Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Pytanie do tych, którzy z forków SG wyciągali fotele. Czy u Was szyna bliżej tunelu, przykręcona, też ma luz? :blink:

Tzn? Ja u siebie w polifcie nic takiego nie zaobserwowałem. Wyciągałem fotele ze 4x, rozkręcałem, skręcałem i żadnego luzu nie zaobserwowałem :( do podłogi są mocno przykręcone, same szyny w fotelu też mocno siedzą. Mam trzeci fotel w piwnicy razem z mocowaniem, często go przekładam z miejsca na miejsce i też sztywno siedzą… chyba, że coś pominąłem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MrJ napisał:

Tzn? Ja u siebie w polifcie nic takiego nie zaobserwowałem. Wyciągałem fotele ze 4x, rozkręcałem, skręcałem i żadnego luzu nie zaobserwowałem :( do podłogi są mocno przykręcone, same szyny w fotelu też mocno siedzą. Mam trzeci fotel w piwnicy razem z mocowaniem, często go przekładam z miejsca na miejsce i też sztywno siedzą… chyba, że coś pominąłem…

Hmmm. No nic. Dołożę podkładkę i powinno pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Hmmm. No nic. Dołożę podkładkę i powinno pomóc :)

hmm, bo to chodzi o miejsce przykręcenia do podłogi/tunelu? Taka oczywistość, ale może śruby Ci się zamieniły? Wydaje mi się, że wszystkie 4 takie same są, ale może te od wewnętrznej strony są nieco krótsze? Ja zawsze po wykręceniu i wyjęciu fotela, wkręcałem śruby w miejsce montażu, by nie zgubić/pomylić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, problem mam wygląda jakby centralka od otwierania Forka z pilota zwariowała i rano przez kilka godzin nie mogłem otworzyć samochodu, ani jednym ani drugim kluczykiem, bateria wymieniana ok 2 tyg temu, macie pomysły co jest nie halo? Teraz zamknąć nie mogę z pilota jak y nie reagował na niego, ze środka przyciskiem rygluje i odblokowuje drzwi, help

Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrJ napisał:

hmm, bo to chodzi o miejsce przykręcenia do podłogi/tunelu? Taka oczywistość, ale może śruby Ci się zamieniły? Wydaje mi się, że wszystkie 4 takie same są, ale może te od wewnętrznej strony są nieco krótsze? Ja zawsze po wykręceniu i wyjęciu fotela, wkręcałem śruby w miejsce montażu, by nie zgubić/pomylić ;) 

Chodzi o te śruby

IMG_20220328_190213.thumb.jpg.9d284efaff96d0bc0efc0b36ab06f3e9.jpg

Czyli mocowanie szyny do stelaża.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytanie a odpowiedź. Po obejrzeniu kilku sztuk SG, oraz jednej sztuki Miszimiszi Outlander, postanowiłem dać sobie spokój, przestać kopać się z koniem. Biorę XC70. Dziękuję serdecznie za wszystkie podpowiedzi, naprawdę były pomocne. 

 

 

  • Super! 3
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem to nikt nie sprzedawał OBK, dopiero po paru miesiącach się pokazały. I tak na przestrzeni pół roku przez forum przewinęło się parę sztuk które bym z chęcią kupił :) No ale nie żałuję zakupu Volvo. Ale ciągle się i tak oglądam na ulicy za Fotesterami i OBK.

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ale ciągle się i tak oglądam na ulicy za Fotesterami i OBK.

To jest nieuleczalne. 

 

Tego Forka z Lublina chciałem kupić. Sprzedający pokazał jak wyglądają kielichy. No cóż, trzeba było je zrobić i zasugerowałem obniżenie wcześniej ustalonej ceny o koszt roboty. Niestety sprzedający nie przystał na moją, moim zdaniem uczciwą ofertę. Ale że kulturalni ludzie rozstają się kulturalnie, podaliśmy sobie dłonie i poprosiłem o przemyślenie oferty, co nie nastąpiło. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artaa napisał:

Dlatego pisałem SH  :)

budżet mi się nie dopinał. Jakby go nie rozciągać, nie chciał się zgodzić. 

 

51 minut temu, ewemarkam napisał:

SH jest brzydkie.

W porównaniu do SG PL, jest ohydne :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie! :hi:

Pany zdejmował ktoś zderzak w Forku SH? Wiem, że po bokach są "klipsy" od dołu 2 śruby, a za spryskiwaczami też coś jest? Jak zdjąć te dekielki od spryskiwaczy? Muszę wymienić lampiony, bo te na aucie mają popękane plastiki. Zapewne bez zdjęcia zderzaka, ani rusz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zdjąć zderzak masz 6 kołków na dole zderzaka, 6 na górze, jeden od strony nadkola. Zaslepkę od spryskiwacza łapiesz palcami i wyciągasz, a potem trzymając spryskiwasz zaślepkę lekko odginasz w dół lub w górę i do siebie (bo tam jest taki podwójny zatrzask) jak wyciągniesz to zobaczysz. Potem odginasz boki zderzaka aby je wypiąć z mocowań lampy i zderzak do przodu. Pamiętaj o przewodach halogenów w zderzaku bo są dość krótkie. Zdjęcie zderzaka max 5 minut. 

Edytowane przez morphin88
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, i Panie mam pytanie:D

Jestem od 4 miesięcy zadowolonym posiadaczem Forka SH ale ujawniła się dziwna rzecz, mianowicie ''burczy'' mi wspomaganie.

Objawia się to tym, że podczas postoju, (ale również w czasie jazdy)w aucie jest słyszalne takie wyraźne burczenie, kiedy kierownica jest w stanie spoczynku.

Wystarczy lekko ruszyć kołem kierownicy i burczenie ustaje po czym wraca gdy kierownica nie pracuje.

Wszystko działa dobrze, wspomaganie działa b.dobrze, równo płynnie i precyzyjnie skręca.

To już drugi raz się zdarza, w styczniu objaw się pojawił na chwilę i zniknął, teraz jest od tygodnia i nie ustaje.

Czy może ktoś się spotkał z takim objawem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zbi13 napisał:

Panowie, i Panie mam pytanie:D

Jestem od 4 miesięcy zadowolonym posiadaczem Forka SH ale ujawniła się dziwna rzecz, mianowicie ''burczy'' mi wspomaganie.

Objawia się to tym, że podczas postoju, (ale również w czasie jazdy)w aucie jest słyszalne takie wyraźne burczenie, kiedy kierownica jest w stanie spoczynku.

Wystarczy lekko ruszyć kołem kierownicy i burczenie ustaje po czym wraca gdy kierownica nie pracuje.

Wszystko działa dobrze, wspomaganie działa b.dobrze, równo płynnie i precyzyjnie skręca.

To już drugi raz się zdarza, w styczniu objaw się pojawił na chwilę i zniknął, teraz jest od tygodnia i nie ustaje.

Czy może ktoś się spotkał z takim objawem?

 

 

Może olej pasowałoby zmienić?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SH na pewno zwykłe  hydrauliczne. W wolnym saku 2,5 L kuzynki chcieliśmy  wymienić  pompę  wspomagania bo podobne objawy były  a winowajcą  był  pasek klinowy.

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to może być przytkany katalizator ? 

Pacjent: Forek my16 XT

Większość czasu jeździ normalnie. Na wysokich obrotach też nic się nie dzieje. Problem pojawia się na niższych obrotach - lekko wciśnięty gaz, spokojne przyspieszanie i niewielkie wzniesienie - samochód bardzo słabnie, słychać jakieś cykanie z tyłu i od spodu samochodu, (stąd pomysł że to może kat). Odruchowo odpuszczam gaz i po chwili jedzie już normalnie. Takie uczucie jakbym w aucie z manualną skrzynią biegów wrzucił piątkę przy 60/h i wcisnął gaz do dechy.  Brak mocy, coś przytkanego ?Takie niby żabki, poszarpywania. Serwis nie pomoże bo nie jestem w stanie tego zachowania wymusić, dzieje się tak tylko czasem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na I najbardziej.  Z tego powodu przestałem jeździć na I i zacząłem na S. Ostatnio czasem jeździłem na S# bo jakoś tak zauważyłem że w tym trybie się fajnie jeździ nie tylko ostro,ale o dziwo na S# też się takie coś pojawiło. Jeszcze muszę zalać kilka razy zwykłą 95 bo mam wrażenie że zalane paliwo też ma tu jakiś wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...