Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2016


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Gratki Kajto :)

 

 

 

Specyfika rajdów jest taka, że to nie możliwe, ale fabryczni trenują (testy) i rywalizują (pełne WRC), pewnie z 5-10 razy więcej niż jakakolwiek inna kategoria zawodników. Więc w tym sensie, to jedyni w miare profesjonalni sportowcy wśród rajdowców. Cała reszta to pół-amatorzy (bez cienia urazy czy braku szacunku).

 

Pamiętam jak kiedyś Kuchar opowiadał o rozmowie jaką odbył z Marko Martinem (wtedy ford). Marko powiedział coś w rodzaju "liczę na dobry wynik w najbliższym rajdzie bo jak znowu będziemy z tyłu to nas zaorają na testach" ;) Rzygali już testami mówiąc brzydko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak trenujesz na poważnie jakikolwiek sport (biegi, pływanie, itp) to trenujesz codziennie lub kilka razy dziennie po kilka godzin.

 

i uwazasz, ze czolowka ERC tak nie robi...? na jakiej podstawie tak twierdzisz? 

 

 

robić może i robi tylko porównaj sobie skalę na jaką się to odbywa.....

 

Trening fizyczny czy psychiczny to każdy może ogarnąć, testy profi rajdówką to co innego.

 

Kajto np. zamiast testować samochodem którym startuje, testuje Subarką, a to niestety ni jak się ma do rzeczywistości startów R5-tką....

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się Ostberg jak najwolniej rozkręcał :D

Brawo Polacy ! No taki rajd to ja rozumiem tyle naszych to można śledzić, oby to był początek nowego trendu. Od razu człowiek czuję się dumny jak widzi swoich na czołowych miejscach.

Jeszcze czekamy na czas Habajesziego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

W międzyczasie Nasza załoga wprawdzie spadła w generalne na 10 miejsce, ale powiększyła przewagę nad drugą N-ką do 35 sekund.

Kajto wziął się do roboty wygrywając OS i zmniejszając stratę do Lukanyuka do 2 sekund.

Obawy Wojtka co do ew. problemów nieuzasadnione - samochód istotnie nie chciał przeyspieszać ponad 180 km/godz .... bo było dość wysoko i ( prawdopodobnie ) trochę pod górkę :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak trenujesz na poważnie jakikolwiek sport (biegi, pływanie, itp) to trenujesz codziennie lub kilka razy dziennie po kilka godzin.

 

i uwazasz, ze czolowka ERC tak nie robi...? na jakiej podstawie tak twierdzisz? 

 

Dokładnie TJ, uważam, że czołówka ERC nie trenuje swojego sportu czyli szybkiej jazdy samochodem po kilka godzin dziennie. (zresztą czołówka WRC pewnie też nie)

Okoliczności oczywiste i powszechnie znane nie wymagają dowodu, więc podawanie podstawy tego twierdzenia musisz mi darować :-)

 

Jak się domyślasz chodzi mi o to, że jeśli porównasz ilość km pokonanych autem na ostro przez np ostatnie pół roku przez dajmy na to Mikkelsena i Kajtka, czy też ilość opisanych kilometrów oesowych, czy ilość km OS, to to jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak trenujesz na poważnie jakikolwiek sport (biegi, pływanie, itp) to trenujesz codziennie lub kilka razy dziennie po kilka godzin.

 

i uwazasz, ze czolowka ERC tak nie robi...? na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Dokładnie TJ, uważam, że czołówka ERC nie trenuje swojego sportu czyli szybkiej jazdy samochodem po kilka godzin dziennie. (zresztą czołówka WRC pewnie też nie)

Okoliczności oczywiste i powszechnie znane nie wymagają dowodu, więc podawanie podstawy tego twierdzenia musisz mi darować :-)

 

Jak się domyślasz chodzi mi o to, że jeśli porównasz ilość km pokonanych autem na ostro przez np ostatnie pół roku przez dajmy na to Mikkelsena i Kajtka, czy też ilość opisanych kilometrów oesowych, czy ilość km OS, to to jest przepaść.

A sorry złe zrozumiałem. Myślałem, ze mówisz ze kierowcy wrc ćwiczą, biegają i są wysportowani w tradycyjnym pojęciu, a ERC nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ, wiem że Kajto i reszta harują jak trzeba.

 

Jak słusznie powiedział Łukasz Habaj, w tym sporcie zdolność zapewnienia sobie finansowania na konkurencyjne auto, jest jednym z elementów rywalizacji. Stąd tak mało profesjonalnych sportowców, a przeważają "hobbyści", którzy większość czasu spędzają na "zapewnianiu sobie finansowania", a nie na treningu swojej dyscypliny.

 

No ale na razie Kajto zaprzecza tej logice, wiec ściskajmy kciuki!!!!

 

P.S. Konar, dzięki za genialnego linka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

No i po pierwszej pętli mamy w production komplet wygranych OS-ów. Przewaga nad następnym wzrosła do 41,3 s.

W wywiadzie dla radia Wojtek potwierdził, że ma wszystkie biegi, ale że jego ulubionym jest 5-ty :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że będzie dobrze. Da się Ostbergowi tempa dotrzymać na razie. Ale jak się wjeździ to będzie trudniej. Kierowcy z wrc to jest top i wszëdzie dają radę.Pamiętacie jak Robert był w Wrc2 najlepszy? Osberg też by taki tam był,

Sumarycznie nasi jadą pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...