjezdza sie z rzeczywistoscia.:biglol:

katalog ........ he he :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, carfit napisał:

Daj mi go na chwilę , pokażę Ci :biglol:;)

Nie ma mowy, i tak już mam potężne kompleksy :facepalm:

 

4 minuty temu, bmarcin napisał:

Jasne, pytalem z czystej ciekawosci na ile katalog rozjezdza sie z rzeczywistoscia.:biglol:

Katalog twierdzi, że "torebunia" produkuje paliwo zamiast je spalać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw wrażeń z jazdy A45 po bardziej krętej drodze bo ja miałem okazje przejechać się w sumie po mieście, a wiadomo prędkości nie da się większej złapać i na prostej gdzie całkiem sympatycznie się odpycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kukson napisał:

Jestem ciekaw wrażeń z jazdy A45 po bardziej krętej drodze bo ja miałem okazje przejechać się w sumie po mieście, a wiadomo prędkości nie da się większej złapać i na prostej gdzie całkiem sympatycznie się odpycha.

przejedz sti my18 !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit RS4 wazy 1790 kg ( Masa własna pojazdu z kierowcą 68kg, bagażem 7kg i wypełnionym w 90% zbiornikiem paliwa ) 

 

To chyba moje ulubione ujęcie , te blotkini sa po prostu mega wiekie 

 

image.thumb.jpg.c1af16dbbea2b3f1f8b99e83f71c3c3b.jpg

 

jest tylko jeden notabene moj ulubiony samochod ktory mi to przypomina 

 

image.jpg.c944ff13b42e680e199dccdda7a6b19c.jpg

 

:)

 

56 minut temu, bmarcin napisał:

To samo moge powiedziec o 911 GTS, tryb komfort na dluzsze trasy, ale tryb sport plus - zmiana biegow, "zwartosc" auta w powala na kolana :krecka_dostal:

 

 

Jeździłeś 991.2 juz z turbo czy 991.1 jeszcze NA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu jeździłem a45 amg , moje uwagi są takie:

 

Minusy:

- przekładnia (bardziej agralnie "maglownica") jakieś długie to przełożenie...

- szybki szeroki zakręt 90 stopni z wyjściem gdzie na "prostujących się kołach  zmieniamy z 2/3" - na samym wyjściu z zakrętu gdy prostuję kierownice następuje ingerencja  samochodu (nie wiem czy esp/asr czy sterownika silnika) skutkująca przyhamowaniem auta zupełnie bez sensu - prostuje koła, znaczy się nie ma żadnego zagrożenia/niebezpieczeństwa, "chcę jechać", otwieram max przepustnice, a system reaguje (powtarzane kilkakrotnie w różnych trybach w tym indywidual... czy coś tam) - zapewne temat do przeskoczenia, ale nam się nie udało

- LC: raz działa, raz nie - sprawdzaliśmy w instrukcji - auto nie było ani zimne ani przegrzane. Jak już się udało to generalnie działało to fajnie, przy czym moim zdanie dobrze jest dogrzać nawet te seryjne opony, różnica jest wyczuwalna....ale to generalnie nie ma związku z autem 

- dźwięk silnika na biegu jałowym przypomina evo, niezbyt ładny 

- ze szklanym dachem, nie za dużo miejsca nad głową, z kaskiem będzie problem - mam "tylko" 184 cm

-sterownie komputerem pokładowym nie jest zbyt intuicyjne

 

Plus:

- Spalanie, ja jeździłem dotarty pojazdem o przebiegu 4500 km, bez zbędnego pałowania na trasie Warszawa - Tor Słomczyn, Tor Słomczyn - Warszawa i "różnych próbach" w okolicy toru, auto spaliło 15 L/100KM, co moim zadaniem było wynikiem więcej niż super

 - poza tym ogólnie wszystko pozostałe jak, pozycja za kierownicą, wygląd ogólny, wykończenie, materiały itp wydają się adekwatne do ceny

 

taka tam moja subiektywna ocena...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...