Skocz do zawartości

Forester my15 2.0 n/a - kilka pytań do użytkowników


pamyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

zdecydowałem się kupić takiego Forestera z rocznika 2015. Auto jest od dealera i ma niewielki przebieg 200 km. 

W związku z powyższym w trybie pilnym;) (mogę jeszcze zrezygnować) mam do was użytkowników kilka pytań i będę wdzięczny za odpowiedzi:

1. Czy do tego silnika da się założyć instalację lpg? Oczywiście do końca gwarancji (3 lata + 2 dodatkowe) nie mam zamiaru tego robić ale w związku z tym, że samochód docelowo ma zostać u mnie na długo, conajmniej 8 lat to po gwarancji chciałbym założyć.

2. Czy ktoś z was miał jakieś większe problemy z tym samochodem? Jakieś poważne usterki?

3. Czy w tym roczniku i wersji exclusive system audio ma ten mirror link i starlink?

4. Czy macie jakieś problemy z oknem dachowym typu trzeszczenie?

5. Ile orientacyjnie wychodzą was coroczne przeglądy? Wymieniał już ktoś z was w trakcie przeglądu tarcze/klocki/świece i mógłby podać koszty?

6. Czy spalanie rzeczywiste mieści się w granicach 8-12l?

7. No i ostatnie banalne...czy kupilibyście go drugi raz?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, co prawda my 15, lecz 14 (z listopada):

 

Ad. 2 - nigdy żadnych,

Ad. 4 - nie, żadnych,

Ad. 5 - miałem jeden przegląd, po 1 roku eksploatacji i płaciłem na pewno poniżej 1000 zł., a może nawet ok 800 (ze swoim olejem),

Ad. 6 - mnie się mieściło,

Ad. 7 - jest bardzo fajnym samochodem i wydaje mi się, że wiele zależy od tego, jakie masz względem niego oczekiwania. U nas akurat został zmieniony na XT, ale złego słowa powiedzieć nie dam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy 2.0 na cvt ale my2013

pierwsze 3 przeglady po tysiaku plus minus

po 60 kkm prawie 5 tysi poza serwisem silnika doszly skrzynia hamulce swiece serwis klimy itd

po 60 kkm mamy 9.6 na stowke wynik z rachunkow za paliwo

za pol roku kupujemy znowu forka ale diesla z cvt

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 60 kkm prawie 5 tysi poza serwisem silnika doszly skrzynia hamulce swiece serwis klimy itd

No właśnie z czego wynika cena przeglądu po 60kkm? Na stronie podają max cene 3250....co oni na tym przeglądzie Ci wymieniali?

A takie pytanko....podróżujecie z dzieciakami? Pytam bo mam dwójkę jeżdżącą jeszcze w fotelikach i zastanawiam się jak się pomieścimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. Czy ktoś z was miał jakieś większe problemy z tym samochodem? Jakieś poważne usterki?
65000KM - problemów nie ma.

 

 

4. Czy macie jakieś problemy z oknem dachowym typu trzeszczenie?
nie ma problemów, okno dachowe tak nas w rodzinie do siebie przekonało, ze będzie w kazdym naszym nastépnym aucie. Podsufitka zawsze odsłonięta, wnętrze mega jasne. Latem szyber otwarty, super sprawa, zwaszcza, ze okno jest naprawde duze. Jadąc leśną drogą możesz poszuć namiastkę jazdy kabrioletem. Dodatkowo gdybyś spotkał się z opinią, że szyber obniza wysokość kabiny - nie zgadzam się, ponieważ podsufitka jest praktycznie zawsze odsunięta w kabinie jest nawet wyżej niz w wersji bez otwieranego dachu.

 

 

6. Czy spalanie rzeczywiste mieści się w granicach 8-12l?
Tak, zdecydowanie, przy przewadze jedy miejskiej około 9,5.

 

 

7. No i ostatnie banalne...czy kupilibyście go drugi raz?
Tak

PS.

Ja bym wziął na Twoim miejscu wersję poliftową, bo powiem że w obecnym jeśli chodzi o reflektory (ksenony, reflektory odbłyśnikowe) to szłu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A takie pytanko....podróżujecie z dzieciakami? Pytam bo mam dwójkę jeżdżącą jeszcze w fotelikach i zastanawiam się jak się pomieścimy.

 

Bez problemu. Forek ma naprawdę bardzo dużo miejsca na tylnej kanapie.  Nie musisz się tym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na cene z reguly za przeglad zaplacisz mniej

ale u mnie jak napisalem doszly tarcze i klocki to prawie tysiak

wymiana oliwy w cvt /sam chcialem/ plus duperele jak swiece zarniki do ksenonow czyszcenie egr

no i uroslo do pieciu

bagaznik w forku nie jest za duzy faktycznie przydaje sie box ale kanapa jest duza

o fotelikach nie napisze bo nasze były juz nastolatkami jak kupilismy forka

outback to inny swiat tam moge wlozyc wszystko troche za pozno go kupilem

bo teraz dzieci juz dorosly i wogole nie chca jezdzic z nami /chwala bogu nawiasem mowiac/

 

Wytaptane

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A takie pytanko....podróżujecie z dzieciakami? Pytam bo mam dwójkę jeżdżącą jeszcze w fotelikach i zastanawiam się jak się pomieścimy.
Mamy dwójkę w fotelikach (6lat i trzy latka). Zabieramy sie w czwórke na wakacje bez problemu. Na początku nawet z wózkiem, teraz wózek nie jest potrzebny wiec miejsca jeszcze więcej. Podróżujemy i po Polsce i wakacyjnie po Europie. Auto uważamy za bardzo pojemne. Dodatkowo ma SLSy (samopoziomujace amortyzatory z tyłu) więc nie siada załadowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole nie chca jezdzic z nami /chwala bogu nawiasem mowiac/

:lol: Też tak bym chciał szczerze mówiąc :biglol: +1 trza poczekać

edit

znalazlem skan faktury po 60 kkm

przeglad podstwowy 2550 brutto

dodatkowe materialy i robota 2350 brutto

wszystkie materialy z aso takze dramatu nie ma

 

Wytaptane

Ceny dotyczą diesla czy benzyny? kolega @@pamyr, planuje zakup benzynowej wersji

Ja płaciłem sporo mniej - około 3tys wszystko razem, ale klocków ani tarcz nie musiałem ruszać. -- wersja benzynowa wolnossąca

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, rozwiewa to moje wątpliwości. A czy w waszych Foresterach to radio ma ten mirror link i działa to? Przedłużaliście może gwarancję?

 

Ja bym wziął na Twoim miejscu wersję poliftową, bo powiem że w obecnym jeśli chodzi o reflektory (ksenony, reflektory odbłyśnikowe) to szłu nie ma.

 

Niestety ale nowy finansowo minimalnie jest poza moim zasięgiem. Miałem już kupić Kugę ale dostałem dobrą cenę na Forestera 2015 demo ale z małym przebiegiem (200km) i tylko dlatego mogę sobie na niego pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużaliście może gwarancję?

Nie przedłużałem gwarancji, ale benzynowe wersje sa pancerne i nic sie z nimi nie dzieje :)  Poza tym nie planuję auta trzymać długo :P;)

 

 

A czy w waszych Foresterach to radio ma ten mirror link i działa

ZTCW jest i działa, ja mam wersję auta MY 2013, więc nie ma nowej centrali multimedialnej.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi w Warszawie palił 11l/100km.

Pewnie zimą, jak się bardzo daje w palnik.

Zużycie które podałem dotyczy letnich temperatur. Zimą faktycznie wzrasta tak nawet o litr jeśli w mieście.

 

Potwierdzam, 11/100 to zimą, teraz już schodzę poniżej 10 (w mieście), średnia z ostatnich 10.000 km 9,0 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamyr jezeli nie oczekujesz od samochodu zeby byl "rakieta" to warto sie nad takim forkiem zastanowic. Kompletnie bezawaryjny i bezproblemowy samochod. Zanim kupisz popros dealera o dluzsza jazde testowa tak zeby mogl sie rozpedzic do tych 140km/h. Wtedy i bedziesz mogl zobaczyc jaka jest dynamika auta i komfort podrozowania przy tych predkosciach skoro z autem planujesz spedzic 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamyr jezeli nie oczekujesz od samochodu zeby byl "rakieta" to warto sie nad takim forkiem zastanowic. Kompletnie bezawaryjny i bezproblemowy samochod. Zanim kupisz popros dealera o dluzsza jazde testowa tak zeby mogl sie rozpedzic do tych 140km/h. Wtedy i bedziesz mogl zobaczyc jaka jest dynamika auta i komfort podrozowania przy tych predkosciach skoro z autem planujesz spedzic 8 lat.

Taki mam zamiar. Obecnie jeżdże Mondeo 2.0 pb 147 KM więc jak nie jest gorzej z dynamiką to mi wystarczy. A powyżej 140 Km/h jest jakiś problem z komfortem jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar. Obecnie jeżdże Mondeo 2.0 pb 147 KM więc jak nie jest gorzej z dynamiką to mi wystarczy. A powyżej 140 Km/h jest jakiś problem z komfortem jazdy

Robi się głośno od szumu powietrza, ale mnie na przykład to nie przeszkadza, nie mam w stosunku do Forestera pod tym względem jakichś specjalnych oczekiwań. Podobno w wersji MY2014 jest ciszej - czy to prawda trudno powiedzieć.

Powiem szczerze, że jeśli o mnie chodzi to mogłoby zostać jak jest, lepsze wygłuszenie to dodatkowe kilogramy, ale każdy ma inne wymagania i co innego go irytuje. Jak tylko można (pogoda pozwala) jeżdżę z otwartym oknem dachowym, więc praktycznie z dodatkowego wyciszenia mało skorzystam.

Co do przyspieszenia, prędkości i ogólnie dynamiki to wygląda to tak, że jest na poziomie knkurencji z segmentu kompaktowych SUVów o podobnej mocy. Z testów dostępnych w prasie motoryzacyjnej wynika, że przyspieszenie jest faktycznie lepsze niż podaje producent i wynosi poniżej 10.0s (0-100km/h), co jest OK pozwala autem jeżdzić bez kompleksów.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się głośno od szumu powietrza, ale mnie na przykład to nie przeszkadza, nie mam w stosunku do Forestera pod tym względem jakichś specjalnych oczekiwań. Podobno w wersji MY2014 jest ciszej - czy to prawda trudno powiedzieć.

Powiem szczerze, że jeśli o mnie chodzi to mogłoby zostać jak jest, lepsze wygłuszenie to dodatkowe kilogramy, ale każdy ma inne wymagania i co innego go irytuje. Jak tylko można (pogoda pozwala) jeżdżę z otwartym oknem dachowym, więc praktycznie z dodatkowego wyciszenia mało skorzystam.

Co do przyspieszenia, prędkości i ogólnie dynamiki to wygląda to tak, że jest na poziomie knkurencji z segmentu kompaktowych SUVów o podobnej mocy. Z testów dostępnych w prasie motoryzacyjnej wynika, że przyspieszenie jest faktycznie lepsze niż podaje producent i wynosi poniżej 10.0s (0-100km/h), co jest OK pozwala autem jeżdzić bez kompleksów.

 

Myślę, że taki szum przeszkadzać mi nie będzie bo do niedawna jeździłem chevroletem captivą 2013 i wątpie, że jakikolwiek suv od tego złomu będzie głośniejszy a 10s do setki też mi wystarczy. Po przygodach z wynalazkiem od GM-u szukam przedewszystkim niezawodności. Jedyne obawy jakie mam względem Subaru to ew. koszty serwisu.

Wiecie może gdzie można znaleźć warunki gwarancji Subaru? Interesują mnie tzw. "Wyłączenia" odpowiedzialności gwaranta.

 

Obecnie jeżdże Mondeo 2.0 pb 147 KM więc jak nie jest gorzej z dynamiką to mi wystarczy.

 

 

Nie jest lepiej (odnoszę się do porównania z Focusem kombi 2.0 PB, od którego Forek był wolniejszy). Jednak napęd swoje "zjada"...

Gorzej przyspiesza od Focusa 2.0 pb? Na jeździe próbnej wydawało mi się, że jest lepiej jak w Mondeo.

Edytowane przez pamyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...