Skocz do zawartości

Co kupiłem dzisiaj do swojej subary ? Bez foty też się liczy !


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MrJ napisał:

Będziesz odwzorowywał ikony też na przyciskach? Ja ostatnio robiłem taką samą operację u siebie, z daleka wyszło spoko, z bliska jest tak sobie ;) Zwłaszcza napis Mode. Na wiosnę/lato planuję drugie podejście. Ciekaw jestem jak wyjdzie u Ciebie :) 

unnamed.jpg

Będę to robił tak jak z przyciskami od A/C czyli trochę rozpuszczalnika do akrylu i powoli z mozołem będę ściągał srebrną warstwę pod którą jest czarny matowy podkład. Potem prysnę kilka warstw przezroczystego i powinno być elegancko. Dzięki temu znaczki zostaną ale trzeba uważać, bo bardzo łatwo przedobżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaroz napisał:

Nie wiem jak z przyciskami do Subaru ale u majfirendów widziałem takie przyciski do kierownic aut innych marek i w różnych wariantach srebrne, czarny połysk, carbon.

Też tych szablonów szukałem, ale za cholerę mi nie szło znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Będę to robił tak jak z przyciskami od A/C czyli trochę rozpuszczalnika do akrylu i powoli z mozołem będę ściągał srebrną warstwę pod którą jest czarny matowy podkład. Potem prysnę kilka warstw przezroczystego i powinno być elegancko. Dzięki temu znaczki zostaną ale trzeba uważać, bo bardzo łatwo przedobżyć. 

O, o tym nie pomyślałem. W sumie też dobra metoda. Ja poleciałem papierem ściernym do białego plastiku, potem nakleiłem szablon i pomalowałem lakierem. Niestety nie przewidziałem tego, że folia z szablonu naklejki wejdzie w reakcję z lakierem, przez co przycisk MODE wyszedł tak sobie. Po zerwaniu szablonu zostało dużo kleju i jak czyściłem, to zniszczyły się krawędzie. Z perspektywy czasu mogłem zostawić, klej pewnie by się wykruszył. No i też za mało warstw lakieru dałem, bo w nocy przy podświetleniu trochę przebija zielone światło na całym przycisku - najbardziej na mute w sumie. Ale do przeżycia ;)  

 

Co do szablonu, to szukałem, pytałem, nikt nie robił dedykowanych, więc zrobiłem sam :) Ze zdjęcia w programie InkScape odwzorowałem ikonki, metodą prób i błędów dobrałem odpowiedniego fonta do napisu Mode i zleciłem druk jako naklejki. Nie każdy chciał drukować tak mały nakład, ale po kilku mailach udało się znaleźć osobę co mi to zrobiła. Wyszło 30zł z przesyłką, więc ideolo. Jakbyś potrzebował, to daj znać, mam plik do druku i namiary na drukarnie ;) 

IMG-9392.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrJ napisał:

O, o tym nie pomyślałem. W sumie też dobra metoda. Ja poleciałem papierem ściernym do białego plastiku, potem nakleiłem szablon i pomalowałem lakierem. Niestety nie przewidziałem tego, że folia z szablonu naklejki wejdzie w reakcję z lakierem, przez co przycisk MODE wyszedł tak sobie. Po zerwaniu szablonu zostało dużo kleju i jak czyściłem, to zniszczyły się krawędzie. Z perspektywy czasu mogłem zostawić, klej pewnie by się wykruszył. No i też za mało warstw lakieru dałem, bo w nocy przy podświetleniu trochę przebija zielone światło na całym przycisku - najbardziej na mute w sumie. Ale do przeżycia ;)  

 

Co do szablonu, to szukałem, pytałem, nikt nie robił dedykowanych, więc zrobiłem sam :) Ze zdjęcia w programie InkScape odwzorowałem ikonki, metodą prób i błędów dobrałem odpowiedniego fonta do napisu Mode i zleciłem druk jako naklejki. Nie każdy chciał drukować tak mały nakład, ale po kilku mailach udało się znaleźć osobę co mi to zrobiła. Wyszło 30zł z przesyłką, więc ideolo. Jakbyś potrzebował, to daj znać, mam plik do druku i namiary na drukarnie ;) 

IMG-9392.jpg

Dobra robota :thumbup: w razie czego będę miał w pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, yaroz napisał:

Z ciekawości po ile teraz daszek navi? To masz 2 din US?? Ta dolna dokładka jest osobno? Myślałem, że to w komplecie sprzedają.

Tak, 2 DIN.

Kupione na JapanParts. Tam sprzedają to oddzielnie. Za góra/dół wyszło jakieś 280zł + przesyłka (150zł patrząc na teraz tylko za te 2 przedmioty - paczka lotnicza, pełne ubezpieczenie).

Ja skompletowałem sobie większą paczkę, więc te koszty sumarycznie wyszły większe (w sumie za przesyłkę zapłaciłem 10tyś jenów), ale bardziej mi się to opłacało przeliczając per sztuka.  

Patrząc po cenach na ebay to dalej opłaca się samemu ściągnąć z JPN..   

Do mnie przemówiło, że jest to OEM część i nówka. 

 

Przyszłościowo jeszcze będę sobie chyba ściągał większy wlot na maskę, ale to pewnie na przyszłe święta grudniowe.. I kusi duży JDMowy schowek w miejsce fabrycznego radia 2din :D 

 

Paczka z JPN wysłana 3 lutego, przyszła 15 lutego, ale zamówienie składałem 18 grudnia.. Prawie 2 miesiące czekania, ale to przez tą czarną tarczę do pokrętła temperatury/AC. Tego nie mieli na stanie i czekałem, aż zdobędą. 

Z ciekawostek jest też chyba zaślepka do przycisków standardowego daszka navi. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bonless napisał:

Też się zastanawiałem nad tym IC. Jestem bardzo ciekaw efektów i jak wypada w porownaniu do seryjnego.

IC jest podobny wykonaniem i wymiarami do produktu Mischimoto. Ale nie widziałem go na żywo. Dlatego podsyłam ich porównanie.

Ogólnie jakość wykonania jest w miarę ok. Jeżeli będzie szczelny to może spełni swoją funkcję względem seryjnego. 

 

https://www.mishimoto.com/engineering/2014/05/2008-2014-subaru-wrx-top-mount-intercooler-part-1-product-introduction-and-goals/

 

https://www.mishimoto.com/engineering/2014/06/2008-2014-subaru-wrx-top-mount-intercooler-part-4-data-presentation-and-project-completion/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jurando napisał:

IC jest podobny wykonaniem i wymiarami do produktu Mischimoto. Ale nie widziałem go na żywo. Dlatego podsyłam ich porównanie.

Ogólnie jakość wykonania jest w miarę ok. Jeżeli będzie szczelny to może spełni swoją funkcję względem seryjnego. 

 

https://www.mishimoto.com/engineering/2014/05/2008-2014-subaru-wrx-top-mount-intercooler-part-1-product-introduction-and-goals/

 

https://www.mishimoto.com/engineering/2014/06/2008-2014-subaru-wrx-top-mount-intercooler-part-4-data-presentation-and-project-completion/

Przeskok cenowy między tym IC a produktami MM, AVO czy Perrin jest naprawdę duży. Jestem ciekaw na ile to jest jakość samych produktów a na ile płacenie za markę i czy ten IC jest wstanie im dorównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Czyli automat? 

Tak jakby - wciskasz go do otworu i zabezpieczasz przed wypadnięciem. 
Potem kluczykiem odbezpieczasz i odpinasz z samochodu - taki patent miałem w SH i mi pasował - montaż bagażnika rowerowego zajmował niecałe 5min. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...