Skocz do zawartości

Legacy MY07 parę pytań


Kubexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Znajomy zastanawia się nad Legacy z tej aukcji http://allegro.pl/legacy-sedan-3-0-h6-ideal-swiss-kolorowa-navi-full-i6263367776.html#thumb/8 i tu pojawia się parę pytań.

 

O ile się nie mylę, to ten silnik to 3.0R czyli z zmiennymi fazami rozrządu. Jak z ich trwałością i usterkowością ? Ogólną opinię słyszałem, że to silnik skomplikowany ale bardzo trwały, a jak jest w rzeczywistości ?

Jaka jest w nim skrzynia biegów ? Czy to już CVT czy Hydrauliczna ? Oraz z iloma biegami występowały w tym roczniku skrzynie AT? no i jak z ich trwałością ?

 

Czy po zdjęciach na aukcji coś was nie pokoi odnośnie tego konkretnego egzemplarza ?

Edytowane przez Kubexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 3.0 H6

 

EZ30D: 2999CC DOHC, 245ps (180 kW) @6600 rpm, 297Nm@4200 rpm. Bore 89.2 mm, Stroke 80 mm. Compression 10.7:1. This version had one exhaust port per cylinder, a drive-by-wire throttle, a black plastic intake manifold, VVL and AVCS. It was available in manual and automatic unlike the old EZ30D. Found in the 2003–2009 Legacy 3.0R, Outback 3.0R and 2006–2007 Tribeca Engine horsepower reported as 250 hp, in Subaru of America publications in 2005. It made its debut in the 2005 USDM model year.

 

skrzynia klasyczna hydrauliczna 5 biegowa (wersje 2,5 miały 4 biegowe automaty)

przy regularnej wymianie oleju co 60tys skrzynia jest wieczna

ma swoistą dla klasycznych automatów zwłokę w zmianie biegu przy kick-down, pomagają manetki przy kierownicy ale w tym egzemplarzu ich nie widzę

 

zadbany H6 to źródło niekończącej się frajdy z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na liczniku ok. 215.000 km - ten sam rocznik, taki sam silnik - ale ręczna skrzynia biegów. Do tej pory absolutnie żadnych problemów z silnikiem. Zużycie oleju: poniżej wszelkich oczekiwań (ok. 1 - 1,5 litra dolewek między przeglądami). Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ulep :D

Gdzie najlepiej szukać ? DE i Szwajcaria ? 

Ja obstawiam "pomyłkę" w podanym roczniku. Stawiam na rocznik 2004-2005 + akcesoryjna atrapa. Poproś o VIN - wszystko stanie się jasne.

Odmłodzenie rocznika ma za zadanie przyciągnięcie desperata, dla którego 10 letni pojazd jest już nie do zaakceptowania...

Podobne zabiegi można odczytać czytając opis wyposażenia i zabawę słowami kluczowymi:

TIPTRONIK, PROGRAM SPORT, aSR (kontrola trakcji), czujnik deszczu, czujnik zmierzchu, eSP (stabilizacja toru jazdy), poduszki boczne tylne, klimatyzacja dwustrefowa, bluetooth, gniazdo AUX, gniazdo USB, elektrochromatyczne lusterko wsteczne.

Te ostatnie podobają mi się najbardziej.

bezwypadkowy, pierwszy właściciel, serwisowany w ASO

Biorąc pod uwagę akcesoryjny grill i lotkę, byłbym skłonny się przekonać osobiście o tym, czy pozostałe elementy tej wyliczanki są w tym egzemplarzu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód przedlifotwy, więc co najwyżej MY06.

Ewentualnie I rej. 2007 - w Szwajcarii nie ma pojęcia "roku produkcji".

Opis od typowego handlarza. Wpisał wszystko jak leci bez szczególnego wniku. Szczególnie lusterko "elektrochromatyczne". W tym aucie nie ma nic takiego.

Silnik i skrzynia potrafią dożyć przebiegu 500tkm, ale przy częstej wymianie oleju i bez zaniedbań serwisowych.

Silnik jednakże może uderzyć po kieszeni przy okazji upg czy regulacji zaworów. Trzeba o tym pamiętać.

 

Ogólnie - jest to "najbezpieczniejsze dla nabywcy" subaru o mocy 200+ KM, z tych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli ulep :D

 

po za zmienionym grillem nie widzę nic ulepionego  ;) - na dodatek taka zmiana akurat mi się podoba.

Pozostaje tylko kwestia wybujałego opisu...

 

Jak podejrzewałem. VIN wskazuje na MY2005 spec. B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...