Jump to content
niebieskiultras

plyn chłodniczy

Recommended Posts

Jaki plyn chłodniczy wybrać do imprezy 2.0 115km AT ?

Moja chłodnica bedzie wymieniana w najbliższym czasie i przy okazji chciałbym wymienić plyn na nowy.

Kierować sie marka czy tylko specyfikacja ? Kupować koncentrat i robic mieszankę czy kupic gotowy ?

Ja zawsze używam płynu Prestone. Jest dobry, a cena rozsądna. Ale chyba inne też mogą być :)

Prestone generalnie wszędzie jest więc jakby co to nie ma problemów z wymianą/dolewką.

dokladnie prestone chyba najlepszy cena/jakosc  mialem w civicku type R teraz w  WRX -zlego slowa nie powiem :)

Słyszałem również dobre opinie o dynagel.

Przy okazji pytanie - przy wymianie chłodnicy robić płukankę układu chłodzenia??

Jeżeli tak, jakimś konkretnym środkiem??

Możesz zrobić płukankę, na pewno nie zaszkodzi. Ja zawsze robiłem zwykłą wodą destylowaną (wtedy łatwo zobaczyć czy już jest czysto czy jeszcze nie )albo tanim płynem chłodniczym. Warto jeszcze wypłukać zbiorniczek wyrównawczy, zdarzało mi się że znajdowałem tam też różne zabrudzenia.

• Upvote 1

Do plukania tez jest preparat z prestone - plukacz do chlodnic - buteleczka 250ml za okolo 11zlx wlewamy calosc j uzupelniamy woda:) przy okazji plukania ma ktos jakis sposob na pozbycie sie plukaniki/wody calkowiciez ukladu.. spuszczajac wode po plukaniu jednak dosyc duzo jej zostaje w ukladzie, a najlepiej byloby wywalic wszystko i zalactylko plynem co by sie nie mieszal z woda ktora plukalismy.. jakies pomysly? :)

Do plukania tez jest preparat z prestone - plukacz do chlodnic - buteleczka 250ml za okolo 11zlx wlewamy calosc j uzupelniamy woda:) przy okazji plukania ma ktos jakis sposob na pozbycie sie plukaniki/wody calkowiciez ukladu.. spuszczajac wode po plukaniu jednak dosyc duzo jej zostaje w ukladzie, a najlepiej byloby wywalic wszystko i zalactylko plynem co by sie nie mieszal z woda ktora plukalismy.. jakies pomysly? :)

tak dużo wody raczej nie zostaje bo najniższym punktem układu jest korek spustowy w chłodnicy lub dolny wąż Edited by niebieskiultras

To w takim razie musze miec bledne info co do pojemnosci ukladu chlodzenia bo jak od teoretycznej ilosci plynu odjalem to co wyplynelo grawitacyjnie to wyszlo mi ze blisko 3L zostaje w srodku..

Jak płukałem u siebie układ chłodniczy to użyłem pompki wodnej na wiertarkę i węże od układu chłodzenia przedłużyłem (przy pomocy dwóch odcinków węża ogrodowego po 1m) tak aby jedna końcówka była zanużona w misce ze specyfikiem, a druga podłączona do pompki i dalej do wiadra na odpady. W taki sposób "mechanicznie" przeciągnąłem kilka litrów płynu.... i na koniec zrobiłem wielkie oczy jak zobaczyłem syf i ciała obce, które wyleciały.

I muszę dodać ze ja płukałem tzw "mały układ", czyli bez chłodnicy, ale wydaje mi się, że z chłodnicą powinno pójść tak samo.

płyn chłodniczy g12 czy g11 ?

kolor ma jakieś znaczenie ?

Wszystkie płyny do chłodnic aluminiowych są mieszalne i co zalejesz to będziesz miał. Ja też używam Prestona..

płyn chłodniczy g12 czy g11 ?

kolor ma jakieś znaczenie ?

Mi gość w sklepie powiedział że nie ma teraz już żadnej różnicy w płynach, chciałem do chłodnic bodajże g12 i mi powiedział że teraz wszystkie są do alu. Ja kupiłem borygo czerwony czy tam różowy "NOWY" i taki zalałem po wcześniejszej płukance. 

Edited by Hiszpanu