Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, darecki napisał:

Chciałbym mieć takie problemy życiowe jak wybór auta za bańkę :D 

Ale ktoś je musi mieć , baw się dobrze !

Nie każdy może mieć takie zabawki....

 

No cóż , jak widać niektórzy mają dalej problem z matematyką ...... i bańkami , morze kiedyś rzeczywiście nosili nad ranem bańki z mlekiem po blokach ...... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

 

Cieżko na podstawie zdjęć to powiedzieć , ale dla mnie bomba ! tylko cena w wersji Turbo od 750 000 :( , dodając frykasy i znając cennik porsche , cena do wyjazdu ok miliona :(. a ceny serwisu są dosłownie z sufitu . Znajomy pojechał na przegląd przy 60 TYS. i dostał rachunek 33 tys. brutto, w tym oleje wszystkie , klocki P+T , dwa wahacze , bateria w kluczyku , akumulator i jakieś pierdoły. 

Choć przyznam że serwis Audi też do tanich nie należy , za wymiane oleju przy 2000km  ( swój olej , prawie 10 Litrów, bez przeglądu ) zapłaciłem z filtrem 500 zł .... 

Oczywiście ten serwis nie był obowiązkowy , ale ja tam wolę mieć wzorową historię :) 

Nie to ze mnie sie ta panamera nie podoba ale ja mam słabość do aut z nadmuchanymi blotnikami.

co do serwisu Porsche to prawda jak sie dowiadywałem o ceny do Macan GTS to szczeka opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, turdziGT napisał:

co do serwisu Porsche to prawda jak sie dowiadywałem o ceny do Macan GTS to szczeka opada.

 

Miałem brać pod uwagę Macana GTS w przyszłym roku ale raczej odpuszczę - po prostu nie trawię takiego naciagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW dziś  jeździłem  czymś takim ( Veloce )

Więcej napiszę jak wrócę wieczorem.

Alfa-Romeo_Giulia-Veloce-kviE--835x437@IlSole24Ore-Web.jpg

Jeździłem dzis zwykła  Giulia Super w benzynie 200 km i Veloce.Powiem tak za 200K wybieram to auto zamiast STI MY15 o kazdej porze dnia i nocy.Super precyzyjne prowadzenie jedzie na prawdę dobrze fantastyczny środek i super skrzynia.W trybie dna udało im sie zaprogramowac szarpnięcia przy zmianie biegów jak w prawdziwej sekwencji.Jak dla mnie bomba.

 

materialy w środku nie ustępują obecnej serii 3 a samo wnętrze ma bardzo duzo polotu.ogolnie auto bardzo sie wyróżnia w nieco szarej motoryzacyjnej codzienności.

 

We wtorek będę jezdzil nowym S4 i bardzo jestem ciekaw porównania i wrażeń z tym Veloce.

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

BTW dziś  jeździłem  czymś takim ( Veloce )

Więcej napiszę jak wrócę wieczorem.

Alfa-Romeo_Giulia-Veloce-kviE--835x437@IlSole24Ore-Web.jpg

Bardzo jestem ciekaw Twojej opinii. Ta włoszka nie daje mi spać ...

Edytowane przez Houdini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie widać na tym forum, że za ok. 200 k można kupić wiele fantastycznych samochodów i mimo całej miłości do Subaru wielu szanownych forumowiczów ciągnie jednak do innych marek... Czyli nie tylko ja widzę, że Subaru jakoś kurcze zostało w tyle, STI czy Evo 15 lat temu to były kozak fury, dzisiaj Evo nie ma a STI nie porywa serca, nie oferuje niczego więcej itp. Smutne to trochę :( Ja o ile z 10 lat temu brałem pod uwagę zakup Forka XT czy STI to od kilku lat nie ma ani jednego modelu Subaru, którym bym kupił (chyba głównie z powodu słabych silników). Inna sprawa że jak z mojego aktualnego Merca siadam do jakiegokolwiek Japończyka to szczęka opada - po prostu lata 90-te i nic nie chwyta za serce.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak , że kupujemy co nam się podoba? Po prostu podoba.... wygląd , dżwięk, ludzie "skojarzeni" z marką...Często jest to wybór bez sensu, nie logiczny zupełnie... ale cóż:)  Kupując sti nie można mieć wątpliwości. Tak mi się wydaje...

Z rozsądku kupiłem nową A6 w dieslu.

 

Zaryzykowałbym z Giulią QV . Pomimo " ogólnopolskiej" histerii dotyczącej awaryjności. Bardzo mi się podoba ta Alfa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinwrxsti napisał:

Zaryzykowałbym z Giulią QV . Pomimo " ogólnopolskiej" histerii dotyczącej awaryjności. Bardzo mi się podoba ta Alfa.

 

Ja też bym zaryzykował tą wersję 510KM , ale brak napędu AWD ją wyklucza , mnie bardziej na nie , oprócz histerii awaryjności w którą niezbyt wierzę , dołuje potworny spadek wartości Alfy po kilku latach , domniemuje że taką Alfę po 4 latach nikt nie będzie w stanie zapłacić 30-40% nowego auta :( 

14 minut temu, marcinwrxsti napisał:

 

A nie jest tak , że kupujemy co nam się podoba? Po prostu podoba.... wygląd , dżwięk, ludzie "skojarzeni" z marką...Często jest to wybór bez sensu, nie logiczny zupełnie... ale cóż:)  Kupując sti nie można mieć wątpliwości. Tak mi się wydaje...

 

 

Dokładnie tak , takie auta jak STI kupuje sie sercem a nie rozsądkiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 2 lata jak mi się leasing skończy i nie będzie jakieś wielkie wtopy to alfa jak najbardziej do rozważenia, veloce a jakby mnie było stać to może QV. Piękna jest. Subaru w tej chwili, głównie ze względu na silniki nie ma modelu który bym brał pod uwagę niestety. 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jaszyn napisał:

Subaru w tej chwili, głównie ze względu na silniki 

Z zaznaczeniem w europie :( .  W Japonii inna bajka , ja z chęcia bym kupił np. Levorga 2.0 DID 240KM lub 300KM . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

Z zaznaczeniem w europie :( .  W Japonii inna bajka , ja z chęcia bym kupił np. Levorga 2.0 DID 240KM lub 300KM . 

 

dokładnie tak, może coś się zmieni w międzyczasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, carfit napisał:

Ja też bym zaryzykował tą wersję 510KM , ale brak napędu AWD ją wyklucza

Za stroną Alfy: "Najważniejszym wydarzeniem targów była światowa premiera Giulii w wersji Veloce (...) pierdu pierdu pitu pitu (...) Obydwu jednostkom towarzyszą 8 biegowe automatyczne skrzynie biegów i wyjątkowy układ napędu na wszystkie koła (Q4)"

Veloce ma dostępne AWD. Dziwne, że koniczynka ma napęd tylko na tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rosaskc napisał:

Dziwne, że koniczynka ma napęd tylko na tył...

 

No właśnie też mnie to dziwi , przy takich mocach napęd na 1 oś do bezsens , dowiedziało się już o tym nawet BMW i w nowej M5 ma być napęd AWD ! sorry xdrive ;) 

Pod koniec roku konczy mi sie leasing na FXT żony , i bede poszukiwał SUV-a , i znowu będzie znak zapytania co kupić , żonka zakochana w Foresterze , córcia też , choć teraz wszystkie dziewczyny chcą Audi jeździć ha ha :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  ja mysle ze to po prostu czasy sie zmieniły zniknela konekcja samochodów cywilnych i rajdowych subaru i EVO zniknęło z rajdowej sceny raz na zawsze pojawiło sie duzo innych ciekawych alternatyw a przez te naście lat niektórzy sa tu na forum pozmieniały sie tez priorytety.Sam mam kompletnie inne niz 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, carfit napisał:

 

No właśnie też mnie to dziwi , przy takich mocach napęd na 1 oś do bezsens , dowiedziało się już o tym nawet BMW i w nowej M5 ma być napęd AWD ! sorry xdrive ;) 

Pod koniec roku konczy mi sie leasing na FXT żony , i bede poszukiwał SUV-a , i znowu będzie znak zapytania co kupić , żonka zakochana w Foresterze , córcia też , choć teraz wszystkie dziewczyny chcą Audi jeździć ha ha :) 

 

 

Kup up jej Stelvio first editon.To samo co Veloce tylko jako SUV.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, turdziGT napisał:

Kup up jej Stelvio first editon.To samo co Veloce tylko jako SUV.

 

Nie uwierzysz , ale jestem właśnie na stronie Alfy i czytam o Stelvio , kurde 280KM , 400Nm full wersja , cena 235 tys. 

http://www.alfaromeo.pl/content/dam/alfaromeo/pl/pl/financial-service/Cennik_AR STELVIO_ROK PRODUKCJI 2017.pdf

 

Jedyny wielki minus , to wyposażenie którego praktycznie nie można konfigurować , np. nie chce skóry a alcantare , bral możliwości, wykonczenie w srodku drewnem , nie podoba mi sie ..... itd. itd. słabo :( 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, carfit napisał:

 

No właśnie też mnie to dziwi , przy takich mocach napęd na 1 oś do bezsens , dowiedziało się już o tym nawet BMW i w nowej M5 ma być napęd AWD ! sorry xdrive ;) 

 

Mysle ze to taka strategia zeby byc bezpośrednia konkurencja i zdeklasowac M3 i C63 co zreszta im sie udało.

Zarowno merc jak iż BMW maja ta sama strategie.C43 AMG i 335 xdrive.Veloce ma wlasnie konkurować z nimi mimo słabszego silnika.I na prawdę daje radę bo jest bardzo lekka.

Ja 

3 minuty temu, carfit napisał:

 

Nie uwierzysz , ale jestem właśnie na stronie Alfy i czytam o Stelvio , kurde 280KM , 400Nm full wersja , cena 235 tys. 

http://www.alfaromeo.pl/content/dam/alfaromeo/pl/pl/financial-service/Cennik_AR STELVIO_ROK PRODUKCJI 2017.pdf

 

Ja tez nadal nie mogę uwierzyć ze byłem dzis w salonie Alfy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, carfit napisał:

 

Nie uwierzysz , ale jestem właśnie na stronie Alfy i czytam o Stelvio , kurde 280KM , 400Nm full wersja , cena 235 tys. 

http://www.alfaromeo.pl/content/dam/alfaromeo/pl/pl/financial-service/Cennik_AR STELVIO_ROK PRODUKCJI 2017.pdf

 

Jedyny wielki minus , to wyposażenie którego praktycznie nie można konfigurować , np. nie chce skóry a alcantare , bral możliwości, wykonczenie w srodku drewnem , nie podoba mi sie ..... itd. itd. słabo :( 

Witam, wejdź na stronę forum alfa romeo tam jest temat gulia/stelvio i dużo informacji, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jak będe bliżej zakupu pewnie odwiedzę , ale Alfę mimo przepięknego wygladu i dobrego silnika , w takim stanie rzeczy ( brak możliwości indywidualnej konfiguracji ) raczej nie kupie :( . 

Nie kupię też z pewnością Audi/VW bo Q3/Q5, Tuareg , są beznadziejne ..... póki co podoba mi sie nowy forester po liftingu , BMW X3 , i chyba narazie tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...