Skocz do zawartości

NURBURING wiosenny wyjazd


shodan

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje się że są auta które mają mase przyczepy podaną w dowodzie większa niz MW.

 

producent twierdzi ze MW = 1667

czy to znaczy ze pomimo tego ze w dowodzie jest DMC przyczepy 1800 to i tak moge tylko do 1667?

Z prawem jazdy kat. "B" - tak.

 

A z B+E?

Ta kat. "E" to dla mnie jakaś paranoja (w opisach na większości stron dotyczących prawa jazdy pojawia się nie wiadomo skąd "1t"). Domyślając się :roll: intencji ustawodawcy zakładam, że z kat "B+E" można ciągnąć przyczepę o DMC>niż MW samochodu ale co najwyżej o DMC przyczepy wpisanej w dowodzie. Pozostaje wtedy tylko kwestia tachografu wspomniana przez FUKSa, jeżeli DMC zestawu jest większe niż 3500kg.

 

Tak przynajmniej wynikałoby z opisu na tej stronie (zakładka "przepisy").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moj GT ma MW = 1200 (tak jest w dowodzie).

MW lawety = ca. 500 (right?)

zestaw GT + laweta = 1700

tramwaj moze holowac przyczepe hamowana do 1800 sam wiec ma MW<1800 (akurat tego w dowodzie nie ma).

wiec masa zestawu <3500

 

tzn ze moge sobie gietka zawiezc za tramwajem?

 

no i wlasnie udowodnilem wyzszosc Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkanocy tzn GT nad WRX :twisted:

Moja laweta ma masy:

DMC - 1900kg

D Ładowność - 1460 kg

Więc chba na kat. B się nie wyrobimy. Wychodzi na to że jednak musze zainwestować w kat. E zeby niebyło problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj GT ma MW = 1200 (tak jest w dowodzie).

MW lawety = ca. 500 (right?)

zestaw GT + laweta = 1700

tramwaj moze holowac przyczepe hamowana do 1800 sam wiec ma MW<1800 (akurat tego w dowodzie nie ma).

wiec masa zestawu <3500

 

tzn ze moge sobie gietka zawiezc za tramwajem?

 

no i wlasnie udowodnilem wyzszosc Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkanocy tzn GT nad WRX :twisted:

Moja laweta ma masy:

DMC - 1900kg

D Ładowność - 1460 kg

Więc chba na kat. B się nie wyrobimy. Wychodzi na to że jednak musze zainwestować w kat. E zeby niebyło problemów.

 

a ja zamienic tramwaj na jakis ciezszy autobus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by było. Zwłaszcze że jak poczytałem sobie na stronie, którą przytoczył Gal moge poruszać się autem pow. 3,5 tony z przyczepą do 2,5 tony. Więc ma to chyba więkrzy sens niż robić prawko specjalnie na wyjazd. A pozatym zaraz by mnie wpasowali w jeżdzenie z lawetą na rajdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w urzedzie komunikacji ! zebym wsadzil subaraka na lawete i ciagnac ja skodzina trza miec E :!: ale jesli wsadzil bym sejczento to nie :shock: :shock: popieprzone te przepisy !!!!

 

Vert, pozostaje Ci PROSIE - czyli "Program Ratunkowy Odelżenia Subaru Imprezy Ekstremalnie". :mrgreen:

 

Jakby co, koledzy pomogą sprzedać te zbędne graty... Kanapa, klima, szyby, audio, dywaniki, koło zapasowe, breloczek z gołą panienką, katalizator, reflektory, zapasowe prezerwatywy ze schowka... może się uzbiera te pół tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w urzedzie komunikacji ! zebym wsadzil subaraka na lawete i ciagnac ja skodzina trza miec E :!: ale jesli wsadzil bym sejczento to nie :shock: :shock: popieprzone te przepisy !!!!

 

Vert, pozostaje Ci PROSIE - czyli "Program Ratunkowy Odelżenia Subaru Imprezy Ekstremalnie". :mrgreen:

 

Jakby co, koledzy pomogą sprzedać te zbędne graty... Kanapa, klima, szyby, audio, dywaniki, koło zapasowe, breloczek z gołą panienką, katalizator, reflektory, zapasowe prezerwatywy ze schowka... może się uzbiera te pół tony.

 

Zapomniałeś o gałce lewarka z zatopionym samochodzikiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... :roll: :shock: Wątek się rozwodnił jakoś więc nie wiem już, czy kcecie czy nie kcecie abym się wymądrzał :razz: :twisted::mrgreen:

BTW wymontowanie czegokolwiek z auta (oprócz kasy na gorzałę po sprzedaży badziewia na allegro choćby :wink: ) nie ma wpływu na pracę silnika, bo i tak pozostają zapisy w dowodzie rejestracyjnym tyczące się masy własnej i dopuszczalnej masy całkowitej, którzych wartości ustalone zostały podczas ubiegania się o homologację pojazdu przez SIP :???: Nie tędy droga :(

Fuks jakich oczytany jest - albo transportowiec, albo krokodyl zeń jeden :razz: :mrgreen: W IV RP po przekroczeniu masy zestawu z przyczepą (3,5t) mogą być problemy. Za gramanicą nie przewiduję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy w EU są wszędzie t6e samo, bo prawo krajowe bazuje na postanowieniach konwencji genewskiej z 19.09.1949 i wiedeńskiej z 08.11.1968 roku - więc wyznacznikiem dla B jest dopuszczalna masa całkowita przyczepy, która nie może przekraczać masy własnej pojazdu ciągnącego i łączna dopuszczalna masa całkowita zestawu nie przekraczająca 3,5t.

W praktyce zdarzyło mi się kierować w Niemczech dużym fiatem z lawetą na której stała Ibiza w dieslu więc koszmar jakiś od tej strony i drogowka zatrzymała mnie tylko z powodu usterki oświetlenia lawety nie pytając nawet o prawo jazdy. Ale w domyśle powożenie subaru na lawecie z założenia plasuje Cię w B+E IMHO.

 

Moim skromnym najlepiej byłoby skrzyknąć się, jak ktoś już zresztą proponował, w kilka osób i wynając duży autotransporter + busika. I taniej, i bezpieczniej i weselej w grupie :cool: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...