Skocz do zawartości

Potrzebna opinia od bardziej doświadczonych kolegów :) Wrocław


Kajtek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Wczoraj nabyłem outbacka 2.5 benzyna+lpg automat 2006r. 300kk przejechane (przynajmniej realny stan  ;) )

Dodam ze jest to moje pierwsze subaru (mam nadzieje że nie ostatnie) i pierwszy kontakt z automatem :P

Auto przywiozłem z pod Poznania do Wrocławia i nie ukrywam ze jechało sie BARDZO przyjemnie i komfortowo ale oczywiści cos musi być nie tak bo nikt nie sprzedaje dobrego auta.

1. W trakcie wyprzedzania na wyższych obrotach czuć lekkie drgania / trzęsienie autem.  Co może być przyczyną tego zjawiska i czy to groźne. Może zużyte opony ?? :P

2. w czasie jazdy ze stala predkością lub przy przyśpieszaniu slychac delikatny "szum" / "dzwonienie" po odpuszczeniu pedału gazu to zanika. Czy to cos normalnego przy automatach bo jak pisałem jestem w tej dziedzinie laikiem. Chodzi mi po glowie czy to nie jakiś "wał" napędzający tylną oś

3. wydaje mi sie, że skrzynia pracuje ładnie, nie szarpie ale nie mam porównania i doświadczenia. Czy któryś z doświadczonych posiadaczy subaru w automacie jest wstanie przejechać się moim autem i porównać ze swoim? Czy wszystko jest ok?

4. Macie swoich sprawdzonych "Magików" od subaru i automatów w okolicy Wrocławia? serwisom nie ufam a do tego są przeraźliwie drodzy a wiadomo, że po zakupie auta z drugiej ręki należy pewne rzeczy powymieniać.

5. Ap-ropo wymian, czy ten model jest na łańcuchu czy pasku rozrządu? Wymieniać czy nie? tekstom typu "rozrząd wymieniałem 3k km temu" nie ufam bo kto wymienia rozrząd chcąc sprzedać auto a poza tym do rozrządu zaliczają się jeszcze napinacze których raczej nie wymieniają  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest we Wro serwis niezależny Subaru [to jest forum SIP] Byłem tam na wymianach oleju i filtrów. Są różne opinie nich jak zauważyłem. Ja żadnych rzeczy grubych nie robiłem jeszcze u nich więc dużo nie powiem. Do Dzierżoniowa jest 60km z Wrocka. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak czytam posty na forum to serwis w dzierżoniowie jest wychwalany pod niebiosa. Napewno skorzystam ale nie ukrywam, że namiar na wrocławskiego dobrego "magika" tez by sie przydał. Na innych postach polecane byly warsztaty z karmelkowej i owsianej. Ktoś ma jakies doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Wrocławia

Tydzień temu kupiłem Outbacka 2008 rok tyle że diesel'a ,który miał wymieniany shortblock w 2012r. .

Jutro oddaje go do serwisu [wyżej jest wyjaśnione]. Auto kupiłem w najbogatszej wersji wyposażenia przyjechało z Poznania ,kupione i serwisowane Subaru Kocar Poznań.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

polecam dzierżoniów, nigdy mnie tam nie próbowali robić w konia a serwisuję tam swojego OBK z podobnym przebiegiem od września 2010 do dziś.

drgania i hałasy mogą wynikać m.in. ze zużycia opon, zabłoconych/niewyważonych felg, stanu łożysk (niestety, w tej generacji zintegrowanych z piastami) -- ktoś kumaty to musi zobaczyć/posłuchać.

 

dobrze jest zinwentaryzować ewentualne problemy u kogoś, kto nie będzie chciał za wszelką cenę zarobić wymieniając cokolwiek profilaktycznie. zdarzyło mi się wyjeżdżać z MTS z zerowym rachunkiem, tylko po sprawdzeniu stanu auta (które wg niektórych wrocławskich fachowców wymagało natychmiastowej wymiany połowy zawieszenia i przejścia na poliuretany, które są, jak powszechnie wiadomo, niezbędne do jazdy cywilnej) ;)

 

acha, ten silnik (2.5 N/A) jest na pasku. tak czy inaczej okolice 300kkm to dobry moment na wymianę.

Edytowane przez kruque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...