Skocz do zawartości

System start/stop


0SauroS0

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie to się chyba zepsuło, bo zadziałało kilka razy w jakiś dziwnych okolicznościaćh, silnik sam odpalał bez sensu i zniknęło na szczęście.

Poza tym p[odobno serwis może to wyłączyć, ale na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss dziala wlasnym zyciem. Ja juz sie nauczylem i pierwsza rzecza jaka robie po odpaleniu to dezaktywuje. Jak sie pytalem w aso o mozliwosc dezaktywacji to powiedziano mi  ze sie nie da.


 

 

A może jest to kwestia niskiego napięcia w akumulatorze

napewno tez i jeszcze jakies warunki musza byc spelnione np odpowiednia temp silnika

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś rano zauważyłem, że system odżył - zgasił silnik, ale dopiero po przełączeniu skrzyni na P. A wcześniej wydaje mi się że gasił jak tylko do zera wyhamowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPMS mozna wylaczyc przy pomocy " Subaru Service Monitor III "  przez interface OBD II

Do zrobienia tylko w Service Subaru poniewaz wymaga to wyzej wspomnianego softu i hardware.

 

Mam w planie zbajstlowac odpowiedni hardware. Soft juz mam.

Kwestia dalszej przyszlosci.

 

Szczeze powiedziawszy TPMS mnie nie drazni.

Sklonowalem Originalne czujniki i mam mozliwosc uzywania kazdej ilosci zestawow kol.

Forek widzi je jako "Wszystkie moje" :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A u mnie to się chyba zepsuło, bo zadziałało kilka razy w jakiś dziwnych okolicznościaćh, silnik sam odpalał bez sensu i zniknęło na szczęście. Poza tym p[odobno serwis może to wyłączyć, ale na zawsze.

 

 

ss dziala wlasnym zyciem. Ja juz sie nauczylem i pierwsza rzecza jaka robie po odpaleniu to dezaktywuje. Jak sie pytalem w aso o mozliwosc dezaktywacji to powiedziano mi  ze sie nie da.

 

U mnie SS zadziałał kilka razy: Po zakupie auta 3 razy  i  po każdym z przeglądów kiedy auto opuszczało serwis (też ze 2-3 razy). Nie wiem jaka jest tego przyczyna  :unsure:  i... nie chcę wiedzieć ;) . Na całe szczęście na co dzień nie działa, z czego oczywiście bardzo się cieszę i współczuję tym co próbują bezskutecznie walczyć z tą"przypadłością" (jak się wydaje jedną z wielu dzisiejszych głupot motoryzacyjnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie pedału hamulca do podłogi nic nie daje (nawet do oporu - sprawdzane wielokrotnie w różnych sytuacjach: hamowanie łagodne, gwałtowne, postój przed światłami itd). SS (na szczęście) nie działa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jest (system audio coś tam na pewno ciągnie)..., chociaż nawet przed wymianą fabrycznego (czytaj nijakiego) radio-nagłośnienia SS zadziałał kilka razy. Myślę, że dużej konsumpcji mocy w moim wypadku nie ma i chyba nie ma tu związku z działaniem systemu S-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jest (system audio coś tam na pewno ciągnie)..., chociaż nawet przed wymianą fabrycznego (czytaj nijakiego) radio-nagłośnienia SS zadziałał kilka razy. Myślę, że dużej konsumpcji mocy w moim wypadku nie ma i chyba nie ma tu związku z działaniem systemu S-S.

No tylko nie mów, że trzymasz wciśnięte sprzęgło

Sprzęgło dezaktywuje 'start stop '

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przeglądzie (wypadnie niebawem) poproszę o sprawdzenie akumulatora  :) ...chociaż gdyby niedziałanie systemu SS miało mieć związek z akumulatorem to znaczyłoby, że od nowości jest niesprawny i pewnie już by padł  (system nie działa właściwie od początku czyli już 3 rok) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co dalsze dywagacje, jeżeli @Forest Gump opisał dokładnie jak wykonał układ zapamietujacy status układu start/stop. Dodatkowo potwierdził możliwość zmostkowania włącznika.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...