Skocz do zawartości

Co kupiłem dzisiaj do swojej subary ? Bez foty też się liczy !


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, MDsuperstar napisał:

 

Ja wolę tak :-) Na razie tylko render, bo muszę skompletować potrzebne klocki, silniki i serwomotor :) Oczywiście model jest w pełni działający, ma silnik boxer z 4 poruszającymi się tłokami, napęd na 4 koła, działające światła, podnoszoną maskę i zdalne sterowanie ;)

Subaru_Forester_SF5_by_filsawgood.png

Edytowane przez skwaro
  • Super! 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

 

Ja wolę tak :-) Na razie tylko render, bo muszę skompletować potrzebne klocki, silniki i serwomotor :) Oczywiście model jest w pełni działający, ma silnik boxer z 4 poruszającymi się tłokami, napęd na 4 koła, działające światła, podnoszoną maskę i zdalne sterowanie ;)

Subaru_Forester_SF5_by_filsawgood.png

czarne fele i wygląda jak moj :D buduj, kupie zlozonego od ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał:

Ja wolę tak :-)

Ja bardzo cenię Twoje podejście do estetyki, ale to kurde wygląda jak buda od XJa (Anglika) z przodem od czegoś w stylu Silverado SS/GMC Syclone. Działaj, bo efektów jestem ciekaw :ok:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Infra napisał:

czarne fele i wygląda jak moj :D buduj, kupie zlozonego od ciebie :D

Felgi zawsze można wstawić inne, np. takie jak poniżej, ale jak jesteś serio zainteresowany to zbudowanie tego modelu ze sterowaniem będzie kosztowało okolice 1,5-2k...

 

25 minut temu, MDsuperstar napisał:

Ja bardzo cenię Twoje podejście do estetyki, ale to kurde wygląda jak buda od XJa (Anglika) z przodem od czegoś w stylu Silverado SS/GMC Syclone. Działaj, bo efektów jestem ciekaw :ok:

To tylko rendering z aplikacji do projektowania, na żywo będzie lepiej :)

80566574_10218396211115024_6116608942236762112_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Infra napisał:

to wole dołożyć i kupić imperialny gwiezdny niszczyciel :D

Niestety to nie są tanie rzeczy, gotowe zestawy wychodzą dużo taniej, Poza tym elementy zdalnego sterowania są bardzo drogie, sam sterownik Powered Up kosztuje ponad 300zł. Zawsze można zrobić model bez napędów i sterowania tylko dla wyglądu, wyjdzie jakieś 800-1000. No i pamiętaj że to skala 1:18, to Porsche ma 51cm długości :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czekker napisał:

 

Panie, tyle to ja dałem za FatBoy'a nówka sztuka ;)

 

IMG_20201124_230054432.jpg

 

IMG_20201124_230144846.jpg

 

W im bardziej skomplikowane mechanizmy idziesz tym cena szybciej rośnie. w Porsche masz np. działające zawieszenie z amortyzatorami i układ kierowniczy, wszystko na przegubach kulowych, do tego działający silnik H6. Ten model Forestera jest jeszcze bardziej skomplikowany przez napęd 4x4 i zdalne sterowanie. A tymczasem wziąłem się za przerabianie modelu pod siebie i z SF5 planuję zrobić model SG9. Na razie w aplikacji, a potem chyba trzeba będzie porozbierać trochę swoich modeli na prototyp :) 

 

P.S. Coś mi się zdaje że może warto ten wątek wydzielić np. do Hot Wheelsów czy gdzieś? :)

f1.jpg

f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się dało zamawiać zestawy które zaprojektowaliśmy. Ale od ładnych paru lat już takiej możliwości nie ma, podobno. Nie sprawdzałem osobiście. Po zaprojektowaniu masz liste klocków i klepiesz klocek po klocku na stronie: https://www.lego.com/pl-pl/page/static/pick-a-brick. Fajna sprawa jak masz za dużo wolnego czasu. Jest też masa instrukcji do gotowych sprzedawanych zestawów. Czasem można wyrwać na OLX lego na kilogramy.

Ostatnimi laty lego trochę podupadło, za dużo wypuścili serii a to starwarsy, jakieś friends itp. Za duża była róznorodność i to był strzał w kolano. W międzyczasie podobne zestawy zaczeły zawierać mniej klocków a cena była ta sama, marketing. Ludzie się troche wypieli na nich, skończył się patent i teraz wszyscy to klepią, nawet polskie Cobi, praktycznie identyczne. Ale np łamią się a lego jest ciężko złamać. 

 

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ewemarkam napisał:

Lego i lego podobnych. W sensie podróbek, wygasł patent Lego i teraz wszyscy to klonują. Od majfrendów można kupić zestaw nawet 10x tańszy niż oryginał.

 

Lego ma bardzo dużo różnych patentów na całe zestawy i poszczególne elementy, część nadal  ważna, część wygasła, ale Chinole podrabiają wszystko i mają w poważaniu patenty. Zresztą nie tylko oni, polskie Cobi też są podróbą Lego i jakoś wybronili się z tego w sądzie. Te co pokazuję to Lego Technic, można kupować na sztuki, sklepów jest sporo. Wrzucasz bezpośrednio z aplikacji projekt do sklepu i Ci z automatu robi zamówienie na wszystkie klocki, które potrzebujesz. Ja podrób z założenia nie kupuję, bo to nieuczciwe rozwalanie komuś biznesu.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małolata dostawalismy z bratem tego dużo, najbardziej cieszyłem się z LEGO technik, silniki, pneumatyka, przekładnie, dyfrencjały itd. Brat na 30 dostał od małżonki ciągnik/traktor Claas, to jest zabawka default_biggrin.png
Córka ostatnio dostała tzw worek z OLX z 10kg klocków. Leży i się kurzy, jakoś jej do tego nie ciągnie, może jak podrośnie.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ewemarkam napisał:

Za małolata dostawalismy z bratem tego dużo, najbardziej cieszyłem się z LEGO technik, silniki, pneumatyka, przekładnie, dyfrencjały itd. Brat na 30 dostał od małżonki ciągnik Claas to jest zabawka default_biggrin.png
Córka ostatnio dostała tzw worek z OLX z 10kg klocków. Leży i się kurzy, jakoś jej do tego nie ciągnie, może jak podrośnie.
 

Za małolata dostałem śmigłowiec lego z pewexu :) Teraz robię kolekcję pojazdów z technic, młody jak podrośnie to odziedziczy, tu masz inny mój wynalazek :)

 

P.S. A jak ktoś ma worek klocków technic (bo właściwie tylko te mnie interesują) to chętnie przygarnę :)

 

 

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać jestem trochę młodszy;) zestawy LEGO to były te z lat 90, bardziej z drugiej połowy.

Genialna sprawa. Kiedyś zrobiłem będąc na L4 traktor leśny z napędem na 4 koła, 3 dyfry i silnik V6. Łamany w połowie. Ale bez napędu, za drogie to było Wtedy. No i pneumatyka do ramienia. Fajny złodziej czasu.
Teraz to klocki są bardziej jako podstawa do szybkich mini projektów Arduino, serwa, silniki, sterowanie BT.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ewemarkam napisał:

To widać jestem trochę młodszy;) zestawy LEGO to były te z lat 90, bardziej z drugiej połowy.

Genialna sprawa. Kiedyś zrobiłem będąc na L4 traktor leśny z napędem na 4 koła, 3 dyfry i silnik V6. Łamany w połowie. Ale bez napędu, za drogie to było Wtedy. No i pneumatyka do ramienia. Fajny złodziej czasu.
Teraz to klocki są bardziej jako podstawa do szybkich mini projektów Arduino, serwa, silniki, sterowanie BT.

W zestawach Powered Up masz już obsługę BT i Pythona, nie musisz dokładać Arduino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, ale dostałem woreczek na kluczyki z wełny. Handmade.

IMG_20210120_221530.thumb.jpg.9b82d8eefa456b7e408820ed61683e54.jpg

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...