Skocz do zawartości

Janusz Kulig nie zyje


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak wlasnie odnalazlem ten temat. Pamietam tamten dzien jak dzis, wrocilem z pracy i sie dowiedzialem to byl szok. Nawet teraz jak sobie przypominam to lza mi sie w oku kreci.

Ale powiem wam tak. Ostatnio - jakis miesiac, dwa temu na przejezdzie przy stacji Warszawa Choszczowka zostal przejechany przez pociag Nissan Terrano. Powodem bylo zbyt wczesne otwarcie rogatek przez druzniczke. Babka podniosla je po przejechniu 2 pociagow a trzeciego nie zauwazyla. Kobieta z dzieckiem w aucie wjechala na przejazd prosto pod lokomotywe. Fart byl taki ze lokomotywa tylko lekko ja zachaczyla za przod, babka jechala duzym i ciezkim autem i miala tylko lekkie siniaki - dziecku nic sie nie stalo bo bylo w foteliku na tylnym siedzieniu. Lokomotywa przeciagnela ja przez kilkadziesiat metrow. Cale szczescie ze obydwoje w aucie przezyli. I znowu czynnik ludzki zawinil.

Druga akzja z tego samego przejazdu zaobserwowana przez moja rodzicielke. Dojezdza do przejazdu. I przed przejadem z daleka widac budkedruznika. Widzi ze babka w srodku gada przez telefon, nagle go rzuca i leci zamykac przejazd a tu pociag jakies 100 m od przejazdu - paranoja i wypadek prawie gotowy. Na szczescie pusto w miare bylo i nikt na przejezdzie nie utknal.

JAk to jest ze u nas pociagi jezdza w miare wolno. We Francji gdzie TGV zasuwa po 300 km/h nie ma tylu wypadkow na torach?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, TGV ma zupełnie oddzielne tory w stosunku do innych pociągów, wiele przejazdów dla zwykłych pociągów jeżeli już jest przez tory a nie wiadukt, jest zautomatyzowana, nie ma takiej skali kradzieży wyposażenia kolejowego jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta, czy slyszales zeby w innym kraju Unii ginelo tyle osob na przejazdach kolejowych?

 

jeden z przykladow przejazd w Wawie - Warszawa Pludy - teraz juz sie nauczyli i zamykaja przejazd na 5-10 minut przed pociagiem. A przejazd wyglada tak ze zeby zobaczyc czu cos z prawej nie jedzie musisz wjechac na tory bo po prostu duzy budynek druzniczy zaslania cala (czyt. 100%) widocznosc. I wystarczy ze jakis gamon da ciala i juz po tobie. JA na tym przejezdzie wtaczam sie powoli wystawiam najpierw zderzak, potem wygladam i nastepnie rura przez przejazd - "w nosie" mam zawias byleby tylko szybko uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta, czy slyszales zeby w innym kraju Unii ginelo tyle osob na przejazdach kolejowych?

 

jeden z przykladow przejazd w Wawie - Warszawa Pludy - teraz juz sie nauczyli i zamykaja przejazd na 5-10 minut przed pociagiem. A przejazd wyglada tak ze zeby zobaczyc czu cos z prawej nie jedzie musisz wjechac na tory bo po prostu duzy budynek druzniczy zaslania cala (czyt. 100%) widocznosc. I wystarczy ze jakis gamon da ciala i juz po tobie. JA na tym przejezdzie wtaczam sie powoli wystawiam najpierw zderzak, potem wygladam i nastepnie rura przez przejazd - "w nosie" mam zawias byleby tylko szybko uciec.

 

W miejscu, gdzie zginął Kulig - jest dokładnie tak samo.

Dopiero po wypadku postawili lustro - trochę za późno.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejazdami na Warszawa Pludy i Warszawa Choszczowka przejezdzam codziennie z roboty i za kazdym razem stres i oczy dookola glowy czy czasem jkas gilotyna mnie nie dopadnie bo pan/pani druzniczka akurat sie zagapili.

 

Widzialem przejazd na ktorym zginal Kulig i wlasnie na Pludach wyglada tak samo tylko, ze na pludach budynek druznika jest 5 x wiekszy bo jest pietrowy i jest tam umieszczona cala zawiadownia i organizacja zwrotnic. na prawo nic nie widac. poza tym pred samym przejezdzie skrzyzowanie, gdzie droga podporzadkowane, ktora idzie wzdloz torow ma 20 x wieksze nasilenie ruchu niz droga glowna idaca przez przejazd na wprost. po prostu jak przejazd zamkna to sie robi jebutny korek, bo wszyscy z podporzadkowanej skrecaja w lewo na przejazd, i jak tulko otworza to kazdy probuje przeskoczyc i wystarczy chwila nieuwagi i .......

ja od dawna twierdze, ze naszych inzynierow drogowych trzeba zamykac za ich pomysly.

ciekawe przejazdy sa tez po stronie Rembertowa, bo tam zaraz przy przejazdach porobili.....ronda i z ronda wjezdzasz na przejazd, potem z przejazdu na ....rondo i wystarczy ze jest troche ruchy i stoisz i czekasz na przejezdzie, az ktos cie wpusci, bo przeciez u nas przed rondami sa wszedzie znaki ustap pierwszenstwa przejazdu :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przeciez u nas przed rondami sa wszedzie znaki ustap pierwszenstwa przejazdu :evil::evil::evil:

Bez tego znaku rondo by się samoistnie korkowało, bo musiałbyś ustepować pierwszeństwa każdemu wjeżdżającemu, a jak rondo będzie pełne to nie ma się jak rozładować, bo ci co chcą wjechać mają pierwszeństwo przed chcącymi zjechać. To było by dopiero chore. Bez znaku ustap pierwszeństwa rondo ma sens tylko w ruchu lewostronnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta, nie chodzilo mi o sam znak tylko o "WSPANIALY POMYSL" zbudowania ronda bezposrednio przy przejezdzie kolejowym, z ronda wjezdzasz na przejazd a z przejazdu zjezdzasz na rondo i niech przez rondo jada auta i przez przejazd.

ronda sa po obydwu stronach przejazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego..?

 

Chodzi o widoczność - z lewego fotela jest gorsza widoczność w prawo niż z prawego. A na rondach przy ruchu lewostronnym nie ma znaku ustąp pierwszeństwa bo zastosowanie ma ta właśnie reguła.

 

Chcesz mi powiedzieć, że nie widzisz kogoś, kto Ci ustępuje pierwszeństwa..?

 

Może masz za bardzo przyciemnione szyby :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...