Skocz do zawartości

Żarówki LED, czy ktoś już takie miał?


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie używał ktoś takich żarówek? 

http://allegro.pl/zarowki-mijania-led-h7-80w-6400lm-6000k-diody-cree-i6533988348.html

 

W moim Legacy padły OSRAM (halogeny). A cena za komplet OSRAM 100pln.
Ledy droższe ale może lepsze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalepka china export podrabiający certyfikat europejski mówi wszystko o tym cudzie 

 

po.1 to nie legalne

po.2 to niebezpieczne

po 3 oślepiasz ludzi 

po 4 możesz stopić odbłyśnik 

po 5 problemy przy AC , jak się policja zorientuje to każdy wypadek jest z winny twojego nie homologowanego oświetlenia . 

po 6 to bardzo awaryjne rozwiązanie 

 

Led daje punktowe światło co powoduje nie poprawne rozchodzenie się światła  po odbłyśniku więc diagnosta może ci nie podbić dowodu 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O paaaanie! Jeśli to cudo faktycznie daje ponad 6 k lm to będziesz pan scinal drzewa na poboczu! O ile mnie nie myli pamięć to te coś tam ultra night itd mają trochę ponad 1k lm na.zarowe także te to chyba deczko przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Popatrz na żarówki marki Tunsgram. Spoko opcja.

 

Potwierdzam, dobry stosunek jakości do ceny. 

 

Ostatnio kupiłem dwa komplety:

 

Osram night breaker coś tam - polecam 

 

Bosch gigalight plus 120% - nie polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1szt Tungsrama H7 zapłacisz <10PLN, za kpl +60% koło 40PLN, gdzie tam do tej 100PLN jeszcze, a LEDy jakie wrzuciłeś to chińszczyzna i zaczynając od niehomologowanego źródła światła przez wątpliwą jakość i rozkład snopa na nieprzewidywalności w działaniu kończąc.

 

Kupiłem sobie kiedyś LEDy 12V w chinach, które po kilku minutach zaczynają ślicznie dymić i śmierdzieć... nadaje się to co najwyżej jako awaryjne oświetlenie w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalepka china export podrabiający certyfikat europejski mówi wszystko o tym cudzie 

 

po.1 to nie legalne

po.2 to niebezpieczne

po 3 oślepiasz ludzi 

po 4 możesz stopić odbłyśnik 

po 5 problemy przy AC , jak się policja zorientuje to każdy wypadek jest z winny twojego nie homologowanego oświetlenia . 

po 6 to bardzo awaryjne rozwiązanie 

 

Led daje punktowe światło co powoduje nie poprawne rozchodzenie się światła  po odbłyśniku więc diagnosta może ci nie podbić dowodu 

z tego co napisałeś nic się nie zgadza. dlaczego?

po 1 - to nie jest nielegalne, nie ma to jeszcze ustalonego statusu prawnego

po 2 - co w tym niebezpiecznego?

po 3 - widziałeś to kiedykolwiek na oczy? nic nie oślepia

po 4 - a to dopiero ciekawostka, odbłyśnik daje radę przy żarówkach mających po 55 w sztuka, a te ile mają? 20 w?

po 5 - jeszcze nie widziałem, żeby komukolwiek odmówili wypłaty odszkodowania z powodu ksenonów chińskich, nawet z ac - a czy xenon czy led to bez różnicy

po 6 - bardzo awaryjne? a ile to jest na rynku i ile z tym miałeś do czynienia, żeby ocenić awaryjność? ja to sprzedaję od roku i do tej pory była jedna reklamacja(no, dwie, ale druga to z auta które pali wszystkie żarówki w tempie błyskawicznym, więc ma raczej problem z elektryką)

 

 

ogólnie widziałem jak to świeci, jest sporo lepiej niż przy fabrycznym ksenonie, światło jest mniej męczące, nikogo nie oślepia, a widoczność sporo lepsza. jedyne co to nie kupowałbym pierwszych lepszych z allegro, tylko jakiegoś konkretnego producenta - i tak wszystko tłuczone w chinach, ale rozbija się głównie o serwis i respektowanie gwarancji. kilkadziesiąt sztuk sprzedanych, zero narzekania, poza panem z niesprawną elektryką w aucie. wiem jak to świeci i bym kupił, choć bardziej z tych, które sprzedaję(ostatni model jest na ledach philipsa) - ale tu bardziej chodzi o to, że wiem jakie mają podejście do serwisu.....

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nalepka china export podrabiający certyfikat europejski mówi wszystko o tym cudzie 

 

po.1 to nie legalne

po.2 to niebezpieczne

po 3 oślepiasz ludzi 

po 4 możesz stopić odbłyśnik 

po 5 problemy przy AC , jak się policja zorientuje to każdy wypadek jest z winny twojego nie homologowanego oświetlenia . 

po 6 to bardzo awaryjne rozwiązanie 

 

Led daje punktowe światło co powoduje nie poprawne rozchodzenie się światła  po odbłyśniku więc diagnosta może ci nie podbić dowodu 

z tego co napisałeś nic się nie zgadza. dlaczego?

po 1 - to nie jest nielegalne, nie ma to jeszcze ustalonego statusu prawnego

po 2 - co w tym niebezpiecznego?

po 3 - widziałeś to kiedykolwiek na oczy? nic nie oślepia

po 4 - a to dopiero ciekawostka, odbłyśnik daje radę przy żarówkach mających po 55 w sztuka, a te ile mają? 20 w?

po 5 - jeszcze nie widziałem, żeby komukolwiek odmówili wypłaty odszkodowania z powodu ksenonów chińskich, nawet z ac - a czy xenon czy led to bez różnicy

po 6 - bardzo awaryjne? a ile to jest na rynku i ile z tym miałeś do czynienia, żeby ocenić awaryjność? ja to sprzedaję od roku i do tej pory była jedna reklamacja(no, dwie, ale druga to z auta które pali wszystkie żarówki w tempie błyskawicznym, więc ma raczej problem z elektryką)

 

 

ogólnie widziałem jak to świeci, jest sporo lepiej niż przy fabrycznym ksenonie, światło jest mniej męczące, nikogo nie oślepia, a widoczność sporo lepsza. jedyne co to nie kupowałbym pierwszych lepszych z allegro, tylko jakiegoś konkretnego producenta - i tak wszystko tłuczone w chinach, ale rozbija się głównie o serwis i respektowanie gwarancji. kilkadziesiąt sztuk sprzedanych, zero narzekania, poza panem z niesprawną elektryką w aucie. wiem jak to świeci i bym kupił, choć bardziej z tych, które sprzedaję(ostatni model jest na ledach philipsa) - ale tu bardziej chodzi o to, że wiem jakie mają podejście do serwisu.....

 

Mam swoje zdanie:

1) Oprawa (zespół odbłyśnika i szyby oraz ewentualnie innych elementów kształtujących wiązkę) ma homologację do danego rodzaju źródła światła (lampy), które też podlega badaniom homologacyjnym. Projektant reflektora zakłada konkretną geometrię żarnika - rozkład światła jest bardzo wrażliwy na jej zmianę. LED z definicji nie odwzorowuje jej i rozkład światła jest przypadkowy. Normy określają wiele punktów pomiarowych, w których natężenie oświetlenia musi znajdować się w konkretnych zakresach. Projektowałem kiedyś reflektory samochodowe jako pracownik Politechniki.

2) To czy będzie oślepianie czy słabsze oświetlenie (albo samooślepianie we mgle) zależy od konkretnego układu oprawa - źródło światła  - może być niebezpieczne.

3) Jak wyżej, ale nie koniecznie.

4) ilość ciepła jest mniejsza a temperatury znacznie niższe, nie widzę istotnego ryzyka (chyba, że lampa zacznie się palić

5) też nie słyszałem o takim przypadku, ale uczciwego przeglądu to nie powinno zaliczyć - wielkość strumienia jest ograniczona od góry.

6) nie wypowiem się - Led ma wysokie wymagania odnośnie chłodzenia, jak w danym aucie radiator wypada w jakiejś gorącej okolicy, to może pożyć bardzo krótko. Lampy z linku mają mieć 40W na sztukę - sorry, przy takich gabarytach w to nie wierzę. 

 

Lubię led, ma to prawo dawać sporo światła. Do dodatkowego oświetlenia w teren bym się nie wahał (do takich świateł wkładałem żarówki 100W, bo lepszych wtedy nie było), ale do świateł mijania tylko jako eksperyment, nie na stałe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Popatrz na żarówki marki Tunsgram
 
W sumie czemu nie. 

U mnie jest ten problem z żarówkami, że jak dają baniate światło to od razu mnie oczy bolą i wysychają (nosze szkła kontaktowe). 
Dlatego zawsze brałem żarówki zbliżone barwą światła do barwy naturalnej i maksymalnie dające światła. 

Co do pomysłu z Ledami, podobno jest to światło maksymalnie zbliżone do dziennego i nie męczące oczu. 
Ale nie chce też innym po oczach walić, bo wiem, że ktoś kto ma problemy ze wzrokiem (np. światłowstręt) odczuwam takie przywalenie światłami 5x mocniej. (autopsja) :P
Stąd właśnie pytanie o LEDy. Ale wychodzi na to, że chyba fizycznie nikt takiego czegoś nie zamontował w swojej gablocie. 

 

LEDy jakie wrzuciłeś to chińszczyzna

Przemknęły mi na aledrogo, jestem w stanie zainwestować więcej w dobre LEDy ale chce mieć jako taką pewność, że będę dzięki nim lepiej widział a przy okazji nie raził innych. :) 

 

Bosch gigalight plus 120% - nie polecam

Ja nie polecam - Philips Diamond Vision - przereklamowane, cena  do jakości nijak się ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co szlag trafi bedzie odblysnik lub inne czesci narazone na wysoka temperature.

 

TO SA 40 WATTOWE CREE !

 

Temperatura bedzie wyzsza jak 55W halogen.

 

Niewiem jakie masz "szkla".

 

Jak z twozywa beda co najmniej szybko  matowe...

Edytowane przez J23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co szlag trafi bedzie odblysnik lub inne czesci narazone na wysoka temperature.

 

TO SA 40 WATTOWE CREE !

 

Temperatura bedzie wyzsza jak 55W halogen.

 

Niewiem jakie masz "szkla".

 

Jak z twozywa beda co najmniej szybko  matowe...

Skąd będzie ta wyższa temperatura, jeśli mniejsza moc oznacza mniej ciepła, a dodatkowo ciepło usuwane jest poza oprawę przez radiator? Temperatura pracy led musi być niższa od włókna żarówki, bo złącze półprzewodnikowe się spali. Ponadto ciepło powstaje we wnętrzu lampy. Zagrożenie termiczne jest dla samych ledów, nie dla reflektora. Czynnikiem wpływającym na matowienie plastikowych szyb jest też UV i przyznam, że nie wiem jak to wygląda dla led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SA 40 WATTOWE CREE ! Temperatura bedzie wyzsza jak 55W halogen.

No chyba nie do końca jest to prawda. Skoro Moc jest mniejsza w Ledzie o powierzchni prawie identycznej jak halogen, to ilość generowanego ciepła powinna być mniejsza. Tak by przynajmniej wynikało z fizyki, chyba...

 

 

 

mocniejsze żarówki mają AKTYWNE chłodzenie - czytaj radiator i wentylator.

Halogen 55W nie ma radiatora, LED 40W ma... :)

 

 

 

Czynnikiem wpływającym na matowienie plastikowych szyb jest też UV i przyznam, że nie wiem jak to wygląda dla led.

.

UV, w zimie sól, deszcz i temperatura generowana przez halogen. Ostatnio wypolerowałem halogeny i chce folie nakleić ochronną, podobno dużo pomaga.

 

 

BTW. Tak suma sumarum to wychodzi na to, że nikt fizycznie nie miał LEDów w swoim aucie i ciężko powiedzieć z własnej obserwacji jak się zachowują.

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś w ogóle prosił sprzedawcę o zdjęcia wiązki światła jakie dają te ledy w lampie? Myślę, że może to wyjaśnić sporo wątpliwości :)

Do tej pory te co widziałem zawsze świeciły sporo ponadprogramowo. Co powoduje oślepianie innych użytkowników dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając idealny wariant, że LEDy mają identyczną geometrię elementu świecącego jak halogen, ale znacznie większy strumień, to natężenia w punktach pomiarowych odpowiedzialnych za oślepianie będą przekroczone. Przyznam jednak, że w Australii philips sprzedaje dopuszczone tam "żarówki" led jako zamienniki halogenów, jednak do Europy długa droga (te lampy philipsa maja rozsądny strumień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś w ogóle prosił sprzedawcę o zdjęcia wiązki światła jakie dają te ledy w lampie? Myślę, że może to wyjaśnić sporo wątpliwości :)

Do tej pory te co widziałem zawsze świeciły sporo ponadprogramowo. Co powoduje oślepianie innych użytkowników dróg.

a to ciekawe, bo piszesz tak, jakbyś stwierdził to, że oślepiają tylko po tym, że świecą mocniej. a tak nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na plamę światła na ścianie widać czy jest linia odcinajaca światło od cienia (jak i przypadku normalnego źródła światła, zgodnego z producentem lampy) czy jej nie ma i są np dodatkowe plamy ponad linia światło cień (jak i przypadku większości ledow które widzialem).

Nie twierdzę że wszystkie tak mają natomiast to już pokazuje czy będzie oslepiac czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na plamę światła na ścianie widać czy jest linia odcinajaca światło od cienia (jak i przypadku normalnego źródła światła, zgodnego z producentem lampy) czy jej nie ma i są np dodatkowe plamy ponad linia światło cień (jak i przypadku większości ledow które widzialem).

Nie twierdzę że wszystkie tak mają natomiast to już pokazuje czy będzie oslepiac czy nie.

Foteczka? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...